Empatija

Diskusija po pitanju filozofije svijesti, logike, metafizike, kao i raznih teoloskih osnova i psiholoskih teorija.

Poruka
Autor/ica
Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

#32 Post Postao/la sabinax »

Znate da mi se nedavno desio takav jedan feeling, za jednog mladica, inace rodak koji ima oko 20-tak godina i on se s ocem posvadao i sada zivi izvan kuce, negdje je podstanar i trenutno bez posla...inace jako fin mladic... ali iz njega je tako nesto zracilo...ne negativno...nego tako mi je bila neka zalost sto sam vise o njemu razmisljala (sjedio je vrlo stalozen i miran ali iz ociju mu je izbijala neka ogromna tuga)... to mi je bio bas jedan jak osjecaj i za tog mladica se bas bojim :huh:
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Empatija

#35 Post Postao/la beca »

ekranka1 je napisao/la:Znate li sto je empatija :)

bez dubokog filozofiranja ,to je sposobnost citanja i razumjevanja osjecaja drugih ljudi.
Ona se moze i dokazati i usko je povezana sa telepatijom..
No ono sto mene zanima ovdje na forumu ,jest vasa sposobnost po tom pitanju.

Dakle jeste li empata :) i da li smatrate da svaka osoba moze svoju intuiciju svesti na vecu razinu ,kada zna sto neko osjeca ,sto da usput kazem i nije uvijek zahvalno..
zar se kaze empata???

u svakom slucaju imam sve osobine koje su povezane sa definicijom empatije...

Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Empatija

#37 Post Postao/la ekrankaa »

Ekrankaa je tu [icon_chuckel.gif]

Ja i dalje tvrdim odgovorno da to nisu dva razlicita pojma i kao sto sam rekla usko su vezana uz telepatiju.
Bez empate nema i ne moze da bude telepate.
I fakat me te copy paste zamaraju.
Ima li sta prosto prosirenih recenica iz glave recimo.
Kristalinu jos donekle razumijem , nju kad citam od pocetka , vidim neko uciteljsko bez uvrede strebesko stajaliste bez emocija, koje ima pred sobom prvasice koje mora usmjeriti na pravi put [icon_chuckel.gif]

Naravno da je dar , i to veliki dar, kojeg nema svatko na istom nivou.
Nije mi jasno zasto to ne mozete da shvatite , iz kojeg razloga se protivite toj tezi?
Sta vas prijeci da otvorite horizonte i shvacanja i ostavite mogucnost da postoje i takvi ljudi??

Da postoje ljudi koji cak i na daljinu osjete vasu vibru kao svoju [smile.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Empatija

#38 Post Postao/la ra-ja »

Empatioja i telepatija..da li su dva ili jedan pojam ...po mom licnom misljenju su dva pojma.... :!:



Da li je to dar...Sada mislim da nije dar ...to je jedna urodjena osobina, ujedno veoma veoma opterecenju ili teret za osobu koja posjeduje te osobine... :!:

Jer sve sto taj neko osjeca prenosi ili osjeca i osoba koja posjeduje enpatiju..postavljena je u tu poziciju i bude joj isto tako tesko... :!:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Empatija

#39 Post Postao/la ra-ja »

Ra-Ja je napisao/la:Empatioja i telepatija..da li su dva ili jedan pojam ...po mom licnom misljenju su dva pojma.... :!:



Da li je to dar...Sada mislim da nije dar ...to je jedna urodjena osobina, ujedno veoma veoma opterecenju ili teret za osobu koja posjeduje te osobine... :!:

Jer sve sto taj neko osjeca prenosi ili osjeca i osoba koja posjeduje enpatiju..postavljena je u tu poziciju i bude joj isto tako tesko... :!:
Djeluje spontano jer pomoci toj osobi , i uspjeh u tim momentima je za nju licno najveca radost i rasterecenje...

Nazalost tu osobinu neposjeduju samo dobri ljudi..koji ce vam poteci upomoc bar savjetom i zeljom da rijesite problem..
Ima i oni koji iskoriste tu svoju moc- osobinu ... dovedu osobu do ocaja jer osjecaju gdje je problem...nabacivajuci vam probleme, da bih Vas naucio redu/kako kaze/pameti.... Da bi isplivala na kraju kao "DOBRA VILA" spasiteljs lopatom... bljak[smile.gif]

Zlo ce se prestati siriti,pa ... ZMIJA SE UBIJA U GLAVU...!!!!

Odgovori