Eurovizija

Sve o muzici, domaæoj i stranoj, pjevaèima, bendovima itd.
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Eurovizija

#301 Post Postao/la im_ex »

Eurosong u Oslu
BiH nastupa u prvoj polufinalnoj večeri


slika

Bosna i Hercegovina, odnosno predstavnik Vukašin Brajić, nastupit će u prvoj polufinalnoj večeri Eurosonga 25. maja 2010. godine. Izvlačenje je održano danas u Oslu, u Norveškoj, pod nadzorom izvršnog supervizora takmičenja, Svantea Stockseliusa.
Na 55. takmičenju Eurosonga u Oslu nastupit će 34 zemlje, a izvlačenjem je danas odlučeno koje zemlje će nastupati u prvoj, a koje u drugoj polufinalnoj večeri Eurosonga.

Zemlje su bile podijeljene u pet ‘šešira’ na osnovu glasanja, odnosno uspjeha ostvarenog tokom ranijih godina takmičenja.

U prvoj polufginalnoj večeri osim Bosne i Hercegovine nastupit će i Srbija, te Makedonija, dok Hrvatska nastupa u drugoj polufinalnoj večeri Eurosonga, 27. maja 2010. godine.

U prvoj polufinalnoj večeri nastupaju Srbija, Finska, Rusija, Grčka, Slovačka, Bosna i Hercegovina, Island, Moldavija, Malta, Portugal, Makedonija, Latvija, Bjelorusija, Poljska , Albanija i Estonija.

U drugoj polufinalnoj večeri nastupaju Švicarska, Litvanija, Gruzija, Turska Irska, Slovenija, Švedska, Ukrajina, Holandija, Bugarska, Hrvatska, Danska, Azerbejdžan, Kipar, Rumunija, Izrael i Armenija.

Bosnu i Hercegovinu na Eurosongu u Norveškoj predstavlja Vukašin Brajić s pjesmom "Munja i Grom", Dine Šarana.

Pjesma će premijerno biti predstavljena bh. publici 7. marta 2010. godine
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Eurovizija

#303 Post Postao/la ra-ja »

veoma mi se svidja ova pjesma koju opjeva Hrvatska prestavnice.. [icon_flower.gif]

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Eurovizija

#305 Post Postao/la alyssa_27 »

bezveze [eusa_naughty.gif]
voljela bi da ispadnemo u polufinalima [eusa_wall.gif]
pjevac i pjesma su :roll: :roll:
slika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Eurovizija

#308 Post Postao/la alyssa_27 »

djecja posla :roll:
slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Eurovizija

#309 Post Postao/la paparaci »

eurovizije i sprdacine [eusa_wall.gif]

jedino sto je valjalo jeste ovo sto je papaya postavila.

lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Eurovizija

#310 Post Postao/la lisko »

bezveze nam je pjesma trebala je na nasem jeziku da bude valjda nas predstavlja ne englesku [eusa_think.gif] [eusa_wall.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Eurovizija

#311 Post Postao/la nnejra »

Nisam je ni gledala, moram priznati da čak ne znam ni kako izgleda naš predstavnik. Vidjela ga jednom na tv-u ali nije me se dojmio ni on ni pjesma, pa ga nisam ni zapamtila.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Eurovizija

#312 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:Najbolja evrovizija ikad

http://www.youtube.com/watch?v=zVV15NRFU4g
Ovo je bilo fenomenalno
Slazem se sa tobom @papaya..
Bas zamisljeno i realizovano po mom ukusu boji i desenu...Za sve zive ljude na svijetu..od male bebe -najstariji clanova...o kakop sam uzivala.. [smile.gif]

Nesto sto veze sve ljude na svijetu... MUZIKA ...PLES...i DRUZENJE... [icon_flower.gif]

Sve pohvale organizatoru i naravno svim ucesnicima u programu... [thumbup.gif]

Drago mi je sto je prestavnica Njemacke LENA donijela trofej u svoju drzavu... [eusa_clap.gif]

Iako su mi se svidjela izvedba i svih ostalih ucesnika... [icon_flower.gif] [icon_flower.gif]
Zadnja izmjena: ra-ja, dana/u 30 Maj 2010 23:44, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Eurovizija

#315 Post Postao/la andro »

Priznanje za Vukašinov stajling

Vukašin Brajić i ostatak bh. delegacije iz Osla ipak se nisu vratili praznih ruku. Naime, zahvaljujući hrvatskom dizajneru Borutu Mihaliću, Bosna i Hercegovina dobila je priznanje za najbolji stajling na ovogodišnjem Eurosongu.

- Norveška TV stanica NRK je tri minute prije finala javila da su evrovizijski fanovi i modni stručnjaci proglasili Vukašina i prateće vokale najbolje odjevenim izvođačima na ovogodišnjoj Evroviziji. Borut je dao i intervju NRK-u tim povodom. Naravno, svi smo sretni zbog toga. Borut je sa minimalnim sredstvima uspio potući konkurenciju, koja je imala na raspolaganju milionske budžete - kaže Maja Čengić, portparol BH Eurosonga.
slika
slika

Odgovori