Izbori

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Izbori

#1 Post Postao/la mrki62 »

Uskoro će izbori a ja bih samo par riječi u vezi tih izbora,............
U stvari , za početak ću samo prenijeti ono što sam već pisao na jednom forumu :

Olimpijske igre su prošle , medalje je neko dobio a neko nije,............. onaj što je dobio medalju , on očekuje od države nagradu , država nema para, postoji ministarstvo i za sport al se to ministarstvo zanemaruje, napada se vlada, predsjednik ,............
To se dešava ovdje u Sloveniji .
Zašto ovo pišem ?
Zato , da vlasnik sagleda suštinu problema, jer uvijek treba početi od sebe a ne od nekog drugog .
Ako je neko kriv , treba reći ili dopustiti drugom da kaže kako je neko kriv a ne vječito se vaditi kako to nije tema.
Da se vratim na početak ; Slovenačka najbolja skijašica Tina Maze je tako daleko otišla, da postoji mogućnost da više ne nastupa za Sloveniju i to sve zbog love .
Optužbe padaju na čitavu državu a ne samo na one , koji se tiču ,............... tobože nekakve teme.
Zna se ko je kriv , uvijek je kriv onaj što vodi državu !
Ako je država od 1990 doživljavala samo i samo minuse i nikako pozitivnost , onda ne može biti kriv niti Amerikanac , niti Rus, niti Srbijanac , niti Hrvat , niti bilo ko osim onih što su na vlasti u SARAJEVU .
Da malo pojasnim ; vlast u Sarajevu jeste pristala na dijeljenje države i to je nepobitno, onaj ko misli drugačije - molim na objašnjenje .

Vlast u Sarajevu je pristala sa raznim pregovaračima da se ubiju Bosanac i Hercegovac a stvore se nekakvi Bošnjaci , Srbi i Hrvati ,............... s tim je BiH podijeljena po teritorijalnoj pripadnosti!
Teritorija SRPSTVA - oni imaju najviše !
Teritorij BOÅ NJAÅ TVA - oni imaju malo manje !
Teritorij HRVATSTVA - oni imaju najmanje !

Ko god to ne prihvati kao činjenično stanje, on laže sam sebe i zbog neshvatanja se onda takve osobe trude braniti svoje političare .
Uopšte nije važno jel sposoban političar ili ne, takve osobe ne daju na svoje političare upravo zbog teritorijalne i tobože nacionalne pripadnosti ,................ s tim se pljuje po vlastitoj državi.
Svo vrijeme od 1992 godine se samo brani etnička, teritorijalna , vjerska i nacionalna pripadnost a za državu niko ne mari .
Ljudi su to prihvatili - što je najžalosnije .
Primjer ; ko to još srcem osjeća da je Banjaluka Bosansko - Hercegovačka ??!!
Ko se to još pita kako je neSrbima u Banjaluci ?
Više je važno kako je jadnom Ganiću u Londonu a svi oni u RS su nevažni ,............... e jest mi žao Ganića u pm , sve mi suze teku ,..................slika




Ganić ,............. jel Ganić na ovoj temi - pitanje je sad ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Izbori

#2 Post Postao/la dadooo_23 »

Puno me zanima za koga bi ti glasao mrki na ovim predstojecim izborima. nesto me bas zanima tvoja opcija. sta ti mislis s kojom to strankom i kojom politickom opcijom moze biti bolje ljudima u BIH?

moje misljenje je da trenutno na politickoj sceni u BIH nema politicke opcije koja bi bila dobra za narod.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#3 Post Postao/la mrki62 »

dadooo_23 je napisao/la:Puno me zanima za koga bi ti glasao mrki na ovim predstojecim izborima. nesto me bas zanima tvoja opcija. sta ti mislis s kojom to strankom i kojom politickom opcijom moze biti bolje ljudima u BIH?
Bilo ko , uslov je da se politkom bavi u vezi države i njenih državljana - nevezano na vjeru i naciju.
dadooo_23 je napisao/la: moje misljenje je da trenutno na politickoj sceni u BIH nema politicke opcije koja bi bila dobra za narod.
Jel uistinu tako [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Izbori

#4 Post Postao/la dadooo_23 »

Bilo ko , uslov je da se politkom bavi u vezi države i njenih državljana - nevezano na vjeru i naciju.
Pa i hdz,sda,snsd se bave politikom i drzavom,i zar ti mislis da je normalno njima dati glasove? bavi se i sdp politikom,pa zar ti mislis da bi nam s njima bilo nesto bolje? bilo bi isto u najmanju ruku. kome to jos mozes dati glas? zelenima,penzionerima...? ma svi oni cim nanjuse vlast to ti je isto.

Jel uistinu tako [muzikafo1.gif]
Na zalost,mislim da je uistinu tako!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#5 Post Postao/la mrki62 »

dadooo_23 je napisao/la:
Pa i hdz,sda,snsd se bave politikom i drzavom,i zar ti mislis da je normalno njima dati glasove? bavi se i sdp politikom,pa zar ti mislis da bi nam s njima bilo nesto bolje? bilo bi isto u najmanju ruku. kome to jos mozes dati glas? zelenima,penzionerima...? ma svi oni cim nanjuse vlast to ti je isto.

Jok vala , te stranke se ne bave državom , te stranke su podijelile državu i bave se samo regijonalnom politikom a državom se bavi samo jedan čovjek ( Inziko ),


Svakako ću se ja javljati na ovu temu , u nastavku vam postavljam link http://www.youtube.com/watch?v=OnOnrJOu ... re=related


Imajte strpljenja pa saslušajte oholost predsjedavajućeg .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#6 Post Postao/la mrki62 »

Neki ljudi nikad neće shvatiti pojam demokratije i zato i jeste ovako - kako je .

Al mi idemo naprijed , da vidimo kako je na sarajevskom forumu , jesul to neke promjene na vidiku [muzikafo1.gif]

slika
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Izbori

#8 Post Postao/la basista »

U Sarajevu,kao gradu,SDP i sada ima vecinu.. Doduse relativnu ali ipak je formirao gradsko vijece i postavio Aliju Betmena za gradonacelnika.. Nisam ni mislio da ce u Sa biti drugacije.. Ali ipak,mislim da ce odluciti provincije.. Vec na nivou kantona,ta se prednost SDP-a topi.. Licno i ne idem na izbore ali za SDP,svakako ne bih glasao zbog onog Staljina - Lagumdzije.. Najbolje bi bilo da pod hitno,predsjednik te partije,postane Zeljko Komsic.. To je bas kao i sa SDA.. Da je Bakir pobijedio,imam utisak,da bi ta stranka bila jaca nego sada.. Tihic i nije karizmatican tip.. Niti uticajan,niti bilo sta u vezi uspijesnog vodjenja stranke. Sve u svemu,jad i cemer.. I ove izbore cu preskociti.. Ako neka stranka zeli da glasam za nju,nek mi dobro plati.. Kad oni mogu na vlasti da uzivaju zahvaljujuci izmedju ostalog i mom glasu,zasto ne bih i ja uzivao?? [cool.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#9 Post Postao/la mrki62 »

Pa nije tajna da ostankom Lagundžije na čelu SDP se u stvari pomaže SDA , jer za nekog se mora glasat [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#11 Post Postao/la mrki62 »

Mislim da je u svakom slučaju poželjno ići na glasanje , bar imaš osjećaj da si učestvovao/la u sastavljanju vladajuće strukture.
Možda čak ispunjenjem listića onemogućiš moguću krađu glasača, jer mnogi ne znaju , da se neko trudi prazne listiće ispuniti u imenu dotičnih osoba a to sve zbog neizlaska na izbore.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#13 Post Postao/la mrki62 »

Da si budemo na čistac ,................ nikome ne želim ni na koji način apelirati ili koga usmjeravati za koga da glasa , svako ima svoju savjest [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Izbori

#14 Post Postao/la dadooo_23 »

mrki62 je napisao/la:Mislim da je u svakom slučaju poželjno ići na glasanje , bar imaš osjećaj da si učestvovao/la u sastavljanju vladajuće strukture.
Možda čak ispunjenjem listića onemogućiš moguću krađu glasača, jer mnogi ne znaju , da se neko trudi prazne listiće ispuniti u imenu dotičnih osoba a to sve zbog neizlaska na izbore.
izidjes na izbore. das glas nekom. taj netko pobijedi. dodje na vlast. formira se vladajuca struktura i onda kad sve krene po starom uhvatis se za glavu i vidis da si ispao magarac (znas ono,zamislis glavu magarca sa velikim usima i njaces)

bolje ne izic. mirna mi savjest! [whatsthat.gif]

a naravno opet svatko ima svoje razmisljanje.

Odgovori