Istanbulska deklaracija

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Istanbulska deklaracija

#2 Post Postao/la Bausstelac »

e papaya koliko je takvih deklaracija bilo u istoriji tog prokletog Balkana,i nijedna nije sprovedena u djelo.
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Istanbulska deklaracija

#4 Post Postao/la mrki62 »

Bausstelac je napisao/la:e papaya koliko je takvih deklaracija bilo u istoriji tog prokletog Balkana,i nijedna nije sprovedena u djelo.
Da, svi pametni u pm a Kosovari kao najgluplji a ispadoše najpametniji upravo zato što nisu učestvovali u sličnim glupostima !
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Istanbulska deklaracija

#5 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
Bausstelac je napisao/la:e papaya koliko je takvih deklaracija bilo u istoriji tog prokletog Balkana,i nijedna nije sprovedena u djelo.
Da, svi pametni u pm a Kosovari kao najgluplji a ispadoše najpametniji upravo zato što nisu učestvovali u sličnim glupostima !

kosovo je nezavisno zahvaljujuci evropi i sad,tu je citava mudrost.....

napokon dobre vijesti,mislim da je ovo prvi poslijeratni sastanak clana presjednistva bih sa presjednikom srbije...
mislim da napokon razum prevladjuje i da ce krenuti na bolje....
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Istanbulska deklaracija

#6 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:

kosovo je nezavisno zahvaljujuci evropi i sad,tu je citava mudrost.....

napokon dobre vijesti,mislim da je ovo prvi poslijeratni sastanak clana presjednistva bih sa presjednikom srbije...
mislim da napokon razum prevladjuje i da ce krenuti na bolje....
Kosovo je nezavisno dobrim političarima, koji nisu pregovarali sa Beogradom.
Davno sam ja pisao a to zna Mic ,............. kad bi Kosovo imalo Aliju I. za vođu , Kosovo bi i danas bilo u ratu a nezavisnost nikad ne bi doživjeli.
Vođa države je i te kako važan a ako je vođa budala, onda su svi krivi samo vođa nije , jer teško je prihvatiti činjenicu da je vođa budala.
Možeš li ti ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Istanbulska deklaracija

#7 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:

kosovo je nezavisno zahvaljujuci evropi i sad,tu je citava mudrost.....

napokon dobre vijesti,mislim da je ovo prvi poslijeratni sastanak clana presjednistva bih sa presjednikom srbije...
mislim da napokon razum prevladjuje i da ce krenuti na bolje....
Kosovo je nezavisno dobrim političarima, koji nisu pregovarali sa Beogradom.
Davno sam ja pisao a to zna Mic ,............. kad bi Kosovo imalo Aliju I. za vođu , Kosovo bi i danas bilo u ratu a nezavisnost nikad ne bi doživjeli.
Vođa države je i te kako važan a ako je vođa budala, onda su svi krivi samo vođa nije , jer teško je prihvatiti činjenicu da je vođa budala.
Možeš li ti ?
hahahahah mrki,mrki................
[Peek a boo!.gif]
xxx...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Istanbulska deklaracija

#8 Post Postao/la mrki62 »

pasa74 je napisao/la:
hahahahah mrki,mrki................
[Peek a boo!.gif]
Smiješno ?
Ok,......... ti i tebi slični padate na laži i to samo ako je "naš" , onda on može pričati svašta, jer se njemu putem automatizma sve vjeruje,................ kao i ovom vicu [muzikafo1.gif]

Mujo se kandidira za predsjednika BiH.

Dođe i u jedno planinsko selo i tu drži govor:
Do vašeg sela ću napraviti asfaltirani put!
Napravit ću i vodovod! Izgradit ću i školu!
Netko iz mase:
Ali u selu nema djece...
Ma, i djecu ću vam napraviti!
:lol:
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Istanbulska deklaracija

#10 Post Postao/la mrki62 »

Mic, jedno je u vrijeme agresije sudjelovati u pregovorima i dogovorima a drugo je poslije svega,................ ne, nisam ja bio za potpis a pogotovo na kraju, kad je neprijatelj bio najslabiji.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Istanbulska deklaracija

#11 Post Postao/la andro »

Radmanović najavio osporavanje Istanbulske deklaracije

BANJALUKA - Član Predsjedništva BiH iz Republike Srpske (RS) Nebojša Radmanović najavio je da će osporiti, kako je rekao, takozvanu Istambulska deklaraciju, koju su potpisali predsjednik Srbije Boris Tadić, predsjedatelj Predsjedništva BiH Haris Silajdžić i turski predsjednik Abdullah Gul. Radmanović je naglasio da je Silajdžić zajedno sa "svojim" ministrom...

... vanjskih poslova Svenom Alkalajem bio u nezvaničnoj posjetu Istambulu i da nije mogao prihvatiti nikakav dokument u ime BiH, te da će kada dođe u Predsjedništvo osporiti takozvanu Istambulska deklaraciju.

"Silajdžić je bio u nezvaničnoj posjet Istambulu i, prema tome, nije mogao prihvatiti nikakav dokument u ime BiH. Za prihvaćanje takvog dokumenta i davanje izjava u ime BiH potrebna je odluka Predsjedništva BiH. Tako kaže Aneks 4 Daytonskog mirovnog sporazuma i Ustav BiH ", podsjetio je Radmanović na današnjoj konferenciji za novinare u Banjaluci.

On je konstatirao da je sudjelovanjem na sastanku, prihvaćanjem deklaracije i izjavama u ime BiH, Silajdžić ponovno, po ko zna koji put, prekršio Ustav BiH, što BiH dovodi u veoma tešku situaciju.

Radmanović je ocijenio da Istambulska deklaracija ima niz nepotrebnih stvari i da ne zna što ona uopće znači, te zbog ovakvih dešavanja izrazio zabrinutost za budućnost BiH i njen europski put.

"Kada takozvana Istambulska deklaracije dođe u Predsjedništvo biće osporena s moje strane", poručio je Radmanović i dodao da je u utorak, 20. travnja održana sjednica Predsjedništva BiH na kojoj nije ni spomenuto ovo pitanje, iako je, kako je naglasio, u agencijskim vijestima bilo navedeno da je "ovaj povijesni događaj plod višemjesečnih

priprema". Radmanović je rekao da predsjednici Turske Abdullah Gul i Srbije Boris Tadić vrlo dobro znaju odnose u BiH i Ustav BiH, kao i da je za bilo kakvu odluku potreban stavak tročlanog Predsjedništva BiH i to konsenzusom.

"Jesu li oni jučer imali priliku da se s tim upoznaju ili nisu ni pitali, ne znam, ali to stvara još veći problem u vezi s odlučivanjem u BiH ", ocijenio je član Predsjedništva BiH iz RS.

Radmanović je rekao da nije jasno zašto je jučerašnji susret iu Istambulu dobio tako pretenciozan naziv "balkanski samit", jer Balkan ima tri članice EU, jednu koja to samo što nije postala i još pet zemalja koje su na putu ka EU, uključujući i Tursku.

"Od tih deset zemalja, dva predsjednika su jučer bila, pretpostavljam, legitimno i legalno, a jedan nezvanično. I to se naziva` balkanskim summitom `. U ovom momentu nije jasno zašto tako pretenciozan naziv, pretpostavljam da nije slučajno ", rekao je Radmanovića.

On je rekao da je u samom sadržaju takozvane Istambulske deklaracije pohvaljen rad Vijeća za provođenje mira (PIK), iz čega se, kako je naglasio, da zaključiti da je Turska sama pohvalila svoj rad, jer u BiH nema jedinstvene ocjene o kvalitetnom radu PIK-a, dok Srbija ne bi trebalo ni da daje ocjene o tome, jer ne sudjeluje u njegovom radu.

Komentirajući najavu da će Predsjedništvo BiH, na čelu s Silajdžićem posjetiti Beograd, Radmanović je podsjetio da je takva odluka donesena prošle godine.

"Dan prije odlaska, dva člana Predsjedništva su otkazala ići i ja sam vodio izaslanstvo, na temelju zvanične jednoglasne odluke i smatram da je Predsjedništvo bilo u zvaničnoj posjeti Srbiji prošle godine ", naglasio je Radmanović, dodavši da se posjete državnika ne mogu rješavati preko noći i da se to neće ni dogoditi u ovom slučaju.

On je rekao da sada predsjednik Srbije treba da uzvrati posjet i dođe u zvaničnu posjetu BiH.


?????????????????????????????????????????????????????????????

E sada treba cekati da se i Komsic izjasni o svemu .
slika
slika

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Istanbulska deklaracija

#12 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:Mic, jedno je u vrijeme agresije sudjelovati u pregovorima i dogovorima a drugo je poslije svega,................ ne, nisam ja bio za potpis a pogotovo na kraju, kad je neprijatelj bio najslabiji.
mrki svima je poznato da si ti svoje dupe drzao u "dubokoj" pozadini dok je u Bosni narod ginuo...zapitaj se malo sta je taj narod koji je bio u tom paklu zelio a ne vi,koji ste pobjegli glavom bez obzira u zapadne zemlje..;ostavi sebe po strani i slicne tebi,vi niste imali pravo da odlucujete o nama koji smo bili i gladni i zedni u toj bosni ,opkoljeni sa svih strana,napadani od svih i sticeni od "takozvanih" prijatelja SAD i evrope koji su nam ,vjerovatno iz "prijateljskih"razloga uskratili pravo na odbranu uvodjenjem embarga na uvoz oruzja...i zamisli isti ti "prijatelji" su ultimativno trazili od nas,ne samo Alije,nego nas boraca da obustavimo ratna dejstva tad kada smo bili najjaci...kazu ako ne prihvatite,bombardovacemo vas kao i srbe...hej mrco,kako te je jednom nazvao jedan pametan momak,samo ti nemoj pricati o tome da li je trebalo ili nije trebalo potpisati prekid rata u Bosni,ti koji se cak i ne izjasnjavas kao Bosanac...imaj toliko obraza i ucuti,kad vec nisi imao petlje da se vratis u Bosnu kad je najvise trebalo,potpisom deytonskog sporazuma,Alija je mnogima od nas sacuvao zivote i ja sam mu zahvalan zbog toga ...
xxx...

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Istanbulska deklaracija

#13 Post Postao/la pasa74 »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
hahahahah mrki,mrki................
[Peek a boo!.gif]
Smiješno ?
Ok,......... ti i tebi slični padate na laži i to samo ako je "naš" , onda on može pričati svašta, jer se njemu putem automatizma sve vjeruje,................ kao i ovom vicu [muzikafo1.gif]

Mujo se kandidira za predsjednika BiH.

Dođe i u jedno planinsko selo i tu drži govor:
Do vašeg sela ću napraviti asfaltirani put!
Napravit ću i vodovod! Izgradit ću i školu!
Netko iz mase:
Ali u selu nema djece...
Ma, i djecu ću vam napraviti!
:lol:
mrki,sve sto pises na ovakvim temama se svodi na vic,niko te ne shvata ozbiljno... [muzikafo1.gif]
xxx...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Istanbulska deklaracija

#14 Post Postao/la andro »

[eusa_think.gif] Pitam se samo gdje li je bilo dupe Bakira Izetbegovica za vrijeme rata , hmmmm da covjek nije mozda bio glavni logisticar po pitanju naoruzanja za BiH negdje tamo sa svim ovlastima koristenja deviznih racuna u Austriji i Hrvatskoj . Da da bas je bilo tesko njemu i njegovoj sestri biti tamo na prvoj borbenoj liniji . smrc smrc . A sta li se desi sa Jozom ma onim , ko li njega smaknu , da mozda covjek nije dosao do kakvih papira po pitanju tajnih racuna iz austrijskih banaka .M asta ja to pricam , moram se pod hitno probuditi [Happy.gif]
slika
slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Istanbulska deklaracija

#15 Post Postao/la Bausstelac »

mrki62 je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
Kosovo je nezavisno dobrim političarima, koji nisu pregovarali sa Beogradom.
A sta ti predlazes mrki? DZIHAD? [smile.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Odgovori