In memoriam (pjevaci, glumci ...)

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: In memoriam (pjevaci, glumci ...)

#31 Post Postao/la im_ex »

Kako je samo lijepo bilo s njim sjediti, kaHvelenisati, razgovarati na razne teme.
Gentlmen u dusi, naruzi me polijepo pri dolasku, zbog kasnjenja (lilo je tog ljetnog dana k'o iz kabla, na kasnjenje je rigorozan), da bi se, cim se izuh, udjoh u prostorije njegovog Sevdah Instituta i predstavih ponio kao pravi gentlmen ... veli mi onomad:" Rijetki su moji gosti kojima ja licno skuham kahvu. Bujrum, uzivaj!"
Kako je taj covjek volio Bosnu i Hercegovinu, to je zadivljujuce. Veli:" Ako je dragog Allaha dz.sch. bila volja da nasu dragu, prelijepu, prkosnu BiH zamisli i kao takvu nacini, satkanu od pripadnika 3 razlicite vjeroispovijesti koje cine vecinu, a kakav bih to ja necovjek bio kad bih tezio da BiH bude samo Muslimanska, neuzubillahi."

malo je ljudina poput Omera.
I ... ko sad da zastupa njegovo mjesto pri ocuvanju Sevdalinke, pitam se ... neizmijerno mi je zao tog velikana, koji je, bez obzira na slavu, ostao prizeman covjek.

Dani tradicionalnog vec Visockog ljeta, dani Kulturno umjetnickog programa u sklopu Visockog ljeta, bez Omera vise nece biti sto jesu.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: In memoriam (pjevaci, glumci ...)

#32 Post Postao/la im_ex »

Sutra komemoracija i dženaza Omeru Pobriću

slika

Komemoracija povodom smrti istaknutog bh. muzičara, kompozitora, harmonikaša i doajena bh. sevdaha Omera Pobrića, koji je preminuo jučer u Sarajevu, bit će održana sutra u Narodnom pozorištu Sarajevo, potvrđeno je Feni iz Instituta sevdaha Fondacija "Omer Pobric"Komemoracija će početi u 10 sati.

Dženaza i ukop će biti obavljeni sutra poslije ikindije-namaza na Gradskom groblju u Visokom.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: In memoriam (pjevaci, glumci ...)

#33 Post Postao/la alyssa_27 »

Michael Jackson ( August 29, 1958 – June 25, 2009 )slika

slika
slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: In memoriam (pjevaci, glumci ...)

#35 Post Postao/la alyssa_27 »

slika
slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: In memoriam (pjevaci, glumci ...)

#36 Post Postao/la im_ex »

Održana komemoracija
"Omer Pobrić je zadužio Bosnu i Hercegovinu"


U Narodnom pozorištu u Sarajevu danas je održana komemoracija u povodu smrti istaknutog bh. muzičara, kompozitora, harmonikaša i doajena bh. sevdaha Omera Pobrića.
slika

Velikom broju prisutnih obratili su se Josip Pejaković, Fatmir Alispahić i Nedžad Ibrišimović, ističući kako je Pobrić čovjek koji je zadužio BiH i njenu kulturu, sačuvavši bosansku sevdalinku kao autohtonu kulturnu vrijednost ovog podneblja.


Dženaza će se klanjati nakon ikindija-namaza u haremu Pertačke džamije, a ukop će biti obavljen na Gradskom groblju u Visokom.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori