Salvador Dali

Za umjetnike sa podrucja balkana pa i sire ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: SALVADOR DALI

#6 Post Postao/la maida_20 »

evo par slika koje su se meni svidjele:
Y23_Exploding_Clock_Dali_Salvador.jpg
salvador-dali-the-ship-c-1943.jpg
salvador-dali-autosodomised-by-his-own-inspiration.jpg

Avatar
maida_20
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6068
Pridružen/a: 05 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: SALVADOR DALI

#8 Post Postao/la maida_20 »

tako mlada dama,a fan dalijev [eusa_clap.gif] svaka čast,mala pametnica-umjetnica [Happy.gif]

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Salvador Dali

#9 Post Postao/la basista »

Jednom prilikom,na upit novinara,kakva je razlika izmedju njega i nadrealista,Dali je odgovorio "Razlika je ta sto sam ja nadrealista"
Mislim da je zaista tako.. Toliko je ispred ostalih nadrealista i stilom i idejama da se to ne moze ni mjeriti nikako.. Nije mu manjkalo ni tehnike ni lucidnosti.. Mozda i najbolji slikar u historiji covjecanstva..

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Salvador Dali

#11 Post Postao/la basista »

Pa mozda stvarno nije sa ove planete..! Toliko je bolji od ostalih da je to nevjerovatno.. Samo kad vidim njegovu sliku,znam da je njegova bez obzira na to sto mi mozda i nije bila poznata od prije.. To je vec nemoguce kod ostalih slikara.. Svik su slicni..i ne raspoznajem odmah slike svakog slikara ponaosob. Ali Dalijevu sliku kad vidim,prosto znam da je to njegovo djelo jer same ideje i motivi,doimaju se totalno kao da je to stvorila neka visa sila..


elloco
Pocetnik
Postovi: 1
Pridružen/a: 04 Jul 2010 21:31

Re: Salvador Dali

#13 Post Postao/la elloco »

pozdrav svima! zbog salvadora sam se i prijavio na forum. treba mi puno podataka o njemu i drugim slikarima pa sam naletio na vas..dobar vam je bol..našao sam ovdje http://8a7b2f9e.linkbucks.com nešto o njemu..zna li netko nešto više? treba mi i paul cezanne

Odgovori