Prijatelj posle veze

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Sanguine
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1366
Pridružen/a: 21 Feb 2010 01:01

Re: Prijatelj posle veze

#46 Post Postao/la Sanguine »

Ne, makar preboljeli oboje, uvijek postoji mogucnost da osjecaji ponovo prorade, a ako znamo da od doticne veze nema buducnosti onda nema smisla ici iznova

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Prijatelj posle veze

#47 Post Postao/la ra-ja »

Smijesno je govoriti o necemu koje se nalazi negdje u vazduhu..kada dodjemo na lice mjesta dobro cemo znati sta treba u datoj situaciji uraditi ....
Mnogo, ustvari uglavnom,znaci razlog i nacin raskida veze..da bih mogli odgovoriti tacno na temu... :!:

Ja sam sa svim svojim deckima ostala prijatelj zar ne....cudno ..zar je to nesto lose..?

lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Prijatelj posle veze

#48 Post Postao/la lisko »

zavisi od raskida i kakva je veza bila
ja sam imao vezu iz zadovoljstva sex samo i tako fino bilo onda kad smo prekinuli opet drugovi t i nije neka veza
ali u nekim bude svasta teskih raskida pa nemoze drugarstvo da ostane

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Prijatelj posle veze

#49 Post Postao/la alyssa_27 »

ma kakav biZ tam` [eusa_snooty.gif]
slika

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Prijatelj posle veze

#50 Post Postao/la nella26 »

Ovisno o tome kakva je veza bila.
Ako je to bila duga veza, voljeli se, onda od prijateljstva nema ništa, mislim druženja, normalno mi je ostati u prijateljskim odnosima.
A ako je to bila neka vezica onda može.
Prije nekoliko godina sam se počela zabavljati sa svojim prijateljem, bili smo zajedno dva mjeseca i razišli se jer smo shvatili da kao prijatelji puno bolje funkcionišemo. Dan-danas izlazimo i družimo se i često feštamo zajedno, svaki praznik smo obavezno zajedno. I kad nekome, ko ne zna da smo se zabavljali, kažemo ne vjeruju nam, a i sami se smijemo kad se sjetimo tog perioda, ustvari umiremo od smijeha :lol:
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Prijatelj posle veze

#51 Post Postao/la ra-ja »

Kod nesigurnih i primitivnih ljudi je to nemoguce ..ostvariti prijateljske odnose sa covjekom skojim ste bili u vezi... :!:

Smijesno mi je da neko negira prijateljske odnos poslije veze...posebno kada iz te veze postoje djeca... :!:
Imaju vjerovatno za tako misljenje razloga... :!:

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Prijatelj posle veze

#53 Post Postao/la nnejra »

Pa ja sam i danas dobila potvrdu da na neki način možemo biti prijatelji sa bivšim tj. da smo jedno za drugo tu kada zatreba. Naravno nema tu stalnog druženja, već kada mi zatreba njegova pomoć da ću je dobiti i obratno. Danas sam trebala pomoć tj. neke savjete od svog bivšeg momka i dobila sam je vrlo brzo. Tako da ako ste se i kod prekida ponašali tako da ste pokazali da imate srce i da ste niste isključivo sebični i važni samo vi, ipak možete se obratiti i bivšem za pomoć i razumijevanje. Znači važno je pri raskidima ostati čovjek prije svega.

Avatar
Maskirani
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 214
Pridružen/a: 27 Jun 2009 00:12

Re: Prijatelj posle veze

#54 Post Postao/la Maskirani »

zavisi od osobe do osobe..
Recimo moja bivsa bivsa i ja smo ostali u kontaktu, i imali fin odnos kao prijatelji.. Mogli se ispricati dobro.. Pomoci jedno drugom i sve to.. Sad vishe ne mozemo tako jer se udala... pa je to sve rjedje i rjedje.. ali prijatelji smo..


a sto se tice posljednje veze.. .Sa njom nikako nisam mogao ostati prijatelj... jer vishe puta smo prekidali, i uvijek su prekidi zavrsavali ostro, sa zestokim svadjama i tako, i uvijek me je brisala svugdje gdje ima, uz jasnu namjeru da sa mnom ne zeli vishe nista... znaci prijateljstvo nemoguce sa njom...
Ne treba mnogo snage da izdržiš, treba mnogo snage da zaboraviš...

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Prijatelj posle veze

#55 Post Postao/la venecija »

Ma tesko je na to dati odgovor...ako je zaista bila ljubav,i voljeli se,onda je nemoguce,biti prijatelj.
ako su okolnosti doprinjele prekidu...neozbiljnost,u vezi......svasta nesto........ma.....
neda mi se sada pisati,a imala bi svasta nesto....... :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Prijatelj posle veze

#56 Post Postao/la selma24 »

Naravno da je moguce prijateljstvo posle veze, sto ne bi bilo?
Pa sasvim je svejedno.... Nisu sve veze jednake, da bi se moglo generalizovati... Sa nekim ljudima je moguce ostati prijatelj, a sa nekim ne... To zavisi od toga koliko su dve osobe prvenstveno i bile prijatelji i u vezi, pa tako i kada ta veza vise ne postoji...
Ukoliko je veza bazirana na jakoj privlacnosti, onda tesko, ali ukoliko nije, ne vidim nikakav razlog da se ne moze biti u prijateljskim odnosima....
slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Prijatelj posle veze

#57 Post Postao/la abazaga »

Selma24 je napisao/la:Naravno da je moguce prijateljstvo posle veze, sto ne bi bilo?
Pa sasvim je svejedno.... Nisu sve veze jednake, da bi se moglo generalizovati... Sa nekim ljudima je moguce ostati prijatelj, a sa nekim ne... To zavisi od toga koliko su dve osobe prvenstveno i bile prijatelji i u vezi, pa tako i kada ta veza vise ne postoji...
Ukoliko je veza bazirana na jakoj privlacnosti, onda tesko, ali ukoliko nije, ne vidim nikakav razlog da se ne moze biti u prijateljskim odnosima....
U potbunosti se slažem sa tobom Selma koristim priliku da te srdačno pozdravim i mislim da na ovu temu nemam potrebe da pišem jer imam svog istomišljenika.
ako nekoga voliš i bijo si sa tom osobom u vezi pa više nisi zbo ovog ili onog razloga bitno je i veoma važno da prijateljska veza bude još jača ne zbog eventualnog pomirenja nego samo po sebi to je veoma lijep osjećaj biti sa nekim toliki prijatej jer se veoma osjeti ta bliskost to je za mene veoma lepo. [evojele9.gif]

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Prijatelj posle veze

#58 Post Postao/la selma24 »

Postoji prijateljstvo posle ljubavi.Uglavnom ako je do raskida doslo mirnim putem. Ostala sam prijatelj sa bivsim deckom,i povremeno razmenimo mail ili poruku. [wink.gif]
slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Prijatelj posle veze

#59 Post Postao/la abazaga »

aman ako ja nekoga volim i bilo mi je lijepo sa tom osobom, ja cu sa njom uvijek biti prijatelja ma koliko me ona mrzela ili bila ljuta na mene u tom trenutku ja jednostavno volim tu osobu i sa njom zelim bit prijatelj. [evojele9.gif]

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Prijatelj posle veze

#60 Post Postao/la selma24 »

Sve je moguce zasto da nee.
slika

Odgovori