Velika debata Biblija ili Kur'an

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
irma26
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 658
Pridružen/a: 13 Mar 2007 02:00

Re: Velika debata Biblija ili Kur'an

#47 Post Postao/la irma26 »

kristalina je napisao/la: Na ovoj je temi nezahvalno i teško raspravljati jer malo je tko pročitao obje Svete knjige a većina nije pročitala ni svoju pa samim time laičko komentiranje nije svrsishodno .
Međutim , stava sam da treba raspravljati na sasvim jedan drugi način , tražeći sličnosti i podudarnosti u navedenim knjigama te jednake poruke koje nam obje knjige šalju .
Biblija je knjiga u kojoj se nalaze mnogi opisani povijesni događaji , povijesni likovi ( posebno iz doba Rimskog carstva ) . U njoj se nalaze mnoge ( kasnije otkrivene ) znanstvene činjenice . Ako se ne varam , mnoge se znanstvene činjenice , nalaze i u Kuranu . Bibliju i Kuran povezuju i mnoga ista imena ( Abraham , Ibrahim i sl. )
Stoga mislim da ni jedna knjiga o kojima je ovdje riječ , ne negira drugu .
Bravo [evojele9.gif]

Avatar
paparaci
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 5054
Pridružen/a: 08 Jan 2003 02:00
Lokacija: Putnik Bez Adrese

Re: Velika debata Biblija ili Kur'an

#48 Post Postao/la paparaci »

skidam kapu kristalina [evojele9.gif] [eusa_clap.gif] [thumbup.gif] [icon_flower.gif]

Avatar
lile_at
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 104
Pridružen/a: 02 Sep 2011 13:04

Re: Velika debata Biblija ili Kur'an

#49 Post Postao/la lile_at »

nema ba tu debate nikakve Kur'an i to je to [icon_flower.gif]
slika slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Velika debata Biblija ili Kur'an

#50 Post Postao/la abazaga »

otvoren sam kao srdačni sagovornik sa svakim židovom ili kršćanom u vezi ove teme volijo bih da mi se neko od njih javi jer od mene svaki židov ili kršćanin može mnogo da nauči.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Velika debata Biblija ili Kur'an

#51 Post Postao/la abazaga »

Kada malo bolje razmislim nevidim tu nikakve debate, tewrat i indzil su ogranicene objave za jedno vrijeme i objave jednom narodu. Posto se ja inace iz hobija bavim teologijom i nju proucavam mogu odgovorno da tvrdim da je definitivno KURAN jasna uputa iz jasnih razloga koje sam sam uvideo a to je jednostano kada analiziramo tewrat (stari zavjet) mozemo vidjeti da poslanik musa a.s (mojsije) nije pozivao faraona niti njegov narod u vijeru Ibrahimovu, nije ih pozivao nego im se suprotstavijo, u indzilu (novom zavijetu) isaa a s nije pozivao rimljane u vijeru ibrahimovu nego je dijelovau u svom narodu. Kada uzmemo u obsir da je Muhammed s w s pozivao persijkog cara, vizantiskog cara i svoj narod koi je bijo paganski dolazimo do zakljucka da je muhamed poslat da poziva u vijeru a drugi poslanici nisu, i jos kada uzmemo u obzir cinjenicu da je muhamed sve i zidove i krscane pozivao da se okupe oko zajednicke nam rijeci onda dolazimo do saznanja da je zapravo Islam religija koja objedinjava sve ranije objave i formira jednu jedinu monoteisticku religiju koja je definitivna volja jednog jedinog Boga vladara svega sto postoji Allaha uvedzellesanuhu.
Dakle moj definitivni odgovor uz jasno obrazlozenje jeste (poslednji zavijet) KURAN!
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Velika debata Biblija ili Kur'an

#52 Post Postao/la Bausstelac »

"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Odgovori