Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#17 Post Postao/la beba80 »

vidovita_dzemila je napisao/la:beba ima dobrih, skromnih, iskrenih i poštenih ljudi i među ateistima
znam ubjedjen sam i vjerujem al hocu da pokusam da im objasnim nesto sto nisu razmisljali

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#18 Post Postao/la sabinax »

Uopce se ne bih slozila s tom cinjenicom da se lose stvari desavaju samo losim ljudima.
Bolest se desi i dobrima i losima i bogatima i siromasnima, istina da je bogatima ljecenje lakse i pristupacnije sto ne znaci i da je uspjesnije.
S druge strane nije istina da samo losi ljudi mogu biti bogati istina je jedino da moraju biti odlucniji i donositi prave odluke koje ponekad nisu popularne da bi tvrtka mogla uspjesno poslovati, naravno ima i puno bogatih lopova ali ima i uspjesnih biznismena koji su od nicega napravili nesto imali su taj osjecaj za biznis sto ne znaci da su losi ljudi.
Trece sto bi losa djevojka imala premiju od momka i ko uopce kaze da je losa, sta znaci los: bezobrazna ili se to moze nazvati da cijeni sebe, pokvarena ili se to moze nazvati malo slobodnija uma.
a uostalom sto bi se ravnali po sebi i govorili ja sam dobar i sebe uzimali za moralnu vertikalu. mozda dobar biti za druge ne znaci biti dobar za sebe...znaci opet nisi dobar covjek...
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#20 Post Postao/la ra-ja »

Mislim da nije istina da se ruzne stvari desavaju samo dobrim ljudima..Ustvari nisam nikada studirala ljude kojima su se desavale ruzne stvari kakvi su po karakteru...
Ruzna stvar koja nam se desi zavisi od mnogo drugih faktora koje diktiraju taj dogadjaj ili dozivljaj a ne samo od osobe kojoj se to dogodilo.... :!:

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#21 Post Postao/la basista »

.. Ako sam dobro shvatio poentu iz uvodnog posta.. ipak je veca vjerovatnoca da se nesto lose,desi dobrom covjeku..
Jer oni losi,nermaju skrupule.. nemaju moralne dileme.
Njihova je jedina dilema,hoce li dnevno,"presvuci" deset ili dvadeset dobrih ljudi.. Sa svojim izmisljotinama i raznim vrstama prevara..
Mozda jos budem pisao ovdje.. sad nisam nesto dobar.. [huh.gif]

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#23 Post Postao/la alyssa_27 »

Ljudi su cudna vrsta....ali uvek treba biti dovoljno siguran u nesto da bi neke stvari nazvali nepravdom...ili pravdom..ili bilo kojim imenom....istina je rastegljiva....ono sto je za nekog nepravda...ne mora biti i za drugog...sve je relativno...to su valjda zivotni ciklusi...nemoguce je da uvjek bude dobro....jer ako cemo tako...zasto se onda dobrim ljudima desavaju ruzne stvari...i mogla bih ja ovako satima na ovu temu...ali ne ide da se raspricam bas toliko.Ali se sita napricah sama sa sobom.Bilo kako bilo..ja ostavih komentar.
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#24 Post Postao/la ra-ja »

Mozda vi imate vise pravo nego ja.. :!:
Ali polazim sa teorije da svaki covjek bez obzira dobar ili los ima svoje uspone i padove...Znaci da se svima desavaju lose kao i dobre stvari...!

Mozda izgleda da se pretezno dobrim ljudima desavaju lose stvari..zato sto takve osobe po karakteru,nacinu razmisljanja.nacinu zivjenja,ispoljavanja osjecaja..itd...veoma su registrovane u ocima okoline koje ga okruzuju..sa pozitivnim nabojima i misljenjima.Pa kada im se desi nesto ruzno..to i tekako okolina registruje ; saosjeca i pamti.....

Losem covjeku..se isto desi ali ljudi to drugacije registruju i komentarisu ..ah nije ni cudo kad je takav..ili snacice se on kao i obicno..ili ili jednostavno nezele da ga registruju.... [eusa_think.gif]

Swabooo
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 451
Pridružen/a: 09 Okt 2009 02:12
Lokacija: ZLATNA DOLINA

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#25 Post Postao/la Swabooo »

nije tacno losi ljudi imaju dugu starost a tesku smrt
tesko je biti glup budi pametan kao . . .#

KO OVDJE NE POLUDI . . . . TAJ NIJE NORMALAN

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#26 Post Postao/la ra-ja »

SWABOOO je napisao/la:nije tacno losi ljudi imaju dugu starost a tesku smrt
Dobar si ..Morala sam da studiram osobe koje sam poznavala ..bile su izuzetno dobre duse i karaktera.Kako su umrle nesjecam se bas..
To gore sto sam napisala je moje misljenje ... :!:

Sanguine
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1366
Pridružen/a: 21 Feb 2010 01:01

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#28 Post Postao/la Sanguine »

Po mom mišljenju ružne stvari se dešavaju svakom podjednako, i dobrim i lošim ljudima, samo što ljudi uglavnom postavljaju pitanje zašto se eto baš toj i toj osobi desilo nešto tako strašno (a ta osoba je tako dobra, ne zaslužuje to?!), u smislu eto neko ko je loš-zaslužuje sve loše što ga zadesi.

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#29 Post Postao/la alyssa_27 »

naziv teme je tacan [Real mad.gif]
slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Ružne stvari dešavaju se samo dobrim ljudima......

#30 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

heben i dobar su na istoj grani obadvoje vise u zraku [smile.gif]
slikaslikaslika

Odgovori