11. juli = Srebrenica/Potocari

Sve o Bosni i Hercegovini
Poruka
Autor/ica
Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#46 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la:majke su svojom gestom produžile agoniju i onemogućile makar djeličak istine da izađe na dan a moglo se je svakako svašta saznati.
Neka, istina će kad - tad doći u javnost.
ma jest', kako da ne
Doticni je imao tolike godine i mnostvo nacina da "sto-sta" kaze, a ne kaza; eto, taman se rijesio otvoriti pa je stoga potegao u Potocare.
I da ga nisu otjerale, to sto bi kazao bila bi dosadna, krajnje odvagana sablonska spika kakvom nas obasipaju on i njemu slicni "nedodirljivi" sve ove godine.

Majke Srebrenice, svaka cast [eusa_clap.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#47 Post Postao/la mrki62 »

Čudno da ti ono ostalo ne smeta,............. aha, pa "naši" su [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#48 Post Postao/la nella26 »

I neka su ga otjerale, jedine one su u stanju reči nekome ne, koliko njih je došlo i u same Potočare samo da bi ga kamere snimile, koliko su to srcem željeli i zaista žalili ljude koje su tu svoje ukopali.
Kamo sreće da nam je cijela država složna kao majke Srebrenice, nego nama ko god kaže lijepu riječ, spustimo glavu i eto kao drago nam je da su nas se sjetili.
Uostalom, francuzi su uvijek bili na strani Srba, pa i u ratu, onaj ko je bio za vrijeme agresije u BiH dobro zna šta su radili u tadašnjem unproforu, kao mirovne snage.
Svaka čast majkama i neka samo tako nastave, kao što reče Imex trebaju i Cerića otjerati
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#49 Post Postao/la mrki62 »

nella26 je napisao/la: kao što reče Imex trebaju i Cerića otjerati
Nemere to tako, on je ipak "naš " [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#50 Post Postao/la nella26 »

mrki62 je napisao/la:
nella26 je napisao/la: kao što reče Imex trebaju i Cerića otjerati
Nemere to tako, on je ipak "naš " [muzikafo1.gif]
Ko ga god smatra svojim neka ga i kući vodi, đavo ga odnio :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
kajs
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1575
Pridružen/a: 10 Dec 2007 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#51 Post Postao/la kajs »

mrki62 je napisao/la:
On je dodao i to da osjeća veliku odgovornost, ali krivicu podjednako snose i UN i tadašnje bosanske vlasti, te napomenuo kako se genocid u Srebrenici mogao spriječiti.
Tadašnje bosanske vlasti ,............ pa ko je tada bio na vlasti ?
Što se imenom i prezimenom ne kaže javnosti ?
Pišam se na tadašnju vlast !
O toj vlasti ja godinama pišem al ybt, nedodirljivi su , jer su "naši" .
nemoj hic dalji ni ici crni, i karadzic isto to danas govori i porucuje, a i njegovi glasnogovornici nema sta. :wink: sve su im "krive" tadasnje vlasti, i za Bjeljinu i za Janju koje su se eto djesile prije tog Bajrama '92. Krivi su sto nisu namestili svoje vratove zlocincima pa udri seci do mile volje.

Ma jedan zlocinac se citira kao osnova protiv svog naroda, Ove zene, Majke Srebrenice, bez obzira na sve zene su to, ipak su dosljedne i neka su ga isterale.
"Jer su naša mjerila drugačija i naša osjećanja dublja i toplija, jer se ne bojimo ni drugih ni drugačijih..."
Musa Ćazim Ćatic ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#52 Post Postao/la mrki62 »

sve su im "krive" tadasnje vlasti, i za Bjeljinu i za Janju koje su se eto djesile prije tog Bajrama '92
Šta to ti znaš o tome,..... haj nas poduči !
Pošto izdajnik Alija nikad to nije pomenuo a trebao je, jer se je to desilo prije početka rata , odnosno proglašenja rata .
Alija je tada bio predsjednik , Arkanovci su ušli u to područje i pravili masakr i nikome do sada nije smetalo a najmanje izdajniku Aliji.
Dječače, eto , slučajno moje rodno mjesto nije toliko daleko od tih krajeva a iz tih krajeva je dosta izbjeglica bilo kod moje rahmetli matere i svašta se je čulo al toga nema u javnosti.
De ti nas ovdje na forumu poduči; šta je to bilo u okolini Bijeljine.
Ja sam pomenuo i komandanta odbrane Srebrenice, koji danas uživa život kao neki biznismen, kako li je jadnik preživio, kako se danas preživljava.
Jel bio tjelohranitelj od Miloševića ili nije
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#53 Post Postao/la im_ex »

mrki62 je napisao/la:
sve su im "krive" tadasnje vlasti, i za Bjeljinu i za Janju koje su se eto djesile prije tog Bajrama '92
Šta to ti znaš o tome,..... haj nas poduči !
Taman posla da ce ti udovoljiti.
Ne razvodnjavaj ovu temu, mrki!
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#54 Post Postao/la mrki62 »

IM_ex je napisao/la:
Taman posla da ce ti udovoljiti.
Ne razvodnjavaj ovu temu, mrki!
Ama baš ništa tebe nije se pitalo, pitanje se odnosi na mister kajs - a [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#56 Post Postao/la mrki62 »

DODO je napisao/la:U odbrambeno-otadzbinskom ratu u julu 1995-e godine, prilikom oslobadjanja Srebrenice na pojedinim lokacijama izmedju Zvornika i Han Pijeska... tacnije u Konjevic Polju, poginulo je oko 100 srpskih vojnika. Oni su stradali prilikom povlacenja muslimanske vojske od Srebrenice prema Tuzli. Negde izmedju 12.000 i 15.000 vojno sposobnih do zuba naoruzanih muskaraca krenulo je da kroz srpsku teritoriju prevali put u duzini od nekih 60. kilometara.
Za poznavaoce ratovanja mislim da je suvisno i govoriti da su bili legitimni vojni cilj!!!
S obzirom da je u tim borbama ubijeno oko 100. srpskih vojnika procena strucnjaka je da je u tim borbama stradalo oko 1.000 muslimanskih vojnika, a nikako 12.000 kako zele prikazati muslimanske vlasti. Iako se radi o vojnim ciljevima svi oni su pripisani takozvanim zrtvama "Srebrenickog masakra".
Možda ih je bilo 15.000.000 ha [eusa_wall.gif]
A Srba tek šaku jada i to nenaoružanih jadnika i kao takvi napraviše genocid pa makar i 1.000 al genocid je genocid.
Nisu ubijani do zuba naoružani i u borbi , već su genocidno ubijani a tebi treba pisati referat o značenju jedne jedine riječi GENOCID , jel ?
Zadnja izmjena: andro, dana/u 20 Sep 2010 09:16, ukupno mijenjano 1 put.
Razlog: off obrisan
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#57 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Ne kontam zasto brisete moj post u kojem govorim da ovaj tip negira zlocine i samim tim vrijedja zrtve Srebrenice? Ja sam nekoga uvrijedio time?!Fkt ne kontam...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#58 Post Postao/la nella26 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:Ne kontam zasto brisete moj post u kojem govorim da ovaj tip negira zlocine i samim tim vrijedja zrtve Srebrenice? Ja sam nekoga uvrijedio time?!Fkt ne kontam...
Zato što si citirao njegov post koji sam također obrisala, ništa nije protiv tebe, ne srdi se :D
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#59 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

nella26 je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la:Ne kontam zasto brisete moj post u kojem govorim da ovaj tip negira zlocine i samim tim vrijedja zrtve Srebrenice? Ja sam nekoga uvrijedio time?!Fkt ne kontam...
Zato što si citirao njegov post koji sam također obrisala, ništa nije protiv tebe, ne srdi se :D
Opet ne kontam [eusa_think.gif] ..Pa zasto onda nisi pobrisala njegov originalni post ,on i dalje stoji tu ???

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: 11. juli = Srebrenica/Potocari

#60 Post Postao/la nella26 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:
nella26 je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la:Ne kontam zasto brisete moj post u kojem govorim da ovaj tip negira zlocine i samim tim vrijedja zrtve Srebrenice? Ja sam nekoga uvrijedio time?!Fkt ne kontam...
Zato što si citirao njegov post koji sam također obrisala, ništa nije protiv tebe, ne srdi se :D
Opet ne kontam [eusa_think.gif] ..Pa zasto onda nisi pobrisala njegov originalni post ,on i dalje stoji tu ???
E znaš koliko sam ja jučer obrisala postova, žurila sam da obrišem da ne stoji, hajd prijavi taj njegov post pa ću obrisati
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Odgovori