Zabrana Svinjetine-ZASTO?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
divlja__ruza
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 116
Pridružen/a: 10 Jun 2010 15:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#91 Post Postao/la divlja__ruza »

Ima,da.
Ali mislim da sada govorimo o zabrani konzumiranja svinjskog mesa,a vlasima to nije zabranjeno(a koliko ja znam nije im ni naredjeno)
...dakle autor ove teme je vjerovatno mislio na muslimane a ne vlahe.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#93 Post Postao/la mrki62 »

Da,al ne konzumiranje....
Konzumira se i te kako , paštete, salame, konzervirana hrana .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#96 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
mrki62 je napisao/la:
Da,al ne konzumiranje....
Konzumira se i te kako , paštete, salame, konzervirana hrana .

kao lijek rekoh.......nisi dobro procitao [muzikafo1.gif]
Aha,ok , al se ipak konzumira.
Dalje, svi vi ukazujete na zabranjenu svinjetinu al niko ne konta da je i govedinu, ovčetinu ili bilo šta jednako zabranjeno jesti kao i svinjetinu - ako nije po propisu ta životinja zaklana.
Mic,popravi me ako lagim [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
divlja__ruza
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 116
Pridružen/a: 10 Jun 2010 15:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#97 Post Postao/la divlja__ruza »

Mic_Sokoli je napisao/la: Tacno tako,al ako cemo bash do daske sa Istinom,rekla si "Bosanski Muslimani kupuju svinjetinu kod Vlaha da bi se izlijecili od te i te bolesti",rijeci "Bosanski Muslimani" aosciira,tj upotreba te konstalacije rijeci podrazumjeva da "svi" ili dobra vecina Bosanskih Musliman koristi svinjetinu kao lijek,ali eto relativizirala si tako sti si rekla da ima,a "ima" i "Bosanski Muslimani" je velika razlika.....
Da u pravu si,pogrijesila sam,pogresno sam se izrazila. Glupost bi bilo da zato sto od 50 ljudi npr 10 radi ovo ili ono,da ja kazem da svi to rade. Naravno da nisam mislila svi muslimani. Pogresno sam se izrazila.
Ne rade to svi,al realnost je da neki kupuju,sto tajno sto javno,sto za ishranu sto kao lijek kod plucnih oboljenja(ili bar oni kazu da to uzimaju radi lijecenja).

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#99 Post Postao/la im_ex »

divlja__ruza je napisao/la:
a neko je naveo da je nezdrava...
Nezdrava jeste, taman kad bi ti sad od muke skakala u propinjke, et', pa skaci svu noc, skaci i sutra ... :lol:
divlja__ruza je napisao/la:ako je nezdrava kako to da muslimani iz Bosne cim se razbole(upala pluca) idu od katolika i pravoslavaca da kupuju svinjsku mast i slaninu?
Nemojte mi reci kako to nije istina...jedino ako niste informisani,jer ta se radnja ipak krije.
:roll:

Kad bi se malo vise vodilo racuna pri oglasavanju, kamo srece
Jos ce ispasti da je svinjogojstvo grana koja sluzi za odrzavanje zivota muslimanima, bosanskim, ccc

U tzv Narodno lijecenje spada pomenuto lijecenje svinjskom mascu (upala pluca/ bronhijalna oboljenja, ali ta mast se ne jede, hallo. Em sto se ne jede, em nije meso, a ovdje pricamo o mesu, kog vraga razvodnjavate temu nije mi jasno.
Da se ide u kupovinu kod "komsija", vala, ni to nije tako, ako je za lijek, daje se a ne prodaje. Znaci, nista biznis.
Ne prolongiraj nesto u sta nisi sigurna; nije tacno da se krije taj nacin lijecenja.
divlja__ruza je napisao/la:A nezdravo je svako meso ako je zivotinja bila bolesna. :)
ejs
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Zabrana Svinjetine-ZASTO?

#104 Post Postao/la Emmi »

Kad smo ja i moj muz odlucili da hocemo bebu, moja bivsa sefica (katolkinja) mi je rekla neznam da li jedes ali ja bih te zamolila ako jedes da bar u trudnoci prestanes jesti svinjsko meso......iz tog razloga ne samo sto sadrzi parazite vec sto svinjsko meso ima neki sastojak koji sprecava da se kroz znojenje izbacuju stetne tvari iz tjela, na poklon od nje sam dobila knjigu od Dr. Gerd Baumgart gdje je jako fino objasnjeno zasto je stetno......nakon nekoliko vremena je njena svekrva oboljela od raka dojke prvo sto su joj rekli da promjeni izhranu tj. zabranili joj svinjsko meso....bilo mi je neugodno da je pitam koji je razlog i da li su joj isto rekli ono sto sam ja citala u knjigu........
slika

Odgovori