Svekar/svekrva....Punac/punica ?

Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#1 Post Postao/la ra-ja »

Sta mislite kakvi ce te biti kao ..svekar/svekrva ili punac/punica ?


Moj zivot mogu prestaviti u svemu onom sto zivot znaci kao jedno cjedilo ..kroz koje prolazi sve ono sto za moje misljenje ... dobro, pouzdano, isprobano i upotrebljivo...
Ono sto ostaje u cjedili je kontrast ili preteca mojim mislima ,zeljama i naravno ostvarenjima...
Moja svekrva ce biti uzor mom ponasanju prema snahi ili zetu...ali ujedno znam da cu biti mnogo savrsenija od nje.... [icon_flower.gif]

Kako i ne kada sve cijedim kroz cijedilo i sito ..zavisi o kakvoj se materiji radi... :!:

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#2 Post Postao/la nnejra »

Ako jednog dana postanem svekrva ili punica mislim da ću nastojati da se ne miješam u život svoje djece i njihovih supružnka. Nastojaću da im budem podrška i da pomognem ako mogu, ali samo na način na koji oni to budu željeli. Neću se miješati u njihov stil života ili način odgoja djece jer ne bih voljela da se neko mješa u moj život na takav način. Mislim da djecu treba pustiti da žive život na svoj način i da sami rješavaju probleme, a da roditelji treba da im budu podrška, ali na takav način da ih ne guše.

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#4 Post Postao/la Emmi »

voljela bih da budem takva svekrva kao sto je meni moja [smileycrushhx9.gif]
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#5 Post Postao/la ra-ja »

Nekada u vremenu sam cesto posjecivala bolnicu..najvise zbog anemije...
Tamo sam upoznala tako u prolazu mnoge mlade zene ,..koje su iz istog ili slicnog razloga dolazile da tu...
Prilikom takvih druzenja mozete saznati mnogo vise od tih tek upoznatih zena nego na bilo kojem drugom mjestu...Jednostavno pocnu se same povjerivati
Sabina , kada je imala samo 5 godina, sa roditeljima i mladjim bratom ..dosla je da zivi u Njemackoj...
Zavrsila je skolu i radila je u supermarketu...Tu je upoznala djecka koji je prije bio ozenjen...Majka je znala za vezu a otac kada je saznao..pokupio je na grub nacin sa posla i kod kuce zapretio da se vise nikada nesmije sresti snjim...
Voljeli su se neizmjerno...To je za nju bilo kao da je pao grom i vedra neba...
Rastali su se i oboje su plakali..
Otac je sledece sedmice uzeo godisnji odmor pokupio porodicu i dosao u Bosnu...
Prije toga se interesovao da li ima kakav dobar mladic da uda kcer..I naravo nasao se mladic.Vjencali su se odmah..Njeni roditelji su poklonili kucu koja je bila namjestena...
Terk tada su nastale muke,,,Njen muz snjom nikada nista nije razgovarao..kao cutolog...Ona je po njegovim gestima znala sta zeli. Rodila je dvije djevojcice ublizui...Za njegovo ponasanje se tuzila svekrvi...ona je rekla pa zar neznas on je takav...Tuzila se majci ...majka je odugovlacila da kaze problem svoje kceri ocu..valjda se nadala da ce se to ipak bez intervencije srediti...
Sabina nikada nije isla u kupovinu jer je njen muz to obacvljao..Jedan dan je posla kod ljekarqa i u prolazu pored prodavnice u kojoj je njen muz bio poslovodja...cula njegov smijeh sa osoblje i razgovor...Jako se iznenadila da se on uopte zna smijati i pricati sljudima..Vratila se bez obavljenog posla ...placuci...
Otisla je svekru i svekrvi...a ta zla zena joj je rekla ...zar je tvoj otac mislio da ce kupiti mog onako pametnog sina sa kucom..
Pa ako si dosla iz Njemacke i udala se za njega nemora znaciti da moras cijelog zivota snjim zivjeti.... :!:
Sabina je bila zatecena i dotucena.Upoznala sam je bila je veoma nervozna , stalno je govorila ...ja nisam dobro..... :!:
Ovaj tekst sam napisala zbog jednog forumasa ...jer nevoli kada se osobe ponasaju kao svekrve....Ni sve svekrve nisu iste [icon_flower.gif] kao sto i pojedini roditelji zbog svojih glupih svacanja ,naprave zlo rodjenom djetetu... :!:

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#6 Post Postao/la nella26 »

Kao što bi svaka majka, naravno, gledati s kim je to dijete ako je druga strana ok onda budem i ja a ako ne ukažem na grešku u svakom slučaju ne bih se miješala ili nekog rastavila zbog nekakvih svojih stavova na kraju krajeva i ja sam sama birala.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#7 Post Postao/la ra-ja »

Jos jedna potresna prica... :!:

Imala je samo 16 godina kada se udala, za svog komsiju iz tog sela, jer ga je puno voljela ...Znala ga je jos iz djetinstva..On je zavrsio uciteljsku skolu i zaposlio se u isto selo...Nekako odmah je ostala u drugom stanju..Tek tada su nastali problemi..
Iako je bio 4 godine stariji od nje .nije po mom misljenju bio zreo za brak.
Prestao je biti pazlji,,izlaziti snjom u drustvo...Vrlo cesto kasno se vracao sa posla...Njegovo ponasanje bilo joj je cudno, sve dok nije saznala da se nalazi potajno sa novom uciteljicom koja je isto tu pocela raditi...
Sutila je nije joj bilo pravo..ali je stomak koji je svakim danom bivao veci tjerao na takvo pasivno ponasanje...
Jedan dan se obratila slatkorecivoj svekrvi..misleci da ima razumjevanje kod nje kao kod druge mame..Ali je dobila tako ostar odgovor...Nije tvoje da pravis skandal; treba da svatis takvi su ljudi. nego idi gore i ribaj sprat. radi uvijek nesto zabavi se da nerazmisljas o budalastinjama ....
Dani su prolazili, bila je svakim danom tuznija,jer je svekrva na svako njen rad po kuci imala ostru kritiku..Prozivajuci je lijenstinjom koju djaba hrane...
Svaki dan je ribala sprat ,i taj dan je zavrsila i sjela sa vec velikom trudnocom da se odmori..kada je ta vjestica naisla gore i zavika o cemu ti razmisljas ..sta si blenula...da li si izribala pod,u tom momentu digla ponjave ..bacila na nju naredivsi, nisi dobro uradila, ribaj ponovo....
Probudila se svijest u mlade zene..pocela se pitati pa ko sam ja ?Da li imam roditelje..Pogledala vjestici ledja..izletila napolje i pobjegla kuci...A svekrva je opazila i potrcala za njom vikaju sta ti je? ,stanI? vrati se?
Majka je docekala na kucnom pragu iznenadjeno,s pitanjem? sta je bilo moje dijete?
A sa uzvisice svekrva odgovara ...bogami prijo ja nista neznam ..sta joj bi... :!:
Ostala je kod svojih roditelja ..rodila slatku crvenokosu djevojcicu...ali je nije odnijela svojoj kuci..Po bebu je dosao muz i njegova mati...
Neznam sta je snjom dalje bilo...veoma tuzna prica za moj pojam i poucna... :(

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#9 Post Postao/la ra-ja »

Ako sumnjas u moju iskrenost @mic....No problem... :!:

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#11 Post Postao/la ra-ja »

To je duga prica.Roditelji su joj postavili uslov prvo .da nesmije bebu nikako podojiti, i drugi uslov je bio da djete treba dati ocu i njegovim roditeljima..pa ako dijete nehrani svojim mlijekom ,,navodno nece joj biti tesko rastaviti se od bebe...

Oni su dijete jednostavno ustupili. bez problema.... :!:

Sta je ona stvarno sve dozivjela, Boga pitaj...To je selo u pitanju...

Tako se ponasaju svekrve zmije...

Toliko @ekranka samo tebi za ljubav... :!:

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#13 Post Postao/la alyssa_27 »

bit cu dobra svekrva akobogda,necu se mijesati u njihov zivot
al uvjek cu biti spremna da im pomognem.
a jaoj se zetu, sa muzeve strane [Happy.gif]
slika

Avatar
Ferrari
Pocetnik
Postovi: 20
Pridružen/a: 14 Jun 2010 23:20
Lokacija: Macedonia

Re: Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#14 Post Postao/la Ferrari »

alyssa_27 je napisao/la:bit cu dobra svekrva akobogda,necu se mijesati u njihov zivot
al uvjek cu biti spremna da im pomognem.
a jaoj se zetu, sa muzeve strane [Happy.gif]
ma dajte nije valjda da sad mislite o tome [onfire.gif]

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Svekar/svekrva....Punac/punica ?

#15 Post Postao/la im_ex »

papaya je napisao/la:

Kakvi su to roditelji koji savetuju cerku da ne podoji dijete?
Krajnje odlucni, ma kako nam se to cinilo okrutnim, na prvu.
Itekako su oni svjesni da bi kcerki, u protivnom, bilo mnogo teze rastati se od djeteta; psiha majke bi lakse dozivjela kolaps, sto bi moglo zavrsiti kobno.
U tu skupinu spadaju i roditelji koji svojoj kcerki kazu: vrati nam se, kad vec ne ide. Prihvatamo tebe, ali ne i tvoje dijete. I kapak.

Ne dao Bog nikome.
Kuda idu ljudi kao ja ...

Odgovori