Imali ko iz Tuzle??

Upoznajmo se
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Imali ko iz Tuzle??

#106 Post Postao/la ra-ja »

Imam ja sam iz Tuzle...Vidim nema ih mnogo iz centra grada... :!:

Kako vec znate rodjena sam u centru grada Tuzle, u trokutu izmedju tri konfesije, na tik uz obalu takozvanog panonskog mora...Taj dio izgleda upravo kao Bermudski trougao..To vam za moj pojam izgleda kao centar svijeta.. :!:
Moj grad nekada zaista bio potopljen morem, voda se povukla u dubinu i ostalo je kopno na kome se gradio, izgradjivao ,stasao grad .
Uvijek sam se pitala zasto je bas tu nastao grad ...Ali svijescu dosla sam do zakljucka ..da je s obzirom na velike kolicine slane vode i uglja..stvorila se mogucnost zaposljenja u obliznoj fabrici soli i rudniku uglja, zato su ljudi u blizini pravili kuce i naseljavali se bas tu..
Naizgled grad nema nikakvih problema ..medjutim crpljenjem soli iz dubina nastala je luft zona izmedju cvrste povrsine i unutrasnje slane vode. i stime je pocelo slijeganje terena...Bas taj dio gdje sam rodjena najvise je ugrozen...
Grad ima rijeku Jalu ..koja u kisnim razdoblju nadodje cak i izlije u donjem toku...A za vrijeme vrucina je jedan obican potok...
Problem je sa uvijek bio sa pitkom vodom jer su svi postojecim bunarima je slana voda....

Momentalno moj grad je pretrpijo elementarnu nepogodu..Obilne kise koje su danima padale izazvale su mnoge probleme ..Pojavila se obilna voda koja se nije mogla lokalizovati niti sa postojecim morem niti crpkama . pa su i saobracajnice poplavljene...
Da vise mjesta se pojavilo kliziste i opasnost za stanovnika , te su morali biti evakuirani u sporki centar... :!:
Grad je bio paralizovan...zatrpan vodom blatom i problemima...
Narod koji tanmo zivi pretrpio je nedace rata zajedno.tjeseci se da ce doci bolje sutra..Niko nije znao a mozda nirtti sada svaca kroz sto smo prosli...
Znam ljude vani koji.koji su dremno pratili programe pitajuci se sta je sa tim djelom BiH, Mislili su da da nas je raz zaobisao...da se placakamo kao na Havajima...
Medjutim imali smo i fizicki i psihicki rat koji je mnogo gori od ovog prvog...
Nikada nismo trazili pomoc niti jadikovali nad sobom, uvijek smo se uzdali u sebe...
ne zbog toga sto nam netreba...dosta je saznati o nama i svatiti gdje sve ima problem....To bi mogao biti i sveski problem ..jer ko zna sta moze da se izrodi iz jednog malog problema.. :!: :!:
Molim cijeli svije , molim sve ljude koji mogu da pomognu mom narodu,koji ima cast , dostojanstvo, i stid da se mole....
POMOZITE SADA TAMO GDJE JE POMOC POTREBNA....dajte ideje zamisli. fizicku pomoc...
Nedajte nikome novac u ruke ..znam da ste izgubili povjerenje..uradite to sami... [icon_flower.gif]

JA VAS LICNO MOLIM U IME NJIH DOLE... ljudi koji nikada nista nisu trazili..koje je i humanitarna pomoc zaobisla [icon_flower.gif] [icon_flower.gif]

hvala Vam bice mi drago ako bar procitate.. :!:

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Imali ko iz Tuzle??

#107 Post Postao/la Emmi »

uhhhhh ja iz tuzle a nikad nisam znala da ima more u mom gradu.........ccccccccc
slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Imali ko iz Tuzle??

#108 Post Postao/la selma24 »

Emmi je napisao/la:uhhhhh ja iz tuzle a nikad nisam znala da ima more u mom gradu.........ccccccccc


nisam eto nija znala [icon_chuckel.gif] [icon_chuckel.gif]
slika

Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Imali ko iz Tuzle??

#109 Post Postao/la ra-ja »

Portal Tuzlarije.net....pronadjite stranicu na Facebook i otvorite slike gdje je na naslovu stara djamija... :!:
Pogledajte grad u kojem sam ja rodjena...bas tu pored te djamije; na obali tog malog mora , a sa drugu stranu se vidi srpska pravoslavna crkva, dok katolicka crkva morala biti pomjerena zbog rusenja izazvanim sleganjem terena... :!:

Da Vam neopisujem grad ..slike same govore... [icon_flower.gif]

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Imali ko iz Tuzle??

#110 Post Postao/la selma24 »

Tuzla [icon_peace.gif]
slika

lisko
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1160
Pridružen/a: 13 Okt 2009 16:08

Re: Imali ko iz Tuzle??

#111 Post Postao/la lisko »

tuzlaa je ee naj bolja

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Imali ko iz Tuzle??

#112 Post Postao/la selma24 »

ima nas masschalla [icon_peace.gif]
slika

Avatar
thelastsamurai
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1824
Pridružen/a: 21 Jan 2007 02:00
Lokacija: Macedonia
Kontakt:

Re: Imali ko iz Tuzle??

#113 Post Postao/la thelastsamurai »

Tuzla 4ever....

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Imali ko iz Tuzle??

#114 Post Postao/la selma24 »

TheLastSamurai je napisao/la:Tuzla 4ever....
[Happy.gif]
slika

_Mirso_
Pocetnik
Postovi: 1
Pridružen/a: 28 Jul 2013 16:55

Re: Imali ko iz Tuzle??

#115 Post Postao/la _Mirso_ »

zlaTu !

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Imali ko iz Tuzle??

#116 Post Postao/la selma24 »

Tuzla [smileyheartbounceqy7.gif]
slika

Odgovori