Milorad Dodik

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#182 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:3. Moguce da bi bili sprijeceni u onemogucavanju, od strane stranaca koji POSMATRAJU, i ... biljeze, nadam se.
,................... namjerno ili ,........... bježiš od bilo kakve odgovornosti sa muslimanske strane ?

BiH je podijeljena uz pomoć tih promatrača !
Šta promatrači mogu učiniti , ako se Dodik i muslimanski predstavnici dogovore ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Milorad Dodik

#183 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la:
IM_ex je napisao/la:3. Moguce da bi bili sprijeceni u onemogucavanju, od strane stranaca koji POSMATRAJU, i ... biljeze, nadam se.
,................... namjerno ili ,........... bježiš od bilo kakve odgovornosti sa muslimanske strane ?

BiH je podijeljena uz pomoć tih promatrača !
Šta promatrači mogu učiniti , ako se Dodik i muslimanski predstavnici dogovore ?
Ne. Uopce ne bjezim.
Predstavnike muslimanske strane ne karaterisem kao aktivne, a ni kao pasivne, da se razumijemo.
Po meni, vezanih su ruku, odnosno, njihovi stavovi se, od strane medjunarodne zajednice, odlazu u stranu, biljeze, kao i stavovi predstavnika entiteta rs, do odredjenog trenutka, kad ocekujem njihov zvanicni stav koji bi trebalo da odjekne kako Bosnom i Hercegovinom, tako i diljem svijeta, nametnut stav kao najbolje moguce rjesenje za cjelovitost BiH, a koje se zdravom razumu i cini najboljim.
To sto je BiH podijeljena uz pomoc tih posmatraca, gest koji od istih ocekujem u blizoj buducnosti jedino je sto bi bilo za pohvaliti njihovu visegodisnju umijesanost, jedini osjetan, vidan potez.
Ako su posmatrali, posmatrali smo i mi njih, odnosno njihovu pasivnost i trpili njihove nesposobne Visoke predstavnike, nerijetko podmitljive tipove.
Red je da se udovolji pravdi, ni po babu ni po stricevima - za dobrobit cjelovitosti BiH [icon_flower.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#184 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:
Ne. Uopce ne bjezim.
Mislim da nisi iskrena , jer svo tvoje pisanje , koje slijedi ukazuje baš na tvoje ili neznanje ili neiskrenost.
Suviše je emocija u tebe i ti već u startu padaš u pogubljenje.
Pogubljenje u smislu , da zbog emocija ne vidiš izlaz iz labirinta .
Pokušat ću ti odgovoriti , da ti makar malo otvorim orbitu shvatanja [muzikafo1.gif]
IM_ex je napisao/la: Predstavnike muslimanske strane ne karaterisem kao aktivne, a ni kao pasivne, da se razumijemo.
Ne , ne razumijem te najbolje ,........ da su pasivni , u to ne sumljam a da su aktivni , jbt u čemu - osim u bogaćenju sebe i svojih podanika.
Aktivnost je relativna stvar , de me malo prosvijetli i objasni u čemu su aktivni od 1990 pa do danas ?
Hvala unaprijed.
IM_ex je napisao/la: Po meni, vezanih su ruku,
Ja kad bi bio političar i ako bi stvarno bio takav - kako ih ti opisuješ , garant bi podnio neopoziv na funkciju iz navedenih razloga !
Po čemu ti dođe , da su vezanih ruku ?
Jednaka prava i funkcije imaju kao npr. Dodik !
IM_ex je napisao/la: odnosno, njihovi stavovi se, od strane medjunarodne zajednice, odlazu u stranu, biljeze, kao i stavovi predstavnika entiteta rs, do odredjenog trenutka, kad ocekujem njihov zvanicni stav koji bi trebalo da odjekne kako Bosnom i Hercegovinom, tako i diljem svijeta, nametnut stav kao najbolje moguce rjesenje za cjelovitost BiH, a koje se zdravom razumu i cini najboljim.
Njihovi stavovi ?
Imajul oni uopšte stavove , ili se okreću onako kako vjetar puše ?
IM_ex je napisao/la: To sto je BiH podijeljena uz pomoc tih posmatraca, gest koji od istih ocekujem u blizoj buducnosti jedino je sto bi bilo za pohvaliti njihovu visegodisnju umijesanost, jedini osjetan, vidan potez.
Ne uz pomoć promatrača, jer promatrači NISU silili Aliju I. da pregovara sa Miloševićem i Tuđmanom , niti je bilo ko mogao da prisili da se pregovara sa predsjednicima drugih država ; Srbi i Hrvati su imali svoje regularno izabrane predstavnike u BiH i niko iz Srbije ili Hrvatske nije ni trebao a ni smio sudjelovati u bilo kakvoj podjeli BiH.
Predstavnik Hrvata iz BiH KREŠIMIR ZUBAK NIJE htio potpisati Dejtonsku podjelu al je zato Alija , Milošević i Tuđman ,........ potpisali i još se rukovali kao pravi krvnici !
I ?
Svi su krivi , samo muslija nije, jel ?
Kad bi naš narod smogao snage i prihvatiti Aliju za izdajnika , onda se mnoge stvari ne bi dešavale , kao npr. http://www.bol-chat.de/news/view/1088/
Ta priča na linku je samo jedna od mnogih al to za mnoge nije toliko važno , koliko je važno to što ja pljujem po izdajniku A.I.
IM_ex je napisao/la: Ako su posmatrali, posmatrali smo i mi njih, odnosno njihovu pasivnost i trpili njihove nesposobne Visoke predstavnike, nerijetko podmitljive tipove.
Ipak si ti nerealna, ma koliko se trudila da budeš realna [Happy.gif]
Posmatrači nisu ni sudije ni tužitelji ni policija, samo su posmatrači , koji nekome prenose neki događaj sa svog ličnog aspekta viđenja ili shvatanja.
Očit primjer je skorašnja reagovanja vođa KOSOVA , gdje je Mic postavio vijest , kako : vlada države kosovo odbacuje mogućnost pregovora sa beogradom
Uostalom , imaš to na linku http://www.bol-chat.de/forum/viewtopic. ... 1&start=60
Ja tebi mogu postaviti i dokaz , kad je međunarodna zajednica htjela protjerati JNA sa područja BiH al je to A.I. spriječio sa PREGOVORIMA i dogovorima a da nije pregovarao / dogovarao , pitanje je šta bi bilo .
Ne, on je pregovarao i sa svakim pregovorom je BiH tonula u sve veća i veća g o v n a ,.............. izvinite na izrazu al to su činjenice .
IM_ex je napisao/la: Red je da se udovolji pravdi, ni po babu ni po stricevima - za dobrobit cjelovitosti BiH [icon_flower.gif]
E , tako se govori !
Još bi samo trebalo krenuti sa riječi na djela i prvo pomesti vlastito dvorište !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Milorad Dodik

#186 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la: Ipak si ti nerealna, ma koliko se trudila da budeš realna [Happy.gif]
Realna sam, ba, samooo ... za te nedokuciva [Happy.gif]
heej .. mlijeko je bijelo ... sad ti treba da kazes da je crno :lol:
al', ne, neces, gle, ipak dijelis moje misljenje (zavrsnica)
mrki62 je napisao/la:
IM_ex je napisao/la: Red je da se udovolji pravdi, ni po babu ni po stricevima - za dobrobit cjelovitosti BiH [icon_flower.gif]
E , tako se govori !
Još bi samo trebalo krenuti sa riječi na djela i prvo pomesti vlastito dvorište !
... SVAKO SVOJE, dopunila bih tvoju misao [icon_flower.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#187 Post Postao/la mrki62 »

Da, svako svoje a neko mora i treba početi slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#188 Post Postao/la mrki62 »

Stipe Mesić: Da Dodik raspiše referendum, poslao bih vojsku u Posavinu

ZAGREB - Da sam predsjednik Republike u trenutku kada bi Dodik u Republici Srpskoj eventualno raspisao referendum o odcjepljenju od BiH, odmah bih vojskom prekinuo koridor u bosanskoj Posavini, poručio je Mesić.
Link http://www.javno.com/iz-minute-u-minutu ... id=3238896

Kako saznajem ovdje u Sloveniji , mišljeno je na koridor kod Brčkog .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#191 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:

i jel to za pohvalit mrki?
Pa Karadžić je svojevremeno rekao; ako se BiH odcijepi , bit će rata i bilo je .
Sad Mesić govori , ako bude RS raspiše referendum ,............. znači , jasno je dao Dodiku do znanja , da se ne zayebaje ,......... što oni međunarodni promatrači u Sarajevu ( Tihić i Hare ) mirno promatraju , kao da se to njih ne tiče.

Jel za pohvalu ili ne , presudite sami slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Milorad Dodik

#194 Post Postao/la mrki62 »

Posto znam tvoje Misljenje o ( Tihić i Hare ),slazes se tako reci sa Mesicem,tj smatras to pohvalnim.
Pa pored ona dva barbara ( Tihić i Hare ) Dodik može odvojiti RS od BiH i pripojiti Srbiji - oni ni okom ne bi trznuli i eto ,............... Stipe se je umiješao pa makar s posljednjim trzajima ( odlazi sa funkcije ) i to je za pohvalu ,.............. jer neko mora Dodika lupiti po prstima, kad ona dvojica neće .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori