gosti sa "zivahnom djecom"

Ponasanje.Bonton.Prijateljstvo.
Odgovori
Poruka
Autor/ica
Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

gosti sa "zivahnom djecom"

#1 Post Postao/la alyssa_27 »

Da li vam se desilo da vam dodju prijatelji sa decom, i vi sem sto ne mozete da postavite kafu na sto od njih, pri tom ne mozete da se usredocite na razgovor sa njima jer gledate da li ce neko od dece da razbije akvarijum, popne se na tv, zavrsi sa kasikicom od kafe u saksiji sa cvecem i jos milion ludorija koje vama ne mogu ni da padnu na pamet, a za to vreme njihovi roditelji mirno sede povremeno samo izgovoreci njihovo ime sa nekim upozorenjem i nastave pricu kao da se nista ne desava, pri tome provuku kako su eto njihova deca malo "zivahna" .

Kako reagovati?
Poceti smirivati "zivahnu" decu na oci njihovih roditelja, ili roditeljima reci u lice?
slika

Avatar
PIRAT_SA_KARIBA
Velicanstvo Foruma
Velicanstvo Foruma
Postovi: 4009
Pridružen/a: 03 Dec 2008 23:37
Lokacija: Na moru

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#2 Post Postao/la PIRAT_SA_KARIBA »

alyssa_27 je napisao/la:Da li vam se desilo da vam dodju prijatelji sa decom, i vi sem sto ne mozete da postavite kafu na sto od njih, pri tom ne mozete da se usredocite na razgovor sa njima jer gledate da li ce neko od dece da razbije akvarijum, popne se na tv, zavrsi sa kasikicom od kafe u saksiji sa cvecem i jos milion ludorija koje vama ne mogu ni da padnu na pamet, a za to vreme njihovi roditelji mirno sede povremeno samo izgovoreci njihovo ime sa nekim upozorenjem i nastave pricu kao da se nista ne desava, pri tome provuku kako su eto njihova deca malo "zivahna" .

Kako reagovati?
Poceti smirivati "zivahnu" decu na oci njihovih roditelja, ili roditeljima reci u lice?
Reći roditeljima nek smire djecu,djeca nisu ništa kriva taj nevin pogled....roditelji su krivi [smile.gif]
slikaslikaslika

Avatar
alyssa_27
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 2766
Pridružen/a: 02 Nov 2008 11:46
Lokacija: u njegovom srcu ♥

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#3 Post Postao/la alyssa_27 »

Ma, ako su zivahna malo vise, odracu ih od batina... [Happy.gif]
Salim se, naravno. Deca su to i oni se razvijaju kroz igru, ali ako preteruju pokusacu na sve nacine da ih smirim. Do sad mi je polazilo za rukom. Videcu kad ja postanem majka.. [smile.gif]
slika

Avatar
Hana76
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1547
Pridružen/a: 26 Jun 2011 20:24

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#4 Post Postao/la Hana76 »

Djeca su djeca, ima i takvih [Happy.gif]
Nek skacu samo da se ne ozlijede [Happy.gif]
Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg
cvijeta na svijetu.

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#5 Post Postao/la selma24 »

Djeca ko djeca [laugh.gif]
slika

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#6 Post Postao/la zivinicannn »

samo ih kod mene dovedite neka skacu do mile volje :D i ja cu sa njima :)

Avatar
Hana76
Zvijezda na usponu
Zvijezda na usponu
Postovi: 1547
Pridružen/a: 26 Jun 2011 20:24

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#7 Post Postao/la Hana76 »

Nedavno sam imala goste i na kraju su djeca toliko bila nemirna da su u hodniku igrali fudbal, plakar za obucu je ostao bez vrata [eusa_think.gif]
a niko se nije ozlijedio [Happy.gif] djeca su to samo [whatsthat.gif]
Upravo zato što je tako topao, osmijeh je ljepši od bilo kojeg
cvijeta na svijetu.

Avatar
abazaga
Zvijezda foruma
Zvijezda foruma
Postovi: 1754
Pridružen/a: 19 Aug 2008 02:00
Lokacija: Vojvodina

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#8 Post Postao/la abazaga »

Imao sam takvu vrstu problema u kući ali ja obično ozbiljno porazgovaram sa prijateljima (roditeljima te dijece) i lijepo kažem i moje je dijete hiperaktivno ali zna kako treba da se ponaša kad ode kod drugoga šta smije a šta ne smije. Prema tome i kod mene mora da se zna red. Međutim dijeca su to i njima je dosadno vole da se igraju i šta god na naprave ja njih ne krivim, krivim isključivo roditelje svak zna kakvo mu je dijete prema tome mora da ga obuzda ili da mi ne dolazi.

Kada je moj sin još kao bebac bio nemiran ja i moja žena smo se mijenjali kad odemo kod nekoga prvo ona pije kahvu i divani a poslije ja a neko je uvijek morao pazit na dijete. Jer to je poštovanje prijatelja kod kojeg si došao moramo poštovati njihov red i imetak.
To je moje mišljenje.
Sledi samoga sebe i sopstveni instinkt

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#9 Post Postao/la selma24 »

Zivinicannn je napisao/la:samo ih kod mene dovedite neka skacu do mile volje :D i ja cu sa njima :)

komsija cim stignem u bh dovedem ti malog.... [Happy.gif]
slika

zivinicannn
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 611
Pridružen/a: 02 Nov 2008 00:20
Lokacija: zivi

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#10 Post Postao/la zivinicannn »

Selma24 je napisao/la:
Zivinicannn je napisao/la:samo ih kod mene dovedite neka skacu do mile volje :D i ja cu sa njima :)

komsija cim stignem u bh dovedem ti malog.... [Happy.gif]
ma moze komsinice :D

sejjla
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 471
Pridružen/a: 11 Jul 2010 23:01

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#11 Post Postao/la sejjla »

Djeca ko djeca,inace nemirna,al mislim da je to do roditelja.Meni kad dođe kolegica sa djecom,ja sve to vreme strjepim,hoceli sta oborit,razbit itd...Dok ova druga kad dođe,nemam problema,ona djeci ponese igracke,,i nekako vise obraca paznju.,sto znaci svaka majka moze ponjet djeci igracke,da nebi svrljali po kuci.Vala mene iskreno zaboli glava,valjda nisam naviknuta,jer nemam svoji...dodije ta skaka... [oha.gif] [icon_chuckel.gif]

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#12 Post Postao/la vihor »

Sejjla je napisao/la:Djeca ko djeca,inace nemirna,al mislim da je to do roditelja.Meni kad dođe kolegica sa djecom,ja sve to vreme strjepim,hoceli sta oborit,razbit itd...Dok ova druga kad dođe,nemam problema,ona djeci ponese igracke,,i nekako vise obraca paznju.,sto znaci svaka majka moze ponjet djeci igracke,da nebi svrljali po kuci.Vala mene iskreno zaboli glava,valjda nisam naviknuta,jer nemam svoji...dodije ta skaka... [oha.gif] [icon_chuckel.gif]
Slazem se sa tobom....idu mi na zivce roditelji koji uopste ne brinu sta im rade djeca u kuci prijatelja
Pa Boze kakve sve djece ima ali djeca uopste nisu kriva, krivi su roditelji sto ih pogresno vaspitaju
Ja nisam stidljiv niti uzdrzan, ja vala kazem sta se moze a sta ne u mojoj kuci
Ako su oni bezobrazni pa mogu gledati svoju djecu koja unistavaju sve po kuci kod drugih mogu i ja reci da se to ne moze kod mene jer ja nisam nista nasao na putu, vec zaradio

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#13 Post Postao/la selma24 »

Ne dozvoljavam ni njima ono sto ne bih dozvolio ni svojima, i ako njihovi roditelji nece da reaguju na neko njihovo nedozvoljeno ponasanje, reagujem ja. [oha.gif] [Happy.gif] [Happy.gif]
slika

Avatar
vihor
Svakodnevni prolaznik
Svakodnevni prolaznik
Postovi: 322
Pridružen/a: 20 Jan 2011 16:59
Lokacija: Germany
Kontakt:

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#14 Post Postao/la vihor »

Selma24 je napisao/la:Ne dozvoljavam ni njima ono sto ne bih dozvolio ni svojima, i ako njihovi roditelji nece da reaguju na neko njihovo nedozvoljeno ponasanje, reagujem ja. [oha.gif] [Happy.gif] [Happy.gif]
Apsolutno pravilno, zaista je to tako
E sad ...mnogi to ne kontaju pa otud nesporazumi oko djece

Avatar
selma24
Moderator
Moderator
Postovi: 16863
Pridružen/a: 09 Mar 2008 02:00
Lokacija: Holandija

Re: gosti sa "zivahnom djecom"

#15 Post Postao/la selma24 »

Vihor je napisao/la:
Selma24 je napisao/la:Ne dozvoljavam ni njima ono sto ne bih dozvolio ni svojima, i ako njihovi roditelji nece da reaguju na neko njihovo nedozvoljeno ponasanje, reagujem ja. [oha.gif] [Happy.gif] [Happy.gif]
Apsolutno pravilno, zaista je to tako
E sad ...mnogi to ne kontaju pa otud nesporazumi oko djece

ejjj ako ne kontaju, i nemoraju!!kontam ja i to je bitno! [smileycrushhx9.gif]
slika

Odgovori