Pomagajte...da li me vara??

Komentari Diskusije
Poruka
Autor/ica
Avatar
ekrankaa
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 633
Pridružen/a: 20 Okt 2008 03:26

Re: Pomagajte...da li me vara??

#152 Post Postao/la ekrankaa »

vjerujem ja da jako teska situacija ,ali to je pubertetsko razdoblje , djeca ga razlicito prolaze, to trebate imat na umu.
I treba to savladati , nema recepta tu nekoga za rjesenje , osim da se prica i uvedu kazne i kontrola svega, nema treceg.
Ja znam da je to tesko, mozda se i mislite lako je vama pricati nemate to ,ali svi smo mi prosli nesto il u mladosti il kroz pricu i nema treceg rjesenja nego ovoga kojeg sam rekla,Vjerujte.!
Ziv u zemlju ne moze takav je ,narav, pubertet sto li , ali dok je pod vasim krovom odgovornost je na vama.Prica ,prica i samo prica i potpuna kontrola nad njim dok jos mozete!
Sta da ga smjestite u neku ustanovu?! Sta bi onda bilo?!
Zar mislite da bi bilo bolje?! Ne bi!
Da bi drugacije postupili od ovoga sto sma vam rekla..ne sigurna sam da ne bi.
Jos bi situaciju ucinili gorom a i njegovu reakciju.
Znam ja da ste vi sada mozda ishitreni u rijecima i ja vam ne uzimam to za lose, ali kao sto rekoh , kontrola nad njim u svemu i svacemu i prica..druge nema [smile.gif]
I Svakako savjetovaliste za roditelje [thumbup.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=Rdgmzoqc5xc

Postoji jedna tocka u tvom zivotu kada shvatis- tko je vazan, tko nikad nije bio vazan, tko vise nije vazan i tko ce uvijek biti vazan. ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pomagajte...da li me vara??

#154 Post Postao/la mrki62 »

To su po mom malo ozbiljnije stvari i po mom nije tu samo kupovina društva, jer prodavati zlato ,........... tu je nešto sasvim drugo.
Počni mu kontrolisati džepove, školsku torbu , zaigraj inspektora i pretraži mu sobu , čak i najmanje i najskrivenije dijelove - al bez njegove prisutnosti i bez da on zna.
Možda da na taj način nešto otkriješ.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: Pomagajte...da li me vara??

#157 Post Postao/la im_ex »

Sigurna si da je redovan u skoli?



Iskreno, zelim da nisi zapazila, no- jesi li kod sina zapazila ucestalo smrkanje i nesvjesno dirkanje nozdrva? Crvenilo ispod nosa?
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Pomagajte...da li me vara??

#159 Post Postao/la nnejra »

Ako sam dobro razumjela, Im_ex ti govori da obratiš pažnju na takve stvari jer to odaje , ako se ne varam, da ne daj bože nije krenuo putem droge. Veliki novac je najčešće potreban za takve stvari. Zato obrati pažnju na znake koje ti Im_ex sugeriše.

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Pomagajte...da li me vara??

#160 Post Postao/la mrki62 »

Mi sa strane to drugačije vidimo, jer smo realniji od tebe - iz razloga jer mi nismo opterećeni s tim i nismo pristranski.
Otud i upućivanje na nedaj bože nešto "tvrđe" od cigareta a ti kao majka ne traži ni kod koga greške, već samo i samo kod sebe i djeteta!!!!
Nikakav zlatar nije kriv, kriv je TVOJ sin , jer ako ne bi zlatar kupio, kupio bi već neko drugi.
TVOJ sin je pokrao vlastitu kuću i ON kao takav je kriv i niko više.
Ti kao mati moraš imati snage i volje da se uhvatiš u koštac s tim problemom i postavi kućni red , kojeg se ON mora držati a ako ti ne znaš postaviti pravila, onda je normalno da on bude takav - kakav je.
Imaš sve mogućnosti da uvedeš sve u red i na tebi je da to uradiš a svakako i na ocu.
Nemoj očekivati nekave mađioničare na centru za socijalni rad i sl.
Njihova dužnost je da te lijepo prime i isprate a čim ti zatvoriš vrata, problem i sav teret je prvenstveno na tvojim plećima.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pomagajte...da li me vara??

#161 Post Postao/la nella26 »

Samo fin razgovor može riješiti problem sa djetetom jer ako kreneš putem zabrana, oštrih riječi isl. izazvaćeš samo kontraefekat.
U principu, dijete je svjesno situacije u kući i svo to njegovo ponašanje je način da iskaže svoje nezadovoljstvo, želi skrenuti pažnju na sebe jer su mu roditelji previše usmjereni jedno na drugo, odnosno, vidi kakva je situacija između vas
Zato ako nikad sad budite vas dvoje jedno uz drugo i pužite djetetu razumijevanje i ljubav i saslušajte ga i kad najmanju sitnicu želi da vam kaže i podijeli sa vama.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Pomagajte...da li me vara??

#163 Post Postao/la nella26 »

Pa sigurno je da još dugo nećeš biti mirna i stalno ćeš misliti na to da li će on ponoviti istu grešku jer si izgubila povjerenje ali moj ti je savjet da mu ne stavljaš do znanja da idalje sumnjaš ako se odlučio promijeniti.
To što ti je dijete pokralo kuću si upravo kriva ti i tvoj suprug jer mu niste posvetili dovoljno pažnje kad ste trebali, bili ste previše zauzeti drugim manje važnim pitanjima pa ste zaboravili da vam je dijete u pubertetu i da više nego ikad treba vašu podršku, ljubav, razumijevanje.
Znam da bi ti sad radije prebacila krivicu na bilo koga drugog ali činjenica je da ste samo vas dvoje krivi.
Ako ti misliš da je pametnije da sad vičeš na njega, zabraniš mu sve moguće ti postupi tako, ja sam ti samo dala savjet jer znaš i sama kad ti neko nešto brani da onda više nego ikad to želiš uraditi, prema tome svakako ti je pametnije da budeš strpljiva i polahko razgovaraš sa njim. I kad ti dođe da se izgalamiš izbroj do deset i polahko. Sretno [icon_flower.gif]
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Pomagajte...da li me vara??

#165 Post Postao/la nnejra »

Mislim da se ti moraš obratiti nekom psihologu i socijalnom radniku pod hitno, zbog problema koje imaš sa sinom. Forum ti nažalost neće pomoći da nađeš odgovore koje tražiš.

Odgovori