Generali BiH

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Generali BiH

#1 Post Postao/la mrki62 »

Link http://www.armijabih.com/index-generali.html


Uzmite vrijeme i pročitajte - patriote



Naslov : SAMO JE KOD BOSNJAKA TEŽE BITI GENERAL POSLIJE BITKE


slika


Država zaboravila svoje bivše heroje - Kako je živio rahmetli general Bilajac - Rašid Zorlak se bavi pčelarstvom - Zbog čega Zićro Suljević danas leži u četverokrevetnoj sobi na Hematologiji...Bošnjački penzionirani generali, općenito, dijele sudbinu bh. društva i žive u mnogo više skromnim nego u, što ne bi bilo začuđujuće, elitističkim uslovima.

Istina, generalske penzije nisu male i značajno su odmakle od žalosnog prosjeka bh. penzija. Bilo bi, međutim, nerazumno očekivati da generali teško sastavljaju kraj s krajem i da, poput brojnih penzionera, kupuju na vagu ili, ne daj Bože, prebiraju po kontejnerima.



Navodni zločini

Ipak, bošnjački generali u penziji nisu ni izbliza na cijeni na kakvoj su, naprimjer, umirovljeni generali u susjednoj Hrvatskoj. Odlazak u penziju je za većinu njih značio i tihi bijeg u anonimnost.

Neki su od njih, silom prilika, još u žiži interesiranja domaće i međunarodne javnosti.

General Rasim Delić se pred Tribunalom u Hagu bori da dokaže svoju nevinost. On je, nakon što je penzioniran, radio kao savjetnik za vojna pitanja u kabinetu tadašnjeg bošnjačkog člana Predsjedništva BiH Sulejmana Tihića. Bavio se i publicistikom.

Enver Hadžihasanović, bivši komandant Trećeg korpusa Armije BiH, koji je penzioniran 2000. godine, nakon žalbe Žalbenom vijeću Haškog tribunala, očekuje drugostepenu presudu za dosuđenu kaznu od pet godina zatvora, koja mu je izrečena 2006. godine.

Sefer Halilović se uspješno odbranio pred Haškim tribunalom. Bavi se politikom. Na prošlogodišnjim općim parlamentarnim izborima uspio je osvojiti toliko glasova da je ušao u Parlamentarnu skupštinu BiH. Napisao je knjigu "Lukava strategija".

Posljednje dvije godine penzionirani generalpukovnik Atif Dudaković u svojevrsnom je iščekivanju najavljene optužnice za navodne ratne zločine koje su počinili pojedinci iz jedinica Petog korpusa, na čijem je čelu on bio.

Neki od bošnjačkih generala nisu među živima.

U Hamburgu je u martu 1998. za vrijeme posjete majci od srčanog udara umro Mustafa Hajrulahović Talijan. Ukopan je kod Ali-pašine džamije u Sarajevu.

Kupovina lijekova

U aprilu iste godine u teškoj saobraćajnoj nesreći na magistralnom putu Mostar - Sarajevo poginuo je general Arif Pašalić, komandant Četvrtog korpusa Armije BiH.

Mehmed Alagić je umro od srčanih smetnji 7. marta 2003. godine nakon velike medijske, političke i sudske kampanje. Ležao je u Hagu i pušten je kući u iščekivanju suđenja, ali je smrt bila brža. Ukopan je u rodnim Fajtovcima kod Sanskog Mosta.

Prema pričanju nekih generala, Rifat Bilajac umro je potpuno ostavljen od svojih nekadašnjih ratnih drugova i države za čiju se slobodu borio. U vrijeme uznapredovale neizlječive bolesti sa 700 maraka penzije Bilajac je mjesečno za lijekove izdvajao 400 KM.

Danas i penzionirani general Zićro Suljević živi isti tretman koji je imao rahmetli Bilajac. Bolestan je i liječi se na Hematologiji u Sarajevu. Leži kao i svaki drugi "obični" pacijent, u sobi sa još tri bolesnika.

General Rašid Zorlak, koji je prvi pokretač realizacije izgradnje tunela Dobrinja-Butmir, u aprilu 2000. razriješen je dužnosti pomoćnika federalnog ministra odbrane. Danas se u okolini Ilijaša bavi pčelarstvom.

Halil Brzina, nekadašnji komandant Sedme muslimanske brigade, ima status nakšibendi šejha u jednoj sarajevskoj tekiji. Član je Nadzornog odbora Fabrike duhana Sarajevo. Penzioniran je zbog bolesti.

Kadir Jusić, jedan od komandanata Trećeg korpusa Armije BiH i bivši komandant Teritorijalne odbrane Visoko (TO), danas živi u Ilijašu. Oženio se po drugi put i dobio dva sina.

Fadil Hasanagić je nakon penzioniranja objavio knjige "Minski rat u BiH" i "Put do povratka: Bosanska Krupa". Član je Udruženja građana ZOM za humanitarno deminiranje. Živi u Bihaću, a od 2004. aktivan je kao sekretar u Rotari klubu "Bihać".

Fikret Prevljak, nekadašnji komandant 104. viteške motorizovane brigade i 12. divizije Prvog korpusa Armije BiH, aktivan je kao vijećnik SDA u Općinskom vijeću Ilidža (OV). Bavi se i privatnim biznisom.

Hasan Efendić, prvi komandant TO BiH, jedan je od osnivača Kluba penzioniranih generala i brigadira. Objavio je knjigu "Ko je branio Bosnu".

Refik Lendo, komandant Drugog korpusa VFBiH i nosilac priznanja "Zlatni ljiljan", nakon što je umirovljen, kao član SDA postao je zastupnik u Parlamentu Federacije BiH.

Nedžad Ajnadžić bio je ratni komandant Prvog korpusa Armije BiH. Magistrirao je na Fakultetu političkih nauka u Sarajevu (FPN) obranivši temu "Politološko-sociološki aspekt i međunarodnopravni značaj odbrane Sarajeva 1991-1995". Radi kao direktor KJP ZOI 84. Jedan je od rijetkih generala koji je svojevremeno (sa Nehruom Ganićem) podnio zahtjev za penzioniranje.

Civilna avijacija

Salko Begić, komandant Ratnog zrakoplovstva i protuzračne odbrane Armije BiH (RZ i PZO), iako penzionirani general, radi u Direkciji civilne avijacije BiH.

Mustafa Polutak, posljednji komandant Četvrtog korpusa Armije BiH, predsjednik je Udruženja za zaštitu i afirmaciju tekovina borbe za BiH.

Munib Bisić, Džemal Merdan, Sead Delić, Hazim Šadić, Sulejman Budaković, Galib Hodžić, Fikret Ćuskić, Vahid Karavelić... samo su još neki iz ratne plejade onih koji su "tu negdje", u anonimnosti, koja je, valjda, sudbina svih bošnjačkih generala.

Sve se završava s "vozdra"

Interesantno je da davno formirani Klub penzioniranih generala i brigadira samo formalno postoji.

Penzionirani visoki oficiri sastaju se sporadično, čuju se telefonom i ponekada popiju kafu. Neki od njih su komšije, stanuju u istim zgradama, maltene vrata do vrata, ali se sve završava s "vozdra".

Slučaj Sakiba Mahmuljina

Sakib Mahmuljin, bivši komandant Trećeg korpusa Armije BiH i bivši zamjenik ministra odbrane FBiH, penzioner je i bavi se privatnim biznisom.

Prije godinu je na Općinskom sudu u Sarajevu oslobođen optužbi da je nesavjesno radio donoseći rješenja o prestanku vojne službe za 23 uposlenika FMO i time im omogućio da steknu uvjete za starosnu penziju iako nisu potpisali ugovore o prijemu u profesionalnu vojnu službu.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Generali BiH

#2 Post Postao/la im_ex »

I sta sad ovako sturim infom zelis postici, rijesivsi se cak na otvaranje teme, jasno nam je, vecini.
Samo, ja ne nasjedam na podvaljivanje proturanja price (sto u ovom slucaju, pokretanje teme a na ovaj info i jeste tvoj cilj) kojom se kao "podvlaci" da su generale ARBiH cinili iskljucivo muslimani. Na tvoju zalost, mrki, i na zalost samog textopisca tog posta, istina je drugacija, hvala Bogu.
Namjera ti je toliko ofirna da se uzasavam.
Neznano mi je da se iko od generala zalio u javnosti, a smisla kojim odise ovaj post. Post kao post mi je krajnje beznacajan jer se ne bazira barem na intervjuisanju pomenutih generala; sklepao ga neko na svoj nacin, njemu itekako znanog cilja, a i nama, citaocima istog, koji znamo citati i izmedju redova, upamti!
mrki62 je napisao/la: Istina, generalske penzije nisu male i značajno su odmakle od žalosnog prosjeka bh. penzija. Bilo bi, međutim, nerazumno očekivati da generali teško sastavljaju kraj s krajem i da, poput brojnih penzionera, kupuju na vagu ili, ne daj Bože, prebiraju po kontejnerima.
Dovoljno govori.

General ARBiH ostaje general ARBiH, i postivanja kog je zasluzan ne manjka mu ma gdje da se nadje u javnosti, pusti se tih trikova.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Generali BiH

#3 Post Postao/la mrki62 »

koji znamo citati i izmedju redova, upamti!
Ok, drago mi je - ako je tako a ja se bojim da nije.

Vođa bivše hrvatske grupe Parni valjak imenom Husein prezimenom Hasanefendić zvani hus mene uvijek njegovo prezime asocira na gore pomenutog generala Hasana Efendića, koji je bio PRVI komandant TO BiH i on je mnoge priče pričao na jednoj tv al to vlastodržci nikad objaviti neće.
On je napisao i knjigu "Ko je branio Bosnu".
O toj knjizi je bilo svojevremeno priče i mnoge dogodovštine su tu opisane, što nikako ne idu u prilog istinskoj odbrani BiH .

Zašto sam ja postavio tu temu ?
Zato da sagledaš malo i drugačiju istinu .
Za tebe je to laž , laž je i da izranjavani borci žive danas od nazovi socijalne pomoći , žene udovice od srama neće ni da kažu koliko dobivaju pomoći iliti pemzije.
Sve je to za tebe laž , laž je i to što piše na linku armije BiH , jer ja sam to preuzeo sa njihove stranice .
Jel , Å¡ta je onda istina ?
Jel istina to da npr. titini partizani su bili daleko više poštivani od generala armije BiH a da ne govorim o običnim borcima armije BiH .
Å ta je istina ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Generali BiH

#4 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la: Za tebe je to laž , laž je i da izranjavani borci žive danas od nazovi socijalne pomoći , žene udovice od srama neće ni da kažu koliko dobivaju pomoći iliti pemzije.
Sve je to za tebe laž , laž je i to što piše na linku armije BiH , jer ja sam to preuzeo sa njihove stranice .
Kolko puta jos da te zamolim da mi ne trpas svoje rijeci u usta???

To odakle si prenio clanak nema nikakve veze s ovim o cemu sam komentarisala u prvom postu, tako da ti je suvisan i taj vid podrivanja.
Ne moze biti da ne postoji, ni jedan nama dostupan trag, gdje jadi ma koji od generala ARBiH, ako se jadilo. Ti tvrdis da jeste, pa daj, potkrijepi svoju tvrdnju na dostojan nacin.
Zasto sad, u temi o generalima, pominjes borce i zene udovice palih boraca.
Ja ne kazem da se prema istima ponijelo kako je trebalo, kad je rijec o novcanim nadoknadama, smatram da nije, pobogu - al to je vec druga tema, mogao si otvoriti jednu takvu ako ti se da, ili ovu drugacije imenovati.
Pravis poredjenje titinog vremena i danasnjice, sto je suludo u svakom pogledu, pocev od teritorijalne razlicitosti Jugoslavije i BiH, sto svakako povlaci i ekonomsku strukturu. Treba li pominjati sve kapacitete BiH, a na koje entitet Federacije nema prinosa jer su teritorijalno pa i u rukama na genocidu utemeljenog entiteta rs, ukratko, zastupnika politike koji ne znaju za kompromis.
Svijet prozivljava krizu a da ne prozivljava BiH, ratom unazadjena, koja se i dan danas bori za svoj opstanak, a ti eto povlacis pitanje oko generala koji se bas i ne mogu pozaliti.
I zadnji put te molim - prestani mi stavljati rijeci u usta!
zahvaljujem
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Generali BiH

#5 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:
Kolko puta jos da te zamolim da mi ne trpas svoje rijeci u usta???
Samo sam reagovao u vezi tvojih riječi , a te riječi su :
Samo, ja ne nasjedam na podvaljivanje proturanja price (sto u ovom slucaju, pokretanje teme a na ovaj info i jeste tvoj cilj) kojom se kao "podvlaci" da su generale ARBiH cinili iskljucivo muslimani. Na tvoju zalost, mrki, i na zalost samog textopisca tog posta, istina je drugacija, hvala Bogu.
Namjera ti je toliko ofirna da se uzasavam.
Ja nigdje nisam pomenuo , da su generali činili isključivo muslimani .
Dakle, kad ti trpaš svoje riječi meni u usta , to je ok , a kad ja samo odgovorim , e , to nije ok [muzikafo1.gif]
A kad već pominješ muslimanske generale , da ti ja jopet malo o Hasanu Efendiću :

Mudzahedini u Bosni i Hercegovini - borci ili teroristi

Autor: Hasan Efendic

Izdavac: Udruzenje za zastitu tekovina borbe za BiH ; Sarajevo, BiH; Novembar 2007.

Ilustrirano?: Da

ISBN: 9789958928642

Jezik: bosanski

meki uvez; 225 strana; 22 cm

Online cijena: 32.00 KM (26.66 USD)

Knjiga koju je napisao general Hasan Efendic nudi mogucnost da se neka od ovih pitanja sagledaju na nacin kako ih on izlaze, obrazlaze ili dokumentira u knjizi. Ocigledno i ubuduce, ukoliko zelimo istinu o sebi, morat cemo se gledati kroz razlicite prizme i ogledala, iz razlicitih uglova. Odbrana drzavnosti Bosne i Hercegovine iz pozicije snaga koje su je branile ne treba krivotvorenja i lazi. Ona se moze braniti neupitnim argumentima i dokumentima kao sto se i do sada branila. Nazalost i ne prvi put, u ovom i na ovom svijetu, mnogi nece ili ne trebaju istinu. . .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Generali BiH

#6 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la:
Ja nigdje nisam pomenuo , da su generali činili isključivo muslimani .
Ali si za otvaranje teme birao post koji "na oko" govori da jesu, a bez da i pomenes generale ARBiH a nemuslimane. [icon_flower.gif]

Prisustvo mudzahedina tokom rata u BiH nije nikakva tajna.
Neka se kazni svako ko je za kazniti - ponavljam, pa taman da je moj najrodjeniji.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Generali BiH

#7 Post Postao/la ra-ja »

Nisam sigurna da sam bas svatila temu,Mislim da je @mrki opisao status generala u poslijeratnoj BiH...U pravom smislu je pokazao da status tih generala i inace vojnog kadra , nebih zeljela da se nalazim u njihovom polozaju.... :!:
Da su drugi uslovi i u drugoj drzavi.vjerovatno bi se ti ljudi mnogo vise cijenili i vrednovali...
Cuj kada je trebao dao si sve od sebe..kada si iskoristen zaboravkljen si ili moras odgovarati za ratne zlocine iako si stao u zastitu svog naroda...napadnut od drugih...pomalo ili popuno tragikomedija ba ....

Nevolim pisati o temama koje me zaista iritiraju, a i nezelim da budem ucesnik pisanja istorije...a htjela sam nesto reci... :!:
Neznam zasto uz svaku temu ....diskutujete o tim mudzahedine...za mene nepoznati... :!:
Zadnja izmjena: Gost, dana/u 10 Feb 2010 02:25, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: off obrisan

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Generali BiH

#9 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:mrki a šta kažeš za hapšenje Zuke?

u ratu smo pjevali pjesme o njemu, bio nam je idol, junak, legenda, tobejarabi Bog, a sad ispade da ni on nije radio čista posla
Raja je skontala zašto sam otvorio temu

Zuka nije bio ničiji miljenik na vrhu , bio je solo igrač i takvi ne mogu uspjeti .
Sličan je Seferu Haliloviću po ponašanju.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Generali BiH

#10 Post Postao/la basista »

Samo je privid da je kod Bosnjaka,tesko biti generel poslije bitke..
Poznajem par njih i ne vidim da im je lose..
uzivaju u zasluzenoj penziji i bas ih briga sta budale pisu..
Kad kazem zasluzena,podrazumijeva se i odredjen iznos te zasluzenosti .. naravno..
Mora se shvatiti da general ne moze dobijati minimalnu penziju..
Vjerujem da ovo misljenje imaju i oni koji primaju minimalnu penziju.
treba znati za granice u tim nekim uravnliovkama a ne popljuvati sve redom
i na taj nacin,baciti u blato neciji ugled i cast.. Nadam se da necu sad u nekom odgovoru procitati kako jadni penzioneri imaju male penzije a ovi velike ..etc..etc..
Bas je otrcano svodjenje svega i svacega na isti sablon.. A otrcano je i praviti afere
sa nekim cudnim ciljem..da sve koji nesto i urade,unistimo i ponizimo..
Ovi novinari stvarno pretjeruju ponekad.. Kako im nije jasno,da ja ne mogu povjerovati u pricu u kojoj se tvrdi da je ovaj onom rekao ovo ili ono..
To je samo rijec nekog glupog novinara i nista vise.. To neki zaboravljaju dok
citaju novine pa tako i nastaju afere,, najbolje je vjerocati svom sistemu logike
i samoprosudjivanju..

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Generali BiH

#11 Post Postao/la pasa74 »

basista je napisao/la:Samo je privid da je kod Bosnjaka,tesko biti generel poslije bitke..
Poznajem par njih i ne vidim da im je lose..
uzivaju u zasluzenoj penziji i bas ih briga sta budale pisu..
Kad kazem zasluzena,podrazumijeva se i odredjen iznos te zasluzenosti .. naravno..
Mora se shvatiti da general ne moze dobijati minimalnu penziju..
Vjerujem da ovo misljenje imaju i oni koji primaju minimalnu penziju.
treba znati za granice u tim nekim uravnliovkama a ne popljuvati sve redom
i na taj nacin,baciti u blato neciji ugled i cast.. Nadam se da necu sad u nekom odgovoru procitati kako jadni penzioneri imaju male penzije a ovi velike ..etc..etc..
Bas je otrcano svodjenje svega i svacega na isti sablon.. A otrcano je i praviti afere
sa nekim cudnim ciljem..da sve koji nesto i urade,unistimo i ponizimo..
Ovi novinari stvarno pretjeruju ponekad.. Kako im nije jasno,da ja ne mogu povjerovati u pricu u kojoj se tvrdi da je ovaj onom rekao ovo ili ono..
To je samo rijec nekog glupog novinara i nista vise.. To neki zaboravljaju dok
citaju novine pa tako i nastaju afere,, najbolje je vjerocati svom sistemu logike
i samoprosudjivanju..
basista,bravo [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif]

mislim da autor teme treba procitati ovaj post i razmisliti o njemu,mozda nesto i skonta....
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Generali BiH

#12 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:
basista,bravo [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif]

mislim da autor teme treba procitati ovaj post i razmisliti o njemu,mozda nesto i skonta....
U pravu si i pročitao sam al kad pročitam sve na linku http://www.cafe.ba/vijesti/28364_BiH-Dr ... istra.html


Nekako mi je ova tema o generalima logična ili ti misliš drugačije [cool.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Generali BiH

#13 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
basista,bravo [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif] [eusa_clap.gif]

mislim da autor teme treba procitati ovaj post i razmisliti o njemu,mozda nesto i skonta....
U pravu si i pročitao sam al kad pročitam sve na linku http://www.cafe.ba/vijesti/28364_BiH-Dr ... istra.html


Nekako mi je ova tema o generalima logična ili ti misliš drugačije [cool.gif]
pa nebih se slozio da "ima"bas direktnu vezu sa temom koje si ti autor...
javna je tajna da je budzet fbih preopterecen prekobrojnim brojem zaposlenih u administraciji...to svaako zna,ali tema je GEBERALI BiH,a ne zaposleni u administraciji FBIH...
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Generali BiH

#14 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:
pa nebih se slozio da "ima"bas direktnu vezu sa temom koje si ti autor...
javna je tajna da je budzet fbih preopterecen prekobrojnim brojem zaposlenih u administraciji...to svaako zna,ali tema je GEBERALI BiH,a ne zaposleni u administraciji FBIH...
Direktna veza,da direktnija ne može biti, jer ta bespotrebna administracija troši toliko keša, da za one što su stvarali državu ponestane para.
Radna mjesta se po bespotrebnim kantonima izmišljaju i ubacivaju se "svoji" zaposlenici i sad pošto sam ja poznat po kritikovanju, ovdje ću tebe malo da izazovem sa kritikom [muzikafo1.gif]
Haj budi fer i malo se pozanimaj KOLIKO kantona ima FEDERACIJA a koliko RS - možeš li ?
Dalje; koliko je ministara zaposlenih u Federaciji a koliko u RS.
To pitam jer je nekako skoro pa ista površina zemlje , čitaj pola - pola.
Pola BiH je Federacija a pola je RS,............ dođi mi sa informacijama, pa ćemo da vidimo ko koga žednog preko vode voda [cool.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Generali BiH

#15 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
pa nebih se slozio da "ima"bas direktnu vezu sa temom koje si ti autor...
javna je tajna da je budzet fbih preopterecen prekobrojnim brojem zaposlenih u administraciji...to svaako zna,ali tema je GEBERALI BiH,a ne zaposleni u administraciji FBIH...
Direktna veza,da direktnija ne može biti, jer ta bespotrebna administracija troši toliko keša, da za one što su stvarali državu ponestane para.
Radna mjesta se po bespotrebnim kantonima izmišljaju i ubacivaju se "svoji" zaposlenici i sad pošto sam ja poznat po kritikovanju, ovdje ću tebe malo da izazovem sa kritikom [muzikafo1.gif]
Haj budi fer i malo se pozanimaj KOLIKO kantona ima FEDERACIJA a koliko RS - možeš li ?
Dalje; koliko je ministara zaposlenih u Federaciji a koliko u RS.
To pitam jer je nekako skoro pa ista površina zemlje , čitaj pola - pola.
Pola BiH je Federacija a pola je RS,............ dođi mi sa informacijama, pa ćemo da vidimo ko koga žednog preko vode voda [cool.gif]

mrki vidim ja da ti svakodnevno otkrivas nove stvari,to je za pohvalu,ali to o cemu ti pises ja znam vec godinama...
ako ti treba neko da ti objasni ustrojstvo Bosne i Hercegovine,entiteta pa i kantona javi se,objasnicu ti,ali kao sto sam ti vec napisao,tema je GENERALI BIH a ne ustavni ustroj BiH...
otvori ovakvu temu rado cu te poduciti da nas vise ne gnjavis sa onim sto i ptice na grani znaju...
vrati se na temu [muzikafo1.gif] [muzikafo1.gif]
PS.federacija BiH zauzima 51 %,a rs 49 % teritorije BiH..... [mmmux2.gif] [mmmux2.gif] [mmmux2.gif]
xxx...

Odgovori