Osnove tewhida i akide

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Osnove tewhida i akide

#47 Post Postao/la Bausstelac »

Mic taj Covjek Enwer el-Awlaki je jedan od rjetkih koji podrzava ubijanje "civila",i pored jasnih dokaza iz Kurana i Suneta o zabrani ubijanjae civila,staraca,zena,i njegove fetve prihvataju samo Haridzije tj Vehabije.
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Osnove tewhida i akide

#49 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la: Al zna se pravilo za Ucenjake,od njih se uzima i odbacuje ......
I?
Å ta si ti [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Osnove tewhida i akide

#51 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Sta sam ja?
Ne razumijem pitanje..........Ja sam Albanac po nacionalnosti,drzavljanin Makedonije,a po vjeri sam Musliman.
Pa jesil prihvatio il odbacio [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Osnove tewhida i akide

#57 Post Postao/la Emmi »

kaže Uzvišeni Allah; Žena u islamu nije ni viša ni niža od muškarca,ona je naprosto drugacija. Da je ista kao i muškarac, zar bi je Allah, dž.š, stvorio? Niti muškarac može bez žene a niti žena bez muškarca; oni su sudbonosno vezani jedno za drugo. Razlika izmedu ova dva pola nije samo biološkog i anatomskog karaktera, razlike se u psihologiji, temperamentu, osjecanjima… Prema tim razlicitim osobinama date su im i razlicite dužnosti.
slika

Odgovori