Da se nasmijete

Sve sta je smijesno na internetu...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Da se nasmijete

#137 Post Postao/la beca »

iz neke grupe na fb

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Da se nasmijete

#140 Post Postao/la im_ex »

[Happy.gif]
slika
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Da se nasmijete

#143 Post Postao/la im_ex »

slika

"Tko želi biti milijunaš", natjecatelj Milorad Dodik: "Kako će glasiti referendumsko pitanje?"



slika

Napeto je ovih dana kao u kvizu "Tko želi biti milijunaš", natjecatelj Milorad Dodik došao je do posljednje prepreke, publika je bez daha, nervoza u zraku može se rezati nožem.

Pitanje za milijun konvertibilnih maraka, majka svih pitanja, nije međutim - "Jeste li za to da Republika Srpska, kao suverena i samostalna država, koja garantuje kulturnu autonomiju i sva građanska prava Bošnjacima, Hrvatima i pripadnicima drugih nacionalnosti u RS, može stupiti u savez suverenih država s drugim državama?" Ne - umjesto toga, pitanje za milijun maraka glasi: "Kako će glasiti referendumsko pitanje?"

Već mjesecima lomi svoje mozgove oko tog milijunskog i milenijskog pitanja cijeli Dodikov trust mozgova. Svi su tu, na okupu, popile su se već cisterne kafe, kisele vode i domaće šljivovice, a rješenje se ne nazire.

"Imam ja ideju za referendumsko pitanje", podigne odjednom sa stola svoju tešku glavu episkop zahumsko-hercegovački vladika Grigorije. "Ko to kaže, ko to laže, Srbija je mala?"

- Ne može, mora da bude na "da" ili "ne".

- E jebiga.

Društvo opet utonulo u muk. Čuje se samo nervozno lupkanje nečije kemijske olovke o stol.

- A baš mora sa "da" ili "ne"?

- Mora.

- Može li onda "Da li laže ko to kaže, Srbija je mala?"

- Ne može.

Episkop zahumsko-hercegovački vratio umornu glavu na stol, a dvoranom opet zavladala tišina. Samo ona kemijska olovka ritmički udara o stol i Dodikov mozak.

- Ne razumijem, što ne može jednostavno: Jeste li za to da se Republika Srpska odcijepi od Bosne i Hercegovine? - pita najzad predsjednik Skupštine Igor Radojičić.

- Ne može, to je previše lako - šeretski se smije ministar uprave Zoran Lipovac.

- Zoki, ne zajebavaj - odsječno će Dodik. - Nije vrijeme za zajebanciju.

- Ne, stvarno - upadne predsjednik Srpske Rajko Kuzmanović. - Što ne bi moglo "Jeste li ili niste za nezavisnu Srpsku"? Prosto, da ili ne?

- Jebiga, ne može, pitao sam pravnike - odgovori umornim glasom Dodik. - Kao, nije u duhu Dejtona.

- Jebo ih duh Dejtona - procijedi direktor televizije Dragan Davidović.

- Ja.

- Ne znam koje ste pravnike pitali, ali strogo pravno gledajući - upadne dekan banjalučkog Pravnog fakulteta Vitomir Popović - referendumsko pitanje "Slažete li se s odcjepljenjem Republike Srpske?" nije nužno u suprotnosti s Dejtonskim sporazumom i cjelovitom BiH.

- Kako nije, jebo ga ti?! - iznenadi se šef. - To čak ni ja ne mogu da kažem.

- Lijepo. Na listiću bi za zaokruživanje bile ponuđene opcije "Slažem se" i "Ne slažem se". Čisto tehnički, Dejtonski sporazum je pokriven odgovorom "Ne slažem se".

- Dobro kaže profesor - razgalila se potpredsjednica Vlade Jasna Brkić. - Svaka mu ka' u Njegoša.

- Čekaj, čekaj - prekine ih Dodik. - Ne bi valjda bio ponuđen i odgovor "Ne slažem se"?!?

- Jebiga, Å¡efe, mora.

- Nisu meni tako objasnili koncept referenduma - popizdio je Dodik. - Po vama, znači, referendum teoretski može biti i neizglasan?

- Pa... - bojažljivo će profesor Popović - teoretski, može.

Konferencijska dvorana opet je utonula u gustu, ljepljivu tišinu. Svi su gledali u predsjednika Vlade, a ovaj je strijeljao očima i nešto nerazumljivo siktao sebi u bradu.

- A odgovor... baš mora da bude "Slažem se" ili "Ne slažem se"? - iznenada opet podigne svoju tešku glavu vladika Grigorije.

- Aha.

- Može onda "Ko se slaže, ko ne slaže, Srbija je mala?"

- Ne može!

- Mora da bude Republika Srpska u pitanju, a ne Srbija - pojasni profesor Popović.

- Shvatam. Znači, moglo bi...

- Ne bi moglo!

Pala episkopska glava natrag na stol i težak muk opet ispunio konferencijsku dvoranu u zgradi Vlade. Ministar poljoprivrede i šumarstva Radivoje Bratić zapiljio se u onog dvoglavog orla na zidu, sve se čini ministru da ptičurina vrti glavom, pa vrti i on za njom, ne bi li joj uhvatio pogled.

- Stani malo - trgne se iznenada Milorad Dodik. - Rekao si treba da bude Republika Srpska u pitanju?

- Naravno.

- E pa ne može - pobjesni premijer. - Ne može Republiku Srpsku niko da dovede u pitanje! Srpska nije u pitanju!!!

- Ali...

- Ne dolazi u obzir!

U dvorani opet muk. Kao u grobu. Zapravo, kao u masovnoj grobnici. Tek s vremena na vrijeme iznenada podigne glavu vladika Grigorije.

- Ne može! - odgovore tada ostale glave uglas, a episkop zahumsko-hercegovački opet potone u duboku kontemplaciju.

Trajalo to tako satima, domišljale umne glave kako da sastave referendumsko pitanje za nezavisnost Republike Srpske a da Republika Srpska ne bude u pitanju, sve dok se naposljetku nije javila visoka premijerova savjetnica Biljana Plavšić.

- Sjetila sam se: treba u pitanju da bude Dejtonski sporazum.

- Da dovedemo u pitanje Dejton?

- Da, ali tako da ispadne da je nama Dejton neupitan. Pazi ovo: "Podržavate li Dejtonski sporazum?". Ha? Jednostavno.

- Ne shvatam - zbunio se Dodik. - Kakve sad to veze ima?

- Svakakve. To je trik pitanje.

- To je Å¡ta?

- Trik pitanje - razvezala se Biljana. - Ako narod podrži Dejtonski sporazum, to znači da podržava državnopravni okvir nezavisne Republike Srpske. Ako ne podrži, to znači da ne podržava cjelovitu BiH, i da je za nezavisnost Republike Srpske. Mi pobjeđujemo u svakom slučaju.

- Jebote, stvarno - ote se zadivljeno Rajku Kuzmanoviću.

- Ukratko, Dejton nije pod pitanjem, ali jeste. Dok nezavisnost Srpske ne dolazi u pitanje, ali dolazi u obzir.

- Sjajno, bravo! - ustane Dodik od stola, pa bijesnim pogledom zaokruži stol. - Vidite kako se razmišlja? Zašto ja vas plaćam?!?

- Jebiga, nisam znao da može pitanje o mirovnom sporazumu - branio se direktor televizije Dragan Davidović.

- Šta, može mirovni sporazum? - trgnuo se iz meditacije episkop zahumsko-hercegovački.

- Može?!? Mora!

- Odlično. Može li onda pitanje "Ko to kaže, ko to laže, Srbija je mala"?

- Ne može, rekli smo ti - podivljao je Dodik. - I gdje je tu uopšte mirovni sporazum?!

- U ponuđenim odgovorima - odgovorio je vladika Grigorije. - "Nije mala", "Nije mala" i "Triput potpisala".

Boris Dežulović
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Da se nasmijete

#144 Post Postao/la im_ex »

- Telefon nam je ... telefon je tati ispao u lokvu
- Dobro sta mi imamo s tim?
- ne_ne_nemate jos nista :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=296eYIHu ... re=related [laugh.gif]


Ma kaakko dobro .. ma kaakki ... joj joj moj braco ... eto, ja bih tako to, tu, s tom kozom da uzmem :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=knM31pgD ... re=related
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Da se nasmijete

#145 Post Postao/la im_ex »

Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Da se nasmijete

#146 Post Postao/la im_ex »

Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Da se nasmijete

#147 Post Postao/la becanka »

hop cup...
jaooo... sto se skrshi jadnica :lol:

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Da se nasmijete

#148 Post Postao/la im_ex »

BeCaNkA je napisao/la:
hop cup...
jaooo... sto se skrshi jadnica :lol:

Ona nikada nece zaboraviti Sarajevo/BiH :lol:
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Da se nasmijete

#149 Post Postao/la becanka »

slika [icon_help.gif]

Sanguine
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1366
Pridružen/a: 21 Feb 2010 01:01

Re: Da se nasmijete

#150 Post Postao/la Sanguine »


Odgovori