Benzinac, dizelas ili plin?

Automobili, motori... Oldtajmeri i najnoviji...

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#31 Post Postao/la sabinax »

bognarosulama je napisao/la:
sabinaX je napisao/la:U danasnje vrijeme kako divljaju cijene benzina i dizela dali biste u svoj automobil ugradili plin, vrlo je jeftino i cisto, ali kod nas su velike kerefeke pri registraciji takvih vozila, naravno ugradnja mora biti obavljena kod ovlastenog postavljaca, atesti i razne dodatne takse i cestarine.
Sta biste najradije i usput kolike su cijene kojeg goriva u vasoj drzavi, da malo usporedimo
Ja vozim benzinca, rado bih plin ali mi je kao zenskoj osobi koja sama obavlja tehnicki i registraciju to malo problem.
Cijena benzina je u Hrvatskoj je Super (koji ja kupujem) 7,84 kune mislim :7,3 pa dobjete eure
ja imam benzinca 2400 kubika kome sam ugradio PLIN i dok je prije ugradnje trosio 12 do 13 l benzina sad trosi 9 do 10 markica plina na 100 kilometara pa izracunaj ustedu za ove dvije god voznje predjenih 150 000 a nikakvih probl nemam niti prilikom reg niti bilo kojih drugih stvari
ne znam iz koje si drzave ali kod nas te dobro oderu na registraciji ako imas plin, sve neke dodatne takse i atesti jer se kroz benzin placaju neke trosarine a kroz plin ne
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
Boban81
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 119
Pridružen/a: 07 Feb 2010 18:25

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#32 Post Postao/la Boban81 »

Trenutno benzinac i to na plin.Kod nas se do skoro moglo voziti bez ikakvog atesta a sada odraše sve.Valjda nas pustili da svi ugradimo pa sada samo deru.A što se tiče mog izbora opet benzinac i to na plin.Video sam gore jedan post što čovek reče da mu manje troši plina od benzina.Ja se ne bih složio stim.Plin je manje oktanske vrednosti od benzina i potrebno mu je više gasa da bi bolje vukao a samim tim kad se više stisne više i potroši.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#33 Post Postao/la ra-ja »

Bez obzira koliko trosi vise ili manje benzina og plina...uvijek bih se radje opredjelila na benzin..

Komsija mi je imao auto na plin ..i toliko se taj plin iz auta osjecao da se nije moglo prolaziti pored...cak niti voziti se....
Imam posebnu odbojnost od mirisa plina....kao i strah kao da sjedim na butan boci...Znam da je to sve osigurano i drugacije..ali eto moj osjecaj...mozda za nekoga smijesan ... :!:

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#35 Post Postao/la mrki62 »

Dizel ne bih iz više razloga ; malo kilometara ljetno prevozim a poglavitni razlog je upravo ovo zimsko vrijeme - dizel se teško ugrije .
Čak kad bi i pravio više kilometara , odlučio bih se opet za benzinca al bih ga preuredio na plin .
Plin se danas ugrađuje sa novom tehnologijom i nema nikakvog smrada . Može se prilikom vožnje koristiti jedno ili drugo , samo prebaciš - po želji .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#36 Post Postao/la andro »

Pa i na ovako bezazlenoj temi moram se dotaci pitanja drzave Bosne i Hercegovine i kontrole uvoza nafte i naftnih derivata . Zasto ? Jednostvan je odgovor . te kontrole nema ili nema u onoj mjeri koja bi uistinu trebala da bude jer "javna je tajna" da se uvozom i distribucijom bave tj. iza kulisa i vlasnika na papiru bave neki nedodirljivi ljudi " ljudi u crnom " [Happy.gif] .

E sada mogu dati odgovor na temu . vozim golfa II dizel iz jednostavnog razloga jer to vozilo tacnije motor istoga je toliko izdrzljiv i tesko se kvari a poznato je da isto moze ici i na jestivo ulje a da ne pricamo o gorivu koje se nalazi na trzistu BiH jer je isto najlosijeg kvaliteta . Samo iz tog razloga pomirio sam se cinjenicom da mi je to vozilo najrentabilnije u svakom pogledu . Apsolutno benzinski motori imaju puno vise prednosti pogotovo jos sa ugradjenim pogonom na plin u odnosu na dizelske motore a i cinjenica da skoro svako vozilo novije proizvodnje i sa benzinskim i dizel motorima u sebi imaju puno elektronike i da gradjani koji ista voze imaju u BiH puno problema zbog loseg kvaliteta goriva. Iskreno i najdobronamjernije svakome ko dolazi iz inostranstva toplo preporucujem da ako je to ikako moguce i ako voze malo luksuznija vozila izbjegavaju sipanje goriva na pumpama u BiH , barem ne u nekim vecim kolicinama .
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#37 Post Postao/la mrki62 »

Iskreno i najdobronamjernije svakome ko dolazi iz inostranstva toplo preporucujem da ako je to ikako moguce i ako voze malo luksuznija vozila izbjegavaju sipanje goriva na pumpama u BiH , barem ne u nekim vecim kolicinama .
Hvala na iskrenosti , mnogi to nikad neće priznati a osobno poznajem komarata sa posla , koji je morao mijenjati benzinsku pumpu na laguni , jer mu je zaribala : elektronika je primijetila nekvalitetno gorivo i auto se je ugasilo , on verglao , verglao , dok nije pumpa otišla u tri krasne.
Kasnije je jedan mehaničar rekao , da u benzinu ima dosta špirita i noviji auti to ne mogu podnijeti .

Å verc - komerc
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#38 Post Postao/la ra-ja »

mrki62 je napisao/la:Dizel ne bih iz više razloga ; malo kilometara ljetno prevozim a poglavitni razlog je upravo ovo zimsko vrijeme - dizel se teško ugrije .
Čak kad bi i pravio više kilometara , odlučio bih se opet za benzinca al bih ga preuredio na plin .
Plin se danas ugrađuje sa novom tehnologijom i nema nikakvog smrada . Može se prilikom vožnje koristiti jedno ili drugo , samo prebaciš - po želji .
A sad ako ti kazem da sam prosle godine osjetila Plin prolazeci pored jednog vozila koje je bilo parkirano i ovdje gdje sada zivim..a bas sam pomislila da ljudi nerado ovdje upotrebljavaju plin .... :!:

Mozda , sta znam ,tom vozilu tehnika bila u kvaru pa je negdje probijao plin.. [eusa_think.gif]

Bez obrira na sve iz vise razloga tocila bih benzin u svoje auto... :!:
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 17 Feb 2010 23:15, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#39 Post Postao/la mrki62 »

Ra-Ja je napisao/la:
a sat ako ti kazem da sam prosle godine osjetila olin prolazeci pored jednog vozila koje je bilo parkirano i ovdje gdje sada zivim..a bas sam pomislila da ljudi nerado ovdje upotrebljavaju plin .... :!:

Mozda , sta znam ,tom vozilu tehnika bila u kvaru pa je negdje probijao plin.. [eusa_think.gif]

Bez obrira na sve iz vise razloga tocila bih benzin u svoje auto... :!:
Kako ono kažu ; jedna lasta ne čini proljeće [Happy.gif]

Ima nešto drugo , dejstvo je da auto na plin daleko manje zagađuje od dizela ili benzinca.
To što si ti namirisala, je samo znak , da si navikla na dizel i benzin , tako da ih i ne primijetiš a ako neki auto dođe na plin , hop , ti ga prepoznaš .
Prepoznaš ga samo zato što još nisi navikla na miris ;)
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Boban81
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 119
Pridružen/a: 07 Feb 2010 18:25

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#40 Post Postao/la Boban81 »

Auto kojem je motor pri kraju,znači nema kompresije,karike otišle,anzac u cilindrima,sve to ima svoju svrhu,što znači ako mu sve ovo gore fali nema dobro sagoravanje,propušta živ benzin ili naftu ili plin direktno u izduvni prostor i eto smrada.
Što se tiče dizela nisam ga nikad vozio niti imam namera,ali kada bih morao to bih bio sam GOLF 2 ti motori se ne mogu poderati,a ovo sve danas sa tom elektroniko je napravljeno da kad ti stane na putu svi zaradjuju od tebe.prvo šlep služba da te nosi do prvpg servisa i ako si mehaničar dzaba ti znanje kad nemas deo,pa onda mehaničar koji jedino mora sutra ići 50 km po deo pa samim tim moraš ostati u njegovom hotelu da prenoćiš... itd.Vozila starije generacije,kombinirke,parče žice,čekić,par eksera i teraj.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#41 Post Postao/la ra-ja »

Sto se tice auta..ako me pitate koje je najbolje auto...NOVO naravno...jer svako novo auto je bar deset godina bezgresno ....
Ako i ima neku anomaliju to se otkloni pod garancije....
Kada budem imala novo auto onda cu razmisljati o ovoj temi.. [smile.gif]

Avatar
Boban81
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 119
Pridružen/a: 07 Feb 2010 18:25

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#42 Post Postao/la Boban81 »

A ovako sad malo samo onako bacila oko jel?Da nas malo uzdrmaš? :wink:

t_u_t_n_p_l_0_c_k
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 913
Pridružen/a: 28 Jul 2009 10:10
Lokacija: Pandora

Re: Benzinac, dizelas ili plin?

#44 Post Postao/la t_u_t_n_p_l_0_c_k »

Boban81 je napisao/la:Auto kojem je motor pri kraju,znači nema kompresije,karike otišle,anzac u cilindrima,sve to ima svoju svrhu,što znači ako mu sve ovo gore fali nema dobro sagoravanje,propušta živ benzin ili naftu ili plin direktno u izduvni prostor i eto smrada.
Što se tiče dizela nisam ga nikad vozio niti imam namera,ali kada bih morao to bih bio sam GOLF 2 ti motori se ne mogu poderati,a ovo sve danas sa tom elektroniko je napravljeno da kad ti stane na putu svi zaradjuju od tebe.prvo šlep služba da te nosi do prvpg servisa i ako si mehaničar dzaba ti znanje kad nemas deo,pa onda mehaničar koji jedino mora sutra ići 50 km po deo pa samim tim moraš ostati u njegovom hotelu da prenoćiš... itd.Vozila starije generacije,kombinirke,parče žice,čekić,par eksera i teraj.
GOLF 2 je smece, nema vecih krseva i kanti od golfova 2 , em sto su neudobni em sto se sve trese , zvecka, uzas .
slika

Odgovori