Da li su zlocinci zaista kaznjeni

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#76 Post Postao/la mrki62 »

Hag prihvataju dokaze , kao i svaki sud a Bošnjački predstavnici umjesto da pošalju advokatski tim stručnjaka, oni nemaju nikakvih argumenata ,.............. da li zaista nemaju ( u što ne vjerujem ) ili su se tako dogovorili ( u što vjerujem ).
Eto , Haris Silajdžić je imao i para i vremena pa da otputuje u Englesku zbog hapšenja Ganića a za sve ostalo on kobijagi nema vremena.
Kad je bilo da se sudi Srbiji zbog agresije i genocida, nigdje nikakvih dokaza, nigdje odvjetničkih timova , ............ šta će sud da presudi ?
ono Å¡to je i presudio.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#77 Post Postao/la mrki62 »

Godišnjica ubistva generala Blaža Kraljevića: "Zalagao se za jedinstvenu Bosnu i Hercegovinu"

slika

24SI - Polaganjem vijenaca na spomen obilježje i misom zadušnicom u Kruševu u blizini Mostara obilježena je 18. godišnjica ubistva generala Blaža Kraljevića, zapovjednika Hrvatskih oružanih snaga i osmerice njegovih saboraca i pratioca.

Blaž Kraljević je, kažu njegovi saborci, ubijen jer se zalagao za jedinstvenu Bosnu i Hercegovinu, te saradnju i zajedničku borbu Hrvata i Bošnjaka, što nije odgovaralo tvorcima ideje o stvaranju Velike Srbije.

Kao glavne krivce za ubistvo generala Blaževića navode Matu Bobana, generala Ivana Andabaka ili Mladena Naletilića Tutu.

Iako je pred Parlamentom Federacije BiH prije nekoliko godina inicirano pokretanje istrage o ubistvu Blaža Kraljevića, do danas se nije krenulo sa mrtve tačke.

O njemu se dosta toga može naći sa klikom na link http://ddrrh.com/index.php?option=com_c ... 9&Itemid=9
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#79 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Neka mi neko navede ime samo jednog optuzenog bosnjaka koji je trazen a da nije isporucen u Hag???Toliko o pokusaju izjednacavanja odgovornosti za rat ,kao i o tome ko izbjegava odgovrnost.
Nekoliko bosnjackih generala je OSLOBODJENO u Hagu i sad u nedostatku dokaza za teoriju "svi su podjednako krivi" pokusava se ta teza odrzati trazenjem bilo kakvih gresaka u vodstvu bosnjackih politicara,da bi se time kao naslo OPRAVDANJE ZA ZLOCIN. Mslim Hallo! opravdanja za zlocin NEMA pa sve da je bilo koji bosnjacki politicar "dogovorio " bilo sta.Ne mozes reci da respektujes zrtve a osporavati cinjenicu agresije govoreci o "gradjanskom ratu".
Ovih dana se govori o otvaranju dokumenata koji su drzavna tajna Crne Gore,a govore o nasilnom isporucivanju bosnjaka koji su vijekovima zivjeli u C.gori da bi u ratu koji se uopce nije odvijao na teritoriju te drzave njih isporucili u BiH i to direktno u Karadziceve logore [oha.gif] i od tada se mnogima gubi svaki trag.
Pa ja vas pitam ,jeli to gradjanski rat u Bih ili agresija i zelja da se istrjebi bosnjacki narod??
Zlocin nije samo ubistvo vec i etnicko ciscenje nekog naroda koje je EVIDENTNO ucinjeno protiv bosnjaka.Znaci izvukli su ih sa njihovih ognjista,ubijali,silovali ,zatvarali u konc.logore,a onda one koji su to sve prosli deportirali u trece zemlje.
Ja opet pitam,kada su to i gdje bosnjaci postupili na isti nacin prema druga dva naroda??
Kazu neki da su srbi i hrvati protjerani sa bosnjackog "dijela"(kao oni su vec odredili nama koji je nas i dio [eusa_wall.gif] )teritorija.To nije istina i za to postoje mnogi dokazi! Od video zapisa u kojima Karadzic naredjuje svim srbima da se presele u "srpsku" i proglasavanja srpsko ovo hrvatsko ono ,do svijedocenja obicnih gradjana koji su se jedno jutro probudili i zacudjeno shvatili da su njihove komsije jednostavno isparile,da bi se vratili par mjeseci kasnije naoruzani i zadojeni mrznjom i ideologijom o "velikosrpstvu" ubijali bosnjake sa kojima su do jucer dijelili dobro i zlo i nisu u njima vidjeli "turke" koji su tamo neke njihove davne predake porazili na Kosovu polju itd [eusa_wall.gif] To je ISTINA i nije nikakvo navijanje za "svoje" i to znaju svi oni koji su bili u tom uzasu ,bez obzira sto im sad mnogi nastoje natovariti dio krivnje tako da bi sebi olaksali malo.Istina se moze falsificirati ali ne moze unistiti [bihbq3.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#80 Post Postao/la mrki62 »

Mnogi slučajevi tek izlaze u javnost,.............. najnovija vijest :

Avaz: Izetbegoviću, progovori o zločinima nad Srbima i Hrvatima u Sarajevu

slika


Najtiražniji sarajevski dnevni list "Dnevni avaz" pozvao je budućeg bošnjačkog člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića da kaže istinu o ratnim zločinima nad sarajevskim Srbima i Hrvatima.

Izetbegović nikada nije progovorio o tome što zna o zločinima jednog od zapovjednika paravojnih muslimanskih postrojbi u Sarajevu Mušana Topalovića Cace na Kazanima, "o ubijenim civilima srpske i hrvatske nacionalnosti, o također na Kazanima likvidiranim komunističkim sudcima i tužiteljima Bošnjacima", navodi se u jučerašnjem uredničkom komentaru "Avaza".

List podsjeća da je Izetbegović u ratu bio šef kabineta svog oca Alije Izetbegovića, tadašnjeg predsjednika Republike BiH, i u to vrijeme svojevrsni "gospodar života i smrti u Sarajevu".

"Caco je mrtav, a mrtva usta ne govore. Bakir i Timur su živi. I šute", ukazuje "Avaz" i na Timura Numića, savjetnika lidera SDA Sulejmana Tihića.

Priča o muslimanskim ratnim zločinima nad srpskim civilima u Sarajevu provlači se kroz medijsku raspravu povodom godišnjice akcije "Trebević 2" u kojoj se muslimanski politički i vojni vrh pokušao obračunati s kriminalcima koji su u gradu držali privatne vojske.

U toj akciji zvjerski je ubijeno 14 mladih policajaca i vojnika tadašnje Armije R BiH čija se godišnjica smrti 26. listopada nikada službeno ne obilježava.
"Avaz" ukazuje da je istog dana na Topalovićevom grobu na Kovačima u Sarajevu predsjednik udruženja veterana "Zelenih beretki" Muhamed Švrakić rekao da je "Caco dva dana prije akcije i smrti bio u kabinetu predsjednika Alije Izetbegovića".
Ovaj "šokantni podatak" pažnju javnosti usmjerava prema Bakiru Izetbegoviću, zaključuje se u uredničkom komentaru "Avaza".
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#81 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Priča o muslimanskim ratnim zločinima nad srpskim civilima u Sarajevu provlači se kroz medijsku raspravu povodom godišnjice akcije "Trebević 2" u kojoj se muslimanski politički i vojni vrh pokušao obračunati s kriminalcima koji su u gradu držali privatne vojske
U samom textu koji si postavio evo stoji ti i odgovor na njega.Muslimanski politicari ne da su se "pokusali"(ali ovo je razumljivo jer Avaz pise sta Radoncic izmisli,a krivo mu pravo sto ga je Bakir pobijedio) nego su imali snage u jeku rata da kazne one koji su uradili te zlocine ,a to su ti isti kriminalci i to jos vise govori kakvu su politiku zastupali bosnjaci.Ima li slican primjer na drugim stranama osin sto kriju svoje zlocince?Inace o ovom ti je Mic postavio clanak neki dan ,procitaj.
Je li ovaj Radoncicev text tvoj komentar na ono sto sam ja gore napisao ili?
Da ponovim koga to imenom i prezimenom bosnjaci nisu isporucili ,a da je bio osumnjicen za bilo kakav zlocin?
Gdje su to bosnjaci izvrsili nasilno etnicko ciscenje,imali konc.logore civila i deportovali ih u trece zemlje? [muzikafo1.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#82 Post Postao/la mrki62 »

carobnjak_iz_voza je napisao/la:U samom textu koji si postavio evo stoji ti i odgovor na njega.Muslimanski politicari ne da su se "pokusali"(ali ovo je razumljivo jer Avaz pise sta Radoncic izmisli,a krivo mu pravo sto ga je Bakir pobijedio)
Pazi molim te, Radončić ili bilo ko, jer svi mediji to prenose i to nema veze ko piše, već ŠTA piše.
Ako to nije istina, onda Bakir ima sasvim legitivno pravo na tužbu.
carobnjak_iz_voza je napisao/la: nego su imali snage u jeku rata da kazne one koji su uradili te zlocine ,a to su ti isti kriminalci i to jos vise govori kakvu su politiku zastupali bosnjaci.Ima li slican primjer na drugim stranama osin sto kriju svoje zlocince?Inace o ovom ti je Mic postavio clanak neki dan ,procitaj.]
Zločin je zločin i nevažno jel Mic postavio ili bilo ko.
Jedva čekam popis stanovništva, pa da mi ti lijepo objasniš gdje su bivše Sarajlije i odkud baš toliko etnički čist glavni grad?!
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Je li ovaj Radoncicev text tvoj komentar na ono sto sam ja gore napisao ili?
Da ponovim koga to imenom i prezimenom bosnjaci nisu isporucili ,a da je bio osumnjicen za bilo kakav zlocin?
Gdje su to bosnjaci izvrsili nasilno etnicko ciscenje,imali konc.logore civila i deportovali ih u trece zemlje? [muzikafo1.gif]
To sam postavio općenito - i jedno i drugo možeš prihvatiti.
A upamti jedno ; mnogi zločini nisu procesuisani zbog takvog dogovora , jer ipak su bili dogovori iza zatvorenih vrata a sve svoje ima cijenu, najveću cijenu su platili obični ljudi u obične ljude treba zagovatari a ne jednog izdajicu i suorganizatora u dogovorenim zločinima.
Meni niti jedan jedini pojedinac nikad nije bio ispred naroda.
Mogu nonšalantno reći ; ko yebe i Aliju i Miloševića i Tuđmana i sve ostale nacio vođe, ja sam uz narod , meni nije žao tih vođa već naroda.
Ustanimo složno i odyebimo te nacio vođe carobnjak_iz_voza možeš li to isto ponoviti ???????????????
Ili je IPAK za tebe jedan čovjek važniji od naroda ????
A ako nije , onda ponovi i striktno naglasi svog vođu [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
carobnjak_iz_voza
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 316
Pridružen/a: 19 Maj 2010 22:01

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#83 Post Postao/la carobnjak_iz_voza »

Pazi molim te, Radončić ili bilo ko, jer svi mediji to prenose i to nema veze ko piše, već ŠTA piše.
Ako to nije istina, onda Bakir ima sasvim legitivno pravo na tužbu
Ima veze kako nema,zasto nije pisao o tome Avaz prije nego sad odjednom drvlje i kamenje po suparniku njihovog gazde?A takvih tuzbi ima na tone samo dok se procesuiraju zaboravi se uopce zasto je i podnesena.
Zločin je zločin i nevažno jel Mic postavio ili bilo ko.
Jedva čekam popis stanovništva, pa da mi ti lijepo objasniš gdje su bivše Sarajlije i odkud baš toliko etnički čist glavni grad?!
Kazem da je tu istu vijest postavio Mic ,samo ti nisi nasao za shodno da je komentiras jer se u njoj govori kako je bosnjacki vrh po naredjenju Izetbegovica u jeku rata kaznio svoje zlocince.Sad kad si vidio da Avaz pokusava izvesti neke insinuacije tebi je to odma neki kljucni dokaz,sta li [eusa_think.gif] Ja ti preporucujem da procitas post koji sam napisao prije tvog ogromnog copy paste clanka i fino ti pise ,a i sam znas ko je proglasio srpsko Sarajevo i ko je naredio srbima da se preko noci iseljavaju u taj dio.Znaci ponavljam treci i zadnji put :Gdje su to bosnjaci izvrsili nasilno etnicko ciscenje i deportirali druge narode u neku zemlju? [muzikafo1.gif]

To sam postavio općenito - i jedno i drugo možeš prihvatiti.
A upamti jedno ; mnogi zločini nisu procesuisani zbog takvog dogovora , jer ipak su bili dogovori iza zatvorenih vrata a sve svoje ima cijenu, najveću cijenu su platili obični ljudi u obične ljude treba zagovatari a ne jednog izdajicu i suorganizatora u dogovorenim zločinima.
Meni niti jedan jedini pojedinac nikad nije bio ispred naroda.
Mogu nonšalantno reći ; ko yebe i Aliju i Miloševića i Tuđmana i sve ostale nacio vođe, ja sam uz narod , meni nije žao tih vođa već naroda.
Ustanimo složno i odyebimo te nacio vođe carobnjak_iz_voza možeš li to isto ponoviti ???????????????
Ili je IPAK za tebe jedan čovjek važniji od naroda ????
A ako nije , onda ponovi i striktno naglasi svog vođu
Pa ti bas kao da znas sta se dogadja "iza zatvorenih vrata" pa to stalno ponavljas,to i Alija! Odkud njega ubaci na ovu temu zlocina?Hoces reci da je zlocinac ili da je naredio zlocine? Dokazi [muzikafo1.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#84 Post Postao/la paparaci »

mrki62 je napisao/la:
carobnjak_iz_voza je napisao/la:U samom textu koji si postavio evo stoji ti i odgovor na njega.Muslimanski politicari ne da su se "pokusali"(ali ovo je razumljivo jer Avaz pise sta Radoncic izmisli,a krivo mu pravo sto ga je Bakir pobijedio)
Pazi molim te, Radončić ili bilo ko, jer svi mediji to prenose i to nema veze ko piše, već ŠTA piše.
Ako to nije istina, onda Bakir ima sasvim legitivno pravo na tužbu.
carobnjak_iz_voza je napisao/la: nego su imali snage u jeku rata da kazne one koji su uradili te zlocine ,a to su ti isti kriminalci i to jos vise govori kakvu su politiku zastupali bosnjaci.Ima li slican primjer na drugim stranama osin sto kriju svoje zlocince?Inace o ovom ti je Mic postavio clanak neki dan ,procitaj.]
Zločin je zločin i nevažno jel Mic postavio ili bilo ko.
Jedva čekam popis stanovništva, pa da mi ti lijepo objasniš gdje su bivše Sarajlije i odkud baš toliko etnički čist glavni grad?!
carobnjak_iz_voza je napisao/la: Je li ovaj Radoncicev text tvoj komentar na ono sto sam ja gore napisao ili?
Da ponovim koga to imenom i prezimenom bosnjaci nisu isporucili ,a da je bio osumnjicen za bilo kakav zlocin?
Gdje su to bosnjaci izvrsili nasilno etnicko ciscenje,imali konc.logore civila i deportovali ih u trece zemlje? [muzikafo1.gif]
To sam postavio općenito - i jedno i drugo možeš prihvatiti.
A upamti jedno ; mnogi zločini nisu procesuisani zbog takvog dogovora , jer ipak su bili dogovori iza zatvorenih vrata a sve svoje ima cijenu, najveću cijenu su platili obični ljudi u obične ljude treba zagovatari a ne jednog izdajicu i suorganizatora u dogovorenim zločinima.
Meni niti jedan jedini pojedinac nikad nije bio ispred naroda.
Mogu nonšalantno reći ; ko yebe i Aliju i Miloševića i Tuđmana i sve ostale nacio vođe, ja sam uz narod , meni nije žao tih vođa već naroda.
Ustanimo složno i odyebimo te nacio vođe carobnjak_iz_voza možeš li to isto ponoviti ???????????????
Ili je IPAK za tebe jedan čovjek važniji od naroda ????
A ako nije , onda ponovi i striktno naglasi svog vođu [muzikafo1.gif]
mrki, hajd budi covjek, pa carobnom odgovori direktno na oba njegova pitanja! a nemoj skretati sa teme, tj. svjesno izbjegavati i nametati onda opet svoje nesto [eusa_naughty.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#85 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:[

mrki, hajd budi covjek, pa carobnom odgovori direktno na oba njegova pitanja! a nemoj skretati sa teme, tj. svjesno izbjegavati i nametati onda opet svoje nesto [eusa_naughty.gif]
Ništa meni nije teško i ti dobro znaš koliko ja vremena po ovom forumu pišem ; ko yebe Izetbegovića , Miloševića i Tuđmana , meni je žao naroda.
Imal ko da to potvrdi ?
Hajde da vidim to od vas dvojice i eto mojih odgovora.
Al ti si našao za shodno da ja odgovorim čarobnjaku , odgovorim 100% al uslov je da potvrdite , da odyebete u paketu onu trojicu a ako vam je teško usporediti Aliju sa Tuđmanom i Miloševićem, onda izvlačim yokera : Ko yebe Aliju izetbegovića , meni je preči narod i država !!!!!!!!!!!!!!!
Možete li makar to ???????
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#87 Post Postao/la paparaci »

mrki, ponasas se kao dijete, stvarno. kakva je to diskusija? [eusa_wall.gif]

vazda isto.....

s tobom je zaista nemoguce voditi diskusiju!


....nisu, nego su jos i nagradjeni!

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#88 Post Postao/la mrki62 »

paparaci je napisao/la:
vazda isto.....
Slažem se , al niko nema smjelosti pa da napiše ono što tražim ,............ možeš li ti ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#89 Post Postao/la paparaci »

na tu tvoju glupost sam ti davno odgovorio! ako hoces, odgovori normalno na pitanje koje ti se postavi ili nemoj nikako - a nemoj nikog prisiljavati na takve gluposti i izbjegavati direktan odgovor postavljajuci drugo pitanje, itd. [eusa_wall.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Da li su zločinci zaista kažnjeni

#90 Post Postao/la mrki62 »

Vidiš , to za mene nije glupost , jer narod je svugdje preči od bilo kojeg pojedinca.
Da bih ja odgovorio, stvorio se jedan problem, a to je upravo postavljeno pitanje , na kojeg vi nemate smjelosti a ni hrabrosti - da odogovrite.
Dokažite suprotno
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori