Autostoperi

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Poruka
Autor/ica
Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

#16 Post Postao/la paparaci »

jesam dosta puta dok sam isao u srednju skolu. najcesce je to bilo kad sam isao na casove voznje u grad, zato sto sam nakon vjezbe tek navecer u osam imao bus nazad. a ja zavrsim npr. oko dva, tri. tako da sam uvijek stopao. nisam imao nikad ruzna iskustva. hahahaha. znam kad mi onako odmahnu rukom, kao nece u tom smjeru, pa odu, a ja povicem "da Bog da ti guma pukla, goriva ti nestalo" :D naravno, nista od toga nije zlonamjerno bilo :) obicno sam uspjevao iz jednog stopa doci kuci, ali nekad iz vise. joj, sjecam se. ljeto je bilo. ugrijalo, ubi Boze. kad stade cova, novije neko auto. unutra koza, klima. gotiva :baa: lajk predsjednik :lol:
danas sutra, kad budem i ja imao auto, ako Bog da, bio bih uvijek spreman povesti nekog, jer znam kako je :) kao sto Bina rece, pogotovo mjestane koje poznas i tako na autobus cekaju koji svakako rjetko vozi.....

Avatar
basista
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2094
Pridružen/a: 19 Aug 2009 00:17

Re: Autostoperi

#17 Post Postao/la basista »

Nikada nisam bio autostoper niti stajem autostoperima..
Meni je to bezveze.. Ako ga povezem,moram slusati njegovu pricu.. Pricu nepoznate osobe koja me garant nece zanimati..

Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Autostoperi

#18 Post Postao/la beca »

meni je nekako uvijek žao tih ljudi, ali nikad se ne bih usudila, niti bih dozvolila nekome s kim se vozim da stane nepoznatoj osobi...paničar sam po prirodi ionako, još mi treba samo da razmišljam hoće li me ubiti...a sa druge strane sve mislim da li uistinu žive daleko i imaju li imalo novca, i koji je glavni razlog stopanja...

Avatar
akrep
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 95
Pridružen/a: 18 Jun 2010 16:09
Lokacija: cvrsto na zemlji

Re: Autostoperi

#19 Post Postao/la akrep »

ja sam se nastopirala i-haaa... a sad nit´ bi smjela stopirat´, nit´ bi´ kome stala...
samo se jednom zivi...

Avatar
akrep
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 95
Pridružen/a: 18 Jun 2010 16:09
Lokacija: cvrsto na zemlji

Re: Autostoperi

#21 Post Postao/la akrep »

myka je napisao/la:Cuj stopirati zensko mislim grozno,strah naletiti na nekog manijaka...a bome sam se u zivotu napjesacila svaki dan dok nisam zavrsila tu groznu skolu,od koje nemamo nikakve koristi
Sada ne bih stala nikome nepoznatom,mada mi je zao ljudi koji pjesace,stanem samo ljudima koje poznajem ..komsijama
jeste grozno kad si zensko a moras stopirat´ al´ nuzda natjera... jedino pravilo uvijek u paru, nikad sama izbacivat´ prst...

a od skole ces imat´ koristi kad tad...
samo se jednom zivi...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Autostoperi

#24 Post Postao/la nnejra »

Ja sam godinu dana autostopom išla kući , za vrijeme poratne 1995.godine. Moram priznati da nemam negativnih iskustava , mada je bilo nekada čudnih situacija. Za autostopiranje treba hrabrosti, a ja sam bila prisiljena na to, inače bih satima pješačila do mjesta u kojem sam tada boravila. Valjda su tada i ljudi bili humaniji pa su nama klincima i klinkama stajali i vozili nas bez nekih većih problema.Rijetko sam stopirala sama, većinom smo to radili u paru, zbog sigurnosti. Sada kada imam izbor , javni prevoz , to nikada ne bih uradila. Ne zbog ružnih iskustava već zbog same činjenice da svoju sigurnost stavljate u ruke neznanaca. Ja sama sada stanem dječacima koji stopiraju da bi otišli na trening. Inače ne primam autostopere zbog sigurnosti, prvenstveno mislim na muškarce. Nije loše ko ima avanturistički duh, ali uvijek morate imati na umu sigurnost jer danas imamo jako puno psihički bolesnih ljudi koji žive " normalno " tako da nikada ne znate ko stopira ili koga stopirate. Probala ali ne bih rado ponavljala to iskustvo. A ko voli neka izvoli.

Odgovori