Izbori

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#16 Post Postao/la mrki62 »

dadooo_23 je napisao/la:
izidjes na izbore. das glas nekom. taj netko pobijedi. dodje na vlast. formira se vladajuca struktura i onda kad sve krene po starom uhvatis se za glavu i vidis da si ispao magarac (znas ono,zamislis glavu magarca sa velikim usima i njaces)

bolje ne izic. mirna mi savjest! [whatsthat.gif]

a naravno opet svatko ima svoje razmisljanje.
Da, daš glas nekom , ma bilo kome al samo ovim ne , koji su vladali od 1990 pa do danas , jer oni svo vrijeme zagovaraju podjelu države .
Svo vrijeme provode politiku svađe i nesuživota, za takve po mom ne treba glasovati.
Pa pogledaj koja piz*arija u vezi hapšenja Ganića !
Haris je predsjedavajući valjda državljana BiH a ne samo jednog naroda !
O čijem trošku je on otišao da se zauzima za Ganića ?
S kim se je dogovorio , pa da u ime BiH zagovara Ganićai traži od Engleske izvinjenje ?!
Jel njegov postupak vodi normalizaciji ili mržnji i podjeli ?
Ganić ima mogućnost da se na sudu brani , nije u logoru i osuđen na smrt mučenjem ili strijeljanjem , kao što su mnogi to doživjeli u BiH a za čudo božije , taj Hare se zbog žrtava logora nikad nije toliko nahohorozio i tražio nečije izvinjenje, nikad se on kao političar nije toliko aktivirao ,.............. ili se ja varam , ha [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Izbori

#17 Post Postao/la dadooo_23 »

da,sve je to na zalost tako.

i jos samo da nadodam. mislim da se ljudi grdno varaju ako misle da ce SDP ili jos neka jaca oporbena stranka donijeti promjene. to je jedna velika zabluda. oni bi u kontinuitetu nastavili politiku trenutno vladajucih,i "ulagali" bi ogromna financijska sredstva u svoj djep isto kao i ovi. mozda bi cak i gori bili,jer nije lako tolike godine provesti u oporbi gledajuci kako ovi na vlasti hapaju i sakom i kapom,a njima samo jadnima slina cijedi niz usta i kontaju... "eh,da je nama sad kao njima ovako..." :roll:

velike se promjene trebaju dogoditi na globalnoj razini da bi mi imali bolju mogucnost izabrati lokalno.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#18 Post Postao/la mrki62 »

Nisam ni mislio da dolaskom SDP se mogu desiti promjene, treba sve nacionalne stranke skinuti , dakle i Srpske i Hrvatske, tek bi se onda moglo nadati nekom boljitku.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Izbori

#19 Post Postao/la paparaci »

nisam pametan. mislim da trenutno nijedna stranka ne nudi dobro rijesenje za ovo beznadno stanje. a i sve da nudi. kome vise vjerovati?!

ipak smatram da je bolje dati sansu nekoj nenacionalnoj stranki, nego jednoj od "trojanskih konja" - koja je napala sistem i onemogucila njegov rad punih 20 godina.

trebali bi se ugledati npr na talijane. damo novoj vlasti pola godine ili godinu dana vremena da se dokaze i pokaze da se drzi svojih obecanja i da radi ono za sta je izabrana - u protivnom, rusimo je. sljedeci, molim [smile.gif]

ja stvarno imam ideja i rijesenja, samo nemam kapitala i vremena da oformim sopstvenu stranku :lol:

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Izbori

#20 Post Postao/la pasa74 »

nije tesko pogoditi mrkijevu opciju,ako se uzme da je on "tito nostalgicar" i malo analiziraju njegove izjave,malo procita izmedju redova,mislim da je to stranka sefera halilovica...jesam li u pravu,ha [muzikafo1.gif]
xxx...

dadooo_23
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 299
Pridružen/a: 20 Feb 2009 17:46

Re: Izbori

#21 Post Postao/la dadooo_23 »

Možda čak ispunjenjem listića onemogućiš moguću krađu glasača, jer mnogi ne znaju , da se neko trudi prazne listiće ispuniti u imenu dotičnih osoba a to sve zbog neizlaska na izbore.
e upravo ovoga se i ja bojim. ne bih volio nikako da moj glas ode nekome kome ne bih zelio da ode.

sve razmisljam,ma necu izlazit na izbore jer nema dobre opcije,a onda se sjetim da vrlo cesto ispunjavaju prazne listice za onoga koji nije izasao na glasanje... a to ne bih volio.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#22 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la: ipak smatram da je bolje dati sansu nekoj nenacionalnoj stranki, nego jednoj od "trojanskih konja" - koja je napala sistem i onemogucila njegov rad punih 20 godina.
Dobro si ti primjetio ; trojanski konj .
Kamo sreće da svi to prihvate kao činjenicu a ne svako svoje brani i to samo iz jednog jedinog razloga "naši su ".
Valjda je to stvar odgoja a ja sam učen prvo pomesti ispred svog praga , zato je jesam kritičar to kobiva svojih a nikad ne smetnem s uma da niti jedna jedina kritika nije zanemarljiva.
Čak imam direktora i svake godine imamo radnički sastanak , na kojem on drži govor a na kraju se vode rasprave i uvijek kaže : svaka kritika je dobro došla , zatim nam po ko zna koji put ponovi , da on sjedi u kancelariji i mnoge stvari ne zna da se dešavaju i apelira na nas da iznesemo moguće probleme.
Direktor kao takav , uz pomoć naših kritika popravlja stanje u firmi .
Šta bi bilo kad bi svi samo kimali glavom i ne bi ništa smjeli reći ?
Vjerovatno bi firma davno otišla u stečaj , kao mnoge do sad .
Tako je i sa državom , kritika pomaže političarima u njihovom radu a ako nema kritika, onda oni misle da je sve ok .
Mene mnogi poznaju po forumima i mnogi me mrze zbog ovakvog stava , tobože mrzim BiH i sve što je bosansko ,............ a zašto ?
Samo zato što kritikujem političare , jednog ili njih više a ako kritikujem političara, pa ne kritikujem državu - sunce im kalaisano [muzikafo1.gif]
Naš narod je čudan , prije im ide u gu*icu , nego u glavu , narod kroz jednog političara odmah vidi državu cccccccc .
Zadnji primjer je Ganić.
No, ovdje , na ovom forumu je još ok, al ima foruma gdje ne dozvole nikakve kritike [Happy.gif]

PS, da nije žalosno - bilo bi smiješno .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Izbori

#24 Post Postao/la andro »

CCI BiH: Hoćemo otvorene, a ne zatvorene izborne liste!

Centri civilnih inicijativa (CCI) izražavaju svoju zabrinutost i neslaganje sa stranačkim pokušajima vraćanja zatvorenih izbornih listi i stranačkog "vlasništva" nad poslaničkim mandatima. Smatramo to atakom na dostignuti nivo prava građana i demokratizacije bh društva.

U uslovima nerazvijene demokratije i slabog uticaja javnog mnijenja na političke tokove u zemlji, takva mjera samo je korak dalje ka partiokratiji i odlučivanju u uskim centrima moći, odnosno stranačkim vrhovima. Vodi daljnjem smanjenju uticaja građana na političke prilike. I sigurno će destimulativno djelovati na građane, dodatno povećati jaz između njih i političara i izrazito negativno uticati na izlaznost na izbore.

Argumente stranačkih vrhova razumijemo, ali ih ne prihvatamo. Njihova potreba da oni, a ne građani biraju svoje predstavnike u parlamentima i da ih nakon izbora apsolutno kontrolišu, obesmišljava samu demokratiju, a parlamente svode na nivo lutkarskog pozorišta.

Umjesto da se prostor za odlučivanje građana sve više širi, partijski vrhovi ga pokušavaju dovesti do besmisla, do stanja u kome bi oni odlučivali o svemu, poslanici bi bili obične marionete, a građani samo davaoci demokratskog legitimiteta nedemokratskoj, autokratskoj vlasti.

Stranačko insistiranje na zatvorenim listovima i na vlasništvu nad poslaničkim mandatima, govori o tome da stranački vrhovi vlastite glasače tretiraju kao nedovoljno inteligentne, a svoje članove i poslanike kao potencijalne izdajnike.

Liste moraju ostati otvorene! Građanima se ne smije uskraćivati pravo da o svojim predstavnicima u parlamentu odlučuju oni a ne stranačka rukovodstva!
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#25 Post Postao/la mrki62 »

Stranačko insistiranje na zatvorenim listovima i na vlasništvu nad poslaničkim mandatima, govori o tome da stranački vrhovi vlastite glasače tretiraju kao nedovoljno inteligentne, a svoje članove i poslanike kao potencijalne izdajnike.
Konačno se ta riječ počela upotrebljavati , mada su izdajnici od prvih parlamentarnih izbora - samo se do sad o tome nije govorilo , jer je lakše prihvatiti nekoga kao nedodirljivoga.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Izbori

#26 Post Postao/la andro »

Osnovana islamska stranka

Na političkoj sceni Bosne i Hercegovine pojavila se još jedna politička stranka - Partija pravog puta. Njen osnivač je Admir Pozderović (32) iz Goražda i kako je kazao, načela te stranke temelje se na načelima Kur'ana i suneta.

Riječ je o islamskoj stranci i u toku je prikupljanje 3.000 potpisa građana kako bi Partija pravog puta stekla pravo da učestvuje na oktobarskim izborima. Upravo se formiraju opštinski odbori i savjeodavno vijeće u kojem će biti svi članovi stranke koji imaju doktorsku titulu.

Osnivač stranke Admir Pozderović bio je u dva mandata poslanik Skupštine Goraždanskog kantona, a potom do kraja 2008. godine kantonalni ministar za boračka pitanja.

Sada je na funkciji savjetnika Melihe Alić, federalne ministrice obrazovanja i nauke. Pozderović je kao inovator dobio nekoliko nagrada, a autor je i dvije knjige: „Alternativno vodosnabdijevanje u ratu i miru" i „ Muhammedova a.s. predskazanja - sukob civilizacija XXI stoljeća i trijumf islama".


************************************************************

Pa zar su ovoj drzavi potrebna ovakve i slicne stranke , stranke koje sadrzavaju u imenu vjersku , nacionalnu pripadnost , stranke kojima je nacelo Vjera stranke koje VLADAJU vec godinama i koje su nas vratle u 90-te godine i koje jos uvijek to rade . kada ce se ovaj narod osvjestiti vec jednom . Zar im nije dosta ratova i mrznje .
slika
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Izbori

#27 Post Postao/la nnejra »

Izbori bi trebali da donesu bolju budućnost, da izbace na površinu nove stranke koje neće biti opterećene nacionalizmom i podjelom zemlje.Međutim, ono što je karakteristično za BiH je da se slabo vidi neka nova stranka koja ima jasno definisanu viziju BiH i u kojoj se nalaze neki novi ljudi, tj.koji nisu do sada već izmijenjali skoro sve stranke. Ja iskreno ne mogu vjerovati da neko ko je u politici još od 1992.godine i od tada je promijenio nekoliko " dresova " da će sada uraditi nešto dobro i drugačije za BiH samo zato što je sada u novoj stranci. Tako da ja smatram da niti ovi izbori neće donijeti neke značajnije promjene, pa čak iako dođe do smjene trenutno vladajućih stranki. Istina je ta da nažalost na političkom nebu BiH još uvijek nema snage koja će moći da pokrene masu ljudi koja će imati volju, ideje i snagu da našu zemlju učini boljim mjestom za življenje. Još uvijek nema te kritične mase za promjene , a niti stranke koja će privući tu kritičnu masu. Žalosno, ali istinito.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#28 Post Postao/la mrki62 »

Žalosno, ali istinito.
Nadajmo se da neće biti takav scenarij [Happy.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Izbori

#29 Post Postao/la nnejra »

mrki62 je napisao/la:
Žalosno, ali istinito.
Nadajmo se da neće biti takav scenarij [Happy.gif]

Mrki, voljela bih da ti budeš u pravu, a ne ja.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Izbori

#30 Post Postao/la mrki62 »

nnejra je napisao/la:

Mrki, voljela bih da ti budeš u pravu, a ne ja.
Vjerujem ti , al je problem što je nacionalizam posijan od vođa a pristalica je ogromno.
Pojedini svaku kritiku na nacionalnog vođu smatraju kao napad na državu i sl.
Ja sam to doživio i to od nekoga ko živi u demokratskom svijetu a ponaša se kao tobožnji patriota a u stvari je nacio - seronja. [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori