Oko za oko, zub za zub

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Oko za oko, zub za zub

#2 Post Postao/la andro »

Da bio sam u slicnim situacijama nebrojeno puta ali u sebi uvijek kazem , ma neka neka ide sve svojim tokom jer i sve sto sam dobro ucinio , pomogao nekome to nije bilo iz razloga sto sam ocekivao revans vec i tu se doticem starih izreka " Ne cinim da mi se vrati " i " Cini dobro i dobru se nadaj " . Jednostavno treba prihvatiti cinjenicu da svi ljudi nisu isti odnosno da karakter nekih osoba jednostavno odstupa od realnog i ljudskog . Ali svakom svacije .
slika
slika

Sanguine
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1366
Pridružen/a: 21 Feb 2010 01:01

Re: Oko za oko, zub za zub

#3 Post Postao/la Sanguine »

Ko prvi njemu đevojka ,,, čokoladu na sunce [Happy.gif]


Imam puno ružnih uspomena a ovaj put ću pomenuti samo jednu koja me je jako pogodila . U ratu je moja familija kao i mnoge druge imala problem sa nedostatkom vode. Išli smo po vodu kod komšija čiji je bunar skoro čitavo ljeto bio nepresušan. Kad je i njegov bunar zasušio, desilo se da mi je sestra bila bolesna i da smo zbog toga trebali još više vode. Otišla sam sa kantom do drugog komšije-bliskog rodjaka, koji nije bio u dobrim odnosima sa mojom mamom. Kada sam nalila čitavu kantu, došao je i rekao da je mogu odnijeti ali da ne dolazim više. Bolje da ne govorim u kakvom bliskom srodstvu mi je ta osoba :cry: ...
Uglavnom, ponosna kakva jesam, prosula sam tu kantu vode njemu pred noge i otišla na deset puta dalje mjesto po vodu.

Rat je prošao i sreća se okrenula. Imali su sličan problem, a ja im nisam uskratila pomoć. Oprostila sam, ali nisam zaboravila. I često se pitam da li se sjeća toga ili je to njemu to bilo tako beznačajno, da ni nakon tolikih godina nijednom nije rekao te magične riječi:"Zbilja mi je žao zbog toga".

Eto, možda banalna pričica... U svakom slučaju ne treba slijediti parolu oko za oko.
Nekako osjećam da mi je duša čista

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Oko za oko, zub za zub

#4 Post Postao/la nella26 »

Oko za oko, pasta za zube [Happy.gif]
Pa kad bih sad počela pisati koliko mi je bliskih ljudi nažao učinilo ne bih do sutra završila.
Krenuvši od najbližih, ne dao Bog da dođe mojih 5 minuta ( a doći će), bojim se da se neću moći kontrolisati. Ali kako god, Bog sve vidi i zna, vrati se svakome onako kako je zaslužio. Meni je hvala Bogu dobro, a vjerujem zato što nikad nisam nikome nešto nažao učinila, bar ne namjerno.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Oko za oko, zub za zub

#5 Post Postao/la zivinicannn »

zub za zub...ma on tebi zub ti njemu odma vilicuu i odma ti vladas situacijom :D

t_u_t_n_p_l_0_c_k
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 913
Pridružen/a: 28 Jul 2009 10:10
Lokacija: Pandora

Re: Oko za oko, zub za zub

#6 Post Postao/la t_u_t_n_p_l_0_c_k »

svi cemo mi ovdje pisati kako smo cvijece i kako . . pa hajde eto nek je on meni na zao ucinio ja njemu oprastam i tako to a u vecini slucajeva bude oko za oko, zub za zub . . . samo sto to niko nece priznat . . . ja u takvim situacijama izvagam kkoliko mi ne godi to nesto sto se desi zavisno od situacije i samo one blage prekrsaje oprastam a sve ostalo bogami oko za oko, zub za zub . . .jer narod ovdje kod nas jel vidi da te moze gaziti nebi silazio s tebe i zato mora se . . nema oprastanja
slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Oko za oko, zub za zub

#7 Post Postao/la paparaci »

prvo cokolada, pa onda "pricam" :lol:

ako su drugi zaboravili - poguzija nije sigurno [Happy.gif]

kod mene vrijedi ta druga izreka, a ponekad i ta prva. zavisi o cemu i o kome je rijec. svakom svoje. sve to dodje na svoje, kao sto smo mogli procitati iz proslih postova [smile.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Oko za oko, zub za zub

#8 Post Postao/la nnejra »

Nastojim da budem bolja od onih koji mi učine zlo. Onima koji me nenamjerno povrijede oprostim i idem dalje, bez želje da se revanširam. Ali onima koji me svjesno i namjerno povrijede neću oprostiti. Neću baš ni nastojati da im pod svaku cijenu vratim za učinjeno, ali ako mi život sam pruži šansu za to, uradiću to, bez kajanja.

Avatar
string
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1054
Pridružen/a: 08 Dec 2008 16:45

Re: Oko za oko, zub za zub

#9 Post Postao/la string »

Ne koristim niti jednu od ove dvije opcije.Imam svoj zivot,svoju ogradu svoj put.Pustam u zivot koga ja hocu,otvorim kapiju kome ja hocu i pustam koga ja hocu da gazi po mom putu...FILTER :!: - NAJBOLJA OPCIJA :!:
Sve bude i prodje...sve dodje pa bude...i opet prodje....pa dodje...

Avatar
grga
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7941
Pridružen/a: 26 Sep 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Oko za oko, zub za zub

#11 Post Postao/la grga »

I meni Đemka čokoladicu..

Kažu tko tebe kamenom ti njega grotom (od 50 kila).. :D
Ma,bilo je situacija kad sam mogao vratit i duplo i troduplo,al nisam ni istom mjerom uzvraćao..Sad nebi baš navodio primjere jer su dosta ružni.

A što se ovog majmuna iz Đemkinog slučaja tiče,nebi mu dao vodu na korištinje jer jednostavno nebi sa njim ni riječ više nikad progovorio..Ono rođak je,a nije pomogao kad je najviše trebalo.A mogao je to je ono što je najgore!Kakav je uopće to čovjek?!

Odgovori