Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
dare__71
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1286
Pridružen/a: 12 Dec 2007 02:00
Lokacija: tuzla

#61 Post Postao/la dare__71 »

mrki62 je napisao/la:
dare__71 je napisao/la:Mrki care,nisam sklon prihvatiti tvoje misljenje o islamizaciji armije jer sam bio njen pripadnik a darko se zovem ali razlicita su iskustva i sve je bilo od korpusa do korpusa,ali sam bosanac srcem i dusom i zato oprosti meni ako po tebi nisam bio objektivan...i ok svako treba da odgovara za svoja zlodjela :chuckel: pozdrav tebi i nadam se da me razumijes
Razumijem te , nema frke ,.... da nisi iz ®ivinica sluèajno :wave:
Ne iz tuzle sam ako ti sta znaci iz naselje miladije

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#63 Post Postao/la andro »

Umro general Armije RBiH Rasim Delić
16.04.2010.
slika
Rasim Delić je rođen 4. februara 1949 tokom rata na BiH bio je general i drugi načelnik Generalštaba Armije Republike BiH.

Vojnu akademiju je počeo 1967 a završio 1971., dok je dvogodišnju školu za komandni kadar završio 1989.

Delić, redove JNA napušta 13. aprila 1992. u činu potpukovnika. Od 8. juna 1993. do kraja agresije ima dužnost komadanta Armije RBiH.

Poslje agresije na BiH Delić je bio i komadant zajedničke komande Vojske Federacije Bosne i Hercegovine. U penziju je otišao u septembru 2000.

Rasim Delić je osuđen na tri godine zatvora na sudu u Haagu po drugoj tački optužnice koja ga tereti za "okrutno postupanje kao prekršaj pravila i običaja ratovanja", vezano za dešavanja u selu Livade i logoru Kamenica iz jula i augusta 1995. godine.
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#64 Post Postao/la mrki62 »

Nek mu bude laka zemlja, kao i svakom ko umre , al ovo mi zapelo za oko :
Delić, redove JNA napušta 13. aprila1992. u činu potpukovnika. Od 8. juna 1993. do kraja agresije ima dužnost komadanta Armije RBiH.
Što samo znači da je i on bio agresor , bio je odan agresorskoj JNA ............................. ispravite me - ako griješim?!
I onda se našao neki papak , pa ga postavio za komandanta Armije BiH - svašta [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#65 Post Postao/la im_ex »

Expertu, prije ce biti da je na taj dan ozvanicio istupanje iz redova JNA.




Nije okončan postupak
Sud u Haagu izrazio žaljenje zbog smrti generala Delića



slika

Rasim Delić, general Armije Republike Bosne i Hercegovine, umro je 16. aprila 2010. godine u svom domu u Visokom.
Delić nije dočekao izricanje konačne presude Međunarodnog krivičnog suda za bivšu Jugoslaviju (ICTY) jer je proces protiv njega u žalbenoj fazi.

Nerma Jelačić, glasnogovornica ICTY-a, izjavila je za BIRN da Sud izražava žaljenje što je optuženik Rasim Delić umro te da će odluka o budućnosti postupka biti objavljena što je prije moguće.

U septembru 2008. Delić je u Haagu proglašen krivim za okrutno postupanje i kršenje zakona i običaja ratovanja.

Prema prvostepenoj presudi, Delić nije preduzeo “nužne i razumne mjere da spriječi ili kazni zločine koje su počinili njegovi potčinjeni”, pripadnici odreda “El Mudžahid”, u Livadama i logoru Kamenica u blizini Zavidovića (srednja Bosna), u julu i augustu 1995. godine.

Prvostepenom presudom osuđen je na tri godine zatvora.

U januaru 2010. odbrana Rasima Delića i Tužilaštvo u Haagu iznijeli su žalbe na prvostepenu presudu. Delićeva odbrana tražila je da se osuđujuća presuda zamijeni oslobađajućom, dok se Tužilaštvo, s druge strane, žalilo na visinu kazne, tražeći da Delić bude osuđen na sedam godina zatvora.

Do danas Žalbeno vijeće ICTY-a nije objavilo datum donošenja konačne presude.

Delić je rođen 4. februara 1949. godine. Tokom rata u Bosni i Hercegovini bio je komandant Armije Republike BiH. Penzionisan je 2000. godine kao komandant Zajedničke komande Vojske Federacije Bosne i Hercegovine, prenosi BIRN.

Neka mu je vjecni rahmet.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#67 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:Expertu, prije ce biti da je na taj dan ozvanicio istupanje iz redova JNA.


U Sloveniji je rat počeo godinu prije , u Hrvatskoj također ,.............. popravi me ako griješim [muzikafo1.gif]
Ili na Sloveniju i Hrvatsku nije bilo agresije - popravi me ako griješim [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#68 Post Postao/la im_ex »

U tom periodu, nije bio na funkciji koja bi isla u prilog tvojoj optuzbi, na tvoju zalost.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#69 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:U tom periodu, nije bio na funkciji koja bi isla u prilog tvojoj optuzbi, na tvoju zalost.
Bio je u agresorskoj vojsci, jedino ako se po tvom agresija nije izvodila sve dok muslimani nisu počeli stradati.

Kakvu je on funkciju imao , to uopšte nije važno i slabo ti je opravdanje, .......... doduše , da mu nije ime Rasim , ti bi drugačije mišljenje imala.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#70 Post Postao/la im_ex »

Tebi je slabo svako opravdanje koje se kosi s tvojim misljenjem i prestani mi prisivati nesto za sto nemas osnova, dosadan si.
Ako je slabo opravdanje, de, svega ti, pojasni, a sto li ga to Slovenija i Hrvatska postedise Tuzbe ... sto je Rasim, jel
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#71 Post Postao/la Emmi »

da mu Allah otvori sva dzenetska vrata Insallah-El Fatiha.......
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#72 Post Postao/la mrki62 »

Ako je slabo opravdanje, de, svega ti, pojasni, a sto li ga to Slovenija i Hrvatska postedise Tuzbe ... sto je Rasim, jel
Agresorska ( ta ista JNA ) se je iz Hrvatske i Slovenije povukla u BiH a tadašnji izdajnički predsjednik Alija I. je rekao ; neka njih , oni nas čuvaju !
Dakle, povukli su se i dogovorili se da nikom ništa, samo se povucite i tako je i bilo a BiH je tu JNA objeručke prihvatila,............. kad je počeo rat , onda se je drugačija priča odvijala.
Sve je to plan izdajnika i fasistoidnih nacionalista.
Rasim je do početka rata u BiH bio pod komandom Miloševića - jer je Milošević nad JNA imao izravnu komandu al ni to tebi ne smeta.
Komandant odbrane Srebrenice je do pred rat u BiH bio lični tjelesni stražar Miloševića i kao slučajno se nađe kao spasilački tip Srebrenice, koji preživi a ostali stradaju.
Jel to slučajnost ili nečija namjera ?

Rasim Delić ,............ čovjek koji je islamizirao Armiju BiH !
Griješim li možda ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#73 Post Postao/la im_ex »

IM_ex je napisao/la: Ako je slabo opravdanje, de, svega ti, pojasni, a sto li ga to Slovenija i Hrvatska postedise Tuzbe ... sto je Rasim, jel
Ovo sam te pitala, mrki62
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#74 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:
Ovo sam te pitala, mrki62
Da si pažljivo čitala, pronašla bi i ono što je sada boldirano :
Agresorska ( ta ista JNA ) se je iz Hrvatske i Slovenije povukla u BiH a tadašnji izdajnički predsjednik Alija I. je rekao ; neka njih , oni nas čuvaju !
Dakle, povukli su se i dogovorili se da nikom ništa, samo se povucite i tako je i bilo a BiH je tu JNA objeručke prihvatila,............. kad je počeo rat , onda se je drugačija priča odvijala.
Sve je to plan izdajnika i fasistoidnih nacionalista.
I upamti , ma kako ti volila BiH, ti u sebi moraš imati neku recipročnost , koja bi te upućivala na zbivanja al bez emocija.
Jel ti poznat general Kukanjac , koji je sa tom istom JNA, koja se je povukla iz Hrvatske i Slovenije opkolila Sarajevo i neumorno granatirali a taj isti Kukanjac nije optužen .
I ti sad mene pitaš zašto Rasima nisu optužili ,................ dogovor dušo , dogovor - kao i sa Kukanjcom [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Rasim Delic osudjen na tri godine zatvora

#75 Post Postao/la im_ex »

A ti nama bajku pricas kako su generali za sazaliti se na njih, skoro pa za sadaku im udijeliti :lol: (sjecas se svoje teme, jel da [mmmux2.gif] )

Ne imadoh priliku s Kukanjcem i Delicem kafelenisati, za razliku od tebe :lol:

nego ... daj adekvatniji odgovor, taj ti je potanak skroz [Happy.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori