Virusi Interneta Spyware, Adware, dialers

Sve o internetu, smjesne stranice itd.
Poruka
Autor/ica
ADMIN_BOL-CHAT.DE

#19 Post Postao/la ADMIN_BOL-CHAT.DE »

jaran1 je napisao/la:E nesto me interesuje, naime kod mene na mom kompjuteru se cesto pojavi upozorenje da je ova stranica opasna i da ima spyware ili nesto drugo
Ja sam do sada to ignorisao i nastavljao dalje
Jednom na poslu mi se takodje desilo da sam dobio upozorenje da se pojavio trojan koji je eliminisan zastitom naseg sistema u kompaniji
Ja vam nisam nikakav strucnjak po tom pitanju
Da li je neko imao nesto slicno na ovom forumu
Super da ste to upitali :)
Ne Definitvno [-X :)
Vi isto to sto ste moguce imali jeste,
da vas je ukljucen bio popup-block za reklame (kako je inace obicaj od administratora u firmama 98%)
Nikakav spyware niste naletili i nemozete naletiti ne samo na forumu vec na cijelom sajtu
Jer mi saradjujemo s provjerenim reklamnim tvrtkama google.com
Koja ima sigurne i provjerene partnere. :)

Sta se moze desiti moram napomenuti jeste da svijesno ili ne svjesno sami diskutanti
postujuci kakve slike koje su vec zarazeni kakvim trojancem
Koji samo moze kako je to vec poznato preci na vas kompjuter ukoliko neku sliku ili fajl skinete (memorisete) na svoj HDD disk (Vas computer)
Ali taj rizik imate na svakom mjestu interneta svakoj slicici sajtu itd...

Avatar
srebrni
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2757
Pridružen/a: 27 Dec 2008 22:57

Re:

#21 Post Postao/la srebrni »

Bebuskaa je napisao/la:Imam jos ovo pitanje..kakva je razlika izmedju delete opcije i move to quarntine?...to ne znam nit mogu da skontam... :bigups:
delete opcija je da virus pokusas izbrisat ako je to program u stanju a karantin je karantin..znaci virus je tu al izolovan da ne moze biti stetan...nista vise

i mozes ga spakovat dobro prijatelju ihihiih
moj rodni grad Sarajevo volim kao samoga sebe....
nazalost ima ljudi koji ga isto tako ne vole....
ali nisu oni krivi sto im Bog nije dao dusu

Avatar
andro
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 10034
Pridružen/a: 11 Apr 2007 02:00
Lokacija: BiH

Re: Virusi Interneta Spyware, Adware, dialers

#22 Post Postao/la andro »

Stručnjaci upozoravaju: Širenje kompjuterskih virusa unutar Yahoo Messengera i Skypea

Sigurnosni stručnjaci upozoravaju na širenje kompjuterskih crva putem poruka unutar Yahoo Messengera i Skypea.

Poruke sadržavaju linkove koji pokušavaju zavarati korisnike kako se radi o slici, ali kad se klikne na njih otvara se dijaloški okvir u kojem se nudi presnimavanje datoteke komprimirane u formatu .zip sa servisa koji glumi izgled RapidSharea, navodi Rtm.

Unutar komprimirane datoteke se nalazi izvršna datoteka sa ekstenzijom .com, koja ukoliko se pokrene instališe zloćudni softver na korisnikov kompjuter.

Crv nazvan W32.Skyhoo.Worm nestaje ukoliko korisnik nema instalisan Skype ili Yahoo Messenger, a u suprotnom šalje poruke sa linkom na zaraženu datoteku na adrese koje pronađe u korisnikovom adresaru. Također, automatski dodaje link u poruke elektroničke pošte i Word i Excel datoteke koji korisnik uređuje.

Crv se spaja i na IRC poslužitelje kako bi primio naredbe, blokira antivirusni softver, koristi razne napredne tehnike za skrivanje svojih datoteka, pa se automatski kopira na USB diskove.
slika
slika

betahafiz
Pocetnik
Postovi: 10
Pridružen/a: 23 Aug 2010 04:06

Re: Virusi Interneta Spyware, Adware, dialers

#23 Post Postao/la betahafiz »

LAFF svaka cast za sve napisano...slazem se s tobom kod Nod32 ja jos tome dodam Firewall i sufram sigurno ... iako sam puno sigurni na lindji sto se tice Win-a Nod32 i Firewall...

Odgovori