Grčka

Pisite o istoriskim zbivanjima bitkama vladarima

Poruka
Autor/ica
Avatar
JAS
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1183
Pridružen/a: 07 Okt 2008 02:00
Lokacija: Macedonia

#17 Post Postao/la JAS »

aha...i ti ces da mi kazes...hahahah

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Grčka

#18 Post Postao/la basista »

Dakle,grcka mitologija,samo je narodno pamcenje koje je u grckoj svijesti,na neki nacin,ocuvalo kontinuitet u odnosu na pretpotopski narod od kojeg Grci poticu.. ne postoji nijedno drugacije rjesenje za tu enigmu a da je logicno.. I Rimsko carstvo je imalo mitologiju ali to nije bilo ni 5% u odnosu na Grcku. Anticka grcka,iznjedrila je toliko mitova da je to tesko i sagledljivo.. Neki kazu da to jeste tako u vezi narodnog pamcenja ali ne idu tako daleko - do pretpotopskog perioda. mada je logicnije da to jeste taj period. Cak i Platonova prica o Atlantidi,sacuvana je i ispricana (od strane Platona) nakon deset generacija otkako je Solon putovao u Egipat s ciljem da prosiri svoja saznanja.. [cool.gif]

Avatar
lezbejkaaa
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 55
Pridružen/a: 10 Sep 2010 21:09

Re: Grčka

#21 Post Postao/la lezbejkaaa »

Grčka, formalnim nazivom Helenska Republika, je država u jugoistočnoj Europi. Nalazi se na obali Egejskog mora, Jonskog mora i Sredozemnog mora. Graniči s Albanijom, Makedonijom, Bugarskom i Turskom. Ukupna dužina kopnene granice joj je 1.288 km, a dužina obale joj je 13.676 km.
Lezbejkaaa: Zasto je bolje biti zena i sa zenom * Žene mogu iskoristiti svoj seksepil da dođu do onog što žele
* Postoji veća vjerojatnost da se proguramo preko reda*Ako prijatelj nabavi bolji auto, ne dobivaš slom živaca.

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Grčka

#22 Post Postao/la ra-ja »

nemam sta dodati na ovaj gore tekst o GRCKOJ sto je napisala @lezbejka :!:

Vidi se da je svjeze naucen, obradjen i upisan direktno skolski primjerak... [evojele9.gif]

Odgovori