Kosa

Savjeti kako da postenete ljepsi. Sminka.Kreme...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Kosa

#61 Post Postao/la mrki62 »

Mišljenja sam da svako ima svoju kosu i nikakvi preparati tu ne mogu pomoći,jer kako tumačiti da su specijalisti na tom području (npr. dermatolozi ) - ćelavi [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Kosa

#63 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

myka je napisao/la:
nella26 je napisao/la:
myka je napisao/la:ma samo maske sve moguce na kosu po po pola sata barem,po mogucnosti na bazi maslinovog ulja,najbolje je napraviti sam ,mada na brzinu moze sta se nadje
Gliss je jako dobar za kosu
Silikon za ispucale vrhove,regenerator i maska poslije pranja za ispiranje
A od svega najvise pomaze godisnje odmoriti kosu od farbanja barem 2x po 2 mjeseca
Kad skracujes vrhove dobijas jednu te istu duzinu ili ipak odlucis novu frizuru
Ja volim dugu kosu,pa nisam bas za cesto skracivanje
Prošle godine mi je kosa bila pravo suha, koristila sam stvarno kvalitetne maske i to baš na bazi maslinovog ulja, međutim ništa mi nije pomoglo dok je nisam ošišala iako sam konstantno stavljala i maske i regenerator i silikon.
Sad ponekad stavim samo regenerator ili silikon farbam je svako 1.5 mjesec, čitavo ljeto je nisam fenirala ni peglala i zdrava je iako je duga
Pa dobro ,kada se kosa isusi onda je moras skratiti jer to je mrtvo samo moze dalje otici s tim...pogotovo sa fenom,peglom,frizeraji raznim stvarima(lak,ehoton...itd)
Ja imam fakat suhu kosu+ i sama pomisao da je susim fenom je uzas na sta ce mi vrhovi liciti poslije...ali hajde mora se
Postoje maske koje se prave ili kupe nebitno,pa se ispiru,a postoje one psolije pranja...ja licno obje praktikujem
Najbolja maska protiv suhe kose,farbane,tretirane je :
Zumace pomijesaj sa maslinovim uljem(mozes vecu kolicinu ukoliko je duza kosa)..onda to nanesi na kosu(grozno je) drzi tako pola sata(koliko mozes) isperi i operi normalno kosu
Vidjet ces koji osjecaj cistoce kose ,ok malo bude napuhana ali ok svezi ;D
Onda isto tako obicnu majonezu mozes kao masku koristiti

Ja licno vise volim te maske koje sama napravim...u sustini sve se svodi na bazu jajeta i maslinovog ulja,,,da bi imao ljepsu kosu..pogotovo ako je duza

A za ovo opadanje kose koje spominje mrki postoje propolis ampule koje se utrljavaju u korijen
Takodje ono sto sam ja koristila kada me je moja (mnogobrojna) rodbina nagovorila da navijem dugu kosu kao bice mi fakat lijepo...i tako smaranje ja se odlucim uraditi to.Jao ona teta mi spalila 3 pramena s onom kiselinom ,valjda se bojala da nece uspjeti naviti toliko dugu kosu
Onda sam ja cula od druge tete(poslije more preparata kako vratiti moju prijasnju kosu)da se za to tjeranje kose da raste i njacanje korijena koristi obican bijeli luk
Dakle;taj odvratni bijeli luk iscijediti i onaj jos odvratiji sok umasirati u korijen mjesta sa kojeg mi je spaljen pramen, drzati par minuta(dokle mozete trpiti taj odvratni misris,dok se ne obalijestite :lol: ) pa isprati
Mogu reci da ja svojoj kosi ugadjam sta njoj godi,tako svako neka upozna sta godi njegovoj kosi,sta ne
Ja imam plavu kosu dugu,sa jakim crnim pigmentom prirodnim sada zamisli koji su to tretmani i opet hvala Bogu jako mi je zdrava i duga
Isto tako neki ljudi koji imaju prhuti i taj masni osjecaj na vrhovima prstiju,nazalost skloni su svemu sto vodi opadanju kose...nisam strucnjak ali kazem neka probaju sve i skontaju
Ipak ja sam za prirodne lijekove,maske itd...
Majonezu meces na kosu :lol:

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Kosa

#64 Post Postao/la nella26 »

Svakako je "domaća maska" bolja od bilo koje kupljene, maska od jajeta, maslinovog ulja i majoneze je super.
Kada sam spomenula taj svoj problem suhe kose od prošle godine, kosa mi je naglo postala suha, nisam ništa radikalno radila da bi se taklo naglo osušila ali vjerovatno je to nedostatak nekog vitamina i sl.
Mada sam stalno stavljala i maske i silikon čak i neke ampule sam kupovala ali ništa joj nije pomoglo.
Hvala Bogu sad je zdrava ali opada, što ću pripisati prelaznom periodu
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Kosa

#65 Post Postao/la selma24 »

Ispiranje čajem


Posle pranja, kosu isperite čajem od kamilice. Litrom ključale vode prelijte 4 kašike sušene kamilice, procedite posle deset minuta i, kada se čaj ohladi do temperature koja Vam je prijatna za korišćenje, isperite kosu. U istu svrhu i na isti način se priprema i čaj od koprive, s tim što se, u tom slučaju, naizmenično koristi čaj od korena i čaj od listova.

Masaža korena


Dobro je povremeno, a još bolje redovno, masirati koren kose. To je, u stvari, toliko dobro da ne bi trebalo uopšte čekati da Vas potencijalna ćelavost zabrine da biste posvetili vreme ovoj vrsti masaže. Koren kose masirajte sokom isceđenim iz listova oraha ili sokom isceđenim iz lavande i pomešanim sa istom količinom glicerina. Umesto isceđenog soka, možete koristiti ulja ovih biljaka.

Sedmodnevna kura


S vremena na vreme možete sprovesti i sedmodnevnu kuru protiv opadanja kose. Napravite sebi preparat tako što ćete preko ½ kg svežih listova koprive preliti 1 l ključale vode, ostaviti da odstoji poklopljeno pola sata i procediti. Dobro iscedite listove koprive jer je upravo to najkvalitetnija tečnost. Dodajte 2 dcl ricinusovog ulja. Ovako pripremljen preparat držite u flaši i dobro promućkajte pre svake upotrebe. Utrljavajte ga u koren kose tri puta dnevno tokom sedam dana.
slika

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Kosa

#67 Post Postao/la venecija »

ne razmisljam kao plavusa [mmmux2.gif] [Happy.gif] :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Kosa

#69 Post Postao/la selma24 »

Belancevine ce lomljive vlasi ojacati i spreciti njihovo lomljenje i cvetanje. Sto se ishrane tice ne zaboravite na ribu, zitarice, sir, mleko i meso.
Vitamini za zdravu i snaznu kosu:
Vitamin A ce se pobrinuti za zdravu kosu, a dobar je i za kozu. Naci cete ga u povrcu, posebno korenju.
Vitamini B i C su vazni za dobru cirkulaciju, a ona je opet vazna za rast i obnovu kose. Dodatne zalihe tih vitamina, kojih ima dosta u vocu, povrcu, pahuljicama, jajima, mleku i hljebu, cine da vasa kosa ponovo bude jaka i lijepa.
Vitamina E ima u intergralnom pirincu, orasima i lisnatom povrcu, a on ce kosi najbolje vratiti sjaj.
slika

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: Kosa

#70 Post Postao/la zivinicannn »

Selma24 je napisao/la:Belancevine ce lomljive vlasi ojacati i spreciti njihovo lomljenje i cvetanje. Sto se ishrane tice ne zaboravite na ribu, zitarice, sir, mleko i meso.
Vitamini za zdravu i snaznu kosu:
Vitamin A ce se pobrinuti za zdravu kosu, a dobar je i za kozu. Naci cete ga u povrcu, posebno korenju.
Vitamini B i C su vazni za dobru cirkulaciju, a ona je opet vazna za rast i obnovu kose. Dodatne zalihe tih vitamina, kojih ima dosta u vocu, povrcu, pahuljicama, jajima, mleku i hljebu, cine da vasa kosa ponovo bude jaka i lijepa.
Vitamina E ima u intergralnom pirincu, orasima i lisnatom povrcu, a on ce kosi najbolje vratiti sjaj.
a pomazel to ko se sisa na 0 :D

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Kosa

#71 Post Postao/la selma24 »

zivinican,ma pomaze kako da nee [mmmux2.gif]
slika

Odgovori