Popovi i hodze to su nase vodje

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Popovi i hodze to su nase vodje

#1 Post Postao/la vihor »

Nasao danas na facebook-u :lol:

Popovi i hodze to su nase vodje


Popovi I hodze politiku vode
Kazu, narod svoj vole
Plamen mrznje svuda se siri
Dok nam oni pamet sole

Vjera I politika mogu skupa
Tako nam oni kazu
Iskreni u dusi vjera u srcu
U lice nam drsko lazu

Ne treba biti veliki analiticar
Pravi vjernici su posteni uvijek
Pokvaren I pogan do srzi
To moze samo politicar

A narodu treba vodja
Kult mu licnosti stvara
Danas je to pop ili hodza
Dok siromastvo I bijeda hara

Zasto je tako pitam se cesto
Gdje je to nasa pamet
Kako nas varaju tako vjesto
Zemlja je postala jadan planet

Nemojte reci evo ga kuka
Te, on je protiv vjere
Samo sam opisao stanje
Jer kod nas je postalo pravo sranje

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#2 Post Postao/la abazaga »

Ako nase viđe popovi i hodže.
kuće onda nase kože. [icon_chuckel.gif]
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#3 Post Postao/la abazaga »

Ako su nase vodje popovi i hodze, nacicemo se u nebrano grožđe. he he [icon_chuckel.gif]
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#4 Post Postao/la vihor »

Danas popovi i hodze vise rade u politici nego u dzamijama i crkvama

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#5 Post Postao/la abazaga »

Vihor je napisao/la:Danas popovi i hodze vise rade u politici nego u dzamijama i crkvama
Ba brate ja mislim da je to tako uvijek i bilo osim u komunizmu serijat je vijerski zakon na nasim prostorima za vrijeme osmana a prije osmana najdominantnija je bila crkva, u danasnjem modernom drustvu demokratija je skriveni uticaj vatikana pa onda uzmimo u obzir protestantki uticaj mislim da dosta politickih sistema ima vijersku pozadinu. Evo ti slucaj kod nas u vojvodini neznam odakle si ti ali nasi muslimanski-bosnjacki lideri su se prodali za ministarske fotelje i ne haju interes muslimana tako da sad kao nas vijerski vodja Zukurlic kobajagi zeli da radi u interesu muslimana mijesajuci se u politiku sad dali iz interesa ili zbog savjesti neznam ali ipak mislim da je interes u pitanju. Mada mislim da je vijera dominantnija u pozadini politike. vidi kada se raspadala ex-yuga, makedonija se odvoila bez metka, odvoila se, crna gora opet bez metka a kada se trebalo odvoiti bosna bilo je svasta a kada se trebalo odvoiti kosovo opet je bilo svasta kao i sa hrvackom imamo isti scenarijo na balkanu kao sto je bilo prije 800 godina i zasto to pa zbog vijerskih razloga mislim da su popovi i hodze ipak nase vodje.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#6 Post Postao/la vihor »

abazaga je napisao/la:
Vihor je napisao/la:Danas popovi i hodze vise rade u politici nego u dzamijama i crkvama
Ba brate ja mislim da je to tako uvijek i bilo osim u komunizmu serijat je vijerski zakon na nasim prostorima za vrijeme osmana a prije osmana najdominantnija je bila crkva, u danasnjem modernom drustvu demokratija je skriveni uticaj vatikana pa onda uzmimo u obzir protestantki uticaj mislim da dosta politickih sistema ima vijersku pozadinu. Evo ti slucaj kod nas u vojvodini neznam odakle si ti ali nasi muslimanski-bosnjacki lideri su se prodali za ministarske fotelje i ne haju interes muslimana tako da sad kao nas vijerski vodja Zukurlic kobajagi zeli da radi u interesu muslimana mijesajuci se u politiku sad dali iz interesa ili zbog savjesti neznam ali ipak mislim da je interes u pitanju. Mada mislim da je vijera dominantnija u pozadini politike. vidi kada se raspadala ex-yuga, makedonija se odvoila bez metka, odvoila se, crna gora opet bez metka a kada se trebalo odvoiti bosna bilo je svasta a kada se trebalo odvoiti kosovo opet je bilo svasta kao i sa hrvackom imamo isti scenarijo na balkanu kao sto je bilo prije 800 godina i zasto to pa zbog vijerskih razloga mislim da su popovi i hodze ipak nase vodje.
Hej moj Aabazaga , ako su oni nase vodje tada sve nase kritike na politicare padaju u vodu
Tesko onom narodu gdje su ajatolasi i poponje vodje
I znas sta, nabijem ih ja sve na dildo [laugh.gif] [mmmux2.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#7 Post Postao/la mrki62 »

Evo jednog glupsona :


Obećava program spasa: Muftija Muamer Zukorlić kandidat za predsjednika Srbije




slika
Glavni muftija Islamske zajednice u Srbiji Muamer Zukorlić rekao da će se kandidovati za predsjednika Srbije na predstojećim izborima koji će biti održani 6. maja."Moja kandidatura zasnovana je na uvjerenju da su država i društvo na ivici propasti i ja ću ponuditi autentičan program spasa prihvatljiv za sve građane Srbije", rekao je ...

[24 sata info]

... Zukorlić na konfereniciji za novinare u Novom Pazaru, a prenose beogradski mediji.

Na pitanje agencije Beta da li će na izborima učestvovati kao kandidat grupe građana ili neke od partija, Zukorlić je odgovorio da će "najvjerovatnije biti ovo drugo", prenosi Srna.

"Moja cjelokupna misija je da nikada u važnim sutuacijama za sve ljude nisam bio po strani. Želim da preuzmem odgovornost, jer bi jako bilo sebično i nekorektno sa moje strane da u situaciji kada imate blijede programe svih ostalih kandidata da, imate kvalitan program i sakrijete ga od javnosti", rekao je Zukorlić.

On ovom prilikom nije želio da govori da li će, ukoliko dođe do drugog kruga predsjedničkih izbora, dati podršku nekom od kandidata.

"Nema sumnje da ću dobiti ozbiljan broj glasova. Poslije izbora možemo govoriti o tome. Ono što je sigurno je da glasove koje dobijem neću iznevjeriti i da će biti upotrebljeni u skladu sa programom kojeg proklamujem", rekao je Zukorlić.

Glavni muftija IZ u Srbiji je rekao da će se funkcije u ovoj vjerskoj zajednici odreći onog trenutka "kada bude pobijedio na izborima za predsjednika Srbije", prenosi B92.

Osim predsjedničkih izbora, 6. maja bit će održani i parlamentarni, pokrajinski i lokalni izbori u Srbiji.

Izvor vijesti: http://www.24sata.info/vijesti/regija/9 ... z1rMbAd5XF
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#8 Post Postao/la vihor »

zbog kandidature Zukorlica mnogi Bosnjaci na facebook-u su pali u trans ko biva 'nas" se kandidovao a ovi budalasi iz BiH histerisu: Idemo u Srbiju glasati za njega [laugh.gif]
Ja budala majko moja, kao da je to tako samo otici u drugu zemlju pa da glasaju za kandidata tudje zemlje
To vam je isto kad Hrvati iz BiH glasaju za kandidate u Hrvatskoj cccc
E sad, neka mi neko kaze sta mi iz BiH imamo sa izborima u Smrdiji
Mnogi su glasni (sa pravom) kada se iz te iste Smrdije mijesaju u poslove BiH ali u isto vrijeme ne vide da se i sa nase strane mnogo budala zeli mijesati u unutrasnje stvari Smrdije
Pa kakva je onda razlika izmedju nas i njih ako to radimo isto

A sto ne odu u Saudijsku Arabiju i jos neke islamske zemlje da one nase zene muslimanke oslobode ropstva od muskaraca i ropstva drzave

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#9 Post Postao/la mrki62 »

Pa kakva je onda razlika izmedju nas i njih ako to radimo isto
Nikakva
A sto ne odu u Saudijsku Arabiju i jos neke islamske zemlje da one nase zene muslimanke oslobode ropstva od muskaraca i ropstva drzave
Dobro pitanje al mentori se ne uče, mentore se sluša [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#10 Post Postao/la vihor »

Odluka muftije zukorlica da se kandiduje za predsjednika Srbije ce uticati na i onako razruseno jedinstvo muslimana-Bosnjaka u Sandzaku i Srbiji
Zaista je zalosno koliko su pojedinci bolesno ambiciozni da bi dosli do neke pozicije
Ne znam da li muftija krsi Ustav islamske zajednice ako se kandiduje za neku politicku funkciju
Po meni vjeru treba vratiti vjeri gdje i pripada a ne da nam popovi i hodze donose zakone od kojih boli glava cijeli svijet

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#11 Post Postao/la abazaga »

Vihor je napisao/la:Odluka muftije zukorlica da se kandiduje za predsjednika Srbije ce uticati na i onako razruseno jedinstvo muslimana-Bosnjaka u Sandzaku i Srbiji
Zaista je zalosno koliko su pojedinci bolesno ambiciozni da bi dosli do neke pozicije
Ne znam da li muftija krsi Ustav islamske zajednice ako se kandiduje za neku politicku funkciju
Po meni vjeru treba vratiti vjeri gdje i pripada a ne da nam popovi i hodze donose zakone od kojih boli glava cijeli svijet
Bilo kako bilo brate bice sto bude bilo. Ja malo drugacije glrdam na to, meni je Zukurlic OK lik. dopada mi se njegova retorika koja je jako ostra a pritom dobro kontrolisana ima dobru taktiku. A sto se tice raskola muslimana u srbiji pa kud ces veci raskol ja sam vojvodjanski musliman i islamska zajednica u vojvodini kao i svi vojvodjanski dzemati su uz zukurlica jedino su beogracki muslimani pola pola. Mislim da zukurlic treba sve to da radi sto je do sada radijo jer jedino tako moze da se opameti RS i Dodikova politika pa kad srbi u BIH prave problem i mi cemo u Srbiji. Pa valjda ce da se opamete da nemoze sve kako oni hoce. Ja licno nisam bosnjak ali volim bosnjacki narot i veom veoma mi je stalo do tog naroda. Napisao si kako je zalosno to sto su pojedinci ambicijozni ja bih se na to nadovezao da brate zaista je zalosno sto bosnjaci u srbiji imaju dva svoja ministra u vladi a muftija mora da skida ahmediju i rijesava pitanje bosnjaka u srbiji.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#12 Post Postao/la vihor »

http://balkans.aljazeera.net/makale/mij ... u-politiku
Naravno nije ovo jedini slucaj da neki predstavnik religije zeli doci na celo neke drzave jer je u proslosti mnogo toga bilo
U svakoj drzavi religija igra vaznu ulogu i ruku pod ruku je sa politikom
Sjecate li se polaganja zakletve u USA kada americki predsjednik prilikom polaganja zkletve drzi ruku na bibliji
Ko se sjeca Makariosa prvog predsjednika Kipra koji je bio arhiepskop pravoslavne crkve ( Početkom 1950-tih godina na njeno čelo dolazi arhiepskop Makarios III, poglavar kiparske pravoslavne ortodoksne crkve. On je ujedno bio i duhovni vođa pokreta. Zato ga je Velika Britanija protjerala iz države, te je nekoliko godina proveo u egzilu na Sejšelima. U međuvremenu je pokret "Enosis" sve više rastao i bivao sve jači, da je Velika Britanija morala popustiti. Makarios se vraća na čelo kiparskih Grka i Kipar dobija nezavisnost 1960. godine. Iste godine pristupa UN-u, a ubrzo i Komonveltu, te Pokretu nesvrstanih. Ipak, Britanija je zadržala dvije svoje vojne baze na ostrvu: Akrotiri i Dekeliju. Makarios postaje prvi predsjednik Kipra, te istupa iz EOKA-e. http://bs.wikipedia.org/wiki/Kipar)
Uostalom i Vatikan je drzava jel tako
Mnogo para drzave dajeu vjerskim zajednicama a to su pare poreskih obveznika koji i ne moraju biti vjernici ali ne mogu sprijeciti da dio njihovih para ode nekoj vjerskoj zajednici
Sve u svemu to nije dobro jer dokle god bude tako gradjanima nece biti dobro
apsolutno sam za to da vjera bude odvojena od drzave ali u vecini slucajeva nije

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#13 Post Postao/la abazaga »

vihore brate ja tebe sasvim razumem i tvoj način razmišljanja je ispravan, mislim tako bi trebalo biti ispravno ali realno u svijetu nije tako. Sam si naveo sta vatikan radi štali samo Jevreji rade koliko proizvoda ima njihove oznake i dosta stvari koje mi kupujemo odredjeni procenat uzimaju jevreji ima svega brate na ovom dunjaluku ali to nam je sto nam je ko nas sta pita.
Pozz.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#14 Post Postao/la vihor »


Avatar
Bausstelac
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 403
Pridružen/a: 01 Apr 2010 01:38

Re: Popovi i hodze to su nase vodje

#15 Post Postao/la Bausstelac »

prije par sedmica pitali hodzu u ljubljani dali je bezalkoholno pivio haram...kaze hodza dajte da probam,probao je pa kaze: PA OVO JE ISTO LASKO [eusa_wall.gif]
"Smrt je jedna,pa zato neka bude na Allahovom putu"

Odgovori