Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#121 Post Postao/la im_ex »

Kad pominjem entitet rs, cak i kad pomenem Dodika, jasno je da ne mislim samo na njega kao jedinku bosansko - srpskih zaludjenika, sta mi dzaba podvlacis na opciju koju si pominjao. A kad se doticni pomene, normalno da je jasno da on samo raspiruje vec postojeci zar, ne da mu da zgasne. Da li je taj cutljiviji, ne bi bilo kako jeste, misljenja sam. Ovako, u njemu mnogi vide heroinu, taj im je idol, dok sacicu jada cine srbi koji njegovu politiku smatraju pogresnom, prioritetnim razlogom kolapsa i karantine u kojima se BiH vec godinama nalazi.
Ja ti i opet kazem da im je malo to sto imaju, zinuli su oni na krupniji zalogaj, a ti mozes i dalje svoju teoriju da siris, ja svoju, peti,deseti pak svoju, moze se u nedogled.
Ja ne mogu ovdje neke stvari iznositi , jer neke stvari vama nisu poznate a Haretu i Tihiću svakako jesu i svakako bi bilo dobro i javnost s tim upoznati.
Ne znam cemu li onda istices da znas neke stvari koje nama nisu poznate ako nisi spreman navesti iste.
Kako god, cudi me da se nisi dosjetio medija (novinskih agencija ili tv-a), dusu dalo za tjerati stvar na cistac a pred ocima javnosti, nije iskljucena ni mogucnost dijaloga s pomenutom dvojicom, ha ya.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#122 Post Postao/la mrki62 »

Mic & IM_ex

Nekako mi se čini da razumijete ćirilicu i ja ću vam postaviti ono , što bih izmeđuostalog pitao Hareta i Tihića :

О Уставном суду Републике Српске

Устав Републике Српске донесен је 28. фебруара 1992. године.

Уставни суд Републике Српске установљен је Уставом Републике Српске (одредбе чл. 115 до 120), који је донесен 28. фебруара 1992. године. Уставни суд Републике Српске почео је са радом 1. јула 1994. године.


Dakle , ustavni sud RS je donešen 28.02.1992 godine , odredbom ustava RS a počeo je sa radom 01.07.1994 godine ,............ u svakom slučaju prije potpisa DEJTONA !
Te podatke mi nismo trebali znati al neko ko je bio na funkciji je i te kako trebao znati i zbog takvog ustava se ni u kom slučaju ne bi smio potpisati DEJTON.
Ustav je postojao prije Dejtona , RS je postojala prije Dejtona i kad su Srbi bili pred kapitulacijom , njih neko spašava sa potpisom Dejtona .

USTAV RS imate na linku http://www.ustavnisud.org/
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#123 Post Postao/la andro »

Inzko: Vrata EU za sada zatvorena za BiH

Inzko održao sastanak sa Tihićem, Lagumdžijom i Čovićem • Ogorčenje i gnjev ljudi u BiH je rješenje


Inzko: Najstrašnija je opservacija da se ne može ništa učiniti zbog izbora


Visoki predstavnik i specijalni predstavnik EU Valentin Inzko sastao se danas u Sarajevu odvojeno sa predsjednicima SDA Sulejmanom Tihićem, SDP-a Zlatkom Lagumdžijom i HDZ-a BiH Draganom Čovićem, koje je pozvao na pojačan angažman kako bi bio postignut konkretan i konstruktivan napredak ka održivoj raspodjeli državne imovine, saopštio je OHR/EUSR.

Kako se navodi, Inzko je istakao da "Vijeće ministara, entitetske vlade i Vlada Brčko Distrikta moraju postići međuvladin sporazum o državnoj imovini koji će osigurati da svaki nivo vlasti ima u vlasništvu imovinu koja mu je potrebna kako bi obavljao svoje ustavne i zakonske nadležnosti. Ovo je posao koji moraju uraditi domaći lideri".

Današnji sastanci su bili u sklopu serije sastanaka, u vezi sa predstojećim sastankom Vijeća za provedbu mira, koje će ove sedmice visoki predstavnik i specijalni predstavnik EU Valentin Inzko održati sa stranačkim liderima u BiH na kojima će se razgovarati o neriješenim pitanjima programa "pet plus dva" koja se odnose na državnu i vojnu imovinu.



Lagumdžija: Rasprave o referendumu su antidejtonsko djelovanje

SDPBiH protivi se antidejtonskom djelovanju u zemlji, izjavio je lider stranke Zlatko Lagumdžija, rezimirajući novinarima današnji svoj susret s visokim predstavnikom za BiH Valentinom Inzkom.

- Svako antidejtonsko djelovanje mora biti spriječeno mehanizmima koje ima Dejtonski posrazum. Referendum bez odgovarajućih odluka Parlamentarne skupštine Bosne i Hercegovine značio bi rušenje tog sporazuma. Svaka rasprava u RS o referendumu suprotna je Dejtonu - izjavio je lider SDP-a navodeći akcente iz razgovora s Inzkom.

Ljudi koji vode takvu raspravu čine to samo zato da bi izbjegli odgovornost za loše stanje u zemlji, stav je SDP-a koji je Lagumdžija prenio novinarima nakon što ga je saopćio i visokom predstavniku.

Prema izjavi lidera SDP-a, razgovarano je o trenutnoj političkoj situaciji u Bosni i Hercegovini posebno u svijetlu priprema za sjednicu Vijeća za implementaciju mira.

Govoreći o pitanju ustavne reforme u zemlji, Lagumdžija je rekao sagovorniku da podrška SDP-a ne bi izostala kad bi se vladajuća petorka zalagala za funkcionalno rješenje, a što se tiče odluke Evropskog suda za ljudska prava (o pravima manjina), lider SDP-a smatra da pitanje njene implementacije ne treba "prelamati preko koljena" već u narednih šest mjeseci djelovati planski.

Lagudmžija, kako je naveo, smatra i da se do narednih izbora u BiH može učiniti mnogo, ne samo na ovom planu ali ne vjeruje u učinkovitost sadašnje vladajuće garniture.

Tihić: Svu imovinu prvo knjižiti na državu

Predsjednik SDA Sulejman Tihić također je razgovarao sa Inzkom o popisu državne imovine, predstojećim izborima, eventualnoj mogućnosti promjene Ustava BiH, kao i o slučaju Sime Zarića, koji je osuđen za ratne zločine, a imenovan je za zamjenika načelnika Opštine Šamac, izjavio je glasnogovornik ove stranke Samir Kaplan.

- Tihić je ukazao visokom predstavniku da za BiH nisu dobri presedani u smislu da osuđeni ratni zločinci mogu da se nesmetano vrate u javni i politički život - rekao je Kaplan.

Dodao je da je Tihić kazao da će SDA uvijek biti dio rješenja, kada je u pitanju popis imovine, i da nema primjedbi na popis koji je uradio Ured visokog predstavnika (OHR).

U vezi sa popisom imovine, Kaplan je rekao da je Tihić iznio stav Stranke da se sva imovina prvo knjiži na državu, nakon čega "ona uzima ono što misli da joj treba, dok se ostatak može knjižiti na niže administrativne jedinice".

Kaplan je dodao da je Tihić iznio stav SDA da se u promjene Ustava mora ići i da je to kočnica razvoja i napretka u BiH.

PIC odlučuje o zatvaranju ili transformaciji OHR-a

- Vijeće za implementaciju mira (PIC) želi da zna stavove političara u BiH o različitim pitanjima bilo da se radi o državnoj ili o vojnoj imovini i o svim drugim. Zato sam jučer počeo konsultacije s liderima, a ovih dana ići ću i u Banju Luku da bih dobio jasnu sliku o stavovima političara - kazao je danas u Sarajevu novinarima Valentin Inzko, visoki predstavnik međunarodne zajednice u BiH.

Također je kazao da će PIC odlučiti o zatvaranju OHR-a, ali da će im on dati analizu stanja.

Na pitanje novinara zašto OHR nije ranije djelovao kada je u pitanju Zakon o referendumu u RS-u, Inzko je kazao da prvo želi da vidi šta je sadržaj zakona te da onda donese konačan stav.

- Ako zakon bude izlazio iz okvira entiteta i bude mogao dovesti u pitanje BiH, tada će to biti druga stvar - rekao je.

Komentirajući nedavnu izjavu člana Predsjedništva BiH Nebojše Radmanovića da OHR treba da se bavi važnijim pitanjima u BiH od sankcija u RS-u, Inzko je kazao da sankcija za sada nema.

- Moja pitanja su dejtonska pitanja, dok bi se političari mogli baviti drugim pitanjima kao što su pitanja korupcije, ekonomije, edukacije itd. Zadužen sam za Dejtonski sporazum - pojasnio je visoki predstavnik u BiH Valentin Inzko.

Catherine Ashton uskoro u posjeti BiH

Inzko je kazao da bi BiH ovog ili narednog mjeseca mogla posjetiti evropska komesarka za vanjsku i sigurnosnu politiku Catherine Ashton koju će sigurno zanimati kakvi su stavovi bh. političara o određenim pitanjima.

- To je jedan od razloga što sam se odlučio na novu rundu pregovora sa bh. stranačkim liderima - kazao je Inzko.

Zašto nije bilo reakcije

Na pitanje zašto nije ranije reagovao kada je u pitanju Prijedlog zakona o referendumu, već čeka da Narodna skupština RS donese svoj stav oko toga, Incko je kazao da "moramo da vidimo sadržaj".

- Možda će to biti referendum samo u okviru RS-a, a ako će ići iznad tog okvira, recimo da se referendum može dodirnuti pitanja Savjeta bezbjednosti ili Dejtona, to je opet ona druga stvar - rekao je Inzko.

Okončati ekonomsku krizu

Visoki predstavnik je danas pozvao vlasti u BiH da okončaju ekonomsku krizu i ponovo otvore vrata ka Evropi.


Obraćajući se studentima na tribini Univerziteta u Sarajevu o temi "Perspektive integracija BiH u EU", Inzko je rekao da je svaki ozbiljan napor da se ograniči širenje nezaposlenosti i siromaštva blokiran zbog političkog zastoja koji sada traje više od tri godine.

Inzko je kazao da međunarodna zajednica osigurava BiH sredstva - samo u posljednje dvije godine 1,2 milijarde eura za razvojne projekte, ali da su "domaće vlasti - ne međunarodna zajednica - te koje se moraju pozabaviti postojećom krizom i riješiti je, a ukoliko to one ne mogu uraditi, onda je na građanima ove zemlje da promijene vlast".

I vi biste trebali biti Å¡okirani

Dodao je da je bez političkog konsenzusa nemoguće očekivati da će se stanje popraviti.

- Nepostojanje konsenzusa je donijelo siromaštvo i nevolju većini stanovnika. Ja sam šokiran, a i vi biste trebali biti šokirani, s obzirom da ovo očito nije bilo dovoljno da stranački lideri počnu djelovati - kazao je Inzko.

Rekao da "bez obzira na patnju koja ih okružuje", lideri stranaka definitivno nisu poduzeli korake da unaprijede ekonomiju, korake za koje su se davno dogovorili da će poduzeti kao dio evropskog integracionog procesa.

Visoki predstavnik je kazao da najefikasniji instrument, koji se može koristiti za rješavanje trogodišnjeg zastoja, nije OHR, već su to "ogorčenje i gnjev ljudi u BiH", dodajući da se političari neće pozabaviti krizom "ako ih vi ne primorate".

Zatvorena vrata ka EU

Naglasio je da su vrata ka Evropi potpuno zatvorena, ali da ih nije zatvorila EU, već "političke stranke na vlasti koje tokom tri godine nisu provele nijednu značajnu reformu definiranu Evropskim partnerstvom ili Sporazumom o stabilizaciji i pridruživanju".

- U periodu koji nam predstoji do izbora u oktobru, javno mnijenje mora se fokusirati na korake koje je potrebno poduzeti da bi se okončala ekonomska kriza i ponovo otvorila vrata ka Evropi. Najstrašnija opservacija koju sam čuo je da ove godine ništa ne može biti učinjeno s obzirom da su izbori u oktobru. Činjenica je da mnogo toga može biti učinjeno upravo zato što je ovo izborna godina - dodao je Inzko.

On je rekao da, dok je "nepostojanje konsenzusa direktan uzrok siromaštva i boli koji su prekrili ovu zemlju, političari pokazuju spremnost i vještinu da postignu sporazum oko stvari koje su im važne".

- Stranački lideri u ovoj zemlji rutinski se uspijevaju dogovoriti o raspodjeli resursa, novca i moći između sebe. Ako se konsenzus može izgraditi za dobrobit stranačkih lidera, može se izgraditi i za dobrobit građana. Ako se konsenzus može postići kako bi se članovima parlamenta odobrila povišica plate, onda se može postići i za poboljšanje poslovnog okruženja, osiguranje kredita za mala preduzeća, ujedinjenje poslodavaca i radnika, te otvaranje novih radnih mjesta - zaključio je visoki predstavnik Valentin Incko.
slika
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#124 Post Postao/la ra-ja »

E.....SADA NEKA SVAKO OVO PROCITA I NEKA RAZMISLI KOLIKO JE @MRKI BIO U PRAVU..... [eusa_think.gif]

Jos pa malo da ga proglasiste senilnim jer rijec" VLAST "je ponovio vise od 100 puta... :!: :!: :!:

Netreba ocajavati ako ste izgubili jednu" bitku " nije izgubljen rat.... [eusa_think.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#125 Post Postao/la mrki62 »

Ra-Ja je napisao/la:E.....SADA NEKA SVAKO OVO PROCITA I NEKA RAZMISLI KOLIKO JE @MRKI BIO U PRAVU..... [eusa_think.gif]

Jos pa malo da ga proglasiste senilnim jer rijec" VLAST "je ponovio vise od 100 puta... :!: :!: :!:

Netreba ocajavati ako ste izgubili jednu" bitku " nije izgubljen rat.... [eusa_think.gif]
Ne moraju čitati sve , evo ja ću samo jedan važan dio prenijeti [Happy.gif]
Inzko je kazao da međunarodna zajednica osigurava BiH sredstva - samo u posljednje dvije godine 1,2 milijarde eura za razvojne projekte, ali da su "domaće vlasti - ne međunarodna zajednica - te koje se moraju pozabaviti postojećom krizom i riješiti je, a ukoliko to one ne mogu uraditi, onda je na građanima ove zemlje da promijene vlast".
Gdje su te pare ?
Nek mi neko objasni šta se je konkretno napravilo sa tom cca milijardom €.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#127 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:

tačno tako
ja ne znam šta se više treba desiti u ovoj državi pa da se prestane glasati za ove za koje se glasalo skoro 2 desetljeća
uništili su nas
ali naš narod nikad neće doći pameti
već hrvati smišljaju kako da spriječe da se opet izabere Komšić, ko i Komšić, jer on ne predstavlja Hrvate, nije dovoljno velik Hrvat. znači njima i nama su najgori oni najbolji
Točno tako , ali ,................ ne može se očekivati da narod drugačije glasa ako taj isti narod nije spreman da prihvati da su ti predstavnici od 1990 pa do danas samo čuvali svoju fotelju .
Dobro me znaš kakav sam i na drugim forumima sam takav a ima forumaša što mene smatra za neprijatelja BiH , nisu njima problem takvi političari , problem sam ja , što pljujem po tim političarima .
Ljudi nikako da prihvate činjenicu , da nisu samo problem u Banjaluci ili Mostaru , već i te kao i oni u Sarajevu i to od 1990 pa do danas .
Od 1990 pa do danas se provodi ista politika.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#129 Post Postao/la mrki62 »

vidovita_dzemila je napisao/la:Narodna skupština RS usvojila zakon o referendumu


http://www.bol-chat.de/news/view/1162/
Ja sam tamo odgovorio a to ću samo prenijeti ovdje : Silajdžić spominje Miloševića,............... što ne spomene i Izetbegovića, jer je i on kriv za Republiku Srpsku !
Ko god je omogućio potpisom RS je izravni krivac .
RS nije potpisana na određeno vrijem , već za NEodređeno !

Po Silajdžićevom objašnjenju to , eto nije bitno - čitaj zadnju rečenicu ( njegovu ).

Hulje i Å¡ljam
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#130 Post Postao/la mrki62 »

Zamoljavam cijene forumaše , da si uzmu malo vremena i pričitaju tekst .

Hvala unaprijed [muzikafo1.gif]


BiH | Nedjelja, 14. februara 2010. - 10:12 h

Feđa Isović

Fašizam u nama, oko nas i u njima
Četrnaestog februara 1945. godine, partizanske jedinice su ušle u Mostar. Sile osovine su bile pred slomom i mislilo se da je fašizam u potpunosti poražen. Šezdesetak godina poslije, evo, svakodnevno svjedočimo da to ni ublizu nije tačno. Zašto? Zato što fašizam, jednostavno, nije moguće poraziti. Bar ne samo jednim ratom i u samo jednom vijeku. Najveća prepreka da bi se fašizam dotukao do nogu, leži u jednostavnoj činjenici da on, dakle fašizam, čuči u svakom od nas. On je podmukao, krije se u svakodnevnom razmišljanju i u svakodnevnoj komunikaciji ljudi, rekao je Feđa isović, sinoć kao Gost komentator Dnevnika 2 FTV.
[Fašizam u nama, oko nas i u njima]

Svaki put kada pomislite da je narod kome pripadate na bilo koji način bolji, pravedniji, marhametniji od neke druge skupine, svaki taj put vi ste ustvari pomalo fašista. Međutim, kao što već jednom napisa Emir Imamović, ne može se biti samo malo fašista, kao što se ne može biti samo malo trudan. Fašizam, kao i fetus u majčinoj utrobi, lagano raste u nama i samo čeka pravi momenat da izađe vani.

Kada bi smo, naprimer, Miloradu Dodiku, Draganu Čoviću, Sulejmanu Tihiću ili bilo kom javnom autoritetu u Bosni i Hercegovini, postavili pitanje: Da li su po ubjeđenju fašisti?, sasvim sigurno bi smo dobili sve negativne odgovore. Niko od njih i niko od nas ne želi biti fašista. Ali, kada vam dijete padne u blato, a vi mu kažete: Vidi se, prljav si ko kakvo ciganče, vi ste već tada sebe definisali kao fašistu, a svoje dijete ste pritom podučili da ono dolazi iz superiornije skupine ljudi nego li nesretno ciganče sa kojim ga poredite. Fašizam se krije u naizgled najbezazlenijim rečenicama koje često svi mi izgovaramo. Zato i jeste opasan.

Danas u svim školama u Bosni i Hercegovini djeca izučavaju vjeronauku. Niko ne bi trebao imati ništa protiv toga. Jer, šta to djeca mogu loše naučiti na vjeronauci? Ništa. Pretpostavljam da ne postoji niti jedan loša stvar koju dijete može naučiti na vjeronauci. Međutim, čim imamo situaciju da Ana i Milan sjede u hodniku, dok se u razredu odvija nastava islamske vjeronauke recimo u Sarajevu, dakle - čim razdvajamo djecu samo po tome kako se zovu, mi duboko zadiremo u prostor fašisoidne ideologije. Zato bih se vratio na pitanje: Šta to djeca mogu loše naučiti na vjeronauci? Odgovor je da ne mogu naučiti ništa toliko dobro što bi ispravilo onu lošu lekciju koju su dobili razdvajanjem Ane i Milana od svojih drugova iz razreda. Naravno, nema razlike ni u slučaju dječaka koji se zove Ahmet, a sjedi u hodniku odvojen od svojih vršnjaka, dok su oni na času Pravoslavne vjeronauke, recimo, u Trebinju. I ko iz Sarajeva, od onih koji su se zalagali za uvođenje vjeronauke, ikad pomisli na dječaka Ahmeta koji izopćen i usamljen sjedi u hodniku trebinjske škole? Od njih, siguran sam, niko. Zato, dok god mali dječak Ahmet sjedi u hodniku trebinjske škole, i moj će sin Adem sjediti u hodniku sarajevske škole. Da budem posve precizan, nije Vjeronauka problem, problem je onaj ko je uvede kao predmet u javne školske ustanove.

Fašizam je opasan, jer čuči u svima nama. Čim osjetite ponos zato što ste Srbin, Hrvat ili Bošnjak, taj se vaš osjećaj ponosa po malo čemu razlikuje od osjećaja koji je pokretao prosječnog pripadnika arijevske Nacional-socijalističke partije Njemačke tridesetih godina prošlog vijeka. Iskreno, ne vidim ni jedan valjan razlog zašto bi se neko osjećao ponosnim samo zato što je Nijemac, pa ni Bošnjak, Srbin ili Hrvat. To je stvar koja čovjeku dođe rođenjem, a ne vlastitim zalaganjem. Odnosno, do toga smo došli samo zalaganjem naših roditelja u intimi njihovih kreveta. A to, dokazano, zna uraditi svaka budala.

Kada nas posmatra neko sa strane, npr. neki Šveđanin, teško će uočiti ikakvu razliku između Bošnjaka, Srba i Hrvata. Jedinu razliku između Srba, Hrvata i Bošnjaka, vide samo Srbi, Bošnjaci i Hrvati. A eto, te razlike postaše nepremostive.

Zato na kraju, sretan Dan oslobođenja svim mostarskim antifašistima, uz napomenu da fašizam nije pobijeđen i da im borbu valja nastaviti.

Smrt fašizmu!


Preuzeo ODAVDJE
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#131 Post Postao/la basista »

.. Ljudi bi bar ponekad,trebali nakon sto cuju neku vijest,na brzinu,proletjeti kroz svoju memoriju i potraziti uzrok tog desavanja.. I to nepristrasno.. bez obzira o kome ili cemu je rijec.. Dakle,ljudi slabo kad izmisle nesto novo u oblasti politike i filozofije.. Uglavnom su nova pakovanja i nista vise. U vezi tog Dodikovog referenduma od kojeg se,kao sto vidim,nekima ovdje dize kosa na glavi,mogu reci samo to da je text kojeg je usvojila ta njihova skupstina toliko smijesan da sam se otkinuo od smijeha... [cool.gif] Pise samo to da oni imaju pravo da provjere misljenje svog naroda o aktima koje usvajaju i to bi bilo sve.. Imal neko iznenadjen??????? Ako ima,neka prestrane pratiti politiku i sijati paniku po Bosni..! Taj zakon o referendumu,sa pravnog stanovista,ne vrijedi nista! A kako bi i mogao vrijediti kad i to funkcionise po trzisnim principima.. i to onim osnovnim.. SAto je neke robe vise na trzistu,ona ima manju vrijednost.. Da pojasnim.. Ovo nije prva Dodikova ideja o referendumu.. Hoce on i referendum o uclanjenju BiH u NATO,pa zatim o ustavnim promjenama,pa zatim o popisu stanovnistva i boga pitaj o cemu sve ne.! Kad vise procitam u novinama da Dodik hoce neki referendum,odmah preokrenem nesto drugo da citam.. Ne volim da citam stalno iste stvari.. Vise mi se na Q popeo sa tim referendumima a tako i svom narodu vjerovatno.. Oni ce ga jesenas i kostati vlasti.. Naravno,za pad SDA stranke sa vlasti,najzasluzniji ce biti Tihic jer je toliko harizmatican i vizionarski opredijeljen da ga vise ne zele slijediti ni izgladnjeli avlijaneri [cool.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#132 Post Postao/la ra-ja »

Bas me mrzi citati ovako opsirne postove,a posebno o politici..i vjeronauci...

Kako sam cula ili citala ovdje postoji mogucnost da se i BiH primi u Evropsku Uniju polovinom ove godine.Bilo bih mi veoma zao ako su to neke dezinformacije..Ali ako to ipak desi onda ce sve kockice postepeno da se sloze...

Htjeli ili ne morace da zive zajedno ... [eusa_think.gif]

Mislim da treba u vlast birati ljude sposobne. da vode drzavu bez obzira na ncionalnu i vjerku pripadnost... :!:

Mislim da domaca inteligencija koja bi mnogo mogla ucestvovati i dati dobre rezultati za BiH i za narod ,se nalazi u zapecku..Te samim tim nemoze nista uciniti.. :!:
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 28 Feb 2010 21:55, ukupno mijenjano 1 put.


Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#134 Post Postao/la mrki62 »

Mislim da treba u vlast birati ljude sposobne. da vode drzavu bez obzira na ncionalnu i vjerku pripadnost..
Najgore je da su i obični ljudi postali nacionalisti , jer nacionalističke vođe bezuslovno štite i nedaju nikako na njih .
Dok je to tako, ne može se očekivati napredak.

BiH ni u kom slučaju ove godine ne ide u EU.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Pada li BiH sve dublje, ima li ikakve šanse na suživot...

#135 Post Postao/la Bebana_de »

Cika_Mrki opet si u akciji [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Odgovori