Abortus za ili protiv?

Poruka
Autor/ica
Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Abortus za ili protiv?

#211 Post Postao/la maida_20 »

kristalina je napisao/la:Abortus je ubojstvo !

Vrijedno za pogledati ovaj link ! Otvaranje linka na vlastitu odgovornost !

http://de.youtube.com/watch?v=j-MzGjEo5 ... re=related

strasno... :roll:

Avatar
vornevljev
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2338
Pridružen/a: 04 Jun 2008 02:00
Lokacija: ukraina

Re: Abortus za ili protiv?

#214 Post Postao/la vornevljev »

vidovita_dzemila je napisao/la:gledam kristalinin link i prva scena prikazuje doktora i piše doktore koliko si djece ubio danas. i baš u našoj temi samo se majke optužuju a zamislite koliko doktori ubiju te djece tokom svoje karije. ne mogu se pravdati s tim "to mu je posao"
Ali nije doktorova odluka da to uradi.

Ko će ako neće doktor,možda kovač i on ima kvalitetan instrumentarij?

Iznenadili bi se mi kad bi znali koliko je to djevojaka uradilo u našoj blizini i koliko bi ih to uradilo da se desi "scena".

Ovako mi možemo talambirati jezikom i o abortusu i o lažima i o svemu,ali kad nam se to desi razmišljaš o svemu pa na kraju izabereš jer uvijek moraš izabrati jedno od rješenja (nekad ovo nekad ono) i ne moraliziraš mnogo.

Zamisli ostane djevojka trudna zbog one night stand,i jedno i drugo svjesni da ne mogu biti zajedno (nema ljubavi,nema ničega što ih veže osim tog seksa tu noć) nego da su samo uživali tada,ma baš će ona sa 18 ili 20 godina pristati da rodi dijete i da ga odgaja svojom voljom,ne kažem da nema takvih,ali malo ih je koje na to pristanu.
U SLUŽBI DOBRA I ZLA

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: Abortus za ili protiv?

#215 Post Postao/la probisvjet »

kao sto netko rece " dok se ne nadjes u toj situaciji , ne znas kako i sto bi ucinio" ....
ovako ja sam za pobacaj u situaciji sexualne agresivnosti ( silovanja ) u situaciji da ce moje dijeti biti tesko bolesno ...

citala sam izjavu od naseg clana tourniquet i kazem svaka cast , za tu vjeru i nadu u nesto bolje ...
ja mislim da ne bi mogla podnijeti .. mozda ispadam veliki egoista ali odgovaram za to ponasanje jer jednostavno ne zamisljam takav zivot , za mene , moje dijete ... tesko mi je zamisliti da moje dijete nece imati sve ono sto svako " ne bolesno" dijete zeli i treba da prozivi ... a jos manje bi podnijela to da moje dijete dam na posvojenje ...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Abortus za ili protiv?

#218 Post Postao/la nella26 »

Protiv abortusa sam ali šta da radi osoba koja je silovana ili će beba biti sa nekom anomalijom , bolesna isl. U tim slučajevima je opravdano a sad sexat se i ne voditi računa o tome hoćeš li ostati trudna pa svako malo na abortus pa toj bih onu stvar zazidala [Happy.gif]
Imala sam komšinicu koja ima troje djece i 21 abortus kažem joj ja da se zaštiti ne znam pilulama ili ugradi spiralu kaže ona ne da joj muž.A rekoh ti njemu daj još jednom p...e steći ćeš imovinsko pravo na ginekologiju. [smile.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Abortus za ili protiv?

#219 Post Postao/la Bebana_de »

JA sam licno protiv toga,,,ali kazem ali,,,,nedo nekom slucaju da mi kazu Dr,da moram tada bih,,
one koje to rade opet nisam ljuta na njih jer nisam u njihovoj kozi i ne znam u kojo su poziciji i zasto zele ili moraju to da ucine,,, [huh.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Abortus za ili protiv?

#221 Post Postao/la mrki62 »

faun je napisao/la:Ja sam apsolutno protiv abortusa ali i protiv onih kontracepcijskih sredstava koja imaju abortivno djelovanje. Npr. kod spirale; i pored nje može doći do oplodnje ali onda ona ne dopušta fetusu da se ugnijezdi u maternici i on odumire. Day after pilule također... :(
Po tvom ni drkanje nije preporučljivo , ha :lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Abortus za ili protiv?

#222 Post Postao/la lisko »

protiv apsoolutno umalo da ne zaradim zatvora zbog abortusa
Moja je zena abortirala zivjeli smo 7 mj u braku bila je trudna 4 mj.
onda smo se posvadjali i ona je otisla svojima
nakon nekoliko dana mi kaze da je imala pobacaj ali samo da ja nisam saznao obrnuto umalo da ih ne pobijem sve i nju i njene milion puta rekao da ako smo se posvadjali za dijete cu sve dati ali ubiceee uhh jos mi nije dobro zbog toga a bilo je pre 3 god..

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Abortus za ili protiv?

#223 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

protiv sam abortusa nek se dijeca rađaju oni nisu ništa kriva....
slikaslikaslika

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Abortus za ili protiv?

#224 Post Postao/la nermin01 »

protiv
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Sanguine
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1366
Pridružen/a: 21 Feb 2010 01:01

Re: Abortus za ili protiv?

#225 Post Postao/la Sanguine »

24.02.2010. u Madridu je usvojen novi zakon o pobačaju. Njime je pobačaj dozvoljen do kraja 14 sedmice trudnoće, a do 22 sedmice je moguć u slučaju zdravstvenih rizika po majku ili zbog anomalija na fetusu. Nakon 22 sedmice potrebna je dozvola ljekarske komisije. U slučaju pobačaja izvan ovih okvira ženama više ne prijeti zatvorska kazna, kao što je to bilo ranije, nego samo novčana. Po dosadašnjem zakonu pobačaj je u Španiji bio strogo zabranjen i samo u iznimnim slučajevima odobravan.

U principu sam protiv pobačaja, ali o tome možemo pametovati najviše mi koji nismo u toj situaciji da li ili ne donijeti takvu odluku. U svakom slučaju to zakonski treba biti dozvoljeno.

Odgovori