Zubar

Sve o Zdravlju vasa licna misljenja i iskustva
Poruka
Autor/ica
Avatar
ra-ja
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 13216
Pridružen/a: 21 Maj 2007 02:00
Lokacija: pod suncem

Re: Zubar

#31 Post Postao/la ra-ja »

Nije mi zgodno posjecivati bilo kojeg doktora, pa tako i zubara...
Otkako sam ovdje na forumu ..poceo me zub na jednoj strani vilice boljeti.
.Posjetom zubaru slikao je vilicu otvorio i zalijecio zub ...ali me i dalje vilica bolila..Otisla sam ponovo otvorio je drugi zub...Ista stvar...
Posto se zubar razbolio otisla sam drugom ..pronasao je treci zub koji je navodno boli......
Vodali su me gore dole i sada jos uvijek imam problem ...dva zuba sam vec izgubila i treci je u pitanju ..jos nisam rijesila..Moram sada pronaci desetog zubara da konstatuje da li se moze sta spasiti... :!:
Svi me salju jedan drugom uz obrazlozenje .. da onaj koji je zapoceo lijecenje zuba mora ga i zavrsiti...
Prvi zubar ,nemam pojma gdje se nalazi i da li je ziv...
Drugi me salje da putujem po cijeloj Njemackoj da bi zavrsila taj zub..iako sam otisla nije mogao za par dana sve srediti...nasuprot tome bilo mu je smijesna ideja da zbog zuba putujem tako daleko iz tih razloga...
Sada trebam upravo naci novog zubara...jer moram zub izvaditi konacno...

Ovo mi se prije nikada nije desilo...inace sve ovdje radi kao Doksa... [icon_flower.gif]

Ssg04
Pocetnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 04 Sep 2010 10:43

Re: Zubar

#32 Post Postao/la Ssg04 »

Pozdrav svima ja sam novi clan.Po zanimanju sam dr.stomatolog-specijalista stomatoloske protetike.Ako imate kakvih pitanja rado cu vam, ako Bog da pomoci,samo kad uhvatim vremena da se konektujem,ali moja objasnjenja ce biti jednostavna,istinita,bez uvijanja,bez obzira da li ce se to nekome svidjeti ili ne i u skladu sa vremenom i mjestom u kome zivim,a inace zivim i radim u Sarajevu.Pozdav svima. [icon_wave.gif]

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Zubar

#33 Post Postao/la Bebana_de »

Ssg04 je napisao/la:Pozdrav svima ja sam novi clan.Po zanimanju sam dr.stomatolog-specijalista stomatoloske protetike.Ako imate kakvih pitanja rado cu vam, ako Bog da pomoci,samo kad uhvatim vremena da se konektujem,ali moja objasnjenja ce biti jednostavna,istinita,bez uvijanja,bez obzira da li ce se to nekome svidjeti ili ne i u skladu sa vremenom i mjestom u kome zivim,a inace zivim i radim u Sarajevu.Pozdav svima. [icon_wave.gif]
Dobro dosao na forum [thumbup.gif]

et, odma da te pitam
moj brat veceras kuka da mu desne crvene i bole ga,pre pola god, je zub popravljo i zivac mu izbusili sad kruna se raspada sve to nebitno njemu se caklina skinula i rune mu se zubi ZASTO to?
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Ssg04
Pocetnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 04 Sep 2010 10:43

Re: Zubar

#34 Post Postao/la Ssg04 »

ako mu je crvenilo znaci da senajvjer.radi o upali,a s obzirom da mu sea zubi kako kazes runi radi se najvj.o losoj higijusta koja je dovela do toga.Neka taj dio masira ledom da se zaustavta upala,i treba da sto prije posjeti stomatologa da ne bi dosao u situaciju da to pocne oticati-a ako je stvarno upala tad ce dobiti i antibiotike-govorim na pamet jar nisam vidio kako to izgleda

Ssg04
Pocetnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 04 Sep 2010 10:43

Re: Zubar

#35 Post Postao/la Ssg04 »

i ovo da ti kazem na tom zubu je bila vjerov. velika plomba pa je usled pritiska zvakanja doslo do odlamanja ili zuba ili nje,pa ako je i losa oral.higi-pogoduje nastanku karjesa ,to sve zajedno dovodi do tog krunjenja zuba.Sto prije da ide stomatologu.

Avatar
venecija
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7782
Pridružen/a: 09 Feb 2009 15:31
Lokacija: medju zvijezdama

Re: Zubar

#36 Post Postao/la venecija »

Danas sam bila...kod oralnog hirurga.moraju bukvalno vilicu da mi sijeku.zbog,nemarnosti zubara od prije godinu dana....ostao je dio korijena koji se sada upalio...i...boliiiiiiiiiiiiiiiiiiiii...... [Real mad.gif]
http://www.youtube.com/watch?v=e_F6IEPH ... ure=relate


slika

I nikad nikom nemoj ih dati
ako ne ume da ti ih vrati
toplije, mekše, mladje i sladje.
Jer usne samo zato postoje
da osmeh po tvome osmehu skroje .....

Ssg04
Pocetnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 04 Sep 2010 10:43

Re: Zubar

#37 Post Postao/la Ssg04 »

UZMI LEDA I MASIRAJ TO MJESTO LEDOM,NEKOLIKO PUTA NA DAN,I TABLETE PROTIV BOLOVA,I NARAVNO ANTIBIOTKE MORAS PITI

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: Zubar

#38 Post Postao/la alyssa_27 »

zadnji put sam bila kod zubara
manje od mjesec dana. imala sam 3 zuba za popravak
i to mi je sredila, i za 8mjeseci cu dobiti poziv
za pregled [smile.gif] sad sam mirna.
zubi su mi jako vazni,i volim da ih pazim.
prvo sto u covjeka primjetim su zubi i volim kad
vidim lijepe zube.svi o tome trebaju da vode racuna,
iako je jako skupo ici kod zubara ali vrijedno je.
nista ljepse nema neg kad vidis lijepe zube [smile.gif]
i da..nemam straha od zubara,jer moja zubarka je pazljiva samo
tako,a jos dobijem inekciju svaki put,tako da uzivam,samo sto ne zaspem [icon_chuckel.gif]
slika

Odgovori