Palestina

Diskusije o politici sa prostora ExYu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Palestina

#406 Post Postao/la Emmi »

cini mi se oko da se ponavaljas non stop............... [Happy.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Palestina

#407 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:cini mi se oko da se ponavaljas non stop............... [Happy.gif]
Ponavljam il ne, tebi i mnogima ne ide u glavu istina a to je da je IZRAEL opkružen arapskim državama i te arapske države bi i te kako mogle pomoći PALESTINI al kako kad Palestina ne funkcionira kao država, svako ima svoju vojsku , policiju a država toga nema i ti meni ovdje prosipaš nekakve fraze o Palestinskim ženama,............. pa u pi*du materinu , što se već jednom ne zapitaš ZAŠTO su takve žene u Palestini ???????????
Zašto su primorane raditi te prljave poslove, zašto te ne iritira nefunkcionalnost države , koja se zove Palestina i to sve ove godine.
Kako neko da pomogne nekakvim hamasima, fatahima, hezbolahima i ostalim govnima, jer ako bi pomogli tim organizacijama, to bi dovelo do još većeg raskola i svađe kod arapske lige , jer sve te yebene organizacije ( hamasi, hezbolahi, fatahi,..... ) samo stvaraju fitnu u islamskom svijetu al to tebi ne smeta, tebi smetaju samo i samo židovi i to iz jednog jedinog razloga - jer nisu muslims.
A da su umjesto Židova muslimani u Izraelu i da su ti muslimani opkruženi židovima, i da ti muslimani stradaju od Židova, onda bi ti i tebi slični opet kukali kako je muslimanima teško jer su skroz opkoljeni židovima a pošto su židovi opkoljeni muslimanima al yebat ga, uspješniji su od svih muslimana,....... e to ti i tebi slični ne prihvatate kao činjenicu i onda je opet neko drugi kriv.
Davno sam ja rekao;kad bi Izrael imao Aliju Izetbegovića za vođu, onda Izrael nikad ne bi bio ovo što je danas!!!!!
Å ta nama smeta ???????????
Smeta nam istina, koju svo vrijeme ne podnosimo, istina je da Palestina nema sposobno vodstvo ,jer svo vrijeme nisu u stanju ustanoviti ni vojsku ni policiju , koja bi brinula o državi i njenim državljanima a Izrael to sve ima i to od samog početka - to je sva istina a ti i tebi slični tražite laži i stvarajte fitnu
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
Emmi
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2108
Pridružen/a: 23 Dec 2009 21:54

Re: Palestina

#408 Post Postao/la Emmi »

Oko pola milijuna Izraelaca trenutno živi izvan Zelene linije: više od 300 000 ih živi u 121 kolonističkom naselju i oko 100 divljih ilegalnih kolonističkih naselja, koja kontroliraju 42% zemlje na Zapadnoj obali, dok ostali žive u 12 četvrti koje je Izrael uspostavio na zemlji koju je anektirao gradu Jeruzalemu.
Glavno sredstvo koje je Izrael koristio u tu svrhu bilo je proglašavanje zemljišnih površina „državnom zemljom“, mehanizam koji je rezultirao zapljenom više od 900 000 dunuma zemlje (16% Zapadne obale), s time da je većina ovakvih proglašenja provedena u razdoblju između 1979. i 1992. godine.

21% izgrađenog područja kolonističkih naselja čini zemlja koju Izrael priznaje kao privatnu imovinu palestinskih vlasnika
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Palestina

#409 Post Postao/la mrki62 »

Emmi je napisao/la:Oko pola milijuna Izraelaca trenutno živi izvan Zelene linije: više od 300 000 ih živi u 121 kolonističkom naselju i oko 100 divljih ilegalnih kolonističkih naselja, koja kontroliraju 42% zemlje na Zapadnoj obali, dok ostali žive u 12 četvrti koje je Izrael uspostavio na zemlji koju je anektirao gradu Jeruzalemu.
Glavno sredstvo koje je Izrael koristio u tu svrhu bilo je proglašavanje zemljišnih površina „državnom zemljom“, mehanizam koji je rezultirao zapljenom više od 900 000 dunuma zemlje (16% Zapadne obale), s time da je većina ovakvih proglašenja provedena u razdoblju između 1979. i 1992. godine.

21% izgrađenog područja kolonističkih naselja čini zemlja koju Izrael priznaje kao privatnu imovinu palestinskih vlasnika
Ti to uzela ODAVLE
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Palestina

#410 Post Postao/la lile_at »

Vallahi nisam.........a odakle god da je nevazno bas vec vazno da se vidi koliko su zidovi oholi.............
slika slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Palestina

#411 Post Postao/la abazaga »

lile_at je napisao/la:Vallahi nisam.........a odakle god da je nevazno bas vec vazno da se vidi koliko su zidovi oholi.............
Jes vallahI jesu oholi.
Njih je ALLH prokleo i to jasno nagovjestijo u prvoj suri časnog KURANA "El-fatiha"
I sve je dokazano kako su prolazili i kako sada prolaze i Å¡ta sve rade pored svega Å¡to im se desilo.
Ali Allah otvara oči kome on hoće. A židovi su jasan dokaz te Allahove istine.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Palestina

#412 Post Postao/la mrki62 »

lile_at je napisao/la:Vallahi nisam.........a odakle god da je nevazno bas vec vazno da se vidi koliko su zidovi oholi.............
Vallahi ovo , valllahi ono ,........... možda ja prečekiram nečiji komp pa uočim odakle ko šta uzme , kao i tvoj novi nick.
A ovo , ...... 900 000 dunuma zemlje si boldirala a da si pažljivo pročitala, onda bi uočila štamparsku grešku . DuLum a ne duNum
Koliko su Izraelci proklet narod, to pokazuju činjenice da su daleko uspješniji od BiH
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Palestina

#413 Post Postao/la abazaga »

lile_at je napisao/la:Vallahi nisam.........a odakle god da je nevazno bas vec vazno da se vidi koliko su zidovi oholi.............
Apsolutno se sa tobom slažem. [thumbup.gif]
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Palestina

#414 Post Postao/la lile_at »

Mrki62 je napisao/la:
lile_at je napisao/la:Vallahi nisam.........a odakle god da je nevazno bas vec vazno da se vidi koliko su zidovi oholi.............
Vallahi ovo , valllahi ono ,........... možda ja prečekiram nečiji komp pa uočim odakle ko šta uzme , kao i tvoj novi nick.
A ovo , ...... 900 000 dunuma zemlje si boldirala a da si pažljivo pročitala, onda bi uočila štamparsku grešku . DuLum a ne duNum
Koliko su Izraelci proklet narod, to pokazuju činjenice da su daleko uspješniji od BiH


mrki zar je tebi svejedno sto ubijaju neduzne muslimane sirom svijeta? Zar je tebi svejedno sto su nas protjerali iz nase drzave? Zar je tebi svejedno kada pogledas sve one slike kako iz Bosne i rata tako i slike Gaze i dogadjaja? Koje uspjesan a ko nije to je ce da se tek vidi kad dodjemo pred pravi i jedini sud.......... a pardon ako se u nekim djelovima bosne kaze dunum a ne dulum [huh.gif]
slika slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Palestina

#415 Post Postao/la abazaga »

lile_at je napisao/la:
Mrki62 je napisao/la:
lile_at je napisao/la:Vallahi nisam.........a odakle god da je nevazno bas vec vazno da se vidi koliko su zidovi oholi.............
Vallahi ovo , valllahi ono ,........... možda ja prečekiram nečiji komp pa uočim odakle ko šta uzme , kao i tvoj novi nick.
A ovo , ...... 900 000 dunuma zemlje si boldirala a da si pažljivo pročitala, onda bi uočila štamparsku grešku . DuLum a ne duNum
Koliko su Izraelci proklet narod, to pokazuju činjenice da su daleko uspješniji od BiH


mrki zar je tebi svejedno sto ubijaju neduzne muslimane sirom svijeta? Zar je tebi svejedno sto su nas protjerali iz nase drzave? Zar je tebi svejedno kada pogledas sve one slike kako iz Bosne i rata tako i slike Gaze i dogadjaja? Koje uspjesan a ko nije to je ce da se tek vidi kad dodjemo pred pravi i jedini sud.......... a pardon ako se u nekim djelovima bosne kaze dunum a ne dulum [huh.gif]
Da sve jedno mu je uvijek je bio hladnokrvan prema tome. Samo Å¡to to nikada nije priznao. Jedini argument mu je kako su muslimani sami krivi za svoje gubitke.
Sigurno će me jako osuđivati što pišem u njegovo ime ali neka me hallali poznajem ga dovoljno.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Palestina

#416 Post Postao/la mrki62 »

abazaga je napisao/la:
lile_at je napisao/la: Da sve jedno mu je uvijek je bio hladnokrvan prema tome. Samo Å¡to to nikada nije priznao. Jedini argument mu je kako su muslimani sami krivi za svoje gubitke.
Sigurno će me jako osuđivati što pišem u njegovo ime ali neka me hallali poznajem ga dovoljno.
Poznavao tebe ja il ne , to nije suština problema.
Ja sam već pisao o problemu Palestine a to nisu Židovi, problem je palestinsko vodstvo , koje ne želi normalizovati odnose.
Pa od samog početka Palestina nema ni vojske, ni policije niti bilo koje državne institucije - koja bi branila suverinitet i integritet države.
Imaju nekakve stranačke organizacije i to je sve ( Hamasi,Fatahi, Hezbolahi i ostala S**** ):
Ko je kriv??????
Pa sva arapska liga ne podržava Palestinu i arapska liga kao takva nije kriva a Izraelci kao jesu , ma bježi baaaaaaaaaa
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Palestina

#417 Post Postao/la mrki62 »

lile_at je napisao/la:
Mrki62 je napisao/la:


mrki zar je tebi svejedno sto ubijaju neduzne muslimane sirom svijeta? Zar je tebi svejedno sto su nas protjerali iz nase drzave? Zar je tebi svejedno kada pogledas sve one slike kako iz Bosne i rata tako i slike Gaze i dogadjaja? Koje uspjesan a ko nije to je ce da se tek vidi kad dodjemo pred pravi i jedini sud.......... a pardon ako se u nekim djelovima bosne kaze dunum a ne dulum [huh.gif]
Nije mi svejedno i šta ćemo sad ?????
Hoćel se situacija popraviti ako meni nije svejedno ??????????
Yebeš više i kuknjavu , pa to je haman moderno , jel????
Kukaj i čekaj da se samo od sebe riješi , a ja samo mogu reći ovo; za svaku državu i njene nedaće je krivo političko vodstvo te države i niko drugi.
A to u vezi tvog duNuma, pa de mi reci gdje to kažu duNum, da me ubijediš [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
nermin01
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 2856
Pridružen/a: 29 Apr 2009 02:18
Lokacija: rudo-lim

Re: Palestina

#418 Post Postao/la nermin01 »

ono sto je radio hitler sa jevrejima oni to rade palestincima sad a ti mrki pricaj sta hoces
sreca je sto spavamo pod istim nebom,zato gdje god da si veceras podigni glavu i cut ces govor zvjezda
heej pa ti nekom nedostajes....

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Palestina

#419 Post Postao/la mrki62 »

Nermin01 je napisao/la:ono sto je radio hitler sa jevrejima oni to rade palestincima sad a ti mrki pricaj sta hoces
Jel to problem kod mene ?
Jesam li ja negdje slučajno napisao da Izrael ne napada i ne tamani Palestince ???????
Pa koji vam je qurac?????????
To što Izraelci rade, to i vrapci znaju al da bi se to spriječilo TREBA Palestina imati svoju vojsku i policiju, koja će uspostaviti uslove za odbranu i uspostavu državnosti, integriteta , očuvanje države i njenih državljana.
Jel ti uopšte znaš šta je u Palestini ????????
Da ti nacrtam ??????????
Recimo da SDA ima svoju VOJSKU , SDP svoju a Silajdžićeva svoju a država kao država nema i to je za tebe normalno , jel ?
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Palestina

#420 Post Postao/la lile_at »

slika

slika

slika

slika

slika
slika slika

Odgovori