Vehabije

Diskusije oko religija u svijetu ...
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: Vehabije

#1111 Post Postao/la selma24 »

Vehabije tamo, Vehabije vamo..... [muzikafo1.gif] [muzikafo1.gif]
slika

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1112 Post Postao/la mrki62 »

Hadisi su bili zabranjeni zapisivati u vrijeme života Muhameda a.s. a inače su pisani mnogo , mnogo godina poslije smrti Muhameda a.s.

Glavni sakupljači hadisa su bili:

1. Malik - umro 795, dakle 163 godine poslije Muhameda;
2. Ibn Hanbal umro 855, tj. 223 godine poslije Muhameda;
3. Bukhari - umro 870, dakle 238 godina poslije Muhammeda;
4. Muslim Ibn al-Haggag - umro 875, tj. 243 godine poslije Muhameda.


E sad, vehabije kažu da slijede izvorni islam, koji se odnosi na prve tri generacije poslije Muhameda a.s. a po mom to znači da vehabije ne smiju koristiti hadise - jel tako @abazaga [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Vehabije

#1113 Post Postao/la abazaga »

Mrki62 je napisao/la:Hadisi su bili zabranjeni zapisivati u vrijeme života Muhameda a.s. a inače su pisani mnogo , mnogo godina poslije smrti Muhameda a.s.

Glavni sakupljači hadisa su bili:

1. Malik - umro 795, dakle 163 godine poslije Muhameda;
2. Ibn Hanbal umro 855, tj. 223 godine poslije Muhameda;
3. Bukhari - umro 870, dakle 238 godina poslije Muhammeda;
4. Muslim Ibn al-Haggag - umro 875, tj. 243 godine poslije Muhameda.


E sad, vehabije kažu da slijede izvorni islam, koji se odnosi na prve tri generacije poslije Muhameda a.s. a po mom to znači da vehabije ne smiju koristiti hadise - jel tako @abazaga [muzikafo1.gif]
Ne nije tako vidis tu se razilazimo, ja smatram da su hadisi bili pisani za vrijeme muhameda čak su i neki bili uceni napamet kao i sto je i kuran ucen napamet.
No koliko je tvoje jeste toliko je moje nije i suprotno.
e sad glupo je o tome raspravljati.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1114 Post Postao/la mrki62 »

Protest u Parizu: Ukrajinke pozvale muslimanke "da se skinu"


slika

Gole aktivistkinje ukrajinskog feminističkog pokreta "Femen" protestovale su u ispred Ajfelovog tornja u Parizu, založivši se za prava muslimanki.



Gole Ukrajinke digle su demonstrirale protiv "antiženske politike islama", pozivajući muslimanke da dignu svoj glas protiv šerijatskih zakona, javio AFP.

Na transparentima koje su istakle ovom prilikom one su takođe pozvale muslimanke "da se skinu", a bilo je i poruka poput "Ja sam žena, a ne objekt".

Inače, ove djevojke djeluju već nekoliko godina organizujući proteste u vezi s različitim pitanjima širom Evrope i postale su istinski ukrajinski brend.
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: Vehabije

#1115 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

Kako su žene ugrožene u Islamu najbolje se vidi iz priloženog to jest sa zapada sve više žena prelazi na islam više nego muškaraca eh idemo po redu prvi su bili na meti indijanci pa onda crnci pa muslimani ko je sljedeći???? što više blate Islam kao vjeru sve više i više prelazaka na Islam to su činjenice od kojih nemožemo bježati...Svak ima svoj izbor života
slikaslikaslika

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: Vehabije

#1116 Post Postao/la abazaga »

Mrki62 je napisao/la:Protest u Parizu: Ukrajinke pozvale muslimanke "da se skinu"


slika

Gole aktivistkinje ukrajinskog feminističkog pokreta "Femen" protestovale su u ispred Ajfelovog tornja u Parizu, založivši se za prava muslimanki.



Gole Ukrajinke digle su demonstrirale protiv "antiženske politike islama", pozivajući muslimanke da dignu svoj glas protiv šerijatskih zakona, javio AFP.

Ih ukrainke brate poznate su m i one jos od 1995 god. one ti se najbrze skidaju same he he he he
Opasne su ti ukrainke bato. [icon_wave.gif]

Na transparentima koje su istakle ovom prilikom one su takođe pozvale muslimanke "da se skinu", a bilo je i poruka poput "Ja sam žena, a ne objekt".

Inače, ove djevojke djeluju već nekoliko godina organizujući proteste u vezi s različitim pitanjima širom Evrope i postale su istinski ukrajinski brend.
Procitao sam te vijesti nego slab odziv muslimaki ima ha ha ha ha ha ha
Badava su se ukrainke skidale po hladnoci nesto ih muslimanke slabo kontaju.
Ja mislim da bih Mrki i Vihor trebalo da se tamo skinu i protestuju mozda ce biti boljeg efekta [To funny.gif] [To funny.gif]
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: Vehabije

#1117 Post Postao/la vihor »

Ja mislim da bih Mrki i Vihor trebalo da se tamo skinu i protestuju mozda ce biti boljeg efekta
Mozda kada bi se skinuli medju nasim bulama [Happy.gif] jer mi osim sto smo pametniji od vehabija imamo sta i pokazati u gacama [smileycrushhx9.gif]

Avatar
mrki62
Specijalni status V.I.P
Specijalni status V.I.P
Postovi: 6413
Pridružen/a: 02 Apr 2006 02:00
Lokacija: sLOVEnija

Re: Vehabije

#1118 Post Postao/la mrki62 »

Vihor je napisao/la: Mozda kada bi se skinuli medju nasim bulama [Happy.gif] jer mi osim sto smo pametniji od vehabija imamo sta i pokazati u gacama [smileycrushhx9.gif]
E nek si mu reko [muzikafo1.gif]
Ti si kao najudaljenija zvijezda do koje je najteže doći, ali baš zbog toga je najudaljenija zvijezda najljepša i najsjajnija!

slika

slika

Kazimir
Ucesnik diskusija
Ucesnik diskusija
Postovi: 112
Pridružen/a: 02 Nov 2014 09:33
Lokacija: USA

Re: Vehabije

#1119 Post Postao/la Kazimir »

Cudna raca brade jarece. A kace bajremske u glavi voda i pjesak u svemu cudo 21 sto
Jeca [To funny.gif] [To funny.gif]
Trebam prijatelje

Odgovori