Ukidanje viza BiH

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#2 Post Postao/la nella26 »

Još samo 11 uslova, nikad nam neće ukinuti
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#3 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la:Još samo 11 uslova, nikad nam neće ukinuti
Nije stvar u ukidanju , stvar je u neprilagađanju ,.............
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#4 Post Postao/la nella26 »

mrki62 je napisao/la:
nella26 je napisao/la:Još samo 11 uslova, nikad nam neće ukinuti
Nije stvar u ukidanju , stvar je u neprilagađanju ,.............
Nisam mislila da nam ukinu ovih 11 uslova već vizni režim, a znaš kad će da ispune 11 uslova nikad a možda ni tad.
A što se tiče prilagođavanja od tog pogotovo nema ništa.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#6 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la: Nisam mislila da nam ukinu ovih 11 uslova već vizni režim, a znaš kad će da ispune 11 uslova nikad a možda ni tad.
A što se tiče prilagođavanja od tog pogotovo nema ništa.
Ne znam kako si mislila al ja sam te tako shvatio [mmmux2.gif]
Neke države su po našim shvatanjima tek tako ušle u EU ili bezvizni režim al tomu nije tako , jer neke norme su ipak ispunili .
Pažljivo pročitaj sav tekst , što je Mic postavio i bit će ti sve jasno.
Do sad je kružila priča , kako Dodik koči a iz teksta se razumije da je to općeniti problem i ne samo jednog entiteta ili čovjeka.
Treba smoći hrabrosti i sagledati istini u oči a ne ako se nešto istinito kaže za nekog političara , da se neko etiketira za mrzca BiH i sl.
Sve dok mi sakrivamo nesposobne političare , nema ni napredka.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#7 Post Postao/la kajs »

nella26 je napisao/la:Još samo 11 uslova, nikad nam neće ukinuti
Naravno kada ima ovakve susjede da nece.

Vredi procitati cijeli tekst. Ja sam izdovjio ovaj dio samo kada je otkrivena licemjerna politika susjeda prema vizama. A ovo je dobro da se vidi kako ono predstavljaju region pred evropskim parlamentom. Naravno svi su ok osim Bosne, Albanije i Makedonije.

Jeremićeva serija gafova: Zločine u Srebrenici odbio nazvati genocidom
Međutim to nije bio kraj gafovima, belgijska poslanica Veronik De Kajzer pitala je zašto srpski parlament nije usvojio rezoluciju kojom osuđuje genocid u Srebrenici, budući da postoje dve presude u kojima se ratni zločin u Srebrenici kvalifikuje kao genocid i da je EP ustanovio „Dan sjećanja" na žrtve masakra u Srebrenici.

Image

Umjesto da odgovori na pitanje, Jeremić je dodatno iziritirao parlamentarce što je na vrlo platealan način izbjegao da najogori oblik ratnog zločina, nazove svojim pravim imenom - genocidom.

OBRATITE PAŽNJU


Na kraju se dogodio i pravi diplomatski incident. Britanska poslanica Sara Ladford, inače jedan od izvjestilaca EP za viznu liberalizaciju, optužila je srpsku diplomatiju da je lobirala protiv inicijative EP da se odluka o viznoj liberalizaciji proširi i na BiH i Albaniju. Jeremić je požurio da demantuje, rekavši da to nije istina. Ladfordova je jedva dočekala taj odgovor i podigla svoj „Blekberi" i izjavila da ima „ e-mail" koji je srpski diplomata Branislav Pekić, uputio Sofiji Veld potpredsjednici Odbora za unutrašnje poslove i pravdu, koji je radio na viznoj liberalizaciji.


- To je dokaz da Srbija ima vrlo egoistički pristup i da nije iskrena kada govori o svojoj dobrosusjedskoj politici i regionalnoj saradnji - rekla je Ladford.


Šef srpske diploamtije pokušao je da „ispegla" situaciju podvlčući dva put da je zvanični stav Srbije da BiH i Albanija treba što prije da dobiju viznu liberalizaciju, ali šteta je već bila napravljena, pošto je e-mail Pekića završio u elektronskoj pošti europarlamentaraca, upućen sa adrese koju mogu da imaju samo zaposleni u srpskom MIP-u. Tako da su kontraproduktivna bila ubjeđivanja Jeremićevih saradnika da e-mail nije poslao srpski diplomata.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza Srbiji, Crnoj Gori i Makedoniji

#8 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la: Naravno kada ima ovakve susjede da nece.
Susjedi ?
Jel to jopet politika ; svi krivi , samo naši ne !?

Jel možeš prihvatiti činjenice : Da bi dobila liberalizaciju viznog režima, BiH treba da usvoji akcioni plan, odnosno strategiju o borbi protiv organizovanog kriminala, izmjene i dopune Krivičnog zakona, te dogovori rješenja o razmjeni podataka između policijskih tijela u BiH.

U preostale obaveze spadaju i usvajanje zakona o pranju novca i finansiranju terorizma, zakona o antikorupcionom tijelu, izbor rukovodećih ljudi u policijskim agencijama, te rješavanje pitanja ombudsmena na nivou BiH, odnosno na nivou Republike Srpske i Federacije BiH.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Ukidanje viza BiH

#10 Post Postao/la nella26 »

Svaka čast Denisu Bećiroviću, i treba im i oduzeti te pasoše jer one sjednice na koje oni tobože idu kako bi se dogovorili oko uslova ukidanja viznog režima su besmislene, nema potrebe da ide i oni igdje kad nisu u stanju da se dogovore.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ukidanje viza BiH

#11 Post Postao/la grga »

Ovo sam već komentirao u nekoj drugi temi..Samo bih htio reć da sad samo Bošnjaci moraju vadit vize za putovanje..Većina Hrvata i Srba imaju putovnice svojih nazovi "matičnih"država..Jebiga Božnjaci jedini ostali građani drugog reda..Neznam jel smješnije [laugh.gif] ili tužnije [huh.gif] da u 21 stoljeću ne možeš otputovat gdje te volja!A Rumunji i Bugari im šetaju onuda.. [laugh.gif]

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Ukidanje viza BiH

#12 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

NESPOSOBNI POLITIČARI,KAO I SVE U DRŽAVI OD A DO Ž,KOČIJAŠI I PRIMITIVCI.ZA KOČIJAŠA JE KONJ ZA PRIMITIVCA KAMENO DOBA I PEĆINA [oha.gif] KAD SE KOČIJAŠI VRATE KONJIMA PRIMITIVCI PEĆINI ONDA ĆEMO MOĆI SLOBODNO HODATI SVIJETOM BEZ VIZA [oha.gif]
slikaslikaslika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#15 Post Postao/la mrki62 »

P.S ni mrkiju ne vjerujte da su Vehabije krive za vize ...
Ahi , političko vodstvo je krivo - sa vehabijama ili bez njih !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori