Bosanska policija

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Bosanska policija

#151 Post Postao/la andro »

Pa zato postoji i saobracajna signalizacija ( saobracajni znakovi ) i sve je lijepo regulisano ko ima prvenstvo prolaza u raskrsnici kada ista nije regulisana svjetlosnom saobracajnom signalizacijom ( semafor) Cinjenica lezi samo u saobracajnoj kulturi nas vozaca .

slika
slika
slika
slika

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Bosanska policija

#152 Post Postao/la nnejra »

Ma znam ja to Andro, ali upravo zbog nas , takvih kakvi jesmo, mislim ono što sam napisala u svom postu. Ne zamjeri, ali kada se može zaustavljati automobil iako nije napravio nikakv prekršaj ili ako prolazi kakva delegacija kroz grad, pa nas skreću kroz uličice onda valjda mogu i regulisati saobraćaj jedan dan. Poštujem ja ono što si ti napisao i razumijem ovakav tvoj stav[icon_flower.gif] ali ipak mislim ono što sam napisala.

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Bosanska policija

#153 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

nnejra je napisao/la:Jedno zapažanje danas me potaklo da napišem nešto o našoj policiji. Danas je u mom gradu padala kiša kao da je najveća jesen. Uvijek kada se to dešava semafor na jako prometnom mjestu, na raskrsnici, se pokvari i ne radi. To je činjenica poznata svim vozačima, pa onda pretpostavljam da bi trebala biti poznata i policiji. Naravno, policije da reguliše saobraćaj nema. To je čak iluzorno i pomisliti. I ne da taj semafor ne radi sat ili dva, već nije radio cijeli dan tj. ja sam svjedok da nije radio od 8 do 16 sati, mada mislim da još uvijek ne radi. A u blizini tog semafora je poznata " sačekuša " policajaca kada treba kazniti vozača , ako ne daj bože nije stavio pojas, ako nije upalio svjetlo po danu i sl. Hoću reći da iako cijenim ono što rade za male plate, mislim da često ne rade stvari koje bi trebali, tj. saobraćajna policija bi valjda trebala da reguliše saobraćaj kada semafori ne rade,a zna se da je to jako prometno mjesto, a ne samo da naplaćuju kazne.

HAHAHA
Pa sta bi ti sad da ti policija glumi semafor :lol:
Nejra lutko pa postoje drugi propisi koji svi vozaci ako posjeduju regularno vozacku, trebali znati.
To jest signalizaciju saob znakova pa do propisa desni pred lijevim!
Ali vezano za semafore se dobija nalog iz centra sluzbi zaduzenih za to
a ne iz policije ;)

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Bosanska policija

#154 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

andro je napisao/la:Pa zato postoji i saobracajna signalizacija ( saobracajni znakovi ) i sve je lijepo regulisano ko ima prvenstvo prolaza u raskrsnici kada ista nije regulisana svjetlosnom saobracajnom signalizacijom ( semafor) Cinjenica lezi samo u saobracajnoj kulturi nas vozaca .

slika
slika
haha a tek procitah pa cak moje izlaganje suvisno bilo
[evojele9.gif]

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Bosanska policija

#155 Post Postao/la nnejra »

LAFF je napisao/la:
nnejra je napisao/la:Jedno zapažanje danas me potaklo da napišem nešto o našoj policiji. Danas je u mom gradu padala kiša kao da je najveća jesen. Uvijek kada se to dešava semafor na jako prometnom mjestu, na raskrsnici, se pokvari i ne radi. To je činjenica poznata svim vozačima, pa onda pretpostavljam da bi trebala biti poznata i policiji. Naravno, policije da reguliše saobraćaj nema. To je čak iluzorno i pomisliti. I ne da taj semafor ne radi sat ili dva, već nije radio cijeli dan tj. ja sam svjedok da nije radio od 8 do 16 sati, mada mislim da još uvijek ne radi. A u blizini tog semafora je poznata " sačekuša " policajaca kada treba kazniti vozača , ako ne daj bože nije stavio pojas, ako nije upalio svjetlo po danu i sl. Hoću reći da iako cijenim ono što rade za male plate, mislim da često ne rade stvari koje bi trebali, tj. saobraćajna policija bi valjda trebala da reguliše saobraćaj kada semafori ne rade,a zna se da je to jako prometno mjesto, a ne samo da naplaćuju kazne.

HAHAHA
Pa sta bi ti sad da ti policija glumi semfor :lol:
Nejra lutko pa postoje drugi propisi koji svi vozaci ako imaju vozacku trebali znati signalizaciju saob znakova pa do propisa desni pred lijevim!
Ali vezano za semafore se dobija nalog iz centra sluzbi zaduzenih za to
a ne iz policije ;)

Zna ova " lutka " propise i pravila, nisam ja o tome govorila , već o tome da bi to mogli raditi kao nešto korisno za građane, kada već rade svašta drugo ( sačekuše ). Ova lutka čak jako vrlo dobro zna te propise i pravila [icon_flower.gif] .

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Bosanska policija

#157 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

E pa onda lutko mislim da cine...a to je kaznjavaju te koji se toga ne pridrzavaju

da...ali to zavisi od toga KOLIKA je ta raskrsnica
Uvijek ima pravilo bilo kolika da je raskrsnica...
ali ima tkz flasch vorfahrt kada se nalazi na raskrsnici koja je regulisana desni pred lijevim istodobno cetiri vozila
Koji zele nastaviti putanju pravo....
Tako da svaki ima prednost na osnovu drugog s lijeve strane...
Tada onda dolazi sporazum medju vozaca koji ce prvi da krene!
Inace jako rijetko dolazi se do te situacije.

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Bosanska policija

#158 Post Postao/la nnejra »

LAFF je napisao/la:E pa onda lutko mislim da cine...a to je kaznjavaju te koji se toga ne pridrzavaju

da...ali to zavisi od toga KOLIKA je ta raskrsnica
Uvijek ima pravilo bilo kolika da je raskrsnica...
ali ima tkz flasch vorfahrt kada se nalazi na raskrsnici koja je regulisana desni pred lijevim istodobno cetiri vozila
Koji zele nastaviti putanju pravo....
Tako da svaki ima prednost na osnovu drugog s lijeve strane...
Tada onda dolazi sporazum medju vozaca koji ce prvi da krene!
Inace jako rijetko dolazi se do te situacije.

" Lutka " ti kaže da policije nije bilo u blizini pa kako onda da kazni one koji se ne pridržavaju prometnih pravila u takvoj sitauciji i da rade to korisno što tvrdiš. Jedino ako su vidoviti pa će na daljinu kazniti prekršioce [laugh.gif] .

ADMIN_BOL-CHAT.DE

Re: Bosanska policija

#160 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

papaya je napisao/la: Bar je to ovde tako.
Ma nemoj hahaha


Pa ja..ne znam ja sta se Minkenu radi.....vi samo jedete cevape i idete u Mcdonald´s [Happy.gif]

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Bosanska policija

#162 Post Postao/la pasa74 »

nnejra je napisao/la:Jedno zapažanje danas me potaklo da napišem nešto o našoj policiji. Danas je u mom gradu padala kiša kao da je najveća jesen. Uvijek kada se to dešava semafor na jako prometnom mjestu, na raskrsnici, se pokvari i ne radi. To je činjenica poznata svim vozačima, pa onda pretpostavljam da bi trebala biti poznata i policiji. Naravno, policije da reguliše saobraćaj nema. To je čak iluzorno i pomisliti. I ne da taj semafor ne radi sat ili dva, već nije radio cijeli dan tj. ja sam svjedok da nije radio od 8 do 16 sati, mada mislim da još uvijek ne radi. A u blizini tog semafora je poznata " sačekuša " policajaca kada treba kazniti vozača , ako ne daj bože nije stavio pojas, ako nije upalio svjetlo po danu i sl. Hoću reći da iako cijenim ono što rade za male plate, mislim da često ne rade stvari koje bi trebali, tj. saobraćajna policija bi valjda trebala da reguliše saobraćaj kada semafori ne rade,a zna se da je to jako prometno mjesto, a ne samo da naplaćuju kazne.

nnejra,posto je svim vozacima poznato da semafor cesto ne radi i to bas kada pada kisa,ne vidim tu neki problem...znaci,vozaci znaju da semafor ne radi i vjerovatno znaju i to da su u slucajevima smanjene vidljivosti ili elementarnih nepogoda(kisa,snijeg,led),duzni prilagoditi brzinu uslovima i stanju na putu...pored toga,postoje,kako je i andro naveo,i drugi nacini regulisanja saobracaja u raskrsnicama, osim semafora imamo i saobracajne znakove,(horizontalne ili vertikalne),te pravilo "desne" strane...ako sve ovo znas onda nema frke,netreba policajac u raskrsnici da regulise saobracaj...
koliko je raskrsnica koje nisu regulisane svejtlosnom signalizacijom pa od toga ne pravimo problem... [smile.gif]
xxx...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Bosanska policija

#164 Post Postao/la nnejra »

pasa74 je napisao/la:
nnejra je napisao/la:Jedno zapažanje danas me potaklo da napišem nešto o našoj policiji. Danas je u mom gradu padala kiša kao da je najveća jesen. Uvijek kada se to dešava semafor na jako prometnom mjestu, na raskrsnici, se pokvari i ne radi. To je činjenica poznata svim vozačima, pa onda pretpostavljam da bi trebala biti poznata i policiji. Naravno, policije da reguliše saobraćaj nema. To je čak iluzorno i pomisliti. I ne da taj semafor ne radi sat ili dva, već nije radio cijeli dan tj. ja sam svjedok da nije radio od 8 do 16 sati, mada mislim da još uvijek ne radi. A u blizini tog semafora je poznata " sačekuša " policajaca kada treba kazniti vozača , ako ne daj bože nije stavio pojas, ako nije upalio svjetlo po danu i sl. Hoću reći da iako cijenim ono što rade za male plate, mislim da često ne rade stvari koje bi trebali, tj. saobraćajna policija bi valjda trebala da reguliše saobraćaj kada semafori ne rade,a zna se da je to jako prometno mjesto, a ne samo da naplaćuju kazne.

nnejra,posto je svim vozacima poznato da semafor cesto ne radi i to bas kada pada kisa,ne vidim tu neki problem...znaci,vozaci znaju da semafor ne radi i vjerovatno znaju i to da su u slucajevima smanjene vidljivosti ili elementarnih nepogoda(kisa,snijeg,led),duzni prilagoditi brzinu uslovima i stanju na putu...pored toga,postoje,kako je i andro naveo,i drugi nacini regulisanja saobracaja u raskrsnicama, osim semafora imamo i saobracajne znakove,(horizontalne ili vertikalne),te pravilo "desne" strane...ako sve ovo znas onda nema frke,netreba policajac u raskrsnici da regulise saobracaj...
koliko je raskrsnica koje nisu regulisane svejtlosnom signalizacijom pa od toga ne pravimo problem... [smile.gif]
Pasa, ne znam gdje ti živiš , ali da su u Mostaru tako savjesni vozači kako ti kažeš i da poštuju pravila onda ne bi bilo svaki vikend prometnih nesreća. Opće je poznato da su nepoštivanje prometnih propisa i neprilagođeni uslovi na cestama glavni razlog istih. Da samo vidiš kako nadrogirani ili pak oni bez položenih ispita jure našim ulicama i to ne samo noću već usred bijela dana, onda bi shvatio smisao mog posta. Naime, sve ovo što sam ja napisala naravno da bi bilo bespredmetno da su svi savjesni i da poštuju propise. Ali ja govorim o bh stvarnosti i o tome da je jako puno onih koji ne znaju ili neće da poštuju prometne propise. U tom kontekstu je bio cijeli moj post , a ne da meni treba policajac da bih prošla raskrsnicu. Bit je bila da rade korisno nešto za građane u situaciji kakva jeste i u našoj stvarnosti, a ne da živimo u utopiji da kod nas svi sve znaju i poštuju.

Avatar
pasa74
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2589
Pridružen/a: 29 Nov 2007 02:00
Lokacija: France

Re: Bosanska policija

#165 Post Postao/la pasa74 »

nnejra je napisao/la:
pasa74 je napisao/la:
nnejra je napisao/la:Jedno zapažanje danas me potaklo da napišem nešto o našoj policiji. Danas je u mom gradu padala kiša kao da je najveća jesen. Uvijek kada se to dešava semafor na jako prometnom mjestu, na raskrsnici, se pokvari i ne radi. To je činjenica poznata svim vozačima, pa onda pretpostavljam da bi trebala biti poznata i policiji. Naravno, policije da reguliše saobraćaj nema. To je čak iluzorno i pomisliti. I ne da taj semafor ne radi sat ili dva, već nije radio cijeli dan tj. ja sam svjedok da nije radio od 8 do 16 sati, mada mislim da još uvijek ne radi. A u blizini tog semafora je poznata " sačekuša " policajaca kada treba kazniti vozača , ako ne daj bože nije stavio pojas, ako nije upalio svjetlo po danu i sl. Hoću reći da iako cijenim ono što rade za male plate, mislim da često ne rade stvari koje bi trebali, tj. saobraćajna policija bi valjda trebala da reguliše saobraćaj kada semafori ne rade,a zna se da je to jako prometno mjesto, a ne samo da naplaćuju kazne.

nnejra,posto je svim vozacima poznato da semafor cesto ne radi i to bas kada pada kisa,ne vidim tu neki problem...znaci,vozaci znaju da semafor ne radi i vjerovatno znaju i to da su u slucajevima smanjene vidljivosti ili elementarnih nepogoda(kisa,snijeg,led),duzni prilagoditi brzinu uslovima i stanju na putu...pored toga,postoje,kako je i andro naveo,i drugi nacini regulisanja saobracaja u raskrsnicama, osim semafora imamo i saobracajne znakove,(horizontalne ili vertikalne),te pravilo "desne" strane...ako sve ovo znas onda nema frke,netreba policajac u raskrsnici da regulise saobracaj...
koliko je raskrsnica koje nisu regulisane svejtlosnom signalizacijom pa od toga ne pravimo problem... [smile.gif]
Pasa, ne znam gdje ti živiš , ali da su u Mostaru tako savjesni vozači kako ti kažeš i da poštuju pravila onda ne bi bilo svaki vikend prometnih nesreća. Opće je poznato da su nepoštivanje prometnih propisa i neprilagođeni uslovi na cestama glavni razlog istih. Da samo vidiš kako nadrogirani ili pak oni bez položenih ispita jure našim ulicama i to ne samo noću već usred bijela dana, onda bi shvatio smisao mog posta. Naime, sve ovo što sam ja napisala naravno da bi bilo bespredmetno da su svi savjesni i da poštuju propise. Ali ja govorim o bh stvarnosti i o tome da je jako puno onih koji ne znaju ili neće da poštuju prometne propise. U tom kontekstu je bio cijeli moj post , a ne da meni treba policajac da bih prošla raskrsnicu. Bit je bila da rade korisno nešto za građane u situaciji kakva jeste i u našoj stvarnosti, a ne da živimo u utopiji da kod nas svi sve znaju i poštuju.
nnejra,nadam se da ovo nisi shvatila zlonamjerno jer mi to nije bila namjera...htio sam reci kao andro i laff,da postoje i drugi propisi koji regulisu saobracaj osim svjetlosnih...svjestan sam situacije u Bosni i vise nego sto mislis...
eto recicu ti samo da sam 10 godina radio u Bosni kao policajac i da mi je ta problematika jako dobro poznata...
ali,vjeruj mi ovdje gdje ja zivim a to je francuska,stanje po pitanju saobracajne discipline je katastrofalno...vozaci ne poznaju osnovne propise kao pravilo desne strane,prestrojavanje itd...ako ti kazem jos da je 70% tih vozaca crnaca i arapa shvatices sta ti govorim...ovdje recimo ako se desi saobracajka u raskrsnici,bez obzira na znakove,odgovornost je obostrana i dzaba ti pricas o propisima...policija na udese bez povrijedjenih ne izlazi i to ih uopste ne zanima...ispunis evropski obrazac o nezgodi i sve to ide na osiguranja...a ishod nikada nije u korist vozaca...
kod nas policija ipak posvecuje paznje svakoj dojavi o saobracajnoj nezgodi i radi zapisnik koji salje na sud...barem je tako bilo dok sam ja bio dole do 2005...
Zadnja izmjena: pasa74, dana/u 18 Maj 2010 00:20, ukupno mijenjano 1 put.
xxx...

Odgovori