Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#1 Post Postao/la ra-ja »

Ovdje mozete pisati ..o pojedinim pozitivnim ili negativnim promjenama koje nemoze promaci Vasem oku sokolovom u Vasem okruzenju gdje zivite:!: [smile.gif]


Verlo cesto, da nekazem skoro svaki dan posjecujemo poslasticarnicu ...pijemo kapucino ili sladoled ... :!:

Primjetila sam da ima da tu dolaze pretezno Njemacke porodice s djecom...
Posmatram mladi bracni par ..jedno dijete ima oko dvije i pol godine..a drugo oko 7-8 mjeseci...Veoma su organizovani ..On hrani bebu ..dok ona kupuje sladoled za njih troje....Sjede i uzivaju.... [icon_flower.gif]
To nije jedinstveni slucaj..i veoma mi je drago sto se mladi ljudi pa i oni zreliji odlucuju na stvaranje i prosirenje porodice... [icon_flower.gif]

Djeca su nase najvece bogastvo...uzivam dok ih posmatram... [inlove.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#3 Post Postao/la ra-ja »

Svaki dan idem u nabavku..a ovdje gdje god udjes ima cvijece koje mozete kupiti...
I tako uvijek ga gledam i divim mu se ..tom spektru boja ..koje jedva moze da se kopira...a veoma prijatne djeluje na moj videokrug [icon_flower.gif]

I sta me je fasciniralo..kada sam primjetila da ljudi ozbiljni , stariji skrecu poglede na cvijece ,,Ponekada kupim ga i ja ...ali oni koji dodju obavezno ga kupuju.... :!:

To i nebi bilo cuda da nisam primjetila da su i ledicni muskarci veoma zaiteresirani za cvijece...prije to nisam primjetila...To volim treba ljude samo pokrenuti... [icon_flower.gif]

Treba naci smisao u svakoj stvari a posebno u cvijecu,muzici kao i u svemu ostalom... [icon_flower.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#5 Post Postao/la ra-ja »

Ma dobro @papay nisam znala da si tako sitnicava...ja tebe volim to znas.. [icon_flower.gif]
Imali sta vece od tih tvojih zapazanja..Napisi ! JOS bih te voljela [icon_flower.g [icon_flower.gif]


Juce gledajuci VIVU u prolazu kroz sobu....pojavi se reklama za pjesmu jedne zenske .Prikazase nju kako se seta HOLIVUDOM ...I gle cuda :!: tu i Pirat_sa_Kariba...bas glavom i bradom... [smile.gif]

On tako daleko stigao !!!!...Ja se pitam gdje je on nestao . :?: [smile.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#7 Post Postao/la ra-ja »

Nemas ti nikakvih dogadjaja ..kada imas malu djecu ..nemas vremena da gledas okolinu...razumijem te..... :!:

Ili si preokupirana svojim interesom da sto vise uradis i zaradis naravno...jer svako radi ono sto voli, i koliko je doum da to naplati... :!:

Nemoj misliti da imam nesto protiv tebe ...pa ti znas da si mi draga na neki nacin... [icon_flower.gif]
i tebe sam primjetila o ovoj okolini foruma... :!: :!:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#8 Post Postao/la ra-ja »

Kada smo dosli u ovaj grad.nisam primjetila da vole nesto posebno sport..
Medjutim sada nakon nekog vremena posebno ovu zadnju godinu ,svi se bave necim ..trcanjem ..brzim hodanjem sa pomocnim stapovima..i to posebno starije osobe iznad 40godina pa navise... [icon_flower.gif]

Bila sam na jugu ..i vidjela da ljudi kupuju i imaju sprave za firtnes...steper orbitrek pa cak i dasku za trcanje za svoje licne potrebe ... [icon_flower.gif]

Otkrila sam da to isto ima u jednoj muslimanskoj porodici ..Zena mu je vjerovatno pokrivena, nije se pojavljivala ali oku sokolovom nije promaklo da vidi te masine za firtnes... [icon_flower.gif]

Svatio je svijet da je sport veoma vazan za odrzavanje pokretljivosti ,vitalnosti i zdravlja. U zdravom covjeku je zdrav duh i tijelo...veoma mi je bilo drago to vidjeno... [icon_flower.gif]

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#9 Post Postao/la nella26 »

Nisama vala zapazila ništa novo u svojoj mahali, a i nema se Bog zna šta zapaziti, ustvari, možda bi i bilo ali ja fakat ne obraćam pažnju tu sam samo u prolazu :D
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#13 Post Postao/la ra-ja »

papaya je napisao/la:Pa oli sad da izmisljavam nesto???
Nisam niti mislila da trebas pisati ako nista nezapazas u svojoj blizoj ili daljoj okolini..a ponajmanje sam mislila da trebas izmisljati... [icon_flower.gif]


Primjetila sam da ljudi posebno zene veoma vode racuna o izgledu ...nisu optereceni bojama i desenima ...Sve pase za sve uzraste....A tako su prilagodjena i ponuda u prodavnicama....Volim lijepe stvari pogledati u prolazu...Nemozes odoliti da nekupis bar neku sitnicu... [icon_flower.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#14 Post Postao/la nnejra »

Primjetila sam da je stiglo proljeće u pravom smislu riječi. Sve je ozelenilo i čak osjetim miris trave u zraku.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#15 Post Postao/la ra-ja »

U mojoj blizoj okolini nalazi se jedan park..koji je uvijek tako dotjeran kao s razglednice..Opkoljen je visokim drvecem a u sredini se nalazi fontana... [icon_flower.gif]

Kacunci raznoraznih boja..na milione su prestavljali jednu kompaktnu masu kao sareni tepih ..ali su sada vec prosli , a na mjesto njih procvali su zuti narcisi.... :!:

Jedan predivan ambijent... :!:

Odgovori