SP 2010

Svjetsko Prvenstvo,Liga prvaka,Cup UEFA,Premijer lige i ostale lige ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: SP 2010

#17 Post Postao/la andro »

Svjetsko prvenstvo – opasnost za djecu

Trgovci ljudima su u lovu za djevojčicama

Djeca u Južnoafričkoj Republici izložena su velikom riziku tokom Svjetskog fudbalskog prvenstva zbog trgovine ljudima i nasilne prostitucije. Aktivisti poručuju da bi tu djecu najradije odveli na neko drugo mjesto.


Petnaestak učenika u Durbanu prisustvuje predavanju na temu: „Kojim opasnostima su izloženi mladi tokom Svjetskog prvenstva u fudbalu u Južnoafričkoj Republici?“ U grupi je najviše djevojčica, uostalom one i jesu ciljna grupa Bongive Mtetve, predsjednice „Grupe zabrinuti mladi Južnoafrikanci“, bliske crkvi. Njena misija jeste da širom zemlje, nizom predavanja u školama objasni kako mladi mogu da se zaštite kada im priđu nepoznati ljudi. Bongiwe Mthethwa drži predavanje djevojčicama kako da se zaštite kada im priđu nepoznati ljudi

„Budite oprezni i kada vam nude napitke, mogli bi da sadrže narkotike“, upozorava ova aktivistkinja mlade. Ona govore na zulu jeziku koji je i najrasprostranjeniji u Južnoafričkoj Republici, jer želi da bude sigurna da je djeca razumiju. Mandisa (24) je kidnapovana na ulici i potom prisiljena na prostituciju. Već je bilo prvih otmica. Trgovci ljudima su tragali za djevojčicama, fotografisali ih kako bi ih za novac nudili posjetiocima Svjetskog prvenstva, kaže Bongive.



„Svodnici se najviše kreću u ruralnim, siromašnim oblastima. Djevojčice su laka meta, jer će tokom Svjetskog prvenstva biti na ulicama, a ne u školi. Naša djeca izložena su velikom riziku tokom Mundijala. Kada bismo mogli, odveli bismo ih na neko mjesto van Južnoafričke Republike.“





Otmice na ulicama



Mandisa je u kidnapovana na ulici i potom prisiljena na prostituciju. „Dao mi je drogu, nisam znala za sebe. Zatvorio me je u jednu sobu, vezao i silovao. Poslije toga sam morala da spavam sa mušterijama“, priča Mandisa.



24 godišnja Mandisa kidnapovana je na uliciBildunterschrift: Großansicht des Bildes mit der Bildunterschrift: 24 godišnja Mandisa kidnapovana je na ulici



Ona je imala sreću u nesreći – uspjela je da pobjegne. Ipak, ako je vjerovati južnoafričkim vlastima, ovog ljeta biće još mnogo novih Mendisa. Još 40.000 djevojčica i žena biće prisiljeno na prostituciju tokom Mundijala, procjenjuje policija. Lobisti koji zastupaju interese prostitutki poput SWEAT u Kejptaunu smatraju te brojke pretjeranim.



Kejptaun je, kao i Durban, lučki grad i time centar industrije seksa u Južnoafričkoj Republici. „Legalizuj prostituciju“, glasiće argument šefice SWEAT-a Vivijen Lalu tokom Svjetskog prvenstva. Inače, prostitucija je u ovoj zemlji zabranjena, za ponuđače seksualnih usluga predviđene su novčane i zatvorske kazne. Ipak, ilegalan status prostitutki spriječava prije svega kontrolu nad zdravstvenim stanjem ljudi, i to u zemlji u kojoj živi petina svih zaraženih HIV virusom.





Opasan posao



Rej je jedna od oko 1200 prostitutki u Kejptaunu. Ona dobrovoljno prodaje svoje tijelo za novac. To je opasan posao, policija je jednako brutalna kao i mušterije. „Ja sam prostitutka i hoću da zaradim puno novca tokom Svjetskog prvenstva. Ali plašim se prepada policije. Ona će nas šikanirati. Također, moram da se dokažem i protiv konkurencije iz inostranstva“, kaže Rej.



Seks i fudbal će i tokom Mundijala 2010. ići ruku pod ruku. Pitanje je jedino da li će Rej i dalje morati da radi nelegalno i time van svakog nadzora zdravstvenih službi.
slika
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: SP 2010

#21 Post Postao/la Emmi »

[onfire.gif] [onfire.gif] Ghana [thumbup.gif]
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: SP 2010

#23 Post Postao/la Emmi »

papaya je napisao/la:
Emmi je napisao/la:[onfire.gif] [onfire.gif] Ghana [thumbup.gif]

ha ha ha

jbt...jel zato sto je pobijedila SRBIJU???

ja bi se radovala sve i jednoj bivsoj republici ,,,,
katastrofa

jok bona ja volim crnce inace, nema to nikakve veze sa srbijom [Happy.gif]
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: SP 2010

#25 Post Postao/la Emmi »

joj cuti mene muz kad neizbaci iz dnevne :lol: :lol: :lol: kaze nema vise gledanja cccccc
slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: SP 2010

#26 Post Postao/la Bausstelac »

Emmi je napisao/la:joj cuti mene muz kad neizbaci iz dnevne :lol: :lol: :lol: kaze nema vise gledanja cccccc
Dobro da te nije izbacio kroz prozor [mmmux2.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: SP 2010

#27 Post Postao/la ra-ja »

Neznam kako je zavrsila utakmica Njemacka -Australija..jer sam gledala do prvog poluvremena .2;0 super su igrali... [icon_flower.gif]

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: SP 2010

#28 Post Postao/la Emmi »

Bausstelac je napisao/la:
Emmi je napisao/la:joj cuti mene muz kad neizbaci iz dnevne :lol: :lol: :lol: kaze nema vise gledanja cccccc
Dobro da te nije izbacio kroz prozor [mmmux2.gif]

da me mogao podignut mozda i bi :lol: :lol: :lol:
slika

djbosanac20
Clan u razvoju
Clan u razvoju
Postovi: 42
Pridružen/a: 10 Jun 2009 15:06
Lokacija: Holland (Rotterdam)

Re: SP 2010

#30 Post Postao/la djbosanac20 »

Od SP, WK, WC2010


Skoro najace drzave kao:

Brazil, france, italija, Argentinija, spanija, Hollandia, Germany

Neigraju kako su prije igrali.
Sad one malo manje drzave kao:

Mexico, ghana, paraguay, i jos neke igraju bas dobro.
Inace ove gore igraju sranje.
Nema vise ljepog soccera, osim sinoc kako je malo pocela brazilia da igra.
....:::: Only God Can Judge Me ::::....

slika

Zaključano