Ukidanje viza BiH

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Ukidanje viza BiH

#31 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:
Mozda ta evropa koja se ponosi tolerancijom i svakakvim nekakvim "eu vrijednostima" ....ne voli muslimane
ÄŒarobni,............ ybt voz tvoj.
Pa Evropa niti pod razno nije volila niti titu niti komunizam niti njegov režim , al je tito zanao ( bio sposoban ) isposlovati i ponos i rejting svih nas, da je Yu pasoš bio najvredniji , ne samo u Evropi, već u čitavom svijetu.
Pun mi je q...c izjava tipa ; kako nas neće Evropa, pa svijet i bla, bla bla,...........
Naši političari su ama baš svemu krivi, pa naši političari kad bi upravljali famoznim Izraelom ili Kosovom, onda bi tek sve otišlo u PM.
Izrael bi sve okolne zemlje y.e.b.a.l.i. kako bi se kome ona stvar dignula a Kosovo bi Srbi do sada potamanili , onako , za gablec - marendu.

Vodstvo je ključnog značaja i niko drugi !!!!!!!!!!!
Tebi je mozda pun k tih izjava ali to su cinjenice .Jel mogu srbi i hrvati u EU bez viza?Mogu! Jel njima bitno sad da se ukinu te vize?Nije,zasto bi bilo kad su im vec davno ukinute!Jel se vrsi pritisak da muslimani prestanu podrzavati svoje nacionalne stranke?Vrsi se! Jesu li zadnji izbori pokazali da JEDINI muslimani ne daju znacajnu podrsku tim strankama?Jesu! Zasto nam onda i dalje odgadjaju bezvizni rezim?I kakve veze ima Tito sa svim ovim?Lik je umro kad sam se ja rodio [eusa_wall.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#32 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la: Tebi je mozda pun k tih izjava ali to su cinjenice .Jel mogu srbi i hrvati u EU bez viza?Mogu! Jel njima bitno sad da se ukinu te vize?Nije,zasto bi bilo kad su im vec davno ukinute!Jel se vrsi pritisak da muslimani prestanu podrzavati svoje nacionalne stranke?Vrsi se! Jesu li zadnji izbori pokazali da JEDINI muslimani ne daju znacajnu podrsku tim strankama?Jesu! Zasto nam onda i dalje odgadjaju bezvizni rezim?I kakve veze ima Tito sa svim ovim?Lik je umro kad sam se ja rodio [eusa_wall.gif]
Da se ponovim ; stvarno mi je pun k,....
A evo i zašto; pošto sam rođen u Hrvatskoj a rahmetli mati mi je odmah poslije osamostaljenja sa Hr. dokumentima dolazila u Sloveniju i to bez vize.
Hrvatskom osobnom se putuje i izvan Slovenije a to je sposobnost POLITIČARA a to što ti kažeš za Srbe ili Hrvate, pa i to je sposobnost političara al ybt, da Hrvatska ili Srbija imadu te BiH političare, onda to tako ne bi bilo.
Tito nije bio muslim, al je znao sve islamske države iskoristiti za dobrobit DRŽAVE !!!!!
Å ta je danas ?
Što muslim političari nemaju niti deseti dio uspjeha u islamskim državama kao što je imao tito ?
Što neke firme ne dobiju posao u islamskim državama, kao u titino vrijeme što je bilo i nek idu BiH radnici u islamske države raditi i to bez viza.
Jel ti uopšte koristiš malo , makar malo logike ?
Ili si upao u nekakav srpski Å¡ablon = svi su protiv nas.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Ukidanje viza BiH

#33 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Tebi je mozda pun k tih izjava ali to su cinjenice .Jel mogu srbi i hrvati u EU bez viza?Mogu! Jel njima bitno sad da se ukinu te vize?Nije,zasto bi bilo kad su im vec davno ukinute!Jel se vrsi pritisak da muslimani prestanu podrzavati svoje nacionalne stranke?Vrsi se! Jesu li zadnji izbori pokazali da JEDINI muslimani ne daju znacajnu podrsku tim strankama?Jesu! Zasto nam onda i dalje odgadjaju bezvizni rezim?I kakve veze ima Tito sa svim ovim?Lik je umro kad sam se ja rodio [eusa_wall.gif]
Da se ponovim ; stvarno mi je pun k,....
A evo i zašto; pošto sam rođen u Hrvatskoj a rahmetli mati mi je odmah poslije osamostaljenja sa Hr. dokumentima dolazila u Sloveniju i to bez vize.
Hrvatskom osobnom se putuje i izvan Slovenije a to je sposobnost POLITIČARA a to što ti kažeš za Srbe ili Hrvate, pa i to je sposobnost političara al ybt, da Hrvatska ili Srbija imadu te BiH političare, onda to tako ne bi bilo.
Tito nije bio muslim, al je znao sve islamske države iskoristiti za dobrobit DRŽAVE !!!!!
Å ta je danas ?
Što muslim političari nemaju niti deseti dio uspjeha u islamskim državama kao što je imao tito ?
Što neke firme ne dobiju posao u islamskim državama, kao u titino vrijeme što je bilo i nek idu BiH radnici u islamske države raditi i to bez viza.
Jel ti uopšte koristiš malo , makar malo logike ?
Ili si upao u nekakav srpski Å¡ablon = svi su protiv nas.
Sposobnost "njihovih"politicara?Pa njihovi politicari su u BH i a ne u Srbiji i Hrvatskoj.Pa zasto Evropa nije zabranila dvojno drzavljanstvo gradjanima BH i tad bi svi bili jednaki i mogli bi uslovljavati time i Dodika npr ,a ne samo nas?Zasto Turskoj koja je ekonomski jaca od pola novih clanova EU ne dozvoljavaju ulazak i traze dlaku u jajetu?Ja tebe razumijem jer ti imas ateisticke poglede na svijet ali imam jednu novost za tebe EU nije ateisticka [oha.gif] i u vecini zemalja vladaju demokrscanske stranke!Sta mislis da muslimani naprave stranku koja ima u sebi pridjev Islamska,a [Happy.gif] ?Ti si naivan ako mislis da Eu odvaja vijeru od politike [eusa_naughty.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#34 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la: Sposobnost "njihovih"politicara?Pa njihovi politicari su u BH i a ne u Srbiji i Hrvatskoj.
Njihovi političari su pobrinuli , ne samo za građane svoje države, već i pojedine ( svoje ) građane u drugoj državi ,........... i ko je tu kriv ?
Da nije moj babo , jel ?
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Pa zasto Evropa nije zabranila dvojno drzavljanstvo gradjanima BH i tad bi svi bili jednaki i mogli bi uslovljavati time i Dodika npr ,a ne samo nas?
Zato što je Aljo tražio i želio da svi muslimani bivše Yu imaju BiH pasoš, kao i Srbi ili Hrvati.


Ovdje u Sloveniji sam se svačega nagledao i ne pišem napamet.
Sandžaklije su se obogatili na osnovu BiH rata i pasoša, mahom su se prijavljivali po zapadnim zemljama a putovali su Slovenačkim dokumentima a kod svojte se prijavljivali BiH pasošom i kasirali po 500 maraka po članu i tako u par država i ti kontaj ko to koga yebe.
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Zasto Turskoj koja je ekonomski jaca od pola novih clanova EU ne dozvoljavaju ulazak i traze dlaku u jajetu?Ja tebe razumijem jer ti imas ateisticke poglede na svijet ali imam jednu novost za tebe EU nije ateisticka [oha.gif] i u vecini zemalja vladaju demokrscanske stranke!Sta mislis da muslimani naprave stranku koja ima u sebi pridjev Islamska,a [Happy.gif] ?Ti si naivan ako mislis da Eu odvaja vijeru od politike [eusa_naughty.gif]
Nisam ja naivan, mani se bogati prazne priče, više sam po zapadu i dobro znam odakle vjetar puše.
Zapdanjaci se ne kriju iza paravana, pa Alija je imao stranku islamsku al prez pridjeva, imao ju je umotanu u celofan.
I nemoj nikad zaboraviti; vjernika je tek 10 - 12 % sve ostalo se samo izjasne na popisu stanovništva.
Što se tiče Turske ,........ to su krivi milioni Turaka što žive po Zapadu i što se prave hajvani, iz kaprica svoje žene tjeraju da se zavijaju a prije ulaska u Tursku se odvijaju i bivaju gologlave, to je samo jedan segment a mogao bih ti ja malo više oko toga - čak i to , da dobar dio Turske uopšte nije u Evropi.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ukidanje viza BiH

#35 Post Postao/la paparaci »

kakve veze imaju turci u njemackoj sa turskom? oni zive i rade u njemackoj. a valjda se gledaju druge stvari kad je u pitanju prijem u eu. jedan od njih je carobni naveo.

mani se toga koliko se njih izjasnjava i koliko ih je zaista. radi se o temelju, a on ti je kao sto sam ti vec jednom rekao krscanski, odnosno krscansko-jevrejski ovdje u njemackoj. sto je neki dan potvrdio sef stranke CDU - Christlich Demokratische Union (krscanske demokratske zajednice).

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ukidanje viza BiH

#37 Post Postao/la paparaci »

dovoljno je receno crvena [mmmux2.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#39 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:kakve veze imaju turci u njemackoj sa turskom? oni zive i rade u njemackoj. a valjda se gledaju druge stvari kad je u pitanju prijem u eu. jedan od njih je carobni naveo.

mani se toga koliko se njih izjasnjava i koliko ih je zaista. radi se o temelju, a on ti je kao sto sam ti vec jednom rekao krscanski, odnosno krscansko-jevrejski ovdje u njemackoj. sto je neki dan potvrdio sef stranke CDU - Christlich Demokratische Union (krscanske demokratske zajednice).
Pročitaj još jednom , šta sam napisao i nađi srž dječače, srž objašnjenja a ne nekakvih šefova ove ili one stranke.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ukidanje viza BiH

#40 Post Postao/la paparaci »

pa to ti je srz - cikane [Happy.gif]

temelj [wink.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#41 Post Postao/la mrki62 »

Ne temelj , srž mog objašnjenja, ili ti treba prevodioc ybt [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Ukidanje viza BiH

#42 Post Postao/la paparaci »

jest tesko shvatiti srz i to svakog tvog objasnjenja, tj. da je Alija sveopcni krivac, bez obzira o cemu se radilo :lol:

to bi i lud do sad shvatio [laugh.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Ukidanje viza BiH

#43 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:jest tesko shvatiti srz i to svakog tvog objasnjenja, tj. da je Alija sveopcni krivac, bez obzira o cemu se radilo :lol:

to bi i lud do sad shvatio [laugh.gif]
To si ti rekao, ne ja a ako misliš da sam ja,........ daj dokaz sinko [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Ukidanje viza BiH

#44 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

mrki62 je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Sposobnost "njihovih"politicara?Pa njihovi politicari su u BH i a ne u Srbiji i Hrvatskoj.
Njihovi političari su pobrinuli , ne samo za građane svoje države, već i pojedine ( svoje ) građane u drugoj državi ,........... i ko je tu kriv ?
Da nije moj babo , jel ?
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Pa zasto Evropa nije zabranila dvojno drzavljanstvo gradjanima BH i tad bi svi bili jednaki i mogli bi uslovljavati time i Dodika npr ,a ne samo nas?
Zato što je Aljo tražio i želio da svi muslimani bivše Yu imaju BiH pasoš, kao i Srbi ili Hrvati.


Ovdje u Sloveniji sam se svačega nagledao i ne pišem napamet.
Sandžaklije su se obogatili na osnovu BiH rata i pasoša, mahom su se prijavljivali po zapadnim zemljama a putovali su Slovenačkim dokumentima a kod svojte se prijavljivali BiH pasošom i kasirali po 500 maraka po članu i tako u par država i ti kontaj ko to koga yebe.
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Zasto Turskoj koja je ekonomski jaca od pola novih clanova EU ne dozvoljavaju ulazak i traze dlaku u jajetu?Ja tebe razumijem jer ti imas ateisticke poglede na svijet ali imam jednu novost za tebe EU nije ateisticka [oha.gif] i u vecini zemalja vladaju demokrscanske stranke!Sta mislis da muslimani naprave stranku koja ima u sebi pridjev Islamska,a [Happy.gif] ?Ti si naivan ako mislis da Eu odvaja vijeru od politike [eusa_naughty.gif]
Nisam ja naivan, mani se bogati prazne priče, više sam po zapadu i dobro znam odakle vjetar puše.
Zapdanjaci se ne kriju iza paravana, pa Alija je imao stranku islamsku al prez pridjeva, imao ju je umotanu u celofan.
I nemoj nikad zaboraviti; vjernika je tek 10 - 12 % sve ostalo se samo izjasne na popisu stanovništva.
Što se tiče Turske ,........ to su krivi milioni Turaka što žive po Zapadu i što se prave hajvani, iz kaprica svoje žene tjeraju da se zavijaju a prije ulaska u Tursku se odvijaju i bivaju gologlave, to je samo jedan segment a mogao bih ti ja malo više oko toga - čak i to , da dobar dio Turske uopšte nije u Evropi.
Bosanski pasos je mogao i moze dobiti ko god hoce ali alooo ja govorim da se gradjanima BiH nije smijelo dozvoliti da dobijaju TUDJE pasose,i to tvoj Aljo nema nikakvog uticaja ni moci(da ti nisi zaljubljen u Aliju rahmetli?) Cuj Alija je imao islamsku stranku [eusa_wall.gif] stranke imaju svoje ustavne statute i nigdje u toj stranci ne pise da se osniva na nekim islamskim nacelima,kao sto pise u demokrscanskih stranaka.A ja tebe pitam sta fali da u Bosni ima stranka koja predstavlja muslimane vijernike?I sta fali tome sto se turkinje zavijaju u Njemackoj?Pa o tom ti pricam covijece to su dvostruka mijerila i to NIJE demokratija u kojoj se garantuje vijerska i gradjanska sloboda.Jesi ti naivan ,da ,jer zivis a ne kontas gdje zivis,hoces zabranjivati vijeru a pozivas se na antinacionalizam + ti je na meti stalno islam,a predaci ti muslimani..i ko je tu izdajnik svoga naroda? [Happy.gif] Ti kontas da zivis u komunistickoj Kini ,a u stvari si u krscanskoj evropi..a evo ja cu se potruditi da ti nadjem video koji govori o glavnom razlogu straha Evrope od muslimana [smile.gif]

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Ukidanje viza BiH

#45 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Evo videooo i nije ga napravila al-jazzira vec "nezavisna" evropska agencija
http://www.youtube.com/watch?v=M27spDwM7zY

Odgovori