Spontani pobacaj

Poruka
Autor/ica
Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Spontani pobacaj

#1 Post Postao/la alyssa_27 »

Prvo zelim da pozdravim sve na forumu i nadam se da ce barem neki od vas da ucestvuju na ovoj temi, da napise neko svoje iskutsvo ili dozivljaj, savjet itd...
sta ste radile nakon tog iskutstva?
Zadnja izmjena: alyssa_27, dana/u 22 Okt 2011 12:36, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Spontani pobacaj

#2 Post Postao/la alyssa_27 »

[oha.gif]
Zadnja izmjena: alyssa_27, dana/u 22 Okt 2011 12:37, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Spontani pobacaj

#3 Post Postao/la becanka »

Moja Dajnica, imala je 20 god., kad je prvi put ostala u drugom stanju,
bila je vec u 3. mjesecu, sanjala je da je otisla u WC i da se okrenula i da je vidjela samo krv i bebu, i taj dan je i imala pobacaj, za nju je to bilo bolno i tesko, pricala je da joj je gore bilo nego porod, bolno i tesko, Mati njena joj rekla, tako ti i treba, to je za nju jos gore bilo, ocekivala je od matere da je tjesi, da je za nju tu, a ona da je rijecima jos tako uvrijedi kraj cijelog tog bola. Moja mama je bila za nju kao druga mama, svaki dan joj je isla u bolnicu i bila je za nju tu. Ali opet ona sama, zna, kako joj je bilo i kako joj je sada poslje toliko godina, ja sam tad jos dijete bila, i nisam puno oko toga znala ni sta je ni kako je ni sta je bilo...
Poslje godinu dana je ostala opet u drugom stanju, i dobila je malu curicu.
Sad je 14god. druga je 10. i sin je 5.
Ona je jako divna osoba, osjetljiva i draga i prava je majka.

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Spontani pobacaj

#4 Post Postao/la becanka »

alyssa_27 je napisao/la:decembar `09god, necu zaboraviti nikada. Nikada se gore nisam osjecala, nikada me dusa vise nije boljela, nikada pre toga nisam pozeljela da umrem, nestanem i ja sa "onim" sto je iz mene otislo... ne sjecam se fizicke boli, jer ju je potisnula neizdrziva bol duse, izgledalo je kao da se citav svjet srusio...Dugo nakon toga nisam spavala, nakon toga nisam prestajala plakati, sve sto sam zelela bilo je da vratim vrjeme i zadrzim svoju bebu... :( :(
alyssa draga :(
sad bih voljela da sam blizo tebe, da te jako zagrlim...
:cry: jest me ovo raztuzilo...

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Spontani pobacaj

#5 Post Postao/la alyssa_27 »

BeCaNkA je napisao/la:Moja Dajnica, imala je 20 god., kad je prvi put ostala u drugom stanju,
bila je vec u 3. mjesecu, sanjala je da je otisla u WC i da se okrenula i da je vidjela samo krv i bebu, i taj dan je i imala pobacaj, za nju je to bilo bolno i tesko, pricala je da joj je gore bilo nego porod, bolno i tesko, Mati njena joj rekla, tako ti i treba, to je za nju jos gore bilo, ocekivala je od matere da je tjesi, da je za nju tu, a ona da je rijecima jos tako uvrijedi kraj cijelog tog bola. Moja mama je bila za nju kao druga mama, svaki dan joj je isla u bolnicu i bila je za nju tu. Ali opet ona sama, zna, kako joj je bilo i kako joj je sada poslje toliko godina, ja sam tad jos dijete bila, i nisam puno oko toga znala ni sta je ni kako je ni sta je bilo...
Poslje godinu dana je ostala opet u drugom stanju, i dobila je malu curicu.
Sad je 14god. druga je 10. i sin je 5.
Ona je jako divna osoba, osjetljiva i draga i prava je majka.
:(
Zadnja izmjena: alyssa_27, dana/u 22 Okt 2011 12:37, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Spontani pobacaj

#6 Post Postao/la alyssa_27 »

BeCaNkA je napisao/la:
alyssa_27 je napisao/la:decembar `09god, necu zaboraviti nikada. Nikada se gore nisam osjecala, nikada me dusa vise nije boljela, nikada pre toga nisam pozeljela da umrem, nestanem i ja sa "onim" sto je iz mene otislo... ne sjecam se fizicke boli, jer ju je potisnula neizdrziva bol duse, izgledalo je kao da se citav svjet srusio...Dugo nakon toga nisam spavala, nakon toga nisam prestajala plakati, sve sto sam zelela bilo je da vratim vrjeme i zadrzim svoju bebu... :( :(
alyssa draga :(
sad bih voljela da sam blizo tebe, da te jako zagrlim...
:cry: jest me ovo raztuzilo...
Zadnja izmjena: alyssa_27, dana/u 22 Okt 2011 12:38, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Spontani pobacaj

#7 Post Postao/la becanka »

jak zagrljaj ti saljem alyssa [icon_chuckel.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Spontani pobacaj

#8 Post Postao/la nella26 »

Alysa žao mi je, nadam se da će ti vrijeme ublažiti bol i da ćeš se brzo ponovo obradovati.
Od mog prijatelja sestra je imala ljetos spontani pobačaj nekoliko dana prije poroda :( ali sad je hvala Bogu dobro i već može planirati drugu bebu, zato samo hrabro [icon_flower.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Spontani pobacaj

#10 Post Postao/la im_ex »

alyssa_27 je napisao/la:decembar `09god, necu zaboraviti nikada. Nikada se gore nisam osjecala, nikada me dusa vise nije boljela, nikada pre toga nisam pozeljela da umrem, nestanem i ja sa "onim" sto je iz mene otislo... izgledalo je kao da se citav svjet srusio...Dugo nakon toga nisam spavala, nakon toga nisam prestajala plakati, sve sto sam zelela bilo je da vratim vrjeme i zadrzim svoju bebu... :( :(
huhhh ... Boze ... k'o da citam svoje nekoc davno opisano stanje. Decembar je mjesec koji je i mene nekoc zabolio.
alyssa_27 ... nema rijeci kojom bih te mogla utjesiti. Ne da mi ne padaju na um, nije to ... nemoguce te je utjesiti. Znaj samo jedno, iskreno - suosjecam.
Vidi nesto, alyssa
ne ide, ali, u poredjenju s tvojom trenutnom tugom, moja tadasnja je bila drasticno veca. Ti nisi osjetila kako se beba vrti u stomaku, iza sebe nemas uspomenu na porodjaj, nisi hranila svoju bebicu, nisi mirisala njene njezne majusne gegice, benkice, nisi ljubila plavkasto-svilenkastog vezenog zeku na bebinoj bijeloj dekici, nisi imala rodjenu bebu, koja je na dan umiranja imala 3 mjeseca i 12 ... 11 dana, dvanaestog je vec nema medju zivima ... nije ti na san dolazilo to sto su stare zene pripovijedale s namjerom da tjese, da se ne place jer dok majka place, dijete je kao u vodi, eto ... zamisli taj san ... mene je smorio ... nisi dozivjela da i par mjeseci nakon te najvece zalosti naidjes na flasicu za caj, na, pri kupovini, s ljubavlju biranu cuclu, na rukavicice za novorodjence (da se ne grebe po licu)
ti, alyssa, ti nemas uspomene na svoju bebu sem sto znas da je bila zaceta, iz ljubavi zaceta.
Po meni, moja tuga je veca od tvoje, ali razumijem te posve ... itekako razumijem stanje kad nam nicija tuga nije veca od nase, cak i kad, trezvenije promislivsi i shvatimo da ta necija i jeste veca.

Je li tvoju temu Vanmatericna trudnoca moguce dovesti u vezu s ovim slucajem?
Ne razumijem, nejasno mi, pisala si koristeci se trecim licem jednine ... pa ...

Suosjecam, zaista ... boliiiiiii, tuga chupaaaaa utrobu ... z n a m ... treba vremena i vremena ...
mladi ste, bice djece, kontrolisi se, nesto kasnije, tek da umiris savjest ... necu ti reci da se predas uzitku umjesto sto, 100% sam sigurna, svaki intimni odnos misli teku :"Mozda sam ovaj put ..." ... ne vrijedi da ti to podvlacim, a zasto ne vrijedi, shvatices nekad ... nekad, kad te ta bolna tuga za nijansu popusti, nekad, kad ostanes u blazhenom stanju, znaces, o cemu to ja pricah ... placi, ne gusi suze, mora se oplakati jedna tako jaka dusevna bol ....uzdaj se i u boziju milost, obavezno.

Gledaj ostati lijepa cak i kad places ... mila, sacuvaj mladost, vrijedi

ps - nesto mi sad ... hmm ... mislila sam da se nikad vise necu nasmijati, nikad vise muziku slusati ... a eto, znas me dovoljno (:

trebas vremena
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Spontani pobacaj

#11 Post Postao/la alyssa_27 »

[icon_flower.gif]
Zadnja izmjena: alyssa_27, dana/u 22 Okt 2011 12:38, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Spontani pobacaj

#12 Post Postao/la im_ex »

mah ... nema na cemu ... drago mi je ako sam te se uspjela dojmiti, a da si pritom bar malo osjetila smirenost, utjehu.

Trazim li previse ako ti kazem da bih rado da nam kazes sta je prouzrocilo Spontani pobacaj?
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Spontani pobacaj

#13 Post Postao/la Emmi »

zao mi je alyssa sto se tako desilo, al nisi sama duso, kad sam citala tvoj post lila sam suze, meni se isto to desilo prvom bebom. Kad sam se udala dogovorili smo se da necemo 5 god. imati djece i tako je i bilo, kad smo se snadbili u zivotu onda smo se odlucili da je vrijeme. Ubrzo sam zatrudnila, svi su tako radovali a ja i moj muz sreci nije bilo kraja.....obisla sam svaku trgovinu gdje ima djecije gardarobe, gledala igracke, dekice, benkice i polako se spremala na sve to. Otisla sam na pregled i rekli su mi da je sve super da se beba razvija........dosla sam kuci sva sretna i zadovoljna......Tu istu vece sam izgubila bebu........bilo je uzasno tesko i nema rijeci koja te moze utjesit.......Izbjegavala sam svakoga i voljela sam da sam sama, jer mi je ta poznata recenica "Mladi ste bit ce beba, sta se sikeras? tako isla na zivce da sam mogla oci da im iskopam tako su govorili kao da sam izgubila 2 km na putu pa haj ba bit ce........A meni se srce cijepalo od bola........dve godine sam izbjegavala svakoga ko ima malo djete, svaku trgovinu sa djecijim odjeljenjem, svaku trudnicu.........Jedino sto mi je pomoglo to je vjera u Boga jer on zna zasto je tako trebalo da bude.....Mjesecima sam plakala svaku noc i molila Allaha da mi pomogne i vjeruj utjesio me u snu........od te noci i tog sna sam i dalje bila tuzna ali mi je bilo lakse i znala sam da je Allah i za mene nesto namjenio......Nakon dve godine sam se ponovo odlucila za bebu i dobila sam hvala Allahu sina..........Napisala sam ti ovo da vidis da nas hiljade i milione zena djelimo istu sudbinu i da se sve prezivi.....preboljet se ne moze ali bude lakse kad procitas bar da nisi sama na ovom svjetu sa tom sudbinom........Jedan veliki [smileycrushhx9.gif]
slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Spontani pobacaj

#14 Post Postao/la alyssa_27 »

[quote="IM_ex"]mah ... nema na cemu ... drago mi je ako sam te se uspjela dojmiti, a da si pritom bar malo osjetila smirenost, utjehu.
Zadnja izmjena: alyssa_27, dana/u 22 Okt 2011 12:39, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Spontani pobacaj

#15 Post Postao/la alyssa_27 »

Emmi je napisao/la:zao mi je alyssa sto se tako desilo, al nisi sama duso, kad sam citala tvoj post lila sam suze, meni se isto to desilo prvom bebom. Kad sam se udala dogovorili smo se da necemo 5 god. imati djece i tako je i bilo, kad smo se snadbili u zivotu onda smo se odlucili da je vrijeme. Ubrzo sam zatrudnila, svi su tako radovali a ja i moj muz sreci nije bilo kraja.....obisla sam svaku trgovinu gdje ima djecije gardarobe, gledala igracke, dekice, benkice i polako se spremala na sve to. Otisla sam na pregled i rekli su mi da je sve super da se beba razvija........dosla sam kuci sva sretna i zadovoljna......Tu istu vece sam izgubila bebu........bilo je uzasno tesko i nema rijeci koja te moze utjesit.......Izbjegavala sam svakoga i voljela sam da sam sama, jer mi je ta poznata recenica "Mladi ste bit ce beba, sta se sikeras? tako isla na zivce da sam mogla oci da im iskopam tako su govorili kao da sam izgubila 2 km na putu pa haj ba bit ce........A meni se srce cijepalo od bola........dve godine sam izbjegavala svakoga ko ima malo djete, svaku trgovinu sa djecijim odjeljenjem, svaku trudnicu.........Jedino sto mi je pomoglo to je vjera u Boga jer on zna zasto je tako trebalo da bude.....Mjesecima sam plakala svaku noc i molila Allaha da mi pomogne i vjeruj utjesio me u snu........od te noci i tog sna sam i dalje bila tuzna ali mi je bilo lakse i znala sam da je Allah i za mene nesto namjenio......Nakon dve godine sam se ponovo odlucila za bebu i dobila sam hvala Allahu sina..........Napisala sam ti ovo da vidis da nas hiljade i milione zena djelimo istu sudbinu i da se sve prezivi.....preboljet se ne moze ali bude lakse kad procitas bar da nisi sama na ovom svjetu sa tom sudbinom........Jedan veliki [smileycrushhx9.gif]
[icon_flower.gif]
Zadnja izmjena: alyssa_27, dana/u 22 Okt 2011 12:39, ukupno mijenjano 1 put.
slika

Odgovori