Zivot prije Braka

Budite Psiholog Online.Pomozimo jedni drugma savjeti vezano za zivotna iskustva, problemi itd...

Poruka
Autor/ica
Avatar
diisaaa
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2663
Pridružen/a: 28 Maj 2008 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Zivot prije Braka

#107 Post Postao/la diisaaa »

mickey je napisao/la:
Bebana_de je napisao/la:Pa sada nesto koda je u fazonu da se prvo zivi zajedno pa onda venca,,,,
sve je preuzeo sejtan u svoje ruke,,,
pa normalno, šta se moraš udat za prvu budalu koja naleti na tebe.
bas tako mickey ili se u7dati i za mjesec dva se rastati
najljepše mjesto na svijetu...je biti pored tebe

Avatar
Bebana_de
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 6786
Pridružen/a: 11 Jan 2009 21:27
Lokacija: put u Ljubicastom

Re: Zivot prije Braka

#108 Post Postao/la Bebana_de »

diisaaa je napisao/la:
mickey je napisao/la:
Bebana_de je napisao/la:Pa sada nesto koda je u fazonu da se prvo zivi zajedno pa onda venca,,,,
sve je preuzeo sejtan u svoje ruke,,,
pa normalno, šta se moraš udat za prvu budalu koja naleti na tebe.
bas tako mickey ili se u7dati i za mjesec dva se rastati

a neka hvala ja sam jedno skrsila vrat,,drugi put nece moci,,,nema vise udaje,,, [eusa_naughty.gif] [Happy.gif]
Jedan Zivot gde,prestajem Ja,gde pocinjes Ti
jedna Ljubav,gde stali smo Mi gde sad su Drugi


http://www.youtube.com/watch?v=BpgmT9u0fDM

Avatar
mickey
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 615
Pridružen/a: 26 Mar 2008 02:00
Lokacija: Afghanistan

Re: Zivot prije Braka

#109 Post Postao/la mickey »

stare generacije su bile u banani. moj tetak i tetka su se oženili mladi i sad 10 god spavaju u u zasebnim sobama u istoj kući a on je još je posto pobožan i ide u džamiju svaki dan samo da je ne gleda.

ja znam da bi zažalio da sam oženio bilo koju curu koju sam upozno prije il kasnije.
barem 5 godina veze i zajedničkog života treba proč prije nego budeš siguran.
živimo u novom svijetu ljudi moji.

Avatar
nella26
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7486
Pridružen/a: 19 Apr 2009 02:49

Re: Zivot prije Braka

#110 Post Postao/la nella26 »

dao bih ti ja "otjerash"

Sto ne mogu ove sto se toliko kurce papirima,bili zensko ili musko



Pa naravno da ćeš ostaviti osobu koja ti ne odgovara.Ti se vjenčaj sa osobom koja ti ne odgovara slobodno i nemoj se kurčiti oko papira kao ja.
Vezite me cim pocnem sanjati vinograde, zna se ko sam kad se pogase ljeta...

Avatar
nnejra
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 7303
Pridružen/a: 15 Apr 2009 19:48

Re: Zivot prije Braka

#111 Post Postao/la nnejra »

Život prije braka je dobra stvar. Upoznaš osobu kako je nikada ne možeš upoznati dok se viđate 2-3 sata dnevno ili kada odete nekada zajedno na odmor i to je sve. Svako može pokazivati svoju ljepšu stranu na 2 sata , ali na 24 ne može bez obzira kakav glumac ili glumica bili. Nažalost, to je još uvijek kod nas rjetka pojava. Roditelji su još uvijek tradicionalni i to smatraju nekom lošom odlukom. Ja isključivo ne bih živjela sa momkom prije braka zbog roditelja, da ih ne razočaram, povrijedim ..... Ali kada oni ne bi imali ništa protiv rado bih to uradila, da se ne kajem nakon mjesec dana braka kada vidim da je on unutar 4 zida i u 24 sata osoba kakvu nisam viđala dok smo se zabavljali.

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Zivot prije Braka

#112 Post Postao/la selma24 »

Mislim da je cak i pozeljno zivjeti zajedno prije braka, sto da ne?!
Prvo, u svakom braku pored ljubavi postoje, manje ili vise i nesporazumi, svadje, prepirke, e sad zar nije dobro prije nego se vezete brakom, provjeriti prag tolerancije i vas i vaseg partnera, ako nije dovoljno visok vrijedi li se vezati i tako muciti i sebe i partnera.
To je, bar ja mislim, dovoljan razlog da se prije braka zajedno zivi jedno vrijeme i, da se, ako treba i ako ne ide kako treba, i ako su te neke nesuglasice nepremostive ili bar tesko premostive, ostavi i taj put za bijeg, kao sto je neko prije rekao jer iz braka je ipak teze pobjeci. [oha.gif] Kod mene ovamo slabo ulaze u brak vecinom zive zajedno bez BRAKA!!!! Ovamo je to Normalno pa sad ko je za to ok ko nije ..nikom nista!Licno mi taj papir nista ne znaci, osim sto imam dodatno prezime.
Ali oke ima mnogo vise pitanja o tome ,naprimjer...vjera....... roditelji......da nenabrajam sada ako su roditelji protiv kao sto nnejra napisa onda je to druga prica kao i vjera...


Brak (papir) je tegoba ziva. Zajednicki zivot je nesto puno lakse, bolje, strasnije, efikasnije i prakticnije. Pricam jer znam,u toj sam situaciji sada!!! [oha.gif] [oha.gif]
slika

Avatar
momak_31
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 735
Pridružen/a: 25 Feb 2017 12:30

Re: Zivot prije Braka

#113 Post Postao/la momak_31 »

zajednicki zivot prije braka vodi samo razvodu,

''Stručnjaci upozoravaju da taj trend ima ogroman lični, socijalni, ekonomski i politički uticaj na cijelo društvo, ali i da vjenčani, biološki roditelji, koji prethodno nisu živjeli zajedno, pružaju najbolje uslove i jedno za drugo i za njihovu djecu.''

...za mene lichno nikad nebi pristao ne samo iz gore navedenih razloga nego i sa vjerske strane to je stil i nachin zivota koji je sasvim normalan na zapadu ali i nazalost postaje sve prisutniji i kod nas i rezultati su nam svima toga dobro poznati, previshe se u takvim vezama daje slobode jedno drugome i tu onda mora negdje puknuti a zivot je kratak da bi se uvijeka vracali na pochetak,za ostalo je samo potrebno biti dovoljno zreo i znati prepoznati osobu istinskih vrijednosti za koju smatrate da bi mogli uspijeti u zajednickom zivotu odnosno braku!!!!

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Zivot prije Braka

#114 Post Postao/la selma24 »

Momak_31 je napisao/la: ...za mene lichno nikad nebi pristao ne samo iz gore navedenih razloga nego i sa vjerske strane
ehhhh to sam ja rekla......ako je vjera u pitanju onda oke...... [evojele9.gif]
slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Zivot prije Braka

#115 Post Postao/la selma24 »

Momak_31 je napisao/la:zajednicki zivot prije braka vodi samo razvodu,

Zasto mislis da vodi samo razvodu?? nemora znacit bar ovamo poznajem ih mnogo koji zive vec dugo zajedno bez braka!! I mogu ti reci super im ide fala bogu...neces ih cuti da se zale [eusa_naughty.gif] vec eto mi kao PRVA ja koja sam bila u braku se zalim ali oke ipak je moja situacija druga prica.....i ovamo je normalno biti sa nekim zivjeti bez braka..... Al i to sasvim druga prica,zemlja,hehehhehe
slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Zivot prije Braka

#116 Post Postao/la selma24 »

Selma24 je napisao/la:
Momak_31 je napisao/la:zajednicki zivot prije braka vodi samo razvodu,

Zasto mislis da vodi samo razvodu?? nemora znacit bar ovamo poznajem ih mnogo koji zive vec dugo zajedno bez braka!! I mogu ti reci super im ide fala bogu...neces ih cuti da se zale [eusa_naughty.gif] vec eto mi kao PRVA ja koja sam bila u braku se zalim ali oke ipak je moja situacija druga prica.....i ovamo je normalno biti sa nekim zivjeti bez braka..... Al i to sasvim druga prica,zemlja,hehehhehe
Mislim da se tu ipak naj vise gleda na vjeru??ili grijesim??? neznam....samo jedno znam ovamo im taj nacin super ide...... dali sto su navikli na taj nacin ili nemam pojma..samo kad kazes da se udajes..odma ti kazu,jesil ti normalna hahahhaha....... [laugh.gif] mada ovamo bolje zivis kad nisi u braku mislim porezi ili kako se to kaze<kod nas nemam pojma,zato mozda i vecina njih neulaze u brak.....jer mnogo vise placas kad si u braku nego kad nisi!!!
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zivot prije Braka

#117 Post Postao/la mrki62 »

Momak_31 je napisao/la:zajednicki zivot prije braka vodi samo razvodu,
U pravu si, ja sa svojom živim u zajednici od 1996 godine al još nismo došli do razvoda,........ u čemu je problem [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Zivot prije Braka

#118 Post Postao/la selma24 »

Mrki62 je napisao/la:
Momak_31 je napisao/la:zajednicki zivot prije braka vodi samo razvodu,
U pravu si, ja sa svojom živim u zajednici od 1996 godine al još nismo došli do razvoda,........ u čemu je problem [muzikafo1.gif]

ehhhh to se i selma pita??? nije mi jasno kako da ovamo ide super taj zajednicki zivot bez braka, a kod nas u bosni to nemoze????
slika

Avatar
momak_31
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 735
Pridružen/a: 25 Feb 2017 12:30

Re: Zivot prije Braka

#119 Post Postao/la momak_31 »

Selma24 je napisao/la:
Mrki62 je napisao/la:
Momak_31 je napisao/la:zajednicki zivot prije braka vodi samo razvodu,
U pravu si, ja sa svojom živim u zajednici od 1996 godine al još nismo došli do razvoda,........ u čemu je problem [muzikafo1.gif]

ehhhh to se i selma pita??? nije mi jasno kako da ovamo ide super taj zajednicki zivot bez braka, a kod nas u bosni to nemoze????
...ja sam samo iznio svoje lichno mishljenje i stojim iza toga ne samo sa vjerske strane nego i u pogledu zivotnog povjerenja koje osobe stichu kada su u braku i kada to nisu i nikada se nebi opredijelio za neshto tako, mada i ne porichem i da ima sretnih koji su se odlucili na takav nachin zivota ali oni su rijetki shto i same statistike struchnjaka pokazuju...

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Zivot prije Braka

#120 Post Postao/la mrki62 »

Momak_31 je napisao/la:
...ja sam samo iznio svoje lichno mishljenje i stojim iza toga ne samo sa vjerske strane nego i u pogledu zivotnog povjerenja koje osobe stichu kada su u braku i kada to nisu i nikada se nebi opredijelio za neshto tako, mada i ne porichem i da ima sretnih koji su se odlucili na takav nachin zivota ali oni su rijetki shto i same statistike struchnjaka pokazuju...
Pa statistika stručnjaka ukazuje na sljedeće ; na svijetu je 10 - 12 % vjernika a sve ostalo su pripadnici vjere kao na popisu stanovništva ili na način da se identificiraju kao pripadnici ove il one religije.
Baš je zanimljivo uzeti način vjerovanja kako se kome ćefne; kad je u pitanju brak onda se kao gleda vjera a svo vrijeme se ne živi u duhu vjere ni imana [muzikafo1.gif]
Velika većina na svijetu su po pripadnosti vjernici a u suštini to nisu , to je kao kad se simpatizira neka stranka i njen program a nisi njihov član niti se držiš njihovog programa.
Ovako, malo trezvenije, niko od nas nije birao ni roditelje a ni vjeru , sve nam je to bez naše volje i našeg pitanja predano na amanet.
Ljubav, bračni drug , e, to mi sami tražimo i biramo i valjda imamo svoju savjest koja traži nešto slično nama samim a ne slično našoj vjeri [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Odgovori