Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#196 Post Postao/la vihor »

Uostalom koliko je tvoje jeste toliko je moje nije.
Ni tvoje ni njegove, to su cinjenice kojima ne mozemo protivrijeciti
Slabo si momak informisan, deder malo guglaj ili pronadji stranice tih drzava u kojima je dzehenem od zivota za njihove gradjane

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#197 Post Postao/la mrki62 »

abazaga je napisao/la: Sta se onda toliko treses oko tih "Vehabija" kako ih ti zoves.
Tresem se jer me strah qurčevog vehabijskog zakona, koji imaju u državama koje sam nabrojao i strah me dočekati takve zakone a pogotovo da dočekaju moja djeca il unučad. I ne zovem ja tako vehabije tako ih zove čitav svijet, ...... vahabiti , vehabije.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#198 Post Postao/la abazaga »

Mrki62 je napisao/la:
abazaga je napisao/la: Sta se onda toliko treses oko tih "Vehabija" kako ih ti zoves.
Tresem se jer me strah qurčevog vehabijskog zakona, koji imaju u državama koje sam nabrojao i strah me dočekati takve zakone a pogotovo da dočekaju moja djeca il unučad. I ne zovem ja tako vehabije tako ih zove čitav svijet, ...... vahabiti , vehabije.
Pa strahuj onda brate sta da ti kazem.
Ja kazem samo jedno jedan od imanskih sarti je da sve sto se desava na svijetu i dobro i lose Allahovom je voljom i njegovim odredjenjem. Ja nemogu protiv Njegovog stvaranja.
Kako nam bude bice nam i nama i nasem potomstvu.
Sta drugo da ti kazem brate osim da te razumijem ali to nece promijeniti situaciju u drustvu.
A mozda i nece biti tako kako ti slutis sta znas.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#199 Post Postao/la vihor »

Vjerski propisi u Ustavu bi bili kocnica za svaku drzavu a dokaz da je tako je u svim onim zemljama gdje jeste
vec sam napomenuo Sudan koji se podijelio na dvije drzave a da druge i ne spominjem

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#200 Post Postao/la abazaga »

Vihor je napisao/la:Vjerski propisi u Ustavu bi bili kocnica za svaku drzavu a dokaz da je tako je u svim onim zemljama gdje jeste
vec sam napomenuo Sudan koji se podijelio na dvije drzave a da druge i ne spominjem
Pa neka ako je podeljen sudan mora bit mesta na zemlji za sve ljude.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#201 Post Postao/la vihor »

Da je dobar serijat zene se ne bi bunile, ovako on je dobar samo za muskarce .....extreme koji bi da zene budu ropkinje

DEMONSTRIRALE U PARIZU
Gole Ukrajinke pozvale muslimanke da ustanu protiv šerijata
Gole aktivistice ukrajinskog feminističkog pokreta "Femen" protestvovale su u subotu ispred Eiffelovog tornja u Parizu.







× UKRAJINKE SE ZALAŽU ZA "SLOBODU MUSLIMANKI" (FOTO: AFP)

Gole Ukrajinke digle su svoj glas protiv "antiženske politike islama", pozivajući muslimanke da dignu svoj glas protiv šerijatskih zakona, javila je agencija AFP.

Na transparentima koje su istakle ovom prilikom one su također pozvale muslimanke "da se skinu", a bilo je i poruka poput "Ja sam žena, a ne objekt".

Inače, ove djevojke djeluju već nekoliko godina organizujući proteste u vezi s različitim pitanjima širom Evrope i postale su istinski ukrajinski brend.

(Sarajevo-x.com)

http://www.sarajevo-x.com/vijesti/svije ... /120331097

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#202 Post Postao/la abazaga »

Pa neka su se one skinule gole i neka pozivaju to je njihovo pravo. nemam nista protiv.
Kao sto nebih imao nista protiv da pokrivene muslimanke pozivaju ukrainke i druge nemuslimanke u islam to je isto njihovo pravo i nemam nista protiv.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#203 Post Postao/la vihor »


Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#204 Post Postao/la mrki62 »

Dobro opisuje Stevo Žigon o vjeri i nauci [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
bosanka100
Hronicar foruma
Hronicar foruma
Postovi: 1007
Pridružen/a: 01 Feb 2007 02:00
Lokacija: Bosnia

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#205 Post Postao/la bosanka100 »

bilo bi lijepo da država bude šerijatska [oha.gif]
Uzmite mi sve, sve vam poklanjam samo Bosnu za sebe ostavljam uzmite i pjesmu, ona mi je sve uzmite i zivot, sta ce mi bez nje

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#206 Post Postao/la mrki62 »

Bosanka100 je napisao/la:bilo bi lijepo da država bude šerijatska [oha.gif]
Bi qurac moj bilo lijepo !
De mi nabroj jednu jedinu državu , da imamo za primjer šerijata.
Pojma nemaš o šerijatu i ovdje se izjašnjavaš da bi bilo lijepo.
Da ti malo pojasnim, oduvijek sam na strani žena i oduvijek sam branio prava žena al upravo šerijat bi bio taj , koji bi poništio mnoga prava žena, jednostavno bi ti bila predmet za uslugu seksualnih želja svog muža i vjerovatno bi tvoj muž doveo još koju ženu ( jer mu šerijat to dozvoljava ) i jednu večer bi bio kod jedne, drugu kod druge, treću kod treće ,........ i čojk uživa kad god mu se digne a ti bi kao bila zadovoljnna tim načinom života jer je eto po šerijatu.
Dakle, da bolje razumiješ; ne bi za tebe više bilo ni foruma , ni neta, bila bi predmet za ono u ono i sredstvo za rađanje djece.
Griješim li možda ?
Ako griješim, dajte mi ti il bilo ko ovdje napisati makar jednu državu gdje je med i mlijeko - zahvaljujući šerijatu [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#207 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Mrki62 je napisao/la:
Bosanka100 je napisao/la:bilo bi lijepo da država bude šerijatska [oha.gif]
Bi qurac moj bilo lijepo !
De mi nabroj jednu jedinu državu , da imamo za primjer šerijata.
Pojma nemaš o šerijatu i ovdje se izjašnjavaš da bi bilo lijepo.
Da ti malo pojasnim, oduvijek sam na strani žena i oduvijek sam branio prava žena al upravo šerijat bi bio taj , koji bi poništio mnoga prava žena, jednostavno bi ti bila predmet za uslugu seksualnih želja svog muža i vjerovatno bi tvoj muž doveo još koju ženu ( jer mu šerijat to dozvoljava ) i jednu večer bi bio kod jedne, drugu kod druge, treću kod treće ,........ i čojk uživa kad god mu se digne a ti bi kao bila zadovoljnna tim načinom života jer je eto po šerijatu.
Dakle, da bolje razumiješ; ne bi za tebe više bilo ni foruma , ni neta, bila bi predmet za ono u ono i sredstvo za rađanje djece.
Griješim li možda ?
Ako griješim, dajte mi ti il bilo ko ovdje napisati makar jednu državu gdje je med i mlijeko - zahvaljujući šerijatu [muzikafo1.gif]
Nigdje nije med ni mlijeko sa šerijatom i bez njega niti će ikad biti ljudi nikako da shvate da ljudska rasa nije savršena niti će ikad biti,vidimo sve iz priloženog tokom postojanja svijeta ponašali smo se ko divljaci - kameno doba i savremeno doba- nema nikakve razlike ocjena ljudske rase čista NULA
slikaslikaslika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#208 Post Postao/la mrki62 »

Pirat_sa_kariba je napisao/la: Nigdje nije med ni mlijeko sa šerijatom i bez njega niti će ikad biti ljudi nikako da shvate da ljudska rasa nije savršena niti će ikad biti,vidimo sve iz priloženog tokom postojanja svijeta ponašali smo se ko divljaci - kameno doba i savremeno doba- nema nikakve razlike ocjena ljudske rase čista NULA
Da, sad još treba šerijat pa da se i ovo malo slobode skrati a prvenstveno ženama [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#209 Post Postao/la vihor »

Bljaakkkk
[eusa_naughty.gif] [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif] [eusa_wall.gif]



Predlog zakona u Egiptu: Muževima dozvoliti seks sa preminulom suprugom do 6 sati nakon smrti
Egipatskim muževima uskoro bi moglo biti dozvoljeno da polno opšte sa svojim preminulim suprugama - i to do šest sati nakon što je smrt nastupila, prenosi britanski list “Dejli mejl”, jer je predlog takozvanog “zakona o oproštajnom seksualnom odnosu”, koji navodno ima korena u islamskoj tradiciji, već podnijet Parlamentu ove zemlje.

Ovaj kontroverzni novi zakon dio je paketa mjera koje bi Parlament sa islamističkom većinom trebalo da usvoji, a među ostalim zakonskim predlozima u paketu nalazi se i onaj o snižavanju starosne granice za brak na 14 godina, i drugi kojima se umanjuju prava žena kada je riječ o obrazovanju i zapošljavanju.

Egipatsko nacionalno veće za prava žena povelo je kampanju protiv usvajanja ovakvih promjena, uz argument da će se “marginalizovanje žena i podrivanje njihovog statusa nepovoljno odraziti na ljudski razvoj čitave zemlje”.

Pitanje seksualnog odnosa sa mrtvim supružnikom prvi put je pokrenuto u maju 2011, kada je Marokanski klerik Zamzami Abdul Bari iznio stav da brak ostaje važeći i nakon smrti, i da žena ima pravo na seks sa mrtvim mužem, što je prenio i sajt Alarabiya.net.

Ove teme, koja je odmah izazvala prilično ogorčenje, u međuvremenu su se dohvatili i egipatski političari, tako da se pojavio i nacrt zakona o takozvanom “oproštajnom seksualnom odnosu”.

Protiv ovakve ideje ustale su mnoge istaknute egipatske ličnosti, među kojima i poznati TV voditelj Džaber al-Karmuti, koji javno postavlja pitanja: “Da li je mopguće da će tijelo koje sastavlja egipatski Ustav uopšte diskutovati o ovom pitanju? Da li je moguće da je trend islamizacije stigao tako daleko? Da li zaista postoji nacrt zakona u tom smilu? Da li ima ljudi koji tako razmišljaju?
Ovo je veoma ozbiljno. Ovo je nevjerovatno”, zaključuje Karmuti.

http://www.cafe.ba/vijesti/61813_Predlo ... smrti.html

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#210 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Mrki62 je napisao/la:
Pirat_sa_kariba je napisao/la: Nigdje nije med ni mlijeko sa šerijatom i bez njega niti će ikad biti ljudi nikako da shvate da ljudska rasa nije savršena niti će ikad biti,vidimo sve iz priloženog tokom postojanja svijeta ponašali smo se ko divljaci - kameno doba i savremeno doba- nema nikakve razlike ocjena ljudske rase čista NULA
Da, sad još treba šerijat pa da se i ovo malo slobode skrati a prvenstveno ženama [muzikafo1.gif]
Zamarate se bezveze,i gubite vrijeme to je moje mišljenje imamo pametnijeg posla od ovog kako da narod zivi bolje kad nema para uskraćena su mu sva prava i zadnja je rupa na sviralu.Kad nemaju rješenje za budućnost onda se vraćaju u prošlost ili koriste vjeru DA MANIPULIŠU NARODOM.
slikaslikaslika

Odgovori