Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#16 Post Postao/la im_ex »

1.Nikako da prihvatim za cool imidz, na bretelice mini haljinica od tananog, skoro pa providnog pamucnog materijala, a uz do koljena, crne, kozne, zimske cizme.
Dovoljno je tek malo sunca, krajem aprila, i ... ko je k'o ona [icon_help.gif]

2. Nije mi cool ni cinjenica da su svim gradjanima znana stalna mjesta okupljanja uzivalaca droge.
Ta, za zdravu pamet, izgubljena, otpisana lica, koja vise-manje slozno zive u tom nekakvom svom svijetu, slabo kad da usplahiri policijski posjet. Drzava im pruza slobodu takvog zivljenja, ne osvrcuci se na cinjenicu da uzivaoci opojnih droga ostavljaju jako ruznu sliku na zdravog posmatraca.

i ... tek da ne bude da samo crnjacim

3. U uredjenju cvijetnih povrsina ne cicijase, cak, pretjeruju pocesto; pocesto, toliko znaju pretjerati da se gubi vrijednost jednog cvijeta, u prenatrpanoj masi istog. npr. Machuhice/Dan noc - toga je "nasterano" ko kad bi se iz kante pljuhnula farba odgovarajuce boje, ono.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#17 Post Postao/la ra-ja »

Daju se primjetit mnoge promjene u gradu u kojem zivim..
Vec od prije par godina, kao da je nastala rekontrukcije i modernizacije grada...
Napravljeno je ili se jos prave , na mjestima gdje su nekada bile stare zgrade,dizu se visespratnice...
Pojedine ulice ,medju kojima je i moja .su podignute sasvim i ponovo uradjene- asvaltirane ,,sa jednim trotoarom i podestom ,gdje ljudi koji izlaze iz kuca sa tu starnu mogu sigurnije preci ulicu...ujedno su veoma osvjetljene....
I dosta .dosta svega novog ima... Dosta lijep primjer brige o uzoj okolini grada za stanovnika u njemu.... [icon_flower.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#19 Post Postao/la ra-ja »

Danas sam setala pored obliznjeg jezera..
Tako sam se prijatno iznenadila sa obavljenom rekonstrukcijom objekata i ostalog prostora oko jezera...
Sve izgleda veoma lijepo sredjeno da se porodice sa ili bez djece osjecaju prijatno . [icon_flower.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#21 Post Postao/la ra-ja »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Ra-Ja je napisao/la:Danas sam setala pored obliznjeg jezera..
Tako sam se prijatno iznenadila sa obavljenom rekonstrukcijom objekata i ostalog prostora oko jezera...
Sve izgleda veoma lijepo sredjeno da se porodice sa ili bez djece osjecaju prijatno . [icon_flower.gif]
[laugh.gif] Ako ja i Ra-ja nismo prve komsije onda ni ja ne znam,Ra-jo pazi na hinweise koje dajes opasan sam sto se lociranja tice
Koliko puno jezera ima pored HH.. e sada na kojem sam ja bila?

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#23 Post Postao/la ra-ja »

U mom gradu u zadnje tri godine tpliko prodefilovalo svijeta..da je to nemoguce opisati...Kao da su kupovali ulaznice za bioskop ili teatar...Toliko vozila raznih registracija koje nisam znala ni da postoje...
Moj grad se tako naglo oporavio ili obnovio u isto vrijeme i jos uvijek se gradi.... :!:

Nije tajna da ja tu zivim... [laugh.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#24 Post Postao/la ra-ja »

Moje zapazanje u mojoj blizoj okolini je za veoma velike pohvale..Moje oblizno jezero je postalo veoma aktuelno..Primjetila sam da oko jezera ima duza montazna zgrada u kojoj je nastanjena omladina za vrijeme ljetnih ferija..Imaju mogucnost da se kupaju u jezeru kao i da posjecuju svakodnevno obliznu obalu mora tako u grupama....

Moje mjesto je opkoljeno sa dvije strane morem, koje sam prije veoma cesto posjecivala....
Nedada prije sam isla na Westerlans ..To se nalazi na zadnjoj tacki sjevernog djela Njemacke, skoro pa na nebu....
Mogu Vam reci da je Westerland neopisiv priobalni veliki grad, gdje je plaza odvojena od samog grada jednim velikim zidom duzine pjescane plaze.
Takvo turisticko mjesto nisam do tada vidjela, iako sam putovala po raznim krajevima nase i drugih drzava...
Preporucujem svima koji nisu posjetili Westerland da obavezno to ucine... :!: [icon_flower.gif] [icon_flower.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#25 Post Postao/la ra-ja »

Moje zapazanje u mojoj blizoj okolini je za veoma velike pohvale.. [icon_flower.gif] Moje oblizno jezero je postalo veoma aktuelno..Primjetila sam da oko jezera ima duza montazna zgrada u kojoj je nastanjena omladina za vrijeme ljetnih ferija..Imaju mogucnost da se kupaju u jezeru kao i da posjecuju svakodnevno obliznu obalu mora tako u grupama....

Moje mjesto je opkoljeno sa dvije strane morem, koje sam prije veoma cesto posjecivala.... :!:
Nekada prije sam isla na Westerlans ..To se nalazi na zadnjoj tacki sjevernog djela Njemacke, skoro pa na nebu....Od Hamburga udaljeno dva i pol sata vozom ...
Mogu Vam reci da je Westerland neopisiv priobalni veliki grad, gdje je plaza odvojena od samog grada jednim velikim zidom duzine pjescane plaze.
Takvo turisticko mjesto nisam do tada vidjela, iako sam putovala po raznim krajevima nase i drugih drzava... :!:
Preporucujem svima koji nisu posjetili Westerland da obavezno to ucine... :!: [icon_flower.gif] [icon_flower.gif]

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#26 Post Postao/la ra-ja »

Ne mogu da vjerujem da sam jedina koja posmatra svoju okolinu [smile.gif]


Idem ja tako ulicom i nesto razmisljam ,kad mi skrenu pogled na ovdasnju gimanziju.
Sastoji se iz dvije velike zgrade ,koje su za vrijeme ferija sasvim iz temelja unutar zgrada pa sve do krova izvrsili konplet adaptaciju.
Stadion ispred skole su vec prije urbanizovali .Sada sve to skupa izvire iz drveca -zelenila obraslim oko skole..
Jedan prelijep ambijent [icon_flower.gif]

Nastavila sam put dalje, susrecem zenu i pitam se odakle je znam?Ona se nasmija i tek tada svati da je to rukovodioc jedne sluzbe sa kojom sam imala kontakte.Pa nisam mogla da je neupitam sta se to desilo, da tako lijepo i elegantno izgleda...
Kako simpaticno mi odgovori..zaljubila sam se :!:
Veoma je lijepo to [icon_flower.gif]

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#28 Post Postao/la Emmi »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Nedada prije sam isla na Westerlans ..To se nalazi na zadnjoj tacki sjevernog djela Njemacke, skoro pa na nebu....
....skoro pa na nebu :D

Evo i ja ko Ra-ja gledam svoju okolinu i zapazio sam da je Hamburg lijep i kad kisa pada i kad je lose vrijeme,i zakljucio sam da je najljepsi na jesen kao ove Godine :D



to mora da si se zaljubioooooooooooooooooo [Happy.gif]
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Vase zapazanje u okrugu u kojem zivite....!!!!

#29 Post Postao/la nnejra »

Svako ko dođe u moj grad primjetiće odmah jednu stvar, a to je da su skoro svi šahtovi od kanalizacije pokradeni, tj, da ih nema. Zato putnici namjernici pazite se , vrlo lako možete upasti u neki kanalizacioni otvor [huh.gif] . Krađa ovih šahtova je unosan posao za ovdašnje Rome, ali ne samo njih , već i za masu nezaposlenih ljudi. Kada je mrak, a šetate nepoznatim dijelom grada, moj savjet je pazite se krajeva ulice i dobro gledajte kuda hodate. Nažalost , gradski oci baš nemaju sluha za ovo, pa tako nisu baš ažurni da pokradene šahtove zamijene novim. Tužno, ali istinito.

Odgovori