Seksualno uznemiravanje na poslu

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#16 Post Postao/la nella26 »

Joj naježim se kad čujem ovako nešto, ali nažalost, često se da čuti.
To su uglavnom oni uspaljeni starci, kreteni i mamlazi koji misle da svojom pozicijom i novcem mogu sve imati.
Ne znam koju bih kaznu za njih smislila, fuj.
Najgore je kad se žensko nađe u toj poziciji a ne može dati otkaz, a danas naći posao je skoro kao i dobiti na lotu.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#17 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:Joj naježim se kad čujem ovako nešto, ali nažalost, često se da čuti.
To su uglavnom oni uspaljeni starci, kreteni i mamlazi koji misle da svojom pozicijom i novcem mogu sve imati.
Ne znam koju bih kaznu za njih smislila, fuj.
Najgore je kad se žensko nađe u toj poziciji a ne može dati otkaz, a danas naći posao je skoro kao i dobiti na lotu.

sreca da nisam sef tj nisam na poziciji hehhehe
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#18 Post Postao/la nella26 »

Neka Srebrni razočaraćeš me [mmmux2.gif] :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#19 Post Postao/la srebrni »

nella26 je napisao/la:Neka Srebrni razočaraćeš me [mmmux2.gif] :lol:

nemoj tako.....iffffffffffffffff
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#20 Post Postao/la andro »

Cesto radim sa kolegicama u patroli pa i nocne smjene. Gledam je kao meni ravnopravnu jer ipak treba cijeniti to sto zajedno samnom provede noc pa i na temperaturama ispod minusa . Nikada ne bih na taj nacin iskoristio ili u najgorem slucaju sexualno uznemiravao kolegicu bez obzira kakav je njen trenutni status tj. da li je djevojka ili je udata . Ona je samo moja kolegica .
slika
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#21 Post Postao/la nnejra »

Trenutno je u BiH jako izraženo upravo seksualno uznemiravanje na poslu. S obzirom na situaciju u našoj zemlji kada imate jako malu ponudu, a veliku potražnju za poslom djevojke se često nađu u ovakvoj situaciji. Još ukoliko je privatna firma u kojoj danas radite , a sutra ne, zavisno od volje vlasnika koji su uzgred budi rečeno većinom polupismeni i sa jako malo moralnih kvaliteta, onda je jasno u kako teškoj su poziciji djevojke koje samo pokušavaju živjeti od svog rada. U BiH je tužilaštvo i sudstvo i samo korumpirano pa često prijavljeni slučajevi seksualnog uznemiravanja kupe prašinu po ladicama i nikada ne budu procesuirani. Mislim da jedino pričanje o ovom problemu i jako medijsko eksponiranje ovog problema može uticati na svijest građana i nadležnih organa o veličini ovog problema. Djevojke koje progovore o svom iskustvu moraju biti podržane od javnosti, a ne da ostaju žigosane kao neke " bludne djevojke koje to same traže ". Trebamo svi dati svoj doprinos da zaustavimo ovakvo moralno propadanje našeg društva.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#22 Post Postao/la nella26 »

Nejra složila bih se sa tvojim mišljenjem ali problem je u tome što nisu ni sve djevojke iste, ima ih koje će rado pristati da budu " u šemi" sa šefom ili nekim drugim nadređenim kako bi ispale "mace" i imale kakvih povlastica. Svaki kreten koji predloži nešto nemoralno svom podređenom je sigurno išao na "već viđeno" jer zna da svojim novcem može kupiti tuđu dobru volju i nažalost zbog takvih beštija normalne djevojke se nađu u problemu.
I što je najžalosnije ne postoji način da se tome stane u kraj, jer koliko znam skoro je žena objelodanila kretenluke svog šefa i malo se kao digla prašina i na kraju ništa od toga.
A usput svakog petka u " Oglasima" stoji, citiram:"Tražim atraktivnu zgodnu sekretaricu, godine nisu uvjet, presudan je fizički izgled, česta putovanja, dobra zarada, samo SMS, MMS, opis i podatci."
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Sanguine
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1366
Pridružen/a: 21 Feb 2010 01:01

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#23 Post Postao/la Sanguine »

Nisam srećom nikad bila u takvoj situaciji, ali sam jedanput pri samom razgovoru za posao dobro naslutila o kakvim šefu se radi i mada mi je posao i te kako trebao, na kraju kad sam ga dobila, razmislila sam i odbila.
Nažalost takvi ljudi postoje a isto tako takve djevojke na osnovu kojih oni shvataju da njihove taktike imaju ploda. Mnoge prijateljice i poznanice su me neugodno iznenadile svojim ponašanjem ali eto to je valjda sad postalo moderno i normalno, materijalizam po svaku cijenu, pa i cijenu dostojanstva.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#24 Post Postao/la ra-ja »

Sve nepravilnosti koje se desavaju u sredini u kojoj se nalazite..sve je to rezultat nepravilne ili nikakve funkcije jedne naizgled pravne drzave... :!:

Vlast treba mjenjati HITNO i nedopustiti da Vam se namecu licnosti koje treba biti birati.... :!: :!:

Valjda ste toga svjesni

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#26 Post Postao/la ra-ja »

Neznam da li ljudi rade , kada , kako rade ...ako se uznemiravaju i pada im napamet sex na radnom mjestu... :!: [icon_flower.gif]

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#28 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

andro je napisao/la:Cesto radim sa kolegicama u patroli pa i nocne smjene. Gledam je kao meni ravnopravnu jer ipak treba cijeniti to sto zajedno samnom provede noc pa i na temperaturama ispod minusa . Nikada ne bih na taj nacin iskoristio ili u najgorem slucaju sexualno uznemiravao kolegicu bez obzira kakav je njen trenutni status tj. da li je djevojka ili je udata . Ona je samo moja kolegica .
[thumbup.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Seksualno uznemiravanje na poslu

#29 Post Postao/la ra-ja »

LAFF je napisao/la:
andro je napisao/la:Cesto radim sa kolegicama u patroli pa i nocne smjene. Gledam je kao meni ravnopravnu jer ipak treba cijeniti to sto zajedno samnom provede noc pa i na temperaturama ispod minusa . Nikada ne bih na taj nacin iskoristio ili u najgorem slucaju sexualno uznemiravao kolegicu bez obzira kakav je njen trenutni status tj. da li je djevojka ili je udata . Ona je samo moja kolegica .
[thumbup.gif]
Da tako i treba pridrzavati se napisanog..Jedino ono slucajno- nehotice turati kljuc u kolegicinu bravu.Ona suti nereaguje..pa i sto bi ..sitnica koja joj nesmeta a sigurno godi... [icon_flower.gif]

Odgovori