"Pokrivene" djevojke

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: "Pokrivene" djevojke

#466 Post Postao/la abazaga »

Ooooo momci daleko ste vi otišli van teme.
Ja samo mogu da kažem svoje mišljenje a to je da mislim da dijevojke muslimanke treba da se pokrivaju ne naravno da budu žene fantomi ali treba da pokriju glavu a ne lice.
toliko ima lepih načina za vezivanja hidžabe da je meni žena lepa u tome ali u državama gde ne vlada šerijat naravno da nemoraju ako to neće to je naša realnost ma koliko to nama muslimanima koi ne živimo u šerijatskim državama bilo krivo to je jednostavno tako.

Avatar
im_ex
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 14847
Pridružen/a: 11 Dec 2007 02:00
Lokacija: Dusa mi ostade tamo

Re: "Pokrivene" djevojke

#467 Post Postao/la im_ex »

abazaga je napisao/la: toliko ima lepih načina za vezivanja hidžabe

Vala nema.
Doduse, nismo svi istog ukusa, hBd
Ako ovdje pricamo o domovinskom hidzabu, jedino me gane jednostavan, originalno tradicionalni nacin jer ga jedinog osjecam kao naseg, krajnje iskrenog ... to jednostavno pokrivanje maramom ili namazbezom, http://www.youtube.com/watch?v=CecJdNEh ... re=related
a bez onih tijesnih kapica (garant od elastan poliestera 100%) ispod marame, istureno da se vidi kako steze do iznad obrva :evil: a to su mnoge zenetine nasnjuhale po dijaspori, u turskim prodavnicama pa se poletile istaci ... uspjele su al malo sutra :evil:

A ni corobakama nisam odusevljena, podrazumijeva se.

A, vala, niste ni vi, vecina forumasa, sto lazete? [mmmux2.gif]
Kuda idu ljudi kao ja ...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#468 Post Postao/la mrki62 »

kajs je napisao/la:
Evo ga don kihot turci vrlo mladi kao narod, po kojoj to teoriji molim te i po kojim to izvorima historijskim de mrki ne lupaj gluposti aman
Turci kao narod postoje oko 80 godina a prije su bili Osmanlije.
Razlika je više nego očitna.
Otac / tvorac Turske Mustafa Kemal Ataturk je u mnogo čemu stvorio tu razliku i sličnosti u mnogo čemu više nema.
Ogromne reforme su napravljene , ataturk je još u tadašnje vrijeme bio ispred vremena : Prihvatio je međunarodno mjerenje vremena, ukinuo je arapsko pismo a uveo latinicu , izjednačio je žene sa muškarcima ( upravo toga nema u većinskim islamskim državama ), odvojio je vjeru od države itd itd.
Prije nego li što počneš sa negodovanjem , spoznaj jednu istinu a ustanovi je sam; jel s tim reformama Turska unazađena ili uznapredovala ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: "Pokrivene" djevojke

#469 Post Postao/la abazaga »

IM_ex je napisao/la:
abazaga je napisao/la: toliko ima lepih načina za vezivanja hidžabe

Vala nema.
Doduse, nismo svi istog ukusa, hBd
Ako ovdje pricamo o domovinskom hidzabu, jedino me gane jednostavan, originalno tradicionalni nacin jer ga jedinog osjecam kao naseg, krajnje iskrenog ... to jednostavno pokrivanje maramom ili namazbezom, http://www.youtube.com/watch?v=CecJdNEh ... re=related
a bez onih tijesnih kapica (garant od elastan poliestera 100%) ispod marame, istureno da se vidi kako steze do iznad obrva :evil: a to su mnoge zenetine nasnjuhale po dijaspori, u turskim prodavnicama pa se poletile istaci ... uspjele su al malo sutra :evil:

A ni corobakama nisam odusevljena, podrazumijeva se.



A, vala, niste ni vi, vecina forumasa, sto lazete? [mmmux2.gif]

svako ima pravo na svoje mišljenje i ja to poštujem. [evojele9.gif]

Avatar
crnka35
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 62
Pridružen/a: 20 Dec 2009 05:21
Lokacija: "Bogati su oni koji nemaju želja, a prosjaci su oni koji stalno hoće imati još više."

Re: "Pokrivene" djevojke

#471 Post Postao/la crnka35 »

jaooo tema do bola, razlicita misljenja sve je to ok ......ali da je sve to vjerski kako treba ne bi bilo ovoliko stresa oko toga,

djevojke POKRIVENE trebaju prvo da nauce ponasanje, odjevanje i da ne nabrajam sto sta kada ih vidim ulicom a sminke spahtlom da skidas zgadi mi se ...neznam svako sebi samo pravilno i pravedno a pretjerivanje po strani ...jbg mogu samo za one reci sto sam vidjela i cula FuJIIIII
"Sto ne boli to nije zivot, sto ne prolazi to nije sreca."

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#472 Post Postao/la mrki62 »

O ovoj temi sam pisao a i čitao mnogo šta i ponavljam.
Vjera je privatna stvar i kao takva ona nema šta tražiti u javnim ustanovama.
Sjetio sam se jednog detalja, koji će malo potkrijepit ovo što svo vrijeme pišem; čak ako neko sa kapom ili šeširom uđe u javnu ustanovu, ta osoba iz pristojnosti i poštivanja javne ustanove pokrivalo skida.
Imam više od 30 godina staža i kad god idemo na marendu/gablec , radnička kapa se skida.
Ko u šta vjeruje i na kakav način , to nikog ne smije brinuti al osobe kao takve u javnim ustanovama nemaju šta tražiti, ne mogu zahtijevati da se državne institucije prilagađaju bilo kojoj vjeri.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#473 Post Postao/la Emmi »

"Ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije.
A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža."
1 Korinćanima 11


zna li ko iz kojeg je kitaba ovo? [wink.gif]
slika

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: "Pokrivene" djevojke

#474 Post Postao/la Bausstelac »

Emmi je napisao/la:"Ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije.
A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža."
1 Korinćanima 11


zna li ko iz kojeg je kitaba ovo? [wink.gif]
Iz Biblije [evojele9.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: "Pokrivene" djevojke

#475 Post Postao/la Bausstelac »

mrki62 je napisao/la:O ovoj temi sam pisao a i čitao mnogo šta i ponavljam.
Vjera je privatna stvar i kao takva ona nema šta tražiti u javnim ustanovama.
Sjetio sam se jednog detalja, koji će malo potkrijepit ovo što svo vrijeme pišem; čak ako neko sa kapom ili šeširom uđe u javnu ustanovu, ta osoba iz pristojnosti i poštivanja javne ustanove pokrivalo skida.
Imam više od 30 godina staža i kad god idemo na marendu/gablec , radnička kapa se skida.
Ko u šta vjeruje i na kakav način , to nikog ne smije brinuti al osobe kao takve u javnim ustanovama nemaju šta tražiti, ne mogu zahtijevati da se državne institucije prilagađaju bilo kojoj vjeri.

Nije vjera privatna stvar,nego je sistem Zivota.

A sto se tice tvoje radnicke kape,to je komunisticko ponasanje,a ako ti volis komunizam ja ga mrzim [smile.gif]

i jos jednom.....sta ces ti ako Vehabije preuzmu vlast u Bosni?...da sam na njihovom mjestu dao bih da te jos jednom osunete [mmmux2.gif]......mislim ako jesi vec jednom osunecen,sto cisto sumnjam [laugh.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#476 Post Postao/la Emmi »

Bausstelac je napisao/la:
Emmi je napisao/la:"Ako se žena ne pokriva, neka se šiša; ako li je pak ružno ženi šišati se ili brijati, neka se pokrije.
A muž ne mora pokrivati glave, ta slika je i slava Božja; a žena je slava muževa. Jer nije muž od žene, nego žena od muža. I nije stvoren muž radi žene, nego žena radi muža."
1 Korinćanima 11


zna li ko iz kojeg je kitaba ovo? [wink.gif]
Iz Biblije [evojele9.gif]

[evojele9.gif] [wink.gif]
slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: "Pokrivene" djevojke

#477 Post Postao/la Emmi »

slika
[smile.gif]
slika

Kazimir
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 112
Pridružen/a: 02 Nov 2014 09:33
Lokacija: USA

Re: "Pokrivene" djevojke

#478 Post Postao/la Kazimir »

Nepoznate boziji zakon i zato pisete ovako U bozjoj zapovijedi lijepo pise za zene kako se moraju oblaciti da ne navuku na sebe Sablazan Dadanasnje zene i trecinu se oblace kako bi trebalo nebi bilo ovoga danasnjega zla. Plaze su suprotiv bozijega zakona i sva odijeca koju oblace zene Kratke i tijesne suknje maice tijesne i veliki izrezi na grudima pantalone i da sve ne nabrajam Susrotiv bozjega zakona. Plaze su dijelo. SOTONE. Razvrat iohota blud i porok isticanje polu golih grudi polu gole straznjicepomamno i zavodnicko hodanje tj. Zavodnicko njihanje u kukovima prilikom hodanja zavodnicki pogledi i osmijesi ima toga mnogo i zapamtite zene ovo stosam napisao sve je tocno. Upamtite dasu sve plaze na moru jezeru i rijekama mjesto suprotiv bozje volje jer se zna staje tamo skidanje skoro dogola ja toliko [eusa_think.gif] [eusa_think.gif]
Trebam prijatelje

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: "Pokrivene" djevojke

#479 Post Postao/la mrki62 »

Jedno je božiji zakon a drugo je muški zakon,gdje muškarac vehabija naredi ženi i djeci da mora biti pokrivena kao nindža i to nikakve veze sa islamom.
Popravite me ako griješim.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
beba80
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 887
Pridružen/a: 15 Mar 2009 22:34

Re: "Pokrivene" djevojke

#480 Post Postao/la beba80 »

Evo mene nakon mnogo vremena.Selam ,Mir ,Pomoz narode .Kako ste ? jos niste razrijesili situaciju sa pokrivanjem auuuuuuuuuu mnogo filozofije pa jednostavno je Bog rekao pokri svoje zene kceri sestre i eto ga ko ne zeli da postuje cjeni a pre svega voli Boga ne mora se pokrivati -doci ce kazna.

Odgovori