Da li vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Dali vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#227 Post Postao/la beba80 »

OPA_de je napisao/la:
beba80 je napisao/la:da postujem
sta postujes?...da je Isus Bozji sin?
Ne da je poslanik od GOSPODARA

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Dali vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#228 Post Postao/la ra-ja »

DA ..veoma postujem sve nacionalnosti i vjeroispovjesti...Jer to je nekako normalno..ako postujes i cijenis svoju vjeroispovjest postovat ces i tudju.... :!: :!: :!:

Avatar
probisvjet
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 297
Pridružen/a: 06 Okt 2008 02:00
Lokacija: tu na njemu

Re: Dali vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#229 Post Postao/la probisvjet »

mickey je napisao/la:
vidovita_dzemila je napisao/la:državljanstvo musliman uopšte ne postoji [yell.gif]
hoćemo se kladit u pare da mi to piše u svjedoždbama?

da ti pise u svjedodzbama ,moze biti ali u ostalim dokumentima ja prva bi voljela vidjeti to cudo ...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re: Dali vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#231 Post Postao/la srebrni »

pokoj mu dusi i neka mu je laka zemlja....uvjek sam postovao sve ljude a posebno sam se divio Franjevcima....iskrenim Bosancima


Najstariji bosanski franjevac
U Visokom preminuo fra Ignacije Gavran
Jutros u 4.25 sati u Visokom je preminuo jedan od najstarijih bh. franjevaca, fra Ignacije Gavran. Franjevac, historičar, putopisac i svakako veliki čovjek bitku s okrutnom bolešću je izgubio u 96. godini života.
Piše. T. Sekulić
Fra Ignacije Gavran je rođen u Varešu 1914. godine, gdje je završio osnovnu školu, srednje obrazovanje stiče u Visokom, a zatim novicijat na Gorici kod Livna, filozofsko-teološki studij u Sarajevu i Breslavi, te filozofiju u Breslavi i Ljubljani gdje je i doktorirao 1941. godine. Također, pohađao je i Akademiju likovnih umjetnosti u Zagrebu.

Zaredio se davne 1938. godine i čitav svoj život bio je profesor i odgojitelj. Radio je u franjevačkoj gimnaziji u Visokom, bio je docent na Teološkom fakultetu hrvatskih franjevaca u Sarajevu, ali i profesor na Franjevačkoj teologiji.
slika
Iza sebe je ostavio brojna djela, a bio je i višegodišnji dopisnik mnogih magazina. Također, on je knjižničkom fondu doprinjeo brojnim prevodima s obzirom da je izvrsno poznavao latinski, grčki, njemački, engleski, francuski i italijanski jezik.

Više puta je bio nagrađivan, a dodijeljena mu je i srebrna značka i povelja grada Sarajeva, kao i povelja počasnog građanina Visokog.

"Izgubili smo velikog čovjeka, najistaknutijeg fratra u Bosni i Hercegovini, uzornog građanina i jednog od najboljih predavača", kazao je za Sarajevo-x.com gvardijan fra Josip Vikić.

Misa i posljednji ispraćaj velikog čovjeka, fra Ignacija Gavrana, bit će organizovana u četvrtak u Kraljevoj Sutjesci.
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

Re: Dali vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#232 Post Postao/la becanka »

postujem drugu a volim svoju

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Da li vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#233 Post Postao/la basista »

Glup naslov teme.. Ispada da treba postovati sve ljude drugacijih vjeroispovijesti jer su oni eto.. drugacije vjere pa da se ne bi ko sta naljutio.. Valjda je naslov trebao glasiti Postujete li drugacije vjere.. Ja ne postujem i nikada necu ni postovati sve ljude drugacijih vjeroispovijesti jer je to nemoguce!! Samo iskreno kazem ono sto jeste i sto svi mi mislimo.. Sta sad treba da uradim?? Da postujem Karadzica jer je on druge vjere?? Tako ispada.. Mislim da ljudi koji se ne razumiju u vjeru,ne bi trebali ni da pisu o tome.. Zar je moguce,da se ovoliko ljudi odazvalo i ucestvovalo u diskusiji a niko nije primjetio lapsus u nazivu teme..???

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#234 Post Postao/la mrki62 »

Naslov je sasvim ok al eto ,.............. našao se neko ko ne razumije naslov ,.............. i to je ok , jer nikom nije pisano na kožu da mora sve znati - krećem od sebe [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Da li vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#235 Post Postao/la basista »

Mrkane zbrkane.. zbrkan si kao i naslov teme..
Znas ti vrlo dobro da je to lapsus ali ti se prohtjelo da ispadnes pametan.. mada ne vidim nacin kako ces ispasti takav kad si ti zahlupan i bez smisla za gramatiku.. Da je drugacije,vjerocatno bi napisao bar jedan sazet i analitikom prozet post.. I ti si se nas'o da mi nesto kazes?? Ali razumijem te.. Mora se nesto po svaku cijenu napisati da jer ovist je ovist.. [cool.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#236 Post Postao/la mrki62 »

Šta ću ti ja , nisi ti kriv što sam ja vaki [muzikafo1.gif]
Svima dosadašnjim učesnicima je tema sasvim ok i ljudi su učestvovali na temi po svom nahođenju / shvatanju .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Da li vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#237 Post Postao/la basista »

Svejedno mi je koliko je ljudi ucestvovalo u raspravi [icon_ballbounce.gif]

Moglo vas je biti i milion.. ali je naziv pogresan.. [cool.gif]

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Da li vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#239 Post Postao/la andro »

Ekonomski fakultet krši vjerske slobode studenata katolika i pravoslavaca?

Studenti Ekonomskog fakulteta katoličke i pravoslavne vjeroispovijesti u ponedjeljak će, ukoliko ne žele propustiti rok, morati izaći na ispit iz predmeta Istrazivanje marketinga kod profesora Emira Kurtovića. To što ispit pada na jedan od najvećih katoličkih i pravoslavnih blagdana Uskrs odnosno Vaskrs, nadležne na Fakultetu izgleda ne interesira.

Nekoliko studenata javilo nam se s upitom kome se mogu žaliti, jer im je na fakultetu samo rečeno kako oni ne odlučuju o terminima ispita već je to u nadležnosti MInistarstva obrazovanja. Pokušali smo dobiti informaciju na Fakultetu, ali osim što su nas "šaltali" sa PR službe na Studentsku službu i obratno, konkretnu informaciju ili komentar nismo dobili.

Kontaktirali smo potom Ured ombudsmana BiH za ljudska prava, gdje nam je rečeno da u ponedjeljak nije zvanični praznik, ali da se svim studentima mora garantirati sloboda vjerskog izražavanja, koja je u ovom slučaju vrlo vjerovatno prekršena.

"Svaka institucija koja onemogući studentima da obilježavaju vjerski praznik na šta imaju pravo, na taj način krši vjerske slobode, a kršenje vjerskih sloboda oblik je diskriminacije. Ukoliko studentima katolicima i pravoslavcima nije ponuđen drugi termin za ispit, onda se radi o kršenju vjerskih sloboda", kazala nam je Jasminka Džumhur, ombudsman za ljudska prava BiH.

Studenti koji su nas kontaktirali kažu kako će morati učiti i u nedjelju kada je prvi dan Uskrsa, te da će u ponedjeljak umjesto da budu kući sa porodicama, morati na ispit. Dodaju kako se zbog ovakvih stvari ne osjećaju ravnopravnim sa drugim studentima.
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li vi postujete ljude razlicite vjeroispovjesti ?

#240 Post Postao/la mrki62 »

To je samo dokaz da vladavina prava u BiH nije na djelu , to je samo dokaz da se neko svo vrijeme trudi na netrpeljivosti i nesuživotu.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori