Ukrasiti stan u kom zivite

Umjetnost zivljenja. Kulinarstvo. Recepti.Savjeti kako napraviti bolje.
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

Ukrasiti stan u kom zivite

#1 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

Umjetnicki predmeti:
Prilikom odabira slika, postera i fotografija potrebno je obratiti paznju na simboliku prizora.
Slike ne bi smjele sadrzavati uznemirujuce i depresivne prizore (usamljena, tuzna ili stara osoba, ratni prizori, kosturi i slicno), slike divljih gladnih zivotinja (lav ili tigar sa razjapljenim celjustima, morski pas ili neka druga prijeteca zivotinja), te mrtvih zivotinja.

Priroda treba biti prikazana na smirujuci nacin (izbjegavajte prikaze olujnog mora ili vremenskih nepogoda).
Kod djela moderne umjetnosti potrebno je procijeniti kako utice na nas – ako nas na bilo koji nacin uznemiruje ili rastuzuje, onda ono nije povoljno.
Za ukrasavanje koristimo i razne figurice, dekorativne aroma lampice i svijece te suvenire s putovanja.
Provjerite da li vam sibolika tih predmeta odgovara.

Avatar
Alma_sa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 350
Pridružen/a: 01 Apr 2006 02:00
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

#2 Post Postao/la Alma_sa »

...zaista jeste tako, volim ¾ive boje, dnevna soba je u kombinaciji ¾ute i plave, a takav je namje¹taj, imam puno, puno crvenih jastuèiæa i cvijeæa, i uvijek odmorim oèi na takvom prizoru i u takvom okru¾enju...bitno je imati slike i neke sitnice u vidu figurica, ukrasa, lampi, bilo èega, da Vam se to sviða, da Vam odgovaraju boje, i onda se mo¾ete prepustiti u¾ivanciji... :satisfied:

Avatar
Bebuskaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 382
Pridružen/a: 29 Feb 2000 02:00
Lokacija: Usa & Krajina...

#3 Post Postao/la Bebuskaa »

Naravo,to mi je jedna od na omiljenijih stvari da radim ..dekoriranje mog stana u boje..moderne predmete...itd..uzivam u tome...i jako puno volim neobicne stvari!!!..anitik.. :P

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#5 Post Postao/la mala-plava21 »

kako sam se ja svijeze preselila imala sam se prilike igrati sa bojama, npr. boravak je smedo bijeli sa narandzestom u kombinaciji i zelenih detalja, moja soba je crveno bijela s bojom javora. ma ima bezbroj kombinacija samo se treba korak maknut od klasike :baa:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#6 Post Postao/la ra-ja »

Kreativni rad mi je izgleda urodjen . Volim da po kuci sama kreiram.
Dnevnu sobu sam sredila po svojoj zelji, sa puno cvijecai,
porculanskih figura, slika ,lampi,jastucica,i sve sto mi treba kada se
odmaram tu je.Cesto mijenjam raspored pa izgleda kao nova soba.
Volim da imam lijep vidik kada pijem kafu, ili gledam tv ili slusam
muziku to me cini sretnom :P

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#7 Post Postao/la mala-plava21 »

Neki dan sam kupila mali stalak za cvijece koji izgleda kao starinski i kupila sam cvijece-tamijan osim sto ima miris preslatko izgleda i podigne prostor :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#8 Post Postao/la ra-ja »

BAS LIJEPO AKO VOLIS CVIJECE ; U MENE JE STAN PUN CVIJECA:


DNEVNA SOBA KAO BOTANOCKA BASTA SAMO UZIVAN'M KADA UJUTRO PIJEM CAJ ILI KAFU :D

Avatar
mala-plava21
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1246
Pridružen/a: 04 Dec 2006 02:00
Lokacija: Zagreb bijeli / Kad ti se place ti se nasmij od srca

#9 Post Postao/la mala-plava21 »

Ukrasne i mirisne velike svijece podizu prostor a istovremeno daju miris
prostoru ovisno kakvu svijecu izaberete.
A ujedno je romanticno. :D
Ljubav je... drugi zivot, ona urasta u dusu, unosi toplinu u svaku zilu i titra zivotom sa svakim otkucajem srca.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

#11 Post Postao/la ra-ja »

Volim da uzivam u ambijentu svoga stana ..Tako sam i sredila stan bas po svojoj zelji...Volim cesto mijenjati polozaj stvari u dnevnoj sobi ...tako da dobijam novu formu oblik sobe...kao da sjedim negdje drugo... :)
A jos jedna bitna prednost sto to radim je....da generalno mogu tek tada ocistiti svaki ugao sobe... :-k

Najveci ukrasi su moje .....cvijece....., puno jastucica raznih pastelnih farbi.......velika slika uradjena na bakru.....,i puno porcelanski vazni figura

Avatar
becanka
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 8666
Pridružen/a: 25 Apr 2007 02:00
Lokacija: VieNNa

#15 Post Postao/la becanka »

Volim plavo i bijelo...
Dnevna soba i spavaca mi se plave...
U dnevnoj sobi su mi secija, tepih i zavjese plave i imam dosta plavog ukrasa, a naravno i zivo cvijece, to volim...
Nevolim puno ukrasa i da je puno pretrpano...
Naj vise volim kad je soba gotovo prazna... :D da je zracna... i da se u njoj dobro osjecam...
I volim kad njezno mirise, uvijek kupim one mirise sto se stave u stekdozu, onda uvijek mirise, hmm...
Svijece volim inace samo zimi navecer, ili kad se banjam... :biggrin: nisam vise ljubitelj kao nekada...
I sto je naj bitnije da je stan ljep, to su urednost i cistoca... :)

Odgovori