Sebicnost i ljubav prema sebi

Komentari Diskusije
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
beca
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16187
Pridružen/a: 29 Dec 2009 08:38
Lokacija: Sarajevo

Re: Sebicnost i ljubav prema sebi

#3 Post Postao/la beca »

deni, svaka cast na izboru teme, slazem se sa tobom u potpunosti da ove sintagme nose razlicito znacenje....

sebicna nisam, a sebe volim dovoljno.... [Happy.gif]

ako uzmeno u obzir ovu izjavu, mozemo uvidjeti razliku o dva znacenja o kojima si pisao....

samo je pitanje ljudi koji vise vole ugoditi drugima nego sebi....ima li izraz za tu vrstu ljudi....i kojem izrazu prikljuciti takvu osobinu...

Avatar
sabinax
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 16414
Pridružen/a: 31 Jan 2008 02:00
Lokacija: Croatia

Re: Sebicnost i ljubav prema sebi

#6 Post Postao/la sabinax »

Moj veliki problem....ne znam voljeti sebe
ucim, svaki dan ucim...ali mi nesto slabo ide
nekako mi uvijek svi drugi i sve drugo na mjestu ispred mene....puno mogu trpiti i time nije dobro...velika je stvar znati voljeti sebe a ne biti sebican
mozda jednog dana naucim...mislim da sam na dobrom putu ka tome...ali treba jos puno raditi na sebi
zlatna sredina je najbolja ali ipak sta mislite dali je bolje biti malo vise sebican ili malo vise glup i dati na sebe.....misljenja sam da je ipak ova prva verzija bolja za osobu jer time postize vise postovanja same prema sebi a i od drugih...naravno ne trebe pretjerivati i raditi od ljudi budale...jer to ne moze dugo trajati
jednog dana je dosla moja starija kci kuci i rekla "Mama bolje je u zivotu biti kučka, one bolje prolaze u životu"
malo sam se zamislila nad tim...tesko je djetetu reci da je to ustvari istina, ali fakat jeste
kako odgajati svoje djete...da neda na sebe ili da bude hebena stranka
Kad ti zivot donese limune, uzmi tekilu i sol i nazovi me
slika Make my day!

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Sebicnost i ljubav prema sebi

#8 Post Postao/la ra-ja »

Sebicnost i ljubav prema sebi. to je osobina koje bih ja prepisala sebicnim samozivim ljudima takozvanim egoistima... [icon_flower.gif]

Ima takvih ljudi puno u nasem okruzenju pa i sire... :!:

Nisam nikada imala vremena da se zabavim sa ljubavi prema sebi, niti bih mogla. Jedino sto sam oduvijek vodila racuma o higijeni, stvarima koje oblacim,da to sve skladno izgleda ,mirise, cisto i uredno, kako mene tako i moje obitelji.
To nije ljubav prema sebi, to je sastavni dio zivota koje treba postaviti i normalno izvrsavati. :!:

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Sebicnost i ljubav prema sebi

#10 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

[smile.gif] puno dajem malo uzimam [smile.gif]
slikaslikaslika

Odgovori