Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

Diskusije oko religija u svijetu ...
Poruka
Autor/ica
Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#211 Post Postao/la mrki62 »

Vjera i jeste u stvari manipulator ljudskim umom [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Ja_Bega
Pocetnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 09 Jun 2011 00:29

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#212 Post Postao/la Ja_Bega »

Ocigledno "vjerski propisi" se obicno odnose na šerijat, ali ima i biblija i tora i jos kamara drugih religijskih spisa. Kao prvo ignorisanje manjine koja SLIJEPO ne vjeruje ovim antičkim zapisima je klasicna tiranjia vecine nad manjinom, sto vise svakako nije demokracija.
i Kad mi se onaj tip u skupštini zakune "tako mi Boga, ili U ime Allaha", to je vec religija u ustavu, jer se ja moram nadat da on stvarno vjeruje u boga i trazi njegovu pozitivnu stranu, s druge strane, svako moze kazat Allahu Ekber i otic na pivu.
Religija kakva je danas je obicno praznovjerje i nauka je dokazala vecinu tih stvari, ipak, imas ateiste koji tvrde da Boga nema pa je i to religija neka vrste
Lično vjerujem u neku vrstu arhitekta, Kretaora, ali danasnji spisi i dokazi nista nam ne govore otome ko ili sta bi to moglo biti

Ja_Bega
Pocetnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 09 Jun 2011 00:29

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#213 Post Postao/la Ja_Bega »

abazaga je napisao/la:
Mrki62 je napisao/la:Samo vjerski fanatici i neznalice mogu i pomisliti da vjerski propisi budu dio ustava.
quote]
Dobro ti tako mislis ja postujem tvoje misljenje.
Evo na primer ja sam ozenjen medjutim trebaju mi jos dve zene sa koima bih bio vencan, potrebnesu mi radi socijoloskih i humanih razloga. to je jedan od verskih zakonja kod muslimana koi je dozvoljen.
Dali to znaci da sam ja vijerski fanatik???

Ustav nove evropske zajednice iskljucuje tu mogucnost a omogucava na primer mom komsiji da se venca sa supruznikom istog spola. radi svoih sexualnih sklonosti.

Hajdemo sada zajedno da analiziramo ova dva slucaja i da sami proceniko sta je korisnije za drustvenu zajednicu i covecanstvo uopste????

hajde bujrum recite.
U pravu si sto se toga tice, i bracni ugovor je po meni kao i svaki drugi, to je sociološki problem koji se da riješiti i ne znam čemu buka i proivljenje takvim stvarima, jer sam uvjeren da bi bilo ljudi koji bi se odlucili na takav potez bez razmisljanja o religiji, s druge strane Ti preuzimas ogromnu odgovornost ne samo prema tim zenama nego jos vaznije nihovoj djeci, a u pravo su djeca zadnje sto zelim da istospolni parovi dobiju pravo na odgajanje. Neki od njih bi vjerovatno bili dobri roditelji ali nemoguce da ne ostavi mentalne posljedice toj djeci

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#214 Post Postao/la abazaga »

Ja_Bega je napisao/la:
abazaga je napisao/la:
Mrki62 je napisao/la:Samo vjerski fanatici i neznalice mogu i pomisliti da vjerski propisi budu dio ustava.
quote]
Dobro ti tako mislis ja postujem tvoje misljenje.
Evo na primer ja sam ozenjen medjutim trebaju mi jos dve zene sa koima bih bio vencan, potrebnesu mi radi socijoloskih i humanih razloga. to je jedan od verskih zakonja kod muslimana koi je dozvoljen.
Dali to znaci da sam ja vijerski fanatik???

Ustav nove evropske zajednice iskljucuje tu mogucnost a omogucava na primer mom komsiji da se venca sa supruznikom istog spola. radi svoih sexualnih sklonosti.

Hajdemo sada zajedno da analiziramo ova dva slucaja i da sami proceniko sta je korisnije za drustvenu zajednicu i covecanstvo uopste????

hajde bujrum recite.
U pravu si sto se toga tice, i bracni ugovor je po meni kao i svaki drugi, to je sociološki problem koji se da riješiti i ne znam čemu buka i proivljenje takvim stvarima, jer sam uvjeren da bi bilo ljudi koji bi se odlucili na takav potez bez razmisljanja o religiji, s druge strane Ti preuzimas ogromnu odgovornost ne samo prema tim zenama nego jos vaznije nihovoj djeci, a u pravo su djeca zadnje sto zelim da istospolni parovi dobiju pravo na odgajanje. Neki od njih bi vjerovatno bili dobri roditelji ali nemoguce da ne ostavi mentalne posljedice toj djeci
Pa to je suština cijele moje priče i Vijerskih zakona da se sačuva i održi društvena zajednica i da društvo bude zdravo kao i cijelo čovečanstvo.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#215 Post Postao/la abazaga »

Pa sav zakon je utemeljen na bozijim zakonima samo što ljudi sada polahko se odvraćaju od bozijih zakona. Najstariji Božiji zakon ne ubi, je i u ustavnim zakonima pre kada se za ubistvo ubijalo po božijem zakonu to su monarhije sprovele vešanjem pa streljanjem pa električnom stolicom da bi taj zakon na kraju bio ukinut. Pa sada ubica robija pa kad izadje iz zatvora on opet ubija kao i silovatelji i pedofili zato i društvo nije danas bezbedno. Eto ti samo Mladića ubijo 12 hiljada ljudi i osudiće ga da robija zatvor kao hotel visoke kategorije. A koliko samo danas ima dece koi umiru od gladi goli i bosi a nikoga nisu ubili niti pokrali to je ustav i ustavno uređenje sramota velika sramota.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

moby76
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 107
Pridružen/a: 23 Maj 2012 23:01

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#216 Post Postao/la moby76 »

kao da nam je to jedina briga u drzavi

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#217 Post Postao/la mrki62 »

moby76 je napisao/la:kao da nam je to jedina briga u drzavi

Baš tako, sunce im kalaisano [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

MEDOSK
Pocetnik
Postovi: 1
Pridružen/a: 31 Jan 2012 18:01

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#218 Post Postao/la MEDOSK »

ma da zasto da ne bude jer po vjerskom zakonu prvo bi trebali lopovi da se maknu sa fotelja ,jer vjerski zakon ne dozvoljava laz kracu i sve sto nevalja ,,

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#219 Post Postao/la selma24 »

moby76 je napisao/la:kao da nam je to jedina briga u drzavi
[oha.gif] [thumbup.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#220 Post Postao/la mrki62 »

MEDOSK je napisao/la:ma da zasto da ne bude jer po vjerskom zakonu prvo bi trebali lopovi da se maknu sa fotelja ,jer vjerski zakon ne dozvoljava laz kracu i sve sto nevalja ,,
Haj na primer da uvedemo Vatikanski Ustav u BiH ?
Možel li to zamisliti ?
Da li bi se ostali slagali sa tom činjenicom - ako se uzme da je Vatikan najbogatija država na svijetu [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#221 Post Postao/la abazaga »

Mrki62 je napisao/la:
MEDOSK je napisao/la:ma da zasto da ne bude jer po vjerskom zakonu prvo bi trebali lopovi da se maknu sa fotelja ,jer vjerski zakon ne dozvoljava laz kracu i sve sto nevalja ,,
Haj na primer da uvedemo Vatikanski Ustav u BiH ?
Možel li to zamisliti ?
Da li bi se ostali slagali sa tom činjenicom - ako se uzme da je Vatikan najbogatija država na svijetu [muzikafo1.gif]
Mrki možeš li zamisliti šerijatsku sloveniju s obzirom da ima dosta izvornih izlamista u sloveniji sobzirom da saudijska arabija ima najviše nuklearnih raketa za masovno uništenje na svijetu???
:lol:
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#222 Post Postao/la mrki62 »

abazaga je napisao/la: Mrki možeš li zamisliti šerijatsku sloveniju
:lol:
Mogu zamisliti al ti garantujem da više u njoj ne bih živio [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#223 Post Postao/la vihor »

http://www.youtube.com/watch?v=iwGIppK6 ... re=related

je'l i ovo treba biti dio ustava cccc

MAKELOWE
Pocetnik
Postovi: 1
Pridružen/a: 27 Aug 2012 01:35

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#224 Post Postao/la MAKELOWE »

MA NIKO NE POSTUJE NI ZEMALJSKE ZAKONE A KAMOLI BOZIJE PO MOM MISLJENJU BI TREBALO BOZIJI ZAKONI SU STROZIJI I KAZNE ZA PREKRSIOCE SU RIGOROZNIJE
[oha.gif]

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Jeste li za to da vjerski propisi budu dio Ustava?

#225 Post Postao/la vihor »

MAKELOWE je napisao/la:MA NIKO NE POSTUJE NI ZEMALJSKE ZAKONE A KAMOLI BOZIJE PO MOM MISLJENJU BI TREBALO BOZIJI ZAKONI SU STROZIJI I KAZNE ZA PREKRSIOCE SU RIGOROZNIJE
[oha.gif]
Da su boziji ne bi bilo problema, ljudi su te "zakone" sami napravili a tu ima puno diskriminizacija pogotovo prema zenama

Odgovori