11. juli = Srebrenica/Potocari

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#16 Post Postao/la kajs »

kajs je napisao/la:"Stub srama" - metafora ogromne prevare UN-a u BiH
Projekat ‘’Stub stama’’ je metafora ogromne prevare UN-a u BiH. U prvoj fazi projekta cilj je da se prikupi 16 744 cipele koje bi simbolično podsjećale na 8.372 ubijene žrtve u Potočatima kod Srebrenice.

‘’Stub srama’’ je inicijativa koja je potekla od Centar za političku ljepotu iz Njemačke i Društva za ugrožene narode, a koja je usmjerena kao podrška Majkama Srebrenice. Ovim se želi da ukaže na značaj negiranja genocida i svega onoga što se dešavalo u BiH a o čemu svjetska javnost malo zna. Radi se o skulpturi koja bi vječno podsjećala na krivicu zapadnih političara i vojske UN-a za genocid u Srebrenici. Kako je skulptura metafora ogromne prevare Ujedinjenih nacija u Bosni i Hercegovini, ona je i opomena svim osobama koje namjeravaju raditi u ovoj organizaciji. Na projektu se zvanično počelo raditi 14 maja 2010. godine. Merima Spahić PR menadžer projekta o prvoj fazi izrade ‘’Stuba srama’’ govori o ideji i samoj prvoj fazi. U prvoj fazi će se u BiH i u Njemačkoj sakupljati obuća koja će biti izložena 11. jula na Pariškom trgu u Berlinu. Nakon tog događaja krenut će se u realizaciju izrade Stuba srama koji će bit u obliku slova U i N koji će na sebi iamti tri rupe u kojima će se nalaziti originalna obuća od žrtava koje je pronađena u masovnim grobnicama u BiH. Skluptura koja će biti izgrađena u Potočarima biće visine preko 8 metara. Cilj i svrha projekta ‘’Stub srama’’ sastoji se u tome da se ukaže na to da Ujedinjene nacije još uvijek nisu priznale svoju odgovornost i grešku koju su napravile u BiH, ali i animiranje diskusije na temu odgovornosti UN-a koja već 15 godina nedostaje na zapadu. Ujedinjene nacije imaju prevelik imunitet i sama tužba koja je podnesena protiv UN-a čini se neizvodljiva, a pravdu prema preživjelim žrtvama donekle zadovoljava Centar za političku ljepotu i Društvo za ugrožene narode. O krivici UN-a u BiH Merima govori te ističe važnost ‘’Stuba srama’’ Centar za političku ljepotu i društvo za ugrožene narode su željeli na ovaj način da prikažu tu veliku grešku koju su napravile Ujedinene nacije i da za sva vremena ostave jedan monomentalni spomenik koji će vjećno podsjećati na to vrijeme kada je UN podbacio u BiH.


U prvoj fazi izrade projekta ‘’Stub srama’’ je naišao na veliku podršku javnosti u BiH. Mnogobrojne javne ličnosti su dale svoj doprinos projektu. Svi oni kao građani osjećaju odgovornost prema Srebrenici i genocide koji je u Evropi nezapamčen od drugog svjetskog rata. Svi su se složili u jednom da će ‘’Stub srama’’ zauvjek podsjećati na posljedice njihovih odluka koje nisu spriječili. Među prvima svoju podršku dala je Islamska zajednica u BiH na čelu s reisu-l-ulemom dr. Mustafom Cerićem, koji je dao svoje cipele i time podržao ovaj projekat. Čestitam centru za političku ljepotu i podržavam akciju prikupljanja obuće za svakog ubijenog u Srebrenici 11 jula i prije i poslije i pridružujem se ovoj akciji na svaki mogući način i mislim da je jako važno da se ove godine na petnaestu godišnjicu u Srebrenici svi okupimo oko ove ideje prikupljanja obuće i da Centar za političku ljepotu zajedno s drugim koji podžavaju takvu jednu ideju dobiju prostor da objasne šta je to Stub srama kako bi I na taj način mobilizirali posebno omladinu, posebno one koji žive u Evropi, koji sutra trebaju da kreiraju jedno novo evropsko ozračje u odnosima među kulturama, vjerama, narodima jer očito sve više spoznajemo da je Evropa izvor največeg dobra i največeg zla u povjesti. Največeg zla koje pamti čovječanstvo nastali su nažalost na u Evropi uključujući i holocaust i genocide i mnoge druge zločine koje pamtimo.

...
:arrow: kompletan opis projekta

http://www.youtube.com/watch?v=fcCLSpJZBw4


Ma nemas ti to mrkom sta pricat, on i dalje ceka. Sta ce docekati ni sam pojma nema, ali uporan covjek pa ceka li ceka.


Allah Rahmetile onima koji stradase u Srebrenici.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#17 Post Postao/la andro »

Srebrenica 1995 - 2010

slika

Za ovu fotografiju nije potreban propratni tekst. Dovoljno je reći svima, jucer se u Srebrenici sahranilo 775 ljudi, koje su ubili neljudi.
slika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#18 Post Postao/la mrki62 »

Bausstelac je napisao/la:

Genocid je izvrsen na Muslimanske gradjane Srebrenice i okoline,na Muslimanske drzavljane BIH,izvrsili su ga Srbi koji su krscanske vjere,i izvrsili su ga u ime srbstva i ime krscanstva.
Da, to se ponavlja sve ove godine i u tome i jeste ( po mom ) srž problema, jer se to muslimanstvo umanjuje sa uzdizanjem vjere a zanemaruju žrtve .
Po mom bi mnogo pametnije bilo od samog početka svijetu prezentirati agresiju i genocid sa brojkama nevezano na vjeru ili naciju i svijet bi (po mom) drugačije odreagirao a ovako kroz sve te godine se pominje etnička skupina, koja uzgred rečeno nema ( na žalost ) nekakvog uticaja.
Kad bi se od početka pominjale žrtve , bez vjerske identifikacije , onda bi (po mom ) bio makar mali tračak nade da sve bude drugačije.
Uz moje dužno poštivanje do žrtava , ja se izvinjavam za svaki oblik nesuglasica i nerazumijevanja.
Eto, danas čitam nekakve objave na netu , da je navodno Mladić izravno komande ispunjavao i dobivao iz Beograda , a zna se od koga - Miloševića.
S kojim razlogom ?
Pa Milošević je "mrtav" , Karadžić nije i sad treba svu krivnju uperiti na Miloševića a Karadžića kao oprati svake krivnje.
Spletke se događaju i događat će se a ljudska svijest slijepo slijedi politikanstvu.
Eto, drugačije mislim od vas i ako je to grijeh , prihvatam ga.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#19 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:
Ma nemas ti to mrkom sta pricat, on i dalje ceka. Sta ce docekati ni sam pojma nema, ali uporan covjek pa ceka li ceka.
Da, čekam da mi ti objasniš jel bio komandant odbrane Srebrenice ovih dana u Srebrenici ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#21 Post Postao/la mrki62 »

Mic_Sokoli je napisao/la:
Jel imas ti imalo Postovanja prema zrtvama?
Prouci Fatihu ako ti se uci ako ne pokloni se zrtvama i trst via ljubljana...........
Imam poštivanja - el fatiha za stradalnike al pitanje ostaje ; jel bio komandant u Srebrenici ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#22 Post Postao/la andro »

Sramotno: Jedino Behmen 11. jula nije spustio zastave na pola koplja
Vlada FBiH odluku o Danu žalosti donijela tek u petak navečer. Zastave na jarbolima Gradske uprave Sarajeva ostale, jer niko nije bio u zgradi



Federalna vlada proglasila je 11. juli Danom žalosti na području Federacije BiH tek u petak navečer, nakon što je uvidjela da je to učinila Vlada Brčkog za područje Distrikta. Inače, u FBiH svake godine 11. juli bude proglašen Danom žalosti u znak sjećanja na žrtve genocida u Srebrenici i nikada do sada se nije desilo da Vlada zaboravi na ovaj izuzetno značajan događaj.

Bez saopćenja

No, za razliku od svojih prethodnika, toga se federalni premijer Mustafa Mujezinović sjetio nakon što je u medijima objavljeno da je Vlada Brčko Distrikta donijela takvu odluku, te se dao u potragu za ministrima sazivajući telefonsku sjednicu svoje vlade kako bi brže-bolje prikrio sramotu.

S obzirom na to da je tek u večernjim satima uspio dobiti saglasnost ostalih ministara, Mujezinović se našao pred problemom kako to saopćiti javnosti, kada su već prošli i udarni dnevnici na televizijama.

Tako je tek oko 21 sat 9. jula agencija Fena emitirala kako u Federalnoj vladi saznaje da je donesena odluka o proglašenju 11. jula Danom žalosti u FBiH. Saopćenje o tome uopće nije odaslano medijima, nego je tek sutradan objavljeno i to samo na internet-stranici Vlade FBiH.

Još skandaloznije od ponašanja Federalne vlade jeste ono koje su na sam Dan žalosti pokazali nadležni u zgradi u kojoj su smještene prostorije Federalnog parlamenta i Gradske uprave Sarajeva na čelu s gradonačelnikom Alijom Behmenom.

Naime, za razliku od ostalih državnih, jedino ispred te institucije u Sarajevu 11. jula zastave nisu bile spuštene na pola koplja, kako bi se i ispoštovala Vladina zakasnjela odluka o Danu žalosti.

Zajednička služba

Sekretar Doma naroda Parlamenta FBiH Izmir Hadžiavdić pojasnio je za "Dnevni avaz" da Federalni parlament gazduje jarbolom koji se nalazi na vrhu zgrade, te da je na njemu državna zastava prekjučer bila spuštena na pola koplja.

- Međutim, jarbolima ispred zgrade gazduje Gradska uprava i ja sam zvao Zajedničku službu da i oni spuste zastave države BiH i Grada Sarajeva koje su okačene na njima, ali su mi rekli da nema nikoga da to učini, jer je nedjelja. Također, naveli su da su jarboli takvi da tehnički nije izvodljivo spustiti zastave na njima - izjavio je Hadžiavdić.

Gradska uprava bez odgovora

Objašnjenje smo jučer pokušali dobiti i u Behmenovoj gradskoj upravi, gdje nam je rečeno da pošaljemo pisani upit, što smo i učinili te upitali i zbog čega, u slučaju da se zastave nisu mogle spustiti iz tehničkih razloga, one nisu potpuno skinute, nego su ostale na vrhu da se vihore na Dan žalosti.

Međutim, i pored obećanja iz Odjeljenja za odnose s javnošću da ćemo odgovore dobiti, to se jučer nije desilo.
slika
slika

Avatar
Maskirani
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 214
Pridružen/a: 27 Jun 2009 00:12

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#23 Post Postao/la Maskirani »

Ja sam gledao program na tv uzivo iz srebrenice... Pa ne znam... Ono mi ne lici na dzennazu muslimana, a da ne govorim tolikog broja sahranjenih..

MUzika, klavir, gitara, hor kao crkveni, onda one djevojke iz hora marame na pola glave... nijedna obucena u duhu islama... i stoje pored tijela umrlih....

Ne znam... TO mi nije uredu nikako..

takodje i svi ti politicki govori, sve te prazne rijeci koje obecavaju... A svi ce otici tog dana i ostaju Potocari pusti do slijedeceg 11.jula...
Sramota velika...
Sramota za nasu drzavu, za nase vodje, za nase vjerske poglavare i na kraju.. Sramota i za nas same..

Svi idu onom parolom.. .Oprostiti mozemo, zaboravit ne mozemo... JA mislim da smo mi vec zaboravili...

na kraju da zamolim Allaha dz.s. da svim poginulima podari lijepi dzennet i oprosti im grijehe, a majkama, sestrama, zenama poginulih da da snage da izdrze teskoce koje imaju.. Amin
Ne treba mnogo snage da izdržiš, treba mnogo snage da zaboraviš...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#24 Post Postao/la nnejra »

mrki62 je napisao/la:
nnejra je napisao/la:Mislim da bi svi odrasli Bosanci i Hercegovci trebali otići da posjete Potočare i da im se ta slika ureže u sjećanje kako nikada ne bi zaboravili šta se desilo u BiH u proteklom ratu. Ja isto nisam bila, jer nisam još uvijek spremna vidjeti toliko tuge na jednom mjestu. Nadam se da ću ubrzo smoći snage i otići da odam počast svim ubijenim .
Svo ovo vrijeme , od kada sam po forumima ja čekam , čekam ,............... da neko pomene to podvučeno al ne neko kao ti , već od političkih vođa.
Sve ove godine se dešavaju greške u favoriziranju tog nemilog događaja.
Pitam se , šta bi bilo , kad bi bilo ,................ šta bi bilo kad bi od samog početka genocida prezentirano u javnost , da je tamo izvršen genocid na Bosance i Hercegovce ?!!!!
Genocid je izvršen na građane Srebrenice i okoline, na državljane BiH i stanovnike tih krajeva i tu vijest plasirati u svjetsku javnost a ne plasirati i favorizirati neku etničku grupu i svo vrijeme se favorizira etnička pripadnost a nikako da se svijetu objasni da su stradali ljudi, već svo vrijeme se kroz žrtve propagira etnička podjela.

Mrki mislim da ti interpretiraš moj post kako tebi odgovara. Naravno da su stradali građani BiH i to je nepobitna činjenica. Ali isto tako je nepobitna činjenica da su stradali muslimani, odnosno najveći broj žrtava su bili oni.Među 775 sahranjenih 11.jula 2010.godine je bio i 1 katolik. To što je jedan ne umanjuje bol njegove porodice i naroda , ali zašto se stidjeti reći i prikrivati činjenicu da je zločin počinjen zato što su htjeli da očiste područje Srebrenice od muslimana. Zašto to ne bismo rekli i Evropi i Srbiji , ali i u javnosti BiH. Prošlo je vrijeme kada muslimani BiH nisu smjeli reći ono što osjećaju i što misle. A naravno da treba pričati i o zločinima koji su se desili nad katolicima i pravoslavcima na području BiH . Ali to nije ova tema Mrki i nekako mi se čini da si svojom replikom na moj post umanjio stahotu ovog zločina , možda i ne namjerno. Ne želim da moj post pogrešno tumačiš jer sam ja iskreno iskazala svoje saosjećanje sa žrtvama Sreberenice i to nije tema o kojoj postoje dvije strane priče. Samo je jedna strana i jedna istina, a ona je vidljiva svakome ako samo pročita imena žrtava. O svim drugim stvarima i zločinima postoje druge teme na kojima možemo diskutovati. To je moj stav Mrki.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#26 Post Postao/la mrki62 »

nnejra je napisao/la:

Mrki mislim da ti interpretiraš moj post kako tebi odgovara. Naravno da su stradali građani BiH i to je nepobitna činjenica. Ali isto tako je nepobitna činjenica da su stradali muslimani, odnosno najveći broj žrtava su bili oni.Među 775 sahranjenih 11.jula 2010.godine je bio i 1 katolik. To što je jedan ne umanjuje bol njegove porodice i naroda , ali zašto se stidjeti reći i prikrivati činjenicu da je zločin počinjen zato što su htjeli da očiste područje Srebrenice od muslimana. Zašto to ne bismo rekli i Evropi i Srbiji , ali i u javnosti BiH. Prošlo je vrijeme kada muslimani BiH nisu smjeli reći ono što osjećaju i što misle. A naravno da treba pričati i o zločinima koji su se desili nad katolicima i pravoslavcima na području BiH . Ali to nije ova tema Mrki i nekako mi se čini da si svojom replikom na moj post umanjio stahotu ovog zločina , možda i ne namjerno. Ne želim da moj post pogrešno tumačiš jer sam ja iskreno iskazala svoje saosjećanje sa žrtvama Sreberenice i to nije tema o kojoj postoje dvije strane priče. Samo je jedna strana i jedna istina, a ona je vidljiva svakome ako samo pročita imena žrtava. O svim drugim stvarima i zločinima postoje druge teme na kojima možemo diskutovati. To je moj stav Mrki.
Interpletiram tvoj post , ne kako meni odgovara, već onako kako je viđeno sa moje točke u datom trenu.
O čemu ja pišem ?
Ja pišem o stradalnicima, o žrtvama, koje su stradali zbog nesposobnosti onih što su bili zaduženi za njihove živote, koje su zločinci masakrirali, pobili , silovali , uništili na više načina.
Ja nepišem/ne favoriziram niti vjeru, niti naciju , niti bilo koju političku opciju - kao što se svo ovo vrijeme upravo dešava, ja jednostavno favoriziram žrtve - nevezano na ime , prezime , političku ili vjersku opredjeljenost.
Svo ovo vrijeme se politička i vjerska elita takmiči ko će više promovisati samog sebe a žrtve su im sporedna stvar.
Ko sam ja u svemu tome ?
Niko i ništa, dok ovi , što ih ja spominjem jesu i te što ih ja spominjem su u najmanju ruku sokrivi za tragediju stradalnika, jer nisu htjeli ( a mogli su ) utjecati na sam razvoj događaja - prije genocida.
To je sav problem, to je sva suština i moje javljanje ni u kom slučaju ne pokazuje jednu stranu , već ih je više a žrtve se koriste u promotorske svrhe i to meni i te kako smeta.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#27 Post Postao/la paparaci »

mrki, tvojim nebulozama zaista nikad kraja.

zasto prekrivati istinu ili je upakovati ljepse za druge, kako ti to kazes?! cemu to? ne bi to nista promjenilo, jer je evropa to dozvolila, zeljela i gledala!

kad se prica o stradanju jevreja u drugom svjetskom ratu, isto nema nikakve sminke i pakovanja. niko ne kaze, niti gdje pise da su stradali njemacki drzavljani - nego jevreji! prema tome - [eusa_wall.gif]

imam zelju posjetiti potocare i hocu, ako Bog da. to nam je svima obaveza, ko je god u stanju to da ucini!


mogu samo da se pridruzim postu od Maskiranog [evojele9.gif]

neka im je rahmet dusi [huh.gif]

El Fatiha

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#28 Post Postao/la kajs »

mrki62 je napisao/la:Interpletiram tvoj post , ne kako meni odgovara, već onako kako je viđeno sa moje točke u datom trenu.
.

Ma znao sam ja da si ti bio u vojsci zlocinca Mladica, jer ta tacka gledista u tom datom trenu je jedino ona koja se slaze sa zlocincem mladicem i njegovom armadom zlocinaca, ubica, silovatelja i pljackasa.

E neka si nam to rekao da vise o tome ne polemisemo.


Rahmetullahi alejhim Edzmein!
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#29 Post Postao/la ra-ja »

andro je napisao/la:Srebrenica 1995 - 2010

slika

Za ovu fotografiju nije potreban propratni tekst. Dovoljno je reći svima, jucer se u Srebrenici sahranilo 775 ljudi, koje su ubili neljudi.
STRASNO :!:

Ovo pisem za one koji nisu vidjeli lice rata...!!!

Ovo su fotografije kao rezultati jedno bolesnog, bestidnog, krvavog rata...i veoma je tesko to gledati.. [huh.gif]
Mozete misliti kako je bilo gledati stvarnosti toga svega u lice...
Pricam s covjekom koji je slucajno musliman , ali se nalazio na drugoj strani linije u toku rata...Naravno moja uzburkana sjecanja na to doba izazvali su burnu reakciju na sve..
Da bi mi taj isti rekao ..hajde ba Jasminka..sta vam fali nije bio drugi svjeski rat pa ste digli toliku prasinu..
Eh takvima treba pokazati i zalijepiti sliku na kucna vrata ... da se bar za tren nadje tu i zamisli da je mozda neko njegov brat,otac ili cak djete moglo biti tu.... :(

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#30 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:mrki, tvojim nebulozama zaista nikad kraja.
Jesul nebuloze to što ne dijelim tvoje mišljenje ?
paparaci je napisao/la: zasto prekrivati istinu ili je upakovati ljepse za druge, kako ti to kazes?! cemu to? ne bi to nista promjenilo, jer je evropa to dozvolila, zeljela i gledala!
Istina je relativna stvar , mlad si i zapostavljaš opciju da se u ono vrijeme mnogi nisu oprijedili vjerski , bili su neopredjeljeni ( komunisti ), djeca miješanih brakova itd, što znači ništa sa vjerom a preko noći ih neko proglasi šehidima i favorizira se vjera a ne stradalnici kao stradalnici.
paparaci je napisao/la: kad se prica o stradanju jevreja u drugom svjetskom ratu, isto nema nikakve sminke i pakovanja. niko ne kaze, niti gdje pise da su stradali njemacki drzavljani - nego jevreji! prema tome - [eusa_wall.gif]
Nee može biti njemački državljan u Poljskoj ili Mađarskoj ,............. Jevreji su ubijani radi istrebljenja a Srebrenica je nečija greška o kojoj će novija Povijest pisati.
Svakako ćemo se (nadam se ) sastati na forumu i to uskoro sa nekakvim drugačijim istinama o Srebrenici.
Srebrenica i Žepa su stvar dogovora al se niko nije nadao da će biti tolike žrtve.
ÄŒak se i Bil Klinton pominje u tom dogovoru i nije samo Evropa u igri.
paparaci je napisao/la:
imam zelju posjetiti potocare i hocu, ako Bog da. to nam je svima obaveza, ko je god u stanju to da ucini!
Pa svako iole normalan ima želju.
paparaci je napisao/la:
neka im je rahmet dusi [huh.gif]

El Fatiha
Također .
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori